Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Od 12. prosinca Hrvatske željeznice ukidaju dva vlaka iz Osijeka

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65808
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.12.2010. 13:42 
Naslov:  Od 12. prosinca Hrvatske željeznice ukidaju dva vlaka iz Osijeka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Od 12. prosinca vlakovi Hrvatskih željeznica prometovat će po novom voznom redu, sve do 10. prosinca 2011. godine. Ukida se željeznička veza Bizovac-Belišće, noćni vlak iz Osijeka za Zagreb preko Bjelovara, pogranični vlak iz Belog Manastira za Pečuh, a ljeti će Osječani ostati bez večernjeg vlaka za Rijeku. HŽ-ova ušteda u poslovanju “udara” po putnicima, koji ni ovim voznim redom ne dobivaju više nagibnih vlakova i brže putovanje iz Osijeka u Zagreb, izuzev nove veze sa Županjom i jače s Vinkovcima! Polazak lokalnih vlakova se prilagođava. Ostaje jedna izravna veza iz Osijeka s Budimpeštom u 12.57 sati (stiže u Budimpeštu u 18.05).

- U novom voznom redu na pruzi Vinkovci - Osijek prometovat će tri vlaka više. Uveden je vlak s polaskom iz Vinkovaca (20.46 sati) te dva vlaka s polascima iz Osijeka (10.50 i 22.20). Ostvarene su veze Osijeka i Županje s tri izravna vlaka te s presjedanjem u Vinkovcima. Na pruzi Osijek - Beli Manastir vlak će kretati kasnije kako bi bio pogodniji prijevozu radnika, a vlak iz Erduta u Osijek ranije (u 12.36) kako bi bio pogodniji učenicima. Neznatno se smanjuje broj vlakova na prugama koje su bile izrazito neiskorištene, pa tako i na području osječke Regionalne jedinice. Posve se ukida putnički prijevoz na pruzi Bizovac - Belišće zbog slabe iskorištenosti vlakova. Ukida se ubrzani vlak za Zagreb preko Bjelovara s polaskom u 3.16 zbog neznatnog broja putnika na relaciji Osijek - Virovitica i pokretat će se iz Virovitice preko Bjelovara za Zagreb. Još jedan vlak ukida se na relaciji Virovitica - Našice, a vozit će na relaciji Našice - Osijek s dolaskom u Osijek u 10.37 sati, najavljuje Vlatka Škorić, šefica HŽ-ovih Korporativnih komunikacija.

- Izravna linija za Split postojat će samo od 1. srpnja do 1. rujna, s polaskom vlaka iz Osijeka u 16.20 i dolaskom u Split u 6.05. Izravna veza za Rijeku ostaje tijekom cijele godine iz Osijeka u 12.02 (u Rijeku stiže u 20.49). Izravni vlak koji je vozio ljeti između Osijeka i Rijeke više neće prometovati zbog slabe iskorištenosti. Vagon za spavanje iz Osijeka za Split nije predviđen zbog malog zanimanja putnika s osječkog područja, ali i zbog ograničenih tehničkih kapaciteta i preranog polaska vlaka iz Osijeka. Vagoni za spavanje mogu se koristiti iz Zagreba, pojašnjava Škorić.

Tekst: N.Špoljarić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Daniel Antunović/foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tomi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 205
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.12.2010. 16:14 
Naslov:  Re: Od 12. prosinca Hrvatske željeznice ukidaju dva vlaka iz Osijeka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Super...ukinuli vlak za Pecuh..a bio je savrsena veza za otici do Arkada i popodne se vratiti sa istim kuci..i to za 55kn povratna.

Usput, pa sto ako spavaca kola krenu iz Osijeka za Split u 16:20. To nije nikakav valjan razlog (ok, ako nemaju dovoljno kola za spavanje, ali i to sumnjam). Netko tko uzima kola za spavanje je radi nekakvog veceg komfora. Jer nije onda logicnije poslati bar jedna kola iz Osijeka, smjestis se i ne izlazis van do 6 ujutro. Ovako tegli nimalo lake kofere u vlak do Zagreba, pa u pola 9 vuci ih van, onda cekaj 22h (ako imas srece da sloze kompoziciju na vrijeme) i ukrcavaj se u spavaca. To govorim iz osobnog iskustva. I tamo i nazad su kola bila krcata.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
visa
Offline
Ukupno postova: 41
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.12.2010. 17:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

šteta ovo za pečuh, a za ostalo šta je tu je barem su pojačali vezu s vinkovcima koji imaju konstantne veze sa zagrebom

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatalni_cevap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 541
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.12.2010. 18:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako vam nece biti dovoljan najveci avenue mall u hrvatskoj + portanova onda neznam...

_________________
Potpis
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
visa
Offline
Ukupno postova: 41
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.12.2010. 19:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mene ne zanimaju trgovine Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tomi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 205
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.12.2010. 19:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nidzo je napisao/la (Pogledaj post): › ako vam nece biti dovoljan najveci avenue mall u hrvatskoj + portanova onda neznam...


Pa cilj mi je nekad malo "pobjeci" iz grada, a ovo niti je daleko niti je karta skupa. Medjuostalim, u Arkadu je izvrsni restoran Asia, gdje se mozes fino najesti a da te ne oderu po dzepu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.12.2010. 19:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hm, ajd' nije mi ni žao što ukidaju ovaj vlak Osijek - Zagreb što ide preko Bjelovara, taj je ionako vozio skoro pola dana. Žao mi ovog ljetnog za Rijeku, vozio sam se s njim X puta i ne sjećam se baš da je bio prazan kao što to ovi tvrde.
Zabrinjava me to što Osijek sve više postaje željezničko slijepo crijevo. Još kad se sjetim da nemamo ni elektrificiranu prugu, a tko zna hoćemo li ju ikada i dobiti...
Kad za 50-ak godina bude nestalo nafte na zemlji, željeznički promet u Osijeku će se u potpunosti ugasiti, osim ako ne uvedu ponovo 'parnjače' (Tomica i prijatelji) osijek031.com smile

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tomi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 205
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.12.2010. 16:01 
Naslov:  Re: Od 12. prosinca Hrvatske željeznice ukidaju dva vlaka iz Osijeka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ipak se ne ukidaju vlakovi prema Mađarskoj:

http://www.hznet.hr/pogranicni-vlakoviprema-madarskoj

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: