Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Na osječkom području čak 11.927 nezaposlenih

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.12.2010. 17:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@ Angelium

Imaš pogrešne podatke o broju stanovnika županija. Splitsko-dalmatinska ima 460 tisuća, Osječko-baranjska je 2. po veličini s 330 tisuća, Zagrebačka ima oko 310 tisuća.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gigi27
Offline
Ukupno postova: 122
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.12.2010. 18:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Najbolje od svega, kada pitaš te bajne djelatnike zavoda za zapošljavanje šta oni rade po pitanju poboljšanja stanja, onda oni nabrajaju: 5 ovih ljudi su poslali na prekvalifikaciju, 5 onih su poslali ovdje, 5 ondje......kakav jad! Istovremeno, njih je tamo u zavodu sve više....i nije im loše...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 16.12.2010. 18:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A gle postotke si računaj - ali ako uzmeš u obzir broj stanovništva / broj radno sposobnog stanovištva i broj nezaposlenih doći ćemo do još gorih brojki.

Tako da tebi i tvojima definitivno nije u interesu računanje postotaka, ali ako imaš vremena samo daj, računaj si...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 16.12.2010. 19:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la (Pogledaj post): › @ Angelium

Imaš pogrešne podatke o broju stanovnika županija. Splitsko-dalmatinska ima 460 tisuća, Osječko-baranjska je 2. po veličini s 330 tisuća, Zagrebačka ima oko 310 tisuća.


podaci su iz popisa stanovništva 2001 - OBŽ ima 303 000 SDŽ ima 458 000 - vidim sad da sam krivo napisao... mislio sam na računanje 303 000 * 1,5 =450000, moj bed Very Happy
samim time i broj nezaposlenih x1,5 to bi bilo negdje oko cca 50 000 što ta županja nema...
Što se tiće Zagreba tu imaju debilni sustav izračunavanja. Kad uzimaju Zagreb samo u obzir onda u te podatke ne računaju ostatak oko Zagreba, a a kad računaju Zagrebačku županiju onda pribrajaju i podatke iz Zagreba što je totalno debilni susatv izračuna s obzirom da je Zagreb svakako poseban jedinica mimo županije... o tom pričam Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toma_os
Offline
Ukupno postova: 99
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.12.2010. 19:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gigi27 je napisao/la (Pogledaj post): › Najbolje od svega, kada pitaš te bajne djelatnike zavoda za zapošljavanje šta oni rade po pitanju poboljšanja stanja, onda oni nabrajaju: 5 ovih ljudi su poslali na prekvalifikaciju, 5 onih su poslali ovdje, 5 ondje


Ideš na bilo kakav tečaj u njihovoj organizaciji i tvoj budući poslodavac nema pravo na poticaj za zapošljavanje, a bez toga nema baš nikakve šanse da te zaposli. Dakle, oprezno s tim njihovim tečajevima i usavršavanjima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exosječanka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 123
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.12.2010. 21:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koja je svrha uopće zavoda ???
Tko je dobio posao preko zavoda????
Ja znam neke koji su godinama na zavodu pa nikada ih nitko nije nikada zvao za neki posao!!!
Tu bagru sve raspustiti i onako nikakve koristi od njih,ima internet i razni portali za pronalaženje posla,za one koji se ne služe internetom postaviti nekoliko oglasnih ploča po gradu gdje će poslodavci oglašavati slobodna radna mjesta . Takav način bi bio puno jeftiniji ,ta sva bagra je na državnoj cucli,a ništa od njih..

Evo jedan primjer::
Moja sestrična ostala bez posla i ode na zavod,na savjetovanje individualno,pa grupno..vidila na njihovim panoima da se pruža prehvalifikacija ..pita ona za tajnicu upiše je ta savjetnica na neki papir (nikada je nitko nije zvao) ,zatim pita za knjigovođu otkanta je kaže to je za one koji već imaju nekako iskustvo. Pita za tečaj za informatiku isto tako je upisala na neki papir nikada je nitko nije zvao... uredno se prijavljuje svaki mjesec ..
ne moram ni govoriti da je jednom ušla kod savjetnice i da ju je najurila van jer je dama doručkovala. Strašno. Ubio je veliki posao.

Svrha zavoda bi bila kada bi oni posredovali pri zapošljavanju a ne da lupaju štambilje u radne knjižice ,to mogu i dva studenta raditi za duplo manju plaću.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exosječanka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 123
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.12.2010. 21:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osobno se sječam ovog smiješnog lika gore lijevo na slici sada nekakav pročelnik Anto Barukčić ,,onih godina poslije rata 94,95.g. lik je došao negdje iz B.Posavine i švercao je sir trapist iz Mađarske ..
Pa taj bi se prodao i za onaj najjeftiniji sir za pizzu Very Happy

ha,ha,ha,ha ...
dugo se nisam ovako nasmijala ....
švercao je sir trapist iz Mađarske ...
eto ko je nama pročelnik ...
strava !!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lydi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.12.2010. 21:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

exosječanka je napisao/la (Pogledaj post): › Osobno se sječam ovog smiješnog lika gore lijevo na slici sada nekakav pročelnik Anto Barukčić ,,onih godina poslije rata 94,95.g. lik je došao negdje iz B.Posavine i švercao je sir trapist iz Mađarske ..
Pa taj bi se prodao i za onaj najjeftiniji sir za pizzu Very Happy

ha,ha,ha,ha ...
dugo se nisam ovako nasmijala ....
švercao je sir trapist iz Mađarske ...
eto ko je nama pročelnik ...
strava !!!


Nisam ja to izmislio imam i svjedoka ,,,a sto je najljepse i ja sam se iznenadio kada sam lika vidio par puta na STV,,,iako me več dugo ništa u ovom gradu ne može iznenaditi ..
Čudilo bi me kada bi netko normalan sjedio na nekoj funkciji ili položaju gdje se odlučuje o ljudima i njihovim sudbinama,vjerojatno moraš biti u nekom zavičajnom klubu ili slično Very Happy
Taj bi se prodao i za trokutić zdenka sira Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: