Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ove je godine 1.000 bezobzirnih vozača zauzelo mjesto invalidu!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65867
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.12.2010. 14:30 
Naslov:  Ove je godine 1.000 bezobzirnih vozača zauzelo mjesto invalidu!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Od 1. siječnja do 30. studenoga ove godine na području Osijeka 920 vozača dobilo je kaznu za nepropisno parkiranje na mjesta za invalide. Od 9. travnja, od kada je osječki “pauk” u funkciji, zabilježeno je 614 intervencija - 443 odvoženja nepropisno parkiranih automobila na mjestima za invalide te 171 premještanje u pokušaju. Na Međunarodni dan invalida, 3. prosinca, 62 kazne ispisali su policajci PU osječko-baranjske neodgovornim vozačima, koji su svoja vozila parkirali na mjesta namijenjena invalidima.

- Akcija pod nazivom Komoditet ispred hendikepa provedena je u povodu Međunarodnog dana invalida. Naglasak je bio na sankcioniranju nepropisno parkiranih vozila na parkirališnim mjestima namijenjenih vozilima osoba s invaliditetom - doznajemo od Maje Marić iz PU osječko-baranjske. Za vrijeme akcije na području Postaje prometne policije Osijek bio je angažiran “pauk”, koji je odvezao sedam vozila s mjesta za invalide, dok su se dva vozača pojavila na mjestu počinjenja prekršaja te im je naplaćen pokušaj uklanjanja nepropisno parkiranog vozila. Za nepropisno parkiranje na mjestu za invalide predviđena je kazna od 700 kuna. Uz to, ukoliko je “pauk” odvezao automobil, to će vlasnika stajati još dodatnih 400 kuna. Ako se vlasnik vozila vrati na vrijeme i spriječi da mu pauk odveze automobil, to će ga ipak stajati 200 kuna. Ilija Žiroš, predsjednik Saveza organizacija invalida Osječko-baranjske županije kaže da bi još koji “pauk” pomogao da se riješi pitanje nepropisnog parkiranja na mjestima za invalide.

- Ovi rezultati, od samo jednog dana, dovoljno govore o tome koliko nam je u Osijeku potreban još jedan “pauk”. I dosad smo bar jednom mjesečno u suradnji s policijom provodili ovakve akcije, no planiramo ih i intenzivirati, rekao je Žiroš.

Plate i pitaju koju valutu policajci žele

Da ljudska glupost nema granica, svjedoče i neki primjeri koje navodi predsjednik Saveza organizacija invalida Osječko-baranjske županije.

- Kada im dođe policija naplatiti kaznu, izvade novac i još ih pitaju u kojoj im valuti žele naplatiti. Uopće ih ne zanimaju invalidi, koji zbog svog invaliditeta doista ne mogu posvuda parkirati, upozorava Ilija Žiroš.

Tekst: Sandra Lacić/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Đeđa_zaboravih_lozinku_od
Offline
Avatar

Ukupno postova: 161
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.12.2010. 15:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

s druge strane, naš vrijedni pauk pokupi i automobile invalida parkiranih na za njih označeno mjesto, naravno ako nisu OS tablice....

eh....

_________________
:->o=
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.12.2010. 15:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tipična vozačka nekultura koja se treba beskompromisno sankcionirati, nema tu puno rasprave...

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.12.2010. 16:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa tko je još vidio guzicu prošetati....nemoj slučajno da uhvatiš imalo svježeg zraka dok izlaziš iz auta....još da te i propuh uhvati.....
čak štoviše trebali bi maknuti vrata po trgovačkim centrima pa da se mogu ljudi direkt uvesti unutra....

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bentena
Offline
Avatar

Ukupno postova: 224
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.12.2010. 16:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1000 je mala brojka...Samo da se policajci malo vise prosecu ispred trgovackih centara skupili bi zavidnu brojcicu vlasnika automobila kojima se cini posve normalnim da svog velikog i skupog ljubimca revijalno parkiraju pred ulazom...bas na uocljivo obiljezenim mjestima za invalide...jer...pa tako je tesko i pretesko prosetati dvadesetak koraka vise na zdravim nogama na teskom putu od blagajne do gepeka...cccccccc...
Oni koji guraju kolica do auta ne razmisljaju kako je to biti guran u kolicima do auta.Ne stignu razmisljati jer su prekratko na svjezem zraku i atrofirane su im male sive vijuge...
Joj...pa da.....mi nitko ustvari ne kuzimo...i oni su invalidi...svoje vrste...

_________________
Jel' se smije tu spomenuti ime proizvodjaca omiljene mi cokolade u europskim krajevima?Znam,o u/okusima se kao ne raspravlja...al' ***** EXCELLENCE 99% CACAO je ocaravajuce odlicna...Smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Caleb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.12.2010. 16:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fear of the dark je napisao/la: ›
Pa tko je još vidio guzicu prošetati....nemoj slučajno da uhvatiš imalo svježeg zraka dok izlaziš iz auta....još da te i propuh uhvati.....
čak štoviše trebali bi maknuti vrata po trgovačkim centrima pa da se mogu ljudi direkt uvesti unutra....
Tocno! Da mogu usli bi u trgovacki centar s autom i iz auta bi birali proizvode.. a u ovo gradu ima toliko invalida da imamo jos 10 000 mjesta nebi bilo dovoljno!

_________________
Ako si bogat zavide ti, ako si siromašan smiju ti se; zato budi nevidljiv! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zuljko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 37
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.12.2010. 1:25 
Naslov:  Re: Ove je godine 1.000 bezobzirnih vozača zauzelo mjesto invalidu!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a koliko u osijeku uopće ima invalida ? pravih invalida?
čini mi se da je broj invalida i i njima prilagođenih parkinga nesrazmjeran...i da su ta parkirališta totalno krivo raspoređena...

zna li netko brojku?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.12.2010. 2:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mene samo zanima kad dođu pokupit auto na parking Interspara u centru, koju jurisdikciju oni imaju tamo jel ipak je to privatan parking. I na koju foru izaberu auto koji će dići, jer na tom parkingu najmanje parkiraju invalidi?! Jednom prilikom sam bio prisutan kad je čovjek iz Đakova kunio i molio zašto mu dižu auto jer pored njegovog još 5 krivo parkiranih auta! Moja pretpostavka čovjek imao krive tablice. Smile

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.12.2010. 6:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

123456 je napisao/la (Pogledaj post): › Tipična vozačka nekultura koja se treba beskompromisno sankcionirati, nema tu puno rasprave...

Ja bih prije rekao da to spada u domenu opće ljudske nekulture, ne samo vozačke. Htjeli mi to priznati ili ne, mi smo nekulturan narod. U Skandinaviji ili Švicarskoj nećete nikada vidjeti slučaj da na mjesta za invalide parkiraju vozači koji za to nemaju prava. Takvo što njihov mentalni slop ne poznaje.
Mene, kao i Caneta, također zanima da li pauk ima ovlasti odnijeti nepropisno parkirano vozilo na parkingu trgovačkog centra? Tamo je nepropisno parkiranje najučestalije, posebice se to odnosi na Interspar. Ljudi mi stvarno nisu jasni, u garazi Interspara imaju cca 400 parkirnih mjesta, gdje im je auto zaklonjen od kiše, snijega ili pak ljetnih vrućina, a svi se vole naguravati na glavnom parkingu i to još po invalidskim mjestima ako je moguće. Put

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.12.2010. 12:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zuljko je napisao/la: ›
a koliko u osijeku uopće ima invalida ? pravih invalida?
čini mi se da je broj invalida i i njima prilagođenih parkinga nesrazmjeran...i da su ta parkirališta totalno krivo raspoređena...

zna li netko brojku?
E to i mene zanima,čini mi se da ima puno više parkirnih mjesta za invalide nego što je invalida(pritom ne mislim na invalide u glavu jer takvih očito ima puno više)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.12.2010. 13:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gdjegod gledam, parkinzi za invalide redovito prazni. Ili su parkirani auti bez invalidske kartice u šajbi.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.12.2010. 16:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la (Pogledaj post): › Mene samo zanima kad dođu pokupit auto na parking Interspara u centru, koju jurisdikciju oni imaju tamo jel ipak je to privatan parking. I na koju foru izaberu auto koji će dići, jer na tom parkingu najmanje parkiraju invalidi?! Jednom prilikom sam bio prisutan kad je čovjek iz Đakova kunio i molio zašto mu dižu auto jer pored njegovog još 5 krivo parkiranih auta! Moja pretpostavka čovjek imao krive tablice. Smile


evo slucaj iz Slavonskog Broda
znaci radi se o tome da voditelji tih trgovackih centara daju dozvolu za uklanjanje nepropisno parkiranih vozila...
i po zakonu opet sve štima...

Citat: › Parkiranje na označenim mjestima za invalide Ispis
Utorak, 26 Listopad 2010

Poštovani, zanima me da li parkiranje ispred velikih trgovačkih centara na mjesta označena za invalide spada u nadležnost naše drage policije ili je stvar koju (ne)mora kontrolirati sam trgovački lanac? Naime redovito ispred svih trgovačkih lanaca na označena parking mjesta za invalide parkiraju osobe koje nemaju veze sa invalidnosti - tko i kako može stati u kraj toj priči koja traje i traje?

ODGOVOR: 27.10.2010.

Parkirališta ispred velikih trgovačkih lanaca su vlasništvo istih i time ne pripadaju javno-prometnoj površini odnosno nerazvrstanoj cesti definiranoj u Zakonu o sigurnosti prometa na cestama. Trgovački centri su parkirališta u svom vlasništvu izgradili i uredili za potrebe svojih korisnika i na njima je da odrede na koji će se način parkirališta koristiti i da li će oni koji krše pravila određena postavljenom prometnom signalizacijom biti sankcionirani.

Upravni odjel za komunalni sustav i komunalno redarstvo

ODGOVOR: MUP, Policijska uprava Brodsko posavska: 27.10.2010.

Poštovani, U vezi vašeg upita izvješćujemo vas da policijski službenici Postaje prometne policije Slavonski Brod postupaju prema nepropisno parkiranim vozilima na parkirališnim mjestima za osobe s invaliditetom ispred trgovačkih centara sukladno čl. 84. Zakona o sigurnosti prometa na cestama, što će nastaviti i ubuduće. Za napomenuti je, da smo voditeljima trgovačkih centara skrenuli pozornost da u slučaju parkiranja vozila na mjestima rezerviranim za osobe s invaliditetom, vozila koja nemaju istaknuti znak pristupačnosti izvijeste policiju, koja će postupiti prema nepropisno parkiranim vozilima. Do sada smo proveli preventivno – represivne akcije u suradnji s Udrugom invalida i voditeljima trgovačkih centara kojom prilikom smo postupali prema nepropisno parkiranim vozilima što ćemo nastaviti i u narednom razdoblju, kako bi se riješio problem nepropisnog parkiranja, posebno na mjestima rezerviranim za osobe s invaliditetom.

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: