Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osijek dočekao Balaševića!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.11.2010. 23:45 
Naslov:  Osijek dočekao Balaševića!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Večeras je započela mini hrvatska turneja Đorđa Balaševića i njegove Panonske mornarice uz slavonsku premijeru filma "Kao rani mraz" u prepunoj maloj dvorani u Gradskom vrtu pred oko tisuću gledatelja.

Galerija 031: Đorđe Balašević: Kao rani mraz
[Foto: Daniel Antunović [Osijek031], Kristijan Cimer [Pro-Art], Igor Bellian [Pro-Art], Ivica Glavaš [Pro-Art][27.11.2010. Dvorana Gradski vrt]

Balaševića su prije same projekcije, kako je bilo i očekivano, najavili i dopratili tamburaši sastava Zorule koji su, kako kaže, nešto zajedničko svim ljudima s ovih područja. Svečanu dobrodošlicu mu je zaželio i gradonačelnik Osijeka, Krešimir Bubalo te mu je uz jednu doma'u rakiju poklonio monografiju grada. Đole je još jednom izrazio svoje oduševljenje prijemom u Osijeku te velikom zainteresiranošću za film i koncert:

- Ovo što se događa u Osijeku je za mene velika čast. Drago mi je da su ulaznice tako brzo našle put do onih koji su željeli vidjeti film večeras i biti na koncertu sutra. Drago mi je da publika ima još uvijek ono jedno povjerenje koje je imala još od prvih dana kada je u Osijek dolazio jedan Balašević s kosom. Želimo to povjerenje opravdati jednim dvosatnim koncertom, al ne brinite se, nećemo mi sigurno biti prvi koji će otići kući. Puno je glazbenih želja, čak neke pjesme i od Bajage i Plavog orkestra, al dobro, mladi su ljudi, ne mogu znati baš sve. Ja ću gledati sutra da zadovoljim i one stare, ali i ove novije generacije.

Zahvalio se Osijeku na dočeku, na zanimanju za njegovo stvaralaštvo te naznačio još jednom kako ''oni koji su povukli neke granice'' ne mogu razdvojiti njega i njegovu publiku. Posebno je bio dirnut Đoletovim portretom, poklonom kojeg mu je uručio osječki karikaturist Miroslav Gerenčer – Gero.

Vidi tko ide: Facebook event

Koliko fanovi vole svog idola, vidjelo se malo zatim, kada se Đole polako i neprimjetno došetao do ulaza za publiku kako bi se s njom i pozdravio. Oko njega se u trenu stvorila gužva u kojoj su svi poželjeli njegov autogram, zajedničku fotografiju, a ne treba ni reći da su, ono što je znakovito za njegov status među obožavateljima, svoju sekundu sa Đoletom potražili pripadnici svih generacija.

Vidi i: [21.10.2010.] Najava Đoletovog koncerta obara rekorde!

Nakon dugog druženja s publikom, Đole se istoj obratio u dvorani prije same premijere filma, kada je dočekan ovacijama pune dvorane, jer kako kaže "bolje prije filma jer tko zna hoće li ljudi nakon filma biti zadovoljni".

Predstavio je dio glumačke ekipe koja je došla u Osijek kako bi se predstavila osječkoj publici a prave ovacije doživjela je glumica Mira Banjac, glumačka legenda s ovih prostora.

Premijeru filma posebno je označila posebna scenografija postavljena na ulazu u dvoranu, publika je na poklon dobijala bombone i ''šećerleme'', a po odlasku i plakate za osječki dio Toura, kao još jednu dodatnu uspomenu ovom jedintvenom eventu.

Sam film je opravdao veliko zanimanje publike, te je sigurno bilo bar još ovoliko onih koji su željeli prisustvovati ovom događaju. Vjerujemo da će popularni Đole nagraditi sa velikim spektaklom osječku publiku na sutrašnjem koncertu, kako je i najavio.

O zanimanju za ovaj događaj dovoljno je rekao podatak o rekordno brzoj prodaji ulaznica, o brojnim predstavnicima medija koji su popratili i večerašnji doček dragog gosta, te obožavateljima koji su ''okupirali'' prostor oko dvorane satima prije samog događanja.

Autor: Ivan Brozović/PR
Foto: Daniel Antunović


Obavijest organizatora:
S obzirom da se očekuje velika gužva, svi koji će večeras pohoditi koncert ''Đorđe Balašević & Panonska mornarica'' se mole da za dolazak na koncert koriste vozila javnog prijevoza te da oni koji stanuju blizu dvorane ne koriste vozila za dolazak.

Ukoliko dolaze osobnim automobilima, molimo građanstvo da za parkiranje koriste parkirališta trgovačkih centara Billa, Baumax i Metro, koja će im biti na raspologanju.

Ulaz u dvoranu bit će otvoren od 18,00 sati, a koncert započinje u 20,00 sati.




Pročitajte i....
[09.11.2010.] Karte su raspradane! + [ponuda i potražnja ulaznica]
[03.11.2010.] Đoletov šarm osvojio sve prisutne!
[03.11.2010.] Đorđe Balašević i Kao rani mraz: cijena ulaznice + prodajna mjesta
[21.10.2010.] Najava Đoletovog koncerta obara rekorde!
[20.10.2010.] Đorđe Balašević stiže u Osijek!












Zadnja promjena: Leon; 29.11.2010. 8:49; ukupno mijenjano 3 put/a.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.11.2010. 0:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jedva čekam koncert! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2887
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.11.2010. 0:13 
Naslov:  Re: Osijek dočekao Balaševića! +[obavijest organizatora]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Galerija 031: Đorđe Balašević: Kao rani mraz
[Foto: Daniel Antunović][27.11.2010. Dvorana Gradski vrt]

_________________
----------Daniel Antunović----------

U Bibinim raljama | Legiranje |Triki&TV
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
punjena paprika
Offline
Ukupno postova: 14
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.11.2010. 6:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

prekrasan je film

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ruprecht
Offline
Ukupno postova: 66
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.11.2010. 11:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, prekrasan, da traje, recimo, sat i 15 minuta, a ne dva i pol sata... I da se film ne vuče kao dosadna jesenska magla u ravnici... I da mu kćerka prilično loše ne glumi GLAVNU žensku ulogu, itd. itd.... Ima tu još svega, ali jasno mi je da takav umjetnik poželi snimiti i (obiteljski) film. Problem je što je u njemu najbolji - soundtrack. Uz sav rizik da se sada na mene obruše veliki obožavatelji Balaševića - čije pjesme, prekrasne stihove, svjetonazor i duhovite priče na koncertima i ja jako volim, da se razumijemo - imam samo jednu poruku: Đole, drži se glazbe i knjiga. Tu si vrhunski, a film(ove) prepusti nekome drugome... Zato jedva čekam večerašnji koncert, da doživim - Balaševića sjajnog kantautora...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
baranjka
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.11.2010. 12:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pročitala sam knjigu i film je bio točno ono što sam očekivala - još jedan odličan Balašević!! Rekla bih da je bilo više od 1000 ljudi u dvorani, ali u članku me oduševio onaj dio o "obožavateljima koji su ''okupirali'' prostor oko dvorane satima prije samog događanja". - odlično napisano! Ja sam veliki obožavatelj, ali u 18 i 30 kada sam došla pred dvoranu, bilo nas je sveka nekoliko!
No nevažno, bilo mi je odlično i jedva čekam koncert danas!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sir William
Offline
Ukupno postova: 360
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.11.2010. 12:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da film traje dugo, i da to ljudima predstavlja problem mi je jasno, ali meni osobno to nikada nije bilo problem.. (osim kada je film stvarno stvarno loš (što ovdje nije slučaj)).. bolje da je duži nego kraći neg što treba.. ljudi su i sami pretjerano zbrzani u današnje vrijeme..

za soundtrack je bilo jasno da će biti dobar, i tu iznenađenja nema..

ono što je mene oduševilo je vizualna ljepota filma.. od prekrasnih krajolika do načina snimanja, sve je na vrhuncu..

također, mudrost prenešena kroz film se rijetko viđa.. citati iz filma dugo će puniti facebook statuse, moje sigurno, ako ničije druge..

odličan film, uz poneke propuste koje ima, svejedno i više nego vrijedan gledanja..

_________________
Sir William
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.11.2010. 14:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pitam se bi li ga Bubalo dočekao prije 10 godina, da je bio gradonačelnik. Sad je Balašević popularan, pa se mora malo podilaziti narodu.

A mene su, kad sam prije 11 godina išao sam u Maribor na Đoletov koncert kao sedamnaestogodišnjak, proglašavali četnikom. Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.11.2010. 14:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ruprecht je napisao/la (Pogledaj post): › Da, prekrasan, da traje, recimo, sat i 15 minuta, a ne dva i pol sata... I da se film ne vuče kao dosadna jesenska magla u ravnici... I da mu kćerka prilično loše ne glumi GLAVNU žensku ulogu, itd. itd.... Ima tu još svega, ali jasno mi je da takav umjetnik poželi snimiti i (obiteljski) film. Problem je što je u njemu najbolji - soundtrack. Uz sav rizik da se sada na mene obruše veliki obožavatelji Balaševića - čije pjesme, prekrasne stihove, svjetonazor i duhovite priče na koncertima i ja jako volim, da se razumijemo - imam samo jednu poruku: Đole, drži se glazbe i knjiga. Tu si vrhunski, a film(ove) prepusti nekome drugome... Zato jedva čekam večerašnji koncert, da doživim - Balaševića sjajnog kantautora...


Mozda bi razmisljao poput tebe da sve to sto si naveo nije receno u najavama filma. Ovako potpisujem sve sto je rekao @Sir William

Balasevic je u masu inrvjua govorio da je film dug, da je spor, da je ljubavna tematika, da je 'obiteljski' film.

Film je zaista dug ... ali kada mi je tempo radnje bio usporen, uzivao sam u fantasticnoj fotografili ili maestralnoj glazbi.

Film nije radjen za festivale, film nije ni malo kompetitivan... nema dinamiku, neke scene su kazalisno namjestene, ali to sam sve znao i prije nego sam kupio kartu.

Jucerasnji dozivljaj sa 'putujucim cirkusom' ... koji je dosao u nas grad, djoletov docek publike, tamburasi ... i cijela ta atmosfera s pozitivnim nabojem mi je priustila nezaboravnu divnu vecer.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
plahutarka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 36
Lokacija: Austin, Texas
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.11.2010. 15:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

naravno da nije vrhunsko filmsko dostignuće, ali je savim dovoljno cheesy da ga se pogleda....pogotovo zbog slika krajolika i glazbe
i priznajem da kćerka loše glumi, ali je zato mladi Vasa poprilično dobar Wink

_________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2887
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.11.2010. 15:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nove fotografije...

Galerija 031: Đorđe Balašević: Kao rani mraz
[Foto: Daniel Antunović [Osijek031], Kristijan Cimer [Pro-Art], Igor Bellian [Pro-Art], Ivica Glavaš [Pro-Art][27.11.2010. Dvorana Gradski vrt]

_________________
----------Daniel Antunović----------

U Bibinim raljama | Legiranje |Triki&TV
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 46
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.11.2010. 17:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo, u potpunosti se slažem s tvojim doživljajem filma (scene, kazališna statika, glazba, kamera)...
Plahutarka, meni je Jovana dobro nosila glavnu ulogu.
Pitanje - jel Đole redatelj? Ako je, onda je to minus filma. Profesionalac bi ga skratio i pozlatio, ali mi smo ionako došli doživjeti nešto drugo a ne vrhunski film Smile
...i mislim da smo uživali unatoč duljini filma i neudobnim stolicama Wink)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2887
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2010. 4:05 
Naslov:  Re: Đole je najveći...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Galerija 031: Đorđe Balašević: Kao rani mraz & koncert
[Foto: Daniel Antunović [Osijek031], Kristijan Cimer [Pro-Art], Igor Bellian [Pro-Art], Ivica Glavaš [Pro-Art][27.-28. 11.2010. Dvorana Gradski vrt]

_________________
----------Daniel Antunović----------

U Bibinim raljama | Legiranje |Triki&TV
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: