Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ne vraćajući kusur trgovci zarade i do 10 posto plaće!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
dipl.iur.umirovljenica
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.12.2010. 23:10 
Naslov: Beark ! Re: Ne vraćajući kusur trgovci zarade i do 10 posto plaće!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sir William je napisao/la (Pogledaj post): ›
dipl.iur.umirovljenica je napisao/la (Pogledaj post): › Ja ne znam da li je ovdje vise glup clanak ili autor koji je uspio zavarati narod?!?
Ta famozna lipa o kojoj je rijec, daj Boze da ide trgovkinji/trgovcu, vec ne ide! Ide brutalnom poslodavcu, s tom lipom se njena placa ne povecava...

zar ne rade blagajnice na kraju smjene obračun?


tocno, nakon svake smjene i u svakoj maloprodajnoj trgovini prodavacice ostavljaju tzv baksu sa strane u slucaju manjka kada prave veliki obracun na kraju mjeseca..
dalo bi se govoriti o mizeriji koju primaju a o placi znanstvenu doktrinu napisati
iskreno ne znam kako kako je u velikim sopping centrima, mogu samo pretpostaviti isto.. da za svaku onu cokoladicu sto netko smaze u trgovini i ostavi papir pokraj police , ne placa poslodavac sigurno Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bocic
Offline
Avatar

Ukupno postova: 104
Lokacija: Centar
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.12.2010. 23:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la (Pogledaj post): › tamo gdje kupujem redovito uvijek im ostavim kusura do 50 lipa i uvijek mi oproste ako mi uzfali.

I ja isto to radim i uvijek kupujem na istim mjestima pa nikad nema problema ako zafali. Izračunao sam da na taj način prosječno ostavljamo oko 25 lipa po kupovini, a ja ih sigurno ne radim preko 60 mjesečno, dapače, ta je brojka bliže 40 puta. Dakle, 'gubim' 20-ak kuna, no kada bi ih više tako rezoniralo, jedna bi trgovkinja u pekari ili trgovini uzela 40-ak kuna po smjeni, a njima to već nešto znači. Dapače, to bi dobro došlo i mnogima tu među nama...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nicoll
Offline
Avatar

Ukupno postova: 236
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.12.2010. 12:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
nicoll je napisao/la: ›
Kad otvorim novčanik, onaj dio sa kovanicama jer mislim da imam tih 20 lipa koje mi baš fale, kad ono 1lipa ili 2 lipe..jooj to mrzim...nikad ne uzimam te male kovanice,ostavim trgovkinji "za frizuru" Smile
ali da ako je moj račun 449,89 kn, očekujem da mi trgovkinja to i kaže.. nemoj mi zaokruživat, to je bezobrazno, a ionako ću ti ostaviti ostatak..

a karticom mi malo rizično, jer onda ni ne pogledam račun a i nemam mjeru..pa tek poslije kada dođe na naplatu skužim da je nešto bilo skuplje neg je pisalo na proizvodu..

Kovanice od 1 i 2 lp vec dugo nisu u uporabi.
Ovo sa karticama ne kontam, ti placash unaprijed, pa ti riskantno? Smile


1 lipa i 2 lipe-ja ih i u konzumu i u sparu uvijek dobijem...
a za kartice, što ne kužiš? na majici piše 169,99..daš karticu, oni ti spreme majicu u vrećicu, ubaci račun u vrećicu..a kad dođem kuć pogledam račun, i skužim 189,99..ma nije neka razlika i uglavnom odmah pogledam račun, ali eto nekad ipak ne...
i definitivno ću više potrošiti para kad idem u shoping karticom a ne živom lovom, jer onda kao da ne trošim svoje pare, samo peglam karticu..dr je osjećaj..a sad jesam jedina kojoj se to tak čini ili ne...houm, nemam pojma..a nije ni bitno..

_________________
Ona njemu:
"Bilo bi lijepo da si malo uzbuđen."
On njoj:
"Bilo bi uzbudljivo da si malo lijepa." osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
purger81
Offline
Ukupno postova: 11
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.12.2010. 15:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

novinari postaju sve gluplji ili nemaju o cemu pisati pa ovako pisu gluposti...
sanader ukrade miljarde i nikome nista a za nekih lipa tu izmisljaju toplu vodu...
kad ja vracam kusur trudim se da vratim do lipu...
kad nesto kosta 4,9 naravno da ne vratim lipu, ali kad nesto kosta 5,20 tad izracunam da je 5 kn i ne trazim 20 lipa... i sta sad??? tko tu gubi tko dobija....
dodje mi pacient.. nema novaca a zeli sirup za svoje djete...a nadoplata je mozda 5-6 kn.. naravno da mu dam...
i dodatno oko vrecica.. mi tjedno trosimo preko 1000 od sve tri velicine... naravno da nikome ne naplatimo... a svatko tko dodje uzme analgin ili andol zeli vrecicu i ljuti se kad mu ne damo...
dok kad ode u konzum ili drugi ducan onda zatrazi.. naplate mu 1 il 2 kn.. i onda sute...
tako da nemojte cjepidlaciti te lipe..
rado bi vratio lipu kad bi mi i dali lipu i platili za vrecicu koliko kosta...ali solidarno smo drustvo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
unLog!c
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.12.2010. 16:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kakve veze što si ostave tu krvavu lipu ?
pa i zaslužili su je baveći se s takvim debilima koji će ih jebati u zdrav mozak zbog jedne lipe...

u americi je npr sasvim normalno 20% računa ostaviti kao bakšu.. koji je problem s ljudima ovdje ?

ostavit će po 5, 10kn dnevno u kladionici ili sličnim pizdarijama, a problem im je ostaviti 1-10lipa tako u trgovini... okej razumijem ako je trgovac loš tj ako je nadrkan i neljubazan...

onda ni ne treba ostaviti, ali ovako uopće nije problem... meni tih 10 lipa ne znači ništa.. čak mi doslovno i smeta u novčaniku, a njima će pomoći da si barem financiraju kutiju cigareta mjesečno da se smire nakon takvih degenerika koji ih jebu u mozak za jednu lipu...

i da se razumijemo ne zarađujem ni ja nekakve milione.. student sam te sam radio slične poslove.. i uvijek je lijepo kada dobiješ barem pola kn od nekoga bakše.. na kraju dana zna se skupiti i do 50kn... (vozio sam dostavu...)
tako da i uvijek u sličnim situacijama ostavim barem kunu dvije.. zavisi koliko mogu...... meni iskreno nije PRETJERANA razlika košta li me pizza 28, 29 ili 30 kn, a nekome će sigurno uljepšati dan kada poslije radnog vremena bude imao barem 10kn viška novaca...

mislim da kada bi to.... i ne glasanje za hdz -- e to dvoje kada bi ljudima ušlo u praksu bilo bi puno lakše i raditi i živjeti ovdje...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: