Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Gradska uprava sve manja i efikasnija, u proljeće zapošljavanje vježbenika!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.12.2010. 7:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zbonj je napisao/la (Pogledaj post): ›

Hvala bogu zadnjih nekoliko mjeseci sam pretrpan sa poslom i desi mi se situacija kao i danas da od 15 bravara koji znaju raditi svoj posao niti jedan nema 2 dana slobodno da mi dođe nešto povariti.


Ak' još uvijek trebaš bravara javi se meni na pm.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
inspektormaska
Offline
Ukupno postova: 343
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.12.2010. 13:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i jel' se javio?
Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.12.2010. 14:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zbonj je napisao/la: ›
Uglavnom da skratim.... odjebite od političara i vlasti, oni su samo djelomično krivi za stanje, a veći dio su krivi ljudi sami. Naš neradnički mentalitet u danjašnje vrijeme jednostavno ne drži vodu. Treba raditi i dokazati se da nešto vrijediš. Kada si to u stanju nije te briga što je netko dobio preko veze posao.


Kad si se već našao na temi, obrati pozornost na činjenicu da postoje struke koje se ne mogu zaposliti po principu "radi, pa ćeš uspjeti". Primjerice, profesori i nastavnici, podosta ekonomista i pravnika, liječnici i medicinske sestre, itd., itd. Valjda to ne moramo posebno elaborirati. Oni ovise o javnim natječajima, barem zasad, dok je razvoj privatnih škola i sveučilišta, ili bolnica, tek u povoju.

Sve što ljudi žele je pošten i javan natječaj. Odnosno, da se ljude zaposli u skladu sa vlastitim sposobnostima i uspjehom. To se još nije dogodilo u Hrvatskoj, a kako bi se tek dogodilo u gradu kojim rovari Glavaš-jugend? Sada bi mi trebali očekivati da će sluge Glavaša zločinca, koji je u jednom danu svojedobno smijenio desetke direktora jer su bili nepodobni, i godinama odlučivao koja će se čistačica zaposliti, odjednom postati pošteni i moralni, i napustiti praksu svoga šefa, kojeg redovito posjećuju u bosanskom zatvoru?

Kada naši građani konačno shvate da ljude na vlasti treba uvijek i konstatno mijenjati, možda se nešto dogodi. Lošije od ovoga ne može biti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2010. 15:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
zbonj je napisao/la: ›
Uglavnom da skratim.... odjebite od političara i vlasti, oni su samo djelomično krivi za stanje, a veći dio su krivi ljudi sami. Naš neradnički mentalitet u danjašnje vrijeme jednostavno ne drži vodu. Treba raditi i dokazati se da nešto vrijediš. Kada si to u stanju nije te briga što je netko dobio preko veze posao.


Kad si se već našao na temi, obrati pozornost na činjenicu da postoje struke koje se ne mogu zaposliti po principu "radi, pa ćeš uspjeti". Primjerice, profesori i nastavnici, podosta ekonomista i pravnika, liječnici i medicinske sestre, itd., itd. Valjda to ne moramo posebno elaborirati. Oni ovise o javnim natječajima, barem zasad, dok je razvoj privatnih škola i sveučilišta, ili bolnica, tek u povoju.

Sve što ljudi žele je pošten i javan natječaj. Odnosno, da se ljude zaposli u skladu sa vlastitim sposobnostima i uspjehom. To se još nije dogodilo u Hrvatskoj, a kako bi se tek dogodilo u gradu kojim rovari Glavaš-jugend? Sada bi mi trebali očekivati da će sluge Glavaša zločinca, koji je u jednom danu svojedobno smijenio desetke direktora jer su bili nepodobni, i godinama odlučivao koja će se čistačica zaposliti, odjednom postati pošteni i moralni, i napustiti praksu svoga šefa, kojeg redovito posjećuju u bosanskom zatvoru?

Kada naši građani konačno shvate da ljude na vlasti treba uvijek i konstatno mijenjati, možda se nešto dogodi. Lošije od ovoga ne može biti.


Svaka čast Felt. Potpisujem sve do riječi.
Posebno bih istaknuo ovaj tvoj zadnji odlomak. To je bit svega.
Doduše, kod nas u Osijeku su se u zadnjih par navrata konstantno mijenjale stranke na vlasti, što je dobro. Loše je što svaki puta izaberemo sve goru vlast.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Inertia
Offline
Ukupno postova: 236
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2010. 15:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dali da se prije slanja papira na natječaj učlanim u HDSSB?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.12.2010. 17:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

inspektormaska je napisao/la (Pogledaj post): › i jel' se javio?
Smile


Ak' pitaš mene..nije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
SheOs
Offline
Ukupno postova: 119
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.12.2010. 17:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Još sam uvijek stranački neopredjeljena. Primam ponude Smile)))

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
inspektormaska
Offline
Ukupno postova: 343
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.12.2010. 17:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

snaša je napisao/la: ›
inspektormaska je napisao/la (Pogledaj post): › i jel' se javio?
Smile


Ak' pitaš mene..nije.



pa valjd' bude... eto sad kad oš' radit ne javlja se

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marijuan
Offline
Ukupno postova: 302
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2010. 20:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

čestitke Feltu i Preacheru na više nego odličnim komentarima kojima su pogodili bit. kada znamo broj uposlenika gradske uprave iz 1994. godine od 97 zaposlenih slobodno se možemo zapitati je li se kako navode u državnoj upravi povećao obim posla koji je zahtjevao povećanje broja uposlenih? naravno da nije, osim toga informatička tehnologija je podosta napredovala pa osim kupovine računala i mrežnih rješenja nije donijela racionalnu upotrebu te tehnologije. nevezano za post, republički sindikat zaposlenih u javnoj i lokalnoj upravi godinama se bori za sustav ocjenjivanja zaposlenika u takvim upravama na način kakav je u ujedinjenom kraljevstvu mada se vladajući nikako ne odlučuju razmatrati takav prijedlog jer bi u konačnici spriječio klijentelizam i izmišljenja radna mjesta. sindrom buljubašića je postojao i prije, sjetite se samo pročelnika za mladež OBŽ-a, jedinstvenog u cijeloj Hrvatskoj. spriječiti klijentelizam u Hrvata je lako moguće samo kada nas naši političari ne bi tretirali kao uobičajenu mašinu za dobijanje glasova već kao partnere u vladanju. a ovo je već utopija zbog feudalnog načina vladanja u Hrvatskoj.

_________________
"Ljudi koji se boje umiru svaki dan. Hrabri samo jedanput." Paolo Borselino
http://zbogompameti.bloger.hr/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.12.2010. 7:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

inspektormaska je napisao/la (Pogledaj post): ›
snaša je napisao/la: ›
inspektormaska je napisao/la (Pogledaj post): › i jel' se javio?
Smile


Ak' pitaš mene..nije.



pa valjd' bude... eto sad kad oš' radit ne javlja se


Ma nisam ja bravar Wink
Osoba iz moje obitelji je bravar..i želi raditi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: