Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Cajke u baroknoj Tvrđi: Nekad su glazbom mijenjali svijet, danas si samo žele ugoditi

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.12.2010. 11:31 
Naslov:  Re: Cajke u baroknoj Tvrđi: Nekad su glazbom mijenjali svijet, danas si samo žele ugoditi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Glas Slavonije...jad i bjeda

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 15.12.2010. 12:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

de molim te... to je glazba za mentalno retardirane droljice i one seljačine što voze bmw iz '95 a naručuju u q clubu hennessy za ne znam kolko love... kad vidim one klinke u dopičnjaku i štiklama od 20cm prvo se upitam imaju li one roditelje??? nek sluša svatko što želi i one pizdarije o ukusima se ne raspravlja...naravno da se raspravlja... mislim da stolice u q clubu imaju veći IQ od onih koji se trude zapamtiti teške tekstove

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
walter_1
Offline
Ukupno postova: 31
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.12.2010. 12:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

de ovo je vec izlizano... ja cekam tekst u kojem ce se pisat o punku npr., pa da se svi koji slusaju cajke okome na njih... i da ostavljaju tisuce i tisuce komentara... Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Caleb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.12.2010. 12:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: ›
Ne vidim razliku između pijanih polugolih djevojčica koje dižu ruke u zrak na neki narodnjak i pijanih mladića koji se bezglavo svom silinom sudaraju jedan o drugoga na nekom punk (ili kojem već) koncertu.
usporedba ti je malo jaca...ja cu radje gledati pijane klipane koji se guraju nego polugole djevojcice kojima nije ni mjesto u klubovima takvog sadrzaja.. a predpostavljam da vecini roditelja od klinki slusa tu glazbu ili uopce neznaju gdje im se djeca nalaze i kako se oblace ...

_________________
Ako si bogat zavide ti, ako si siromašan smiju ti se; zato budi nevidljiv! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
model500
Offline
Ukupno postova: 61
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 15.12.2010. 12:48 
Naslov:  Re: Cajke u baroknoj Tvrđi: Nekad su glazbom mijenjali svijet, danas si samo žele ugoditi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hm,tema i jest isfurana i članak nema previše nekog smisla danas ali shvatite vi cajkaroši zašto se to sve toliko stigmatizira. Osijek kao da se preokrenuo poslije pada elektronske scene i dolaska cajki. Nekada je bilo i techna,housea,hip hopa,rocka,domaćeg,stranog mainstreama...ma čovjek je mogao otići gdje god poželi. A sad? Ma ljudi su već umorni od svega,moje generacije vani više ni nema,vani su samo klinci tj. "turbofolk generacija" koja za drugo ni ne zna. Trash,kič,šund ili jednostavno sranje,to je ono što su nam naši ugostitelji servirali kao jeftino rješenje za zabavu ali su sebi osigurali maksimalni profit i baš njih boli briga što se Osijek od europskog pretvara opet u balkanski grad. Da,naginjali smo prema Europi ali je prije 5 godina odjednom sve otišlo u klinac.

Ne moram ni spominjati koliko je sam MORAL opao u zadnjih par godina,pa nekada si curama morao skidati zvijezde s neba da samo popričaš s njom a otkad je ovih cajki dovoljan ti je polovan BMW ili Audi i odmah njih 3 upadaju unutra. Zabave tipa "ubodi i biraj bolest" ima koliko hoćeš danas...i nisam sretan zbog toga,ima recimo mnogo samaca koji pate upravo zbog toga i ne mogu ni dokučiti koja je jeftina drolja a koja nije. Tučnjave ne želim ni spominjati,riječi su suvišne. Dakle cajke su ostavile ozbiljne posljedice na kulturu i moral u Osijeku,trebale su ostati po lokalnim birtijama u okolnim selima,a ne doći u grad koji je nekoć bio perspektivan i dovlačio brojna europska i svjetska poznata imena. I nemojte mi kao Bubalo glumiti neke velike liberale kao "ovo je slobodna zemlja ne smijemo mi tu ništa" jer bi se protiv cajki i trebalo nešto poduzeti,to je sramota na što smo spali!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Caleb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.12.2010. 12:55 
Naslov:  Re: Cajke u baroknoj Tvrđi: Nekad su glazbom mijenjali svijet, danas si samo žele ugoditi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

model500 je napisao/la (Pogledaj post): › Hm,tema i jest isfurana i članak nema previše nekog smisla danas ali shvatite vi cajkaroši zašto se to sve toliko stigmatizira. Osijek kao da se preokrenuo poslije pada elektronske scene i dolaska cajki. Nekada je bilo i techna,housea,hip hopa,rocka,domaćeg,stranog mainstreama...ma čovjek je mogao otići gdje god poželi. A sad? Ma ljudi su već umorni od svega,moje generacije vani više ni nema,vani su samo klinci tj. "turbofolk generacija" koja za drugo ni ne zna. Trash,kič,šund ili jednostavno sranje,to je ono što su nam naši ugostitelji servirali kao jeftino rješenje za zabavu ali su sebi osigurali maksimalni profit i baš njih boli briga što se Osijek od europskog pretvara opet u balkanski grad. Da,naginjali smo prema Europi ali je prije 5 godina odjednom sve otišlo u klinac.
Istina!

model500 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ne moram ni spominjati koliko je sam MORAL opao u zadnjih par godina,pa nekada si curama morao skidati zvijezde s neba da samo popričaš s njom a otkad je ovih cajki dovoljan ti je polovan BMW ili Audi i odmah njih 3 upadaju unutra. Zabave tipa "ubodi i biraj bolest" ima koliko hoćeš danas...i nisam sretan zbog toga,ima recimo mnogo samaca koji pate upravo zbog toga i ne mogu ni dokučiti koja je jeftina drolja a koja nije. Tučnjave ne želim ni spominjati,riječi su suvišne. Dakle cajke su ostavile ozbiljne posljedice na kulturu i moral u Osijeku,trebale su ostati po lokalnim birtijama u okolnim selima,a ne doći u grad koji je nekoć bio perspektivan i dovlačio brojna europska i svjetska poznata imena. I nemojte mi kao Bubalo glumiti neke velike liberale kao "ovo je slobodna zemlja ne smijemo mi tu ništa" jer bi se protiv cajki i trebalo nešto poduzeti,to je sramota na što smo spali!
Uz taku vrstu glazbe jednostavno i moraju imati takav stil zivota..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
model500
Offline
Ukupno postova: 61
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 15.12.2010. 12:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Izlazimo a za nama, posrćući i kikoćući se, izlazi nekoliko cura, a jednu od njih vodi redar. “Izlazi! Toliko si pijana da ne možeš niti stajati”, grubo je izbacuje."

Zar ovo nije sramota? Zar ovo nije dno dna?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.12.2010. 12:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@model500, mozda malo pretjerujes s "nemoralom". Snosajnog nagona ima svugdje i bilo ga je oduvijek. I hipici su se prcili gdje su stigli, r'n'r u svojoj krilatici ima seks, partijaneri su zderali kemiju kako i si pojacavali osjecaj "ljubavi".

Agesija je takodjer pristuna i kod drugih (shutke i sl.).

Dakle, seks i agresivnosti nisu prisutni samo kod turbofolka. Jedian razlika je u tome sto su ostale skupine pokusale i jednom i drugom dati neki smisao, idealizirajuci ta dva nagona kroz "ideje". Turbofolkeri su hedonizam ogoljeli do kosti.

P.S. I ovo moraliziranje oko cuganja. Pijanih riba sam se nagledao i po koncertima i gitarijadama u OKS-u, IPK na Sjembi, Westu, Cadillacu...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.12.2010. 13:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la (Pogledaj post): › ...dok su pjesme tipa alejandro poučne i potpuno oplemenjuju slušatelja kvalitetom teksta.


Bravo!

Usput, pitam se kad je to glazba mijenjala svijet? Je li jedna socijalno angažirana pjesma poput "Imagine" ili Marleyjeve glazbe zaista išta promijenila u svijetu, i ako je, kada i gdje?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
model500
Offline
Ukupno postova: 61
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 15.12.2010. 13:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo opet našeg poučnog mungosa da odgovori,ma daj lega ubij se sa svojim komentarima,kako ti možeš uspoređivati Woodstock sa Q-Clubom? Molim te zavuci se u rupu i šuti,kad si ti počeo izlaziti,prije 3 godine možda?

Ovdje je tema turbofolk iliti cajke a ne punk,rock,dance i ostalo i ČINJENICA je da je moral u gradu opao s dolaskom cajki! To je nešto što se ne može trpati u koš s bilo čim drugim,bilo je seksa i prije ali se moralo dobro pomučiti da se dođe do njega,a danas to možeš raditi na svakom ćošku s balavicama za koje ne znaš ni koliko godina imaju!

I siguran sam da ne znaš šta su "hipici",rokeri i partijaneri radili,i to što govoriš o žderanju kemije je TEŠKI STEREOTIP jer sam ja partijaner i NIKADA nisam probao ništa slično,a oni koji su to radili nisu pravi partijaneri nego su se odmah s gašenjem scene prebacili u Q-Club i tu kuruzu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
model500
Offline
Ukupno postova: 61
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 15.12.2010. 13:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › @model500, mozda malo pretjerujes s "nemoralom". Snosajnog nagona ima svugdje i bilo ga je oduvijek. I hipici su se prcili gdje su stigli, r'n'r u svojoj krilatici ima seks, partijaneri su zderali kemiju kako i si pojacavali osjecaj "ljubavi".

Agesija je takodjer pristuna i kod drugih (shutke i sl.).

Dakle, seks i agresivnosti nisu prisutni samo kod turbofolka. Jedian razlika je u tome sto su ostale skupine pokusale i jednom i drugom dati neki smisao, idealizirajuci ta dva nagona kroz "ideje". Turbofolkeri su hedonizam ogoljeli do kosti.

P.S. I ovo moraliziranje oko cuganja. Pijanih riba sam se nagledao i po koncertima i gitarijadama u OKS-u, IPK na Sjembi, Westu, Cadillacu...


Ovaj cijeli post ustvari govori o tome kako ili braniš cajke ili ih se bojiš osuditi kao i ona kukavica Bubalo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.12.2010. 13:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

model,pises gluposti.drustvo propada svagdje..puno je razloga ali glazbeni ukus sigurno nije jedan od njih.
ti kazes da su oni partijaneri koji su gutali bonkose zavrsili na cajkama..dakle,bitan je katakter i onaj koji ce se tuci/drogirati/jebati za cugu, raditi ce to bilo gdje..oni mjesto za svoje interese pronadju..i ima ih svugdje,po cijeloj tvrdji.
njih takvima nije napravila glazba nego okolina i roditelji.
a psihijatar koji je za strucnost odabrao promatranje neke glazbe,treba psihijatra!

_________________
"Ne budi kao onaj koji skuplja znanje učenih i mudrost mudrih, a prema
Istini se odnosi kao jedan od glupih."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.12.2010. 13:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@ Maniche
Vjerujem da znaš Mandića s faksa, pa znaš i to da je blago ekscentričan (da se pristojno izrazim Smile ), ali ne treba čuditi ako se bavi proučavanjem glazbe, pa i jednog određenog žanra glazbe. Naime, psihologija glazbe postoji već jedno vrijeme kao grana psihologije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
model500
Offline
Ukupno postova: 61
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 15.12.2010. 13:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prestani živjeti u nekoj iluziji i stavljati nas u isti koš sa svima drugima,ako netko propada to smo uglavnom MI! Svakodnevno se čujem s prijateljima/poznanicima iz Njemačke,Nizozemske,Francuske,Portugala,SAD-a,Kanade,Australije i drugih zemalja i nigdje se nije ništa promijenilo na gore osim kod nas,dapače! Nemaš pojma na kojem boljem i višem nivou druge države imaju noćni život,pa počevši već od Slovenije pa nadalje. Društvo ne propada svugdje,društvo propada OVDJE,otvorite si oči!

Da ima "partijanera" koji su bili partijaneri samo dok je to bilo popularno,ja elektronsku glazbu slušam od 1994. godine i to se nikada neće promijeniti jer je to nešto što ja volim,a ne nešto što slušam jer je trenutno "in" pa ću slušati dok ne postane "out".

I što fali psihijatru,pa ti balavci više nisu normalni danas,tu mi pred zgradom lupaju i urliču i srijedom,četvrtkom,petkom,subotom...skoro da i nema dana kada se ne loče! Nekada je vikend bio vikend,i vikend je bio "majka",ovo danas je već stvarno pretjerivanje i zahtjeva analizu definitivno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
model500
Offline
Ukupno postova: 61
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 15.12.2010. 13:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I još samo nešto sitno za vas dežurne komentatore i prodavače pameti,to što imate veliki broj postova ne znači da ste jednako toliko i pametni. Već duže vrijeme čitam kakve nebuloze pišete ali mi je sad toliko puknuo film radi ovih cajki da sam se morao registrirati i reći svoje mišljenje o tome. Osijek tone već godinama i to mi je žalosno za gledati!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: