Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Na prometnicama čak 350 tona soli, vozači zadovoljni zimskom službom

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Online
Avatar

Ukupno postova: 65843
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.12.2010. 20:00 
Naslov:  Na prometnicama čak 350 tona soli, vozači zadovoljni zimskom službom
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Izrazito niske temperature zraka i snijeg obilježile su prošli vikend u Osijeku, no već tradicionalnu bujicu prigovora na rad zimskih službi ove su godine zamijenile pohvale! Djelatnici Cestinga i Unikoma borili su se sa snijegom koji je padao na pothlađeni kolnik pri temperaturi od 5 stupnjeva ispod ništice, a kako su temperature padale i do -15 stupnjeva, kolnici su se zasipali i mješavinom kalcij-klorida i soli.

- “Kalcij-klorid koristimo pri niskim temperaturama, a u noći između subote i nedjelje prometnice smo posipali sa šest tona tog sredstva, koje je čak pet puta skuplje od soli. Otkako je snijeg počeo padati, prometnice samo u Osijeku zasuli smo sa 170 tona soli, bili smo u punoj pripravnosti i reagirali smo već na prve pahulje. Zadovoljan sam obavljenim poslom i moram pohvaliti svoje djelatnike, a budući da nismo primili ni jedan poziv građana, pretpostavljam da su Osječani zadovoljni obavljenim poslom”, rekao je Nikola Ercegovac, voditelj zimske službe Cestinga.

Prigovora nije bilo ni na račun zimske službe Unikoma, koja se sa četiri ralice s posipačima brine za 90 kilometara nerazvrstanih cesta u gradu. Od utorka do nedjeljnog jutra Unikom je svoje dionice cesta zasuo sa 180 tona soli.

- “Subota je bila kritična, ali imali smo dobre najave i komunikaciju s Cestingom te smo ceste na vrijeme zasuli solju. Soli u skladištima imamo dovoljno za eventualne intervencije tijekom tjedna, a naručene su i nove zalihe pa očekujemo popunjavanje skladišta do kraja tjedna”, rekao je Marijo Mišetić, voditelj zimske službe u Unikomu.

Da problema na cestama nije bilo potvrdio je i Marko Ćaleta iz PU osječko-baranjske, koji je rekao da je vikend prošao iznenađujuće mirno, sa samo tri lakše ozlijeđene osobe. Primjerice, u nedjelju su zabilježene samo četiri "kvrcavice", što bi bilo malo i da su uvjeti na cestama idealni.

Prigovora na obavljeni posao nije bilo, a jedini upiti građana dolazili su od stanara ulica koje nisu u programu održavanja. U Unikomu kažu kako snijega nije palo toliko da bi se radilo mimo programa.

- “Prošle godine, kada smo odradili sve ulice po programu, išli smo i u pojedine ulice i naselja mimo programa kada bismo dobili nalog Grada. Ove zime još nije bilo potrebe za takvim intervencijama”, objašnjava Marijo Mišetić iz Unikoma.

Autor: I.Sekol/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bob11
Offline
Avatar

Ukupno postova: 346
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 21.12.2010. 20:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svaka čast,dobro rade ove godine,za svaku pohvalu!
a da problema ipak ima uvjerio sam se sam!na cesti od centralnog groblja do brijesta do sada sam vidio 6-7 auta u kanalu,al dobro,to je ipak do vozaća koji se neznaju prilagoditi cesti i uvijetima....

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.12.2010. 21:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako mi se čini, ove godine su ceste puno bolje očišćene nego prošle kada je bila prava katastrofa. Doduše, ovaj snijeg nije bio baš nešto obilan, no najiskrenije se nadam da će se i eventualno obilniji snijeg kvalitetno rješavati.

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.12.2010. 22:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moram iskreno priznati da je stanje u Osijeku puno bolje nego u Beču u kojem sam bio ovaj vikend. Tamo su i ceste relativno loše čišćene, a nogostupe UOPĆE ne čiste. S obzirom na očekivanja od jednih Austrijanaca, bio sam poprilično razočaran....

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
model500
Offline
Ukupno postova: 61
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 21.12.2010. 23:50 
Naslov:  Re: Na prometnicama čak 350 tona soli, vozači zadovoljni zimskom službom
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne bih se potpuno složio s ovim,za ceste im je trebalo više od 24 sata da ih očiste,pogotovo one frekventne kao što je Vukovarska a nogostupe su paradoksalno počistili odmah tako da je bilo više snijega na cesti nego pokraj njih. U svakom slučaju bolje nego prije ali opet su kasnili jedan cijeli dan ako ne i više s čišćenjem i posipanjem soli a u jednom danu se može dogoditi puno nesreća...pogotovo imajući na umu da zimskih guma više nema za kupiti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
porezni obveznik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 347
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.12.2010. 14:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pravi snijeg još nije ni pao.

_________________
˝Najbolje što se Hrvatskoj moglo dogoditi je privatizacija˝.
Borislav Škegro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: