Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U ponedjeljak došao na gradilište još uvijek pijan od subotnjih svatova!?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65875
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.11.2010. 12:19 
Naslov:  U ponedjeljak došao na gradilište još uvijek pijan od subotnjih svatova!?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iako svjesni da se na poslu trebaju ponašati besprijekorno, djelatnici katkad u vrijeme radnoga vremena popiju pokoju čašicu, odnosno na posao dođu u alkoholiziranom stanju.

Upravo su takve priče vezane uz djelatnike FINA-e počele kružiti Osijekom te je potvrđeno da je na čak 11 lokacija tvrtke regulirana provedba zaštite na radu. U dopisu stoji kako je važno da zaposlenici ne budu pod utjecajem bilo kakvoga sredstva koje može utjecati na njihovu sposobnost korištenja opreme poput blindiranih vozila, oružja, distribucije i prijevoza vrijednosnica i sl., a iako nije navedeno da je potvrđena sumnja u alkoholizirano stanje djelatnika FINA-e, očito da osnove za kontrolu ondje ima. I kad su u pitanju druge tvrtke čini se da je briga o tome hoće li koji radnik doći pripit na posao na zavidnoj razini. Konkretno, u Ukopu je čak imenovana komisija koja će pomoću dregera testirati svakoga tko je sumnjiv na alkohol! Direktor Davor Lamza kaže da komisiji ne može promaknuti nitko tko nije u potpuno trijeznom stanju, a za one najteže slučajeve nije isključen čak ni otkaz ugovora o radu! Slično je i u Panturistu, gdje doznajemo da se kontrole među djelatnicima redovito provode.

- "Priroda posla naših djelatnika takva je da alkohola među njima ima. Obično su ranije znali četvrtkom prikupiti po 15 kuna, skuhati kotlić na kraju radnoga vremena i popiti pokoju čašicu. Kao referent zaštite na radu imao sam slučaj da su mi javili telefonom jednoga ponedjeljka i rekli da im je kolega sumnjiv. I doista, bio je u nekim svatovima i došao na radno mjesto u ne tako trijeznom stanju" - priča Andrija Moguš iz građevinskog poduzeća KT.

Dodao je da su, zahvaljujući šefovima gradilišta, u posljednje vrijeme takvi slučajevi doista rijetki. Da kojim slučajem netko bude zatečen doslovce pijan na gradilištu, kaže Moguš, Uprava tvrtke bi ga najoštrije kaznila.

- “Nekada jednom tjedno, a inače najmanje jednom mjesečno po svim našim postavama provodimo kontrolu sustava zaštite na radu, među kojima se kontrolira i alkoholizam. Zadovoljan sam jer smo taj problem kod djelatnika iskorijenili u proteklih desetak godina”, kaže Ljubomir Novoselić, direktor Vodovoda.


Autor: Marija Mihelić/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.11.2010. 20:21 
Naslov:  Re: U ponedjeljak došao na gradilište još uvijek pijan od subotnjih svatova!?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): › [ I doista, bio je u nekim svatovima i došao na radno mjesto u ne tako trijeznom stanju"[/i]


dobra rakija je dobra rakija....ma koliko mi šutjeli o tome osijek031.com smile

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.11.2010. 20:37 
Naslov:  Re: U ponedjeljak došao na gradilište još uvijek pijan od subotnjih svatova!?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čudna mi čuda ?!?
Kad se za vikend dobro satrem domaćom rakijetinom, u ponedjeljak ujutro imam 0,5 promila u čarapama.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zuvvu
Offline
Avatar

Ukupno postova: 212
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.11.2010. 3:35 
Naslov:  Re: U ponedjeljak došao na gradilište još uvijek pijan od subotnjih svatova!?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dogadalo se meni da nakon kvalitetnog subotnjeg izlaska ne dodem k sebi do srijede. Evil or Very Mad osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.11.2010. 10:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alkoholizam je sve češći problem, ali ljudi su valjda preslabog karaktera pa si ne mogu pomoći te se valjda ne mogu zabaviti ukoliko nisu pijani...žalosno..
Radim u jednom mediju i već sam se nekoliko puta susreo s ovim problemom.
Od "zujanja" na poslu, ali korektno obavljanje istog, preko pijanstva i vidljivo lošijim obavljanjem posla dotičnih osoba pa sve do nedolaska na posao zbog pijanstva.
Katastrofa....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.11.2010. 11:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Boost je napisao/la: ›
Alkoholizam je sve češći problem, ali ljudi su valjda preslabog karaktera pa si ne mogu pomoći te se valjda ne mogu zabaviti ukoliko nisu pijani...žalosno..
Radim u jednom mediju i već sam se nekoliko puta susreo s ovim problemom.
Od "zujanja" na poslu, ali korektno obavljanje istog, preko pijanstva i vidljivo lošijim obavljanjem posla dotičnih osoba pa sve do nedolaska na posao zbog pijanstva.
Katastrofa....


Faruk je često govorio: "Ako piješ umjereno, moš' pit kolko' oš!"

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.11.2010. 17:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Šalu na stranu alkoholizam je veliki društveni problem....a rješenja nema na vidiku.....
jedino da svatko pođe sam od sebe, ali....da to svi rade ne bi imali o čemu raspravljati...
doći na posao pijan ili još bolje ne doći...to je kretenizam....
pogotovo ljeti na gradilištima.....ugrožavaš i sebe i sebi nadređenog koji za tebe odgovara....
treba njih lijepo opaliti po džepu....za početak, a ako se nastavi zasigurno ima ljudi koji bi htjeli raditi....

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.11.2010. 17:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fear of the dark je napisao/la: ›
Šalu na stranu alkoholizam je veliki društveni problem....a rješenja nema na vidiku.....
jedino da svatko pođe sam od sebe, ali....da to svi rade ne bi imali o čemu raspravljati...
doći na posao pijan ili još bolje ne doći...to je kretenizam....
pogotovo ljeti na gradilištima.....ugrožavaš i sebe i sebi nadređenog koji za tebe odgovara....
treba njih lijepo opaliti po džepu....za početak, a ako se nastavi zasigurno ima ljudi koji bi htjeli raditi....

Moj potpis, iako pozdravljam dva,tri rekreaciona pijanstva godišnje

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.11.2010. 18:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Apsolutno nam je tu i tamo koje pijanstvo potrebno da bi uopće preživjeli..... Smile
ali u slobodno vrijeme...jer posao je ipak posao......i tome treba pristupati odgovorno....
i ipak bi svi trebali biti svjesni da obaveze počinju već pri odlasku u vrtić...i nema više igre mekana-zvekana....samo se obaveze i odgovornosti gomilaju...

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.11.2010. 18:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fear of the dark je napisao/la: ›
Apsolutno nam je tu i tamo koje pijanstvo potrebno da bi uopće preživjeli..... Smile
ali u slobodno vrijeme...jer posao je ipak posao......i tome treba pristupati odgovorno....
i ipak bi svi trebali biti svjesni da obaveze počinju već pri odlasku u vrtić...i nema više igre mekana-zvekana....samo se obaveze i odgovornosti gomilaju...

Naravno da nitko pametan ne podržava cuganje za vrijeme posla. Pa ni ja (iako nisam naročito pametan)

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nicoll
Offline
Avatar

Ukupno postova: 236
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.11.2010. 20:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fear of the dark je napisao/la: ›
Šalu na stranu alkoholizam je veliki društveni problem....a rješenja nema na vidiku.....
jedino da svatko pođe sam od sebe, ali....da to svi rade ne bi imali o čemu raspravljati...
doći na posao pijan ili još bolje ne doći...to je kretenizam....
pogotovo ljeti na gradilištima.....ugrožavaš i sebe i sebi nadređenog koji za tebe odgovara....
treba njih lijepo opaliti po džepu....za početak, a ako se nastavi zasigurno ima ljudi koji bi htjeli raditi....


građevina je prezagađena alkoholom..i ne piju samo radnici, svi piju,i muškarci i žene...ne piju, loču! nije izgleda bezveze i sam naziv građeVINARSTVO Smile
radnici piju pivu i naravno male brendije i pekije, šefovi deci-deci, a gazde na litre..to valjda proporcionalno sa visinom položaja Smile
ali da, nije samo u građevini to slučaj...i nevjerojatno je kako ljudi koji cugaju ne priznaju da su alkosi, tj.ne smatraju sebe alkosima, ono, pa to je samo cuga-dvije!

problem je što je alkohol čist normalna pojava i kad netko ne cuga kad npr.izađe van (kao npr.JA) e onda ja ispadam nenormalna..uvrnuto..onda silna pitnja kao jesam bolesna? trudna?
kažem sao da mi vjera brani..buhaha Smile onda je svima neugodno dalje ispitivati Wink

ali ljudi moji vjerujte mi da sam dovoljno luda i bez alkohola i odlično se zabavljam! Wink
i nema mamurluka sutradan..

_________________
Ona njemu:
"Bilo bi lijepo da si malo uzbuđen."
On njoj:
"Bilo bi uzbudljivo da si malo lijepa." osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.11.2010. 8:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="nicoll";p="337048"]
fear of the dark je napisao/la: ›
ali ljudi moji vjerujte mi da sam dovoljno luda i bez alkohola i odlično se zabavljam! Wink
i nema mamurluka sutradan..


I svega se sjećaš..što ponekad i nije zgodno Wink

Navodno definicija alkoholičara je = osoba koja konzumira alkohol je alkoholičar..ne znam gdje sam to čula, čak ni da li je istinito ali je Shocked

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: