Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Proizvodnju rakije treba prijaviti do 20. siječnja

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65873
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.12.2010. 13:40 
Naslov:  Proizvodnju rakije treba prijaviti do 20. siječnja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Do 20. siječnja 2011. godine, na propisanom obrascu, mali proizvođači jakih alkoholnih pića dužni su podnijeti nadležnoj carinarnici godišnje izvješće o ukupno proizvedenoj količini jakog alkoholnog pića za vlastite potrebe za ovu godinu, podsjetila je u priopćenju Carinska uprava, odnosno Carinarnica Osijek.

Zakon o trošarinama koji je stupio na snagu ove godine uveo je kategoriju "malog proizvođača jakog alkoholnog pića", a riječ je o svakoj fizičkoj osobi koja alkoholna pića proizvodi za vlastite potrebe, i to u količini koja ne prelazi 20 litara čistog alkohola godišnje po domaćinstvu. Svaka takva osoba dužna je prijaviti nadležnoj carinarnici proizvodnju za vlastite potrebe i registrirati se u registar trošarinskih obveznika. Mali proizvođači rakija za vlastite potrebe godišnji iznos trošarine moraju platiti do 31. siječnja za proteklu godinu, u paušalnom iznosu. Trošarinu obračunava i plaća ovisno o veličini kotla u kojem je ispekao rakiju - za kotao zapremine od 40 do 100 litara u iznosu od 100 kuna, a za kotao zapremine više od 100 litara u iznosu od 200 kuna. U slučaju da ukupna proizvodnja za vlastite potrebe prijeđe 20 litara čistog alkohola, odnosno 50 litara rakije godišnje po domaćinstvu, mali proizvođač je dužan, uz iznos godišnjeg paušala, obračunati i platiti trošarinu od 53 kune po litri čistog alkohola na razliku proizvodnje preko dopuštenih 20 litara čistog alkohola.

Iz Carinske uprave skreću pozornost na to da mali proizvođači koji ne namjeravaju u tekućoj godini proizvoditi jaka alkoholna pića mogu od nadležne carinarnice zatražiti pečaćenje kotla. Takav zahtjev može se podnijeti najkasnije do 31. siječnja tekuće godine. U Carinskoj upravi posebno upozoravaju da malim proizvođačima prodaja alkoholnih pića nije dozvoljena.

Kazna i do 10.000 kuna

Na području nadležnosti Carinarnice Osijek prijavljen je 1.831 mali proizvođač jakog alkoholnog pića sa 1.694 kotla u vlasništvu. Carinarnica Osijek nadzorom je u devet mjeseci prošle godine utvrdila dva prekršaja fizičkih osoba. Stoga upozoravaju da se proizvodnja alkoholnih pića bez prijave za upis u registar trošarinskih obveznika kažnjava iznosom od 2.000 do 10.000 kuna, kao i pri nepodnošenju godišnjeg izvješća ili neplaćanju godišnjeg paušala.

Tekst: N.Vukadinović/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.12.2010. 13:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako odlucim sam u svom stanu promjeniti zarulju, hocu li morati za to otvoriti obrt i platiti pausalno porez na elektricarske djelatnosti ili nesto slicno ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chosen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 587
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 14.12.2010. 13:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tipično...država nema novaca i umjesto da riješi prave krivce za to udara po džepu nedužne ljude....

_________________
  ▲
▲ ▲
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Nexe
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.12.2010. 14:01 
Naslov:  Re: Proizvodnju rakije treba prijaviti do 20. siječnja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da je ovo i suvišno komentirati,

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chosen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 587
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 14.12.2010. 14:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma hdz-u treba alkohola pošto su svi pijanci pa sad ga ovako sakupljaju ^^

_________________
  ▲
▲ ▲
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
porezni obveznik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 347
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.12.2010. 14:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Znači moj dedo bi mogao postati traženi kriminalac ako ne prijavi proizvodnju rakije za kucnu upotrebu znate što mislim, valjda će se javit obitelji prije nego što bude bježao u austriju.

_________________
˝Najbolje što se Hrvatskoj moglo dogoditi je privatizacija˝.
Borislav Škegro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chosen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 587
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 14.12.2010. 14:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemoj tako sad će ti djeda moći izdati račun kad ti da litru rakije ^^

_________________
  ▲
▲ ▲
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sir William
Offline
Ukupno postova: 360
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.12.2010. 14:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a po kom se to sistemu utvrdi da je netko mali proizvođač i potrošač jakih alkoholnih pića ako nije prijavljen?

_________________
Sir William
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chosen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 587
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 14.12.2010. 14:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sir William je napisao/la: ›
a po kom se to sistemu utvrdi da je netko mali proizvođač i potrošač jakih alkoholnih pića ako nije prijavljen?


nema ti to veze u hrvatskoj su ti svi kriminalci osim sanadera

_________________
  ▲
▲ ▲
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.12.2010. 14:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zanima me bas na koji nacin ce se ovo provjeravat Very Happy

_________________
There can be only one, and that one is me Wink
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
porezni obveznik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 347
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.12.2010. 14:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa osnivaju se komisije od 3 člana koje idu po selima i moraju kušati rakiju, svaka koja je jača od 15 gradi ulazi u gore spomenuti proces, naravno da bi komisija radila dobro moraju proći obuku,a za to se osniva posebno povjerenstvo Repulike Hrvatske na čelu sa predsjednikom povjerenstva Vladimirom Šeksom.

_________________
˝Najbolje što se Hrvatskoj moglo dogoditi je privatizacija˝.
Borislav Škegro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
suny
Offline
Ukupno postova: 24
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.12.2010. 15:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

porezni obveznik je napisao/la: ›
Znači moj dedo bi mogao postati traženi kriminalac ako ne prijavi proizvodnju rakije za kucnu upotrebu znate što mislim, valjda će se javit obitelji prije nego što bude bježao u austriju.

hahahaahahhahaaaaaa.....careeeeeee!!!! Smile)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 14.12.2010. 15:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja se dobrovoljno prijavljujem za člana komisije. radim volonterski pa samim time neću opterećivati državni proračun pa molim da svi glasate za mene kao člana komisije Very Happy - hvala...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ivan_hoee
Offline
Ukupno postova: 13
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.12.2010. 15:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da vam pobrojimo i sve kokoši, koliko jaja dnevno snesu, pa da vam to sve lijepo preračunamo i izračunamo neku prosjecnu vrijednost sa n posto odstupanjima da nam vi odredite i koliko kvadratnih metara kokošinjca je potrebno za x kokoši, koje proizvode y jaja, plus sve ovo što pojedu, pa nam odredite neku 'simboličnu' cifru po kvadratnom milimetru jajeta (nije svako jaje iste velicine, eee), pa vam mi to platimo! izmišljotine, dodite nekoj babi u selo koja peče rakiju vec sto godina da proda, pa joj recite da mora još nešt i platit, a mirovina joj jedva 500 kuna. smradovi odurni, sve ovo ode u k!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.12.2010. 15:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ivan_hoee je napisao/la (Pogledaj post): › da vam pobrojimo i sve kokoši, koliko jaja dnevno snesu, pa da vam to sve lijepo preračunamo i izračunamo neku prosjecnu vrijednost sa n posto odstupanjima da nam vi odredite i koliko kvadratnih metara kokošinjca je potrebno za x kokoši, koje proizvode y jaja, plus sve ovo što pojedu, pa nam odredite neku 'simboličnu' cifru po kvadratnom milimetru jajeta (nije svako jaje iste velicine, eee), pa vam mi to platimo! izmišljotine, dodite nekoj babi u selo koja peče rakiju vec sto godina da proda, pa joj recite da mora još nešt i platit, a mirovina joj jedva 500 kuna. smradovi odurni, sve ovo ode u k!


pa nemoj davat ideje vladajucima ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: