Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kako je Luka našao posao u tri dana?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.11.2010. 0:51 
Naslov:  Kako je Luka našao posao u tri dana?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Luka Samardžija, diplomirani ekonomist, koji se u potrazi za poslom nakon diplome, poput mnogih naših sugrađana, javljao na natječaje, slao otvorene zamolbe, upisivao u baze podataka nezaposlenih pa čak i išao od vrata do vrata, uspio je pronaći posao u samo tri dana zahvaljujući svojoj dosjetljivosti i susretljivosti ekipe iz Mirakula, izdavača BIZdirekta i organizatora BIZpartya.

Nakon slanja preko 150 zamolbi za posao, odlučio je uputiti zamolbu organizatorima BIZpartya, kako bi mu omogućili predstavljanje svog CV-a i vještina na jednom od BIZpartya.

- Budući da mi jako volimo mlade, inovativne i poduzetne ljude, s radošću smo pristali na Lukin prijedlog i odlučili mu maksimalno pomoći. U četvrtak smo poslali mailing za BIZparty na nasu mailing listu, s najavom da će biti Luka i predstaviti se te stavili njegovu otvorenu zamolbu i CV u privitak. U petak se Luka predstavio na BIZpartyju. U ponedjeljak je dobio posao u jednoj od najvećih osječkih tvrtki - ispričao je Krešimir Šimac, direktor tvrtke Mirakul i glavni urednik časopisa BIZdirekt

Luki želimo puno uspjeha na novom radnom mjestu, a svim nezaposlenima da se dosjete inovativnog rješenja za svoju situaciju.

Imate li i vi sličnu priču za ispričati?

Galerija 031: BIZparty u Old Bridge Pubu
[][19.11.2010. Old Bridge Pub]

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rori 1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Lokacija: sasvim blizu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.11.2010. 5:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bravo za Luku.To se zove imati jako puno sreće i biti na pravom mjestu u pravom trenutku.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
meskalin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 48
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.11.2010. 8:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nigdje ne piše iz koje je stranke...

_________________
Gledam kroz tebe jer si mi ništa. osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.11.2010. 9:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meskalin je napisao/la (Pogledaj post): › Nigdje ne piše iz koje je stranke...


ajd molim te, nemora uvijek i svugdje biti politike!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
badjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 17
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.11.2010. 9:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svaka čast Luka!

@meskalin...ovo je primjer da zbilja ne trebaš imati veze sa strankom...znam dečka i nikako nije politički aktivan (obojen).

_________________
Dvije stvari su beskonacne, svemir i ljudska glupost, ali sto se svemira tice nisam posve siguran....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Casper
Offline
Ukupno postova: 13
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.11.2010. 10:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svaka čast za luku. ne znam da li bi bilo tako jednostavno i lako pred hrpom ljudi predstaviti se, ali u slučaju da za par mj ne nađem posao nebi mi bio problem to napraviti Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.11.2010. 10:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bravoo, Luka!! Very Happy

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.11.2010. 10:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rori 1 je napisao/la (Pogledaj post): › Bravo za Luku.To se zove imati jako puno sreće i biti na pravom mjestu u pravom trenutku.


ovo nema veze sa srećom nego sa snalažljivosti dotičnog, da si pročitala članak s razumijevanjem, to bi shvatila.
svima je za sve bitna sreća,veza..najčešći alibiji za vlastitu nesposobnost.
Ovaj dečko je poslodavcima dao do znanja da želi raditi, da je snalažljiv i sposoban.
Takvi su rijetki i poslodavci ih trebaju.
Znam već nekoliko ljudi koji su u zadnjih par mjeseci našli dobre poslove na foru sličnu ovoj..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.11.2010. 10:24 
Naslov:  Re: Kako je Luka našao posao u tri dana?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prije svega dečku svaka čast, pokazao je svoju proaktivnost i asertivnost prije nego je dobio posao tako da vjerjem da će na poslu biti još bolji. Usput bi pohvalila i neimenovanog poslodavca, koji je preskočio uobičajene načine zaposšljavanja i pokazo otvorenost te svijest da možda uobičajeni načini putem natječaja i nisu najbolji. U ovom slučaju su preskočeni utjecaji, traženja , telefoniranja i ucjene tako uobičajeni u ovim našim krajevima. Kamo sreće da je takvih poslodavaca više.
Dat ć jedan suprotan primjer, bila sam na testiranju u Coca coli, psihotestiranje je prvi korak, ako ga ne prođeš ništa dalje ne možeš. Nismo svi u takvim stvarima ni snalažljivi ni dobri, uvijek netko može reći da ne ispunjavaš profil poslodavca jer osim struke poslodavac može tražiti da si određenog sklopa u glavi kojeg nemaš. Posljedice toga su da nemaš nikakave šanse, a možda bi nekoga tko je moje struke i tekako zanimalo što ja znam, ali ja nažalost do takve osobe n mogu doći. Nevjerojatno je da pored hpre pripravnika ja koja sam radila isti poso za koji sam se ponovo javila nemam nikave šanse. Nitko me nije pitao koliko radnih sati, koliko bolovanja, koliko akavih rješenja, koliko kojih znanja..mislim da taj način nije dobar..odnosno da bi poslodavac bar pored psihotestiranjaistovremeno trebao obaviti i razgovor o struci te ostalim stvarima koji govore o tebi kao radniku, kao i provjeru svega što si naveo kdo bivšeg poslodavca teka tada se može dobiti objektivna slika. Ovako 200 ljudi piše test svima osim jednom određenom možeš reći da tvoj profil ne odgovara potrebama poslodavca.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonka_21
Offline
Ukupno postova: 228
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.11.2010. 10:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eto toliko je nezaposlenih pa šta čekaju svi se prijaviti u BIZparty i rijesili smo problem nezaposlenih u Hrvatskoj...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Caleb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.11.2010. 13:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

predstavljanje svog CV-a hm pitam se sta je imao izloziti kad nije radio .. pun pogodak u ovo doba nezaposlenosti na ovakav nacin reklamiranje BIZdirekta..

_________________
Ako si bogat zavide ti, ako si siromašan smiju ti se; zato budi nevidljiv! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.11.2010. 13:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Caleb je napisao/la: ›
predstavljanje svog CV-a hm pitam se sta je imao izloziti kad nije radio .. pun pogodak u ovo doba nezaposlenosti na ovakav nacin reklamiranje BIZdirekta..

Kako znaš da nije radio? Dok je bio student možda je radio u nekoj firmi (masa studenata radi za vrijeme studiranja - i ja sam), možda je bio demonstrator na nekom kolegiju...ima više mogućnosti... Wink Ne mora značiti da je studirao i džabalebario. Smile

Peace!

P. S. tek mi je 21 godina, studentica sam, ali i ja imam navedena određena postignuća u svom CV-ju, kao i firme za koje sam radila. Smile

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kondor
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.11.2010. 13:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svaka čast ekipi na tom što su pomogli dečku i stvarno simpatična ideja mada taj dečko nije imao nikakvo pametno iskustvo pa neznam s čim se predstavljao što se tiće iskustva, životopis klasičnog studenta. s druge strane isto tako nije mi jasno ko je njega zaposlio u "najvećoj tvrtci u hrvatskoj ili jednoj oda najvećih" kako već piše s obzirom da nitko ko dolazi na bizz party nemože nekog tako zaposliti jer ga je vidio u pol noći dok se opijao to je jasno svakom ko radi nešta pametno. isto tako u osijeku oćenito nema ljudi koji mogu nekog zaposliti u velikoj hrvatskoj tvrtci tek tako tako da ovaj dio priće poprilično smrdi al nema veze petica za reklamu biizdirekt Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Caleb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.11.2010. 13:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: ›
Caleb je napisao/la: ›
predstavljanje svog CV-a hm pitam se sta je imao izloziti kad nije radio .. pun pogodak u ovo doba nezaposlenosti na ovakav nacin reklamiranje BIZdirekta..

Kako znaš da nije radio? Dok je bio student možda je radio u nekoj firmi (masa studenata radi za vrijeme studiranja - i ja sam), možda je bio demonstrator na nekom kolegiju...ima više mogućnosti... Wink Ne mora značiti da je studirao i džabalebario. Smile

Peace!

P. S. tek mi je 21 godina, studentica sam, ali i ja imam navedena određena postignuća u svom CV-ju, kao i firme za koje sam radila. Smile
Hehe ok bas me zanima sto bi privuklo poslodavca u tvom CV.. Decko je upao preko štele i tu nema dileme primljen je bez objave natjecaja za to radno mjesto i AMEN! Da mozda objave radi zakona natjecaj ko sto inace biva i onda ljudi salju zamolbe u nadi da ce im se netko javiti a netko vec radi na tom mjestu..

_________________
Ako si bogat zavide ti, ako si siromašan smiju ti se; zato budi nevidljiv! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.11.2010. 13:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Caleb je napisao/la (Pogledaj post): ›
Hehe ok bas me zanima sto bi privuklo poslodavca u tvom CV..

Zar je ovo trebala biti uvreda? Rolling Eyes

Otkad sam završila srednju školu, radila sam i to u 4 firme (svako ljeto, a zadnje 2 godine kako bih si platila fax i kako bih imala za ostale izdatke).

Tako da bolje ne pričaj o onome o čemu nemaš pojma i ne pokušavaj sprdati nekoga! Ne znaš ti ni što sam sve dosad postigla, pa se bolje brini za sebe i svoj život! Smile

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: