Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zbog političke odmazde Zagreba stotinu HŽ-ovaca u Osijeku ostaje bez posla?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 21.11.2010. 12:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Još jedan čavao u lijes zvan Osijek. Pitanje je jeli tu u pitanju stvarna ekonomska opravdanost ovakvog izmještanja (ne bi me čudilo da postoji jer Vinkovci ipak imaju veći robni promet nego Osijek) ili politički obračun. Ako je politički obračun onda je jasno da za svaku svađu je potrebno dvoje pa tako i za ovu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.11.2010. 14:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Potpuno je svejedno gdje će raditi željezničari. Ako su to radna mjesta za kojima vapimo, onda smo propali i niže nego što se čini. Uostalom, kada se željeznički promet otvori svijetu, HŽ će ili propasti, ili se pripojiti nekoj ozbiljnoj firmi. Samo se nadajmo da porezni obveznici neće baciti još koju milijardu u tu strahotu lopovluka, nerada i očajne usluge, zvanu HŽ. Poznajući razmišljanje Hrvata, vjerojatno ćemo se mučiti s tom firmetinom još godinama, kao i sa onim užasnim brodogradilištima.

Članak je politička igrarija. Da nas Osječane nitko drugi u Hrvatskoj ne voli, to smo navikli. Pa jedino još mi na vlasti imamo gerilu primitivaca i sluga ubojice i mučitelja Glavaša, a donedavno smo imali kleptomana koji se pozdravlja ustaškim pozdravima. Imamo imidž kao srpski zaselak u kojemu su na vlasti Šešeljevi radikali. Mi u Osijeku mijenjamo neoustaše sa koljačima, lopove sa gerilskim pokretom koji ruši pravni poredak države. Pa gdje će normalan čovjek rezati, racionalizirati, izbjegavati ulaganja nego u takvom gradu. Da sam direktor HŽ-a, prvo bih rezao u Osijeku.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
set96
Offline
Avatar

Ukupno postova: 148
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.11.2010. 14:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
@centurion, obzirom na komentare, pretpostavljam da si popio koje pivo previse prije, za vrijeme ili nakon tekme (ovo posljednje i ima smisla, obzirom da je Osijek napokon pobijedio nekoga).

Iz onoga sto si napisao, svi koji nisu bili na stadionu gledati utakmicu Osijek-Cibalia su protiv Hrvatske.

Jednako tako, svi koji su shvatili tekst iz Glasa su takodjer protiv Hrvatske.

Cudi me da Hrvatska jos uvijek postoji pored toliko mrzitelja.

S druge strane, svakim danom na vidjelo izlazi da Hrvatsku unistavaju i o njoj najmanje brinu upravo oni koji se svojim hrvatstvom busaju u prsa.

Od pravomocno osudjenog ratnog zlocinca i alfe-i-omege sahrane slavonskog gospodarstva (za koje svi znamo u kakvom je stanju) Branimira Glavasa, preko onih koji su drzavni proracun potkradali kroz javne radove, a danas su osumnjiceni i da su pokusali potkupiti clana Vrhovnog suda, do onih koji javno ne priznaju pravni poredak RH, odnosno koriste isti rjecnik kao i cetnici, odnosno agresori 1991.

Mrze li vise Hrvatsku oni koji ju svakodnevno potkradaju i unistavaju, zbog kojih ljudi ostaju bez posla i radnih mjesta, ili oni koje ne zanima nogomet i nisu na utakmici Osijek-Cibalia?


Sve točno. Samo kako već većina ne shvaća da su najveći zlotvori Hrvatske oni koji stalno ističu hrvatstvo. Ako voliš svoju zemlju i narod onda je ne kradeš nego razvijaš i brineš o ljudima.

Obzirom na "inati se slavonijo" nije ni čudo da nas zaobilaze

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=Ng0Ce1VICp8
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.11.2010. 15:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma lose razmisljas set..Inati se Slavonijo predstvalja oko 10% "slavonskih ruku" u saobru- dakle njih 3 a 28 zastupnika. Znaci inati se 10ak posto nas i ok kaznite nas sve al nek ovih 25 ostalih zastupinka nesto napravi za Slavoniju.

@Mungos - pio sam i za vrijeme tekme. a zabranjeno je Razz

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chager
Offline
Ukupno postova: 389
Lokacija: Prigradsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.11.2010. 16:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › Potpuno je svejedno gdje će raditi željezničari. Ako su to radna mjesta za kojima vapimo, onda smo propali i niže nego što se čini. Uostalom, kada se željeznički promet otvori svijetu, HŽ će ili propasti, ili se pripojiti nekoj ozbiljnoj firmi. Samo se nadajmo da porezni obveznici neće baciti još koju milijardu u tu strahotu lopovluka, nerada i očajne usluge, zvanu HŽ. Poznajući razmišljanje Hrvata, vjerojatno ćemo se mučiti s tom firmetinom još godinama, kao i sa onim užasnim brodogradilištima.


Ovo stoji. Činjenica je da HŽ ovakav ne može opstati, zapravo nikada nije ni mogao, ali se oduvijek smatrao mjestom gdje se polupismeni stranački i podobni kadrovi mogu smjestiti za lijepe novce i najbolja kolektivna prava. Kad se sjetim tko radi u HŽ, samo leglo komunista, koji su kolektivno prešli u HDZ, a po potrebi svi mogu u SDP, nije problem. Sad kad nema para, onda je najlakše odrezati u Slavoniji, ne zbog političkog neposluha, već zbog najpoznatije stvari na svijetu - Slavonci šute i trpe. Vidjet ćete sad kad isto takvim neradnicima po brodogradilištima budu počeli uručivati rješenja. Nitko se ne buni što za ne-rad prima plaću, ali će zapaliti Hrvatsku, kad je ne bude bilo.
No, to znamo, a još bolje znamo da smo sami sebi najveća govna. Eto nema lika u Osijeku koji bi pojedincima odgovarao. Najbolje bi bilo da se sami kandidiraju, pa da vidimo njihov lik i djelo. Ovako, vječita kritika bez i malo optimizma, i to po svima, nije baš normalna. Lik Glavaša je očito najveća inspiracija pojedinaca, čak mislim da Hedl vodi dječji križarski rat. Eh da se Glavašu bilo dokopati brodogradilišta, aa...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.11.2010. 20:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma dajte, pa pokupit će otpremnine i otići u neku mirovinu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.11.2010. 23:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako je prema naslovima iz Glasa (a znamo da je)suditi o strategiji djelovanja naše lokalne vlasti - tad stvar postaje zabrinjavajuća. Svako malo čitamo:
to se ne može
nemamo novaca
ne voli nas nitko
Dakle: uvijek je više razloga za ne nego za da. U prosječnoj tvtki koja ovisi o tržišnom poslovanju - već odavno bi dobili otkaz. Ovakvi igrači preživljavaju jedino na javnom valovu.

Što se HŽ-a tiče, nema tu pomoći. Krenulo se od Slavonije ( i ja mislim da je lakše krenuti od flegmatičnih i poslušnih Slavonaca nego od dalmatinskih punokrvnjaka, na primjer!), ali ne gine to ni dalje. Nakotilo se tu svega i svačega. Lopovluka i nerada najviše.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.11.2010. 6:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Idemo svi sad sjesti u vlakove i vozati se nemilice. Jer Osijek nije na željezničkom koridoru, a industrija je uništena još dok su HDSSB-ovci bili podružnica HDZ-a, tak da je cargo promet 0 ili približno 0.
Ubit će vas "vanjski neprijatelj" jer od paranoje ne vidite "domaćeg neprijatelja" Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.11.2010. 7:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

s obzirom da je vecina u hž-u zaposlena po politickoj liniji...odnosno jedino si se mogao zaposliti u takvoj firmi ako si imao nekakve veze sa politikom...te s obzirom da se njihov posao na hž-u sastoji od toga da kad dođu na posao...jedino što moraju raditi je cekati kraj radnog vremena....onda stvarno ne znam u cemu tolika frka oko otkaza....
opcenito je previše drkaroša i đabalebaroša po tim državnim firmama...tako da osim što se prvo uzjebu najveci neradnici....drugi koji pošteno odrade svoj posao...na sve ovo mogu samo reći....konacno otkazi za neradnike

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.11.2010. 8:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): › s obzirom da je vecina u hž-u zaposlena po politickoj liniji...odnosno jedino si se mogao zaposliti u takvoj firmi ako si imao nekakve veze sa politikom...te s obzirom da se njihov posao na hž-u sastoji od toga da kad dođu na posao...jedino što moraju raditi je cekati kraj radnog vremena....onda stvarno ne znam u cemu tolika frka oko otkaza....
opcenito je previše drkaroša i đabalebaroša po tim državnim firmama...tako da osim što se prvo uzjebu najveci neradnici....drugi koji pošteno odrade svoj posao...na sve ovo mogu samo reći....konacno otkazi za neradnike


Da, ali prekasno. U realnom sektoru, koji hrani sve one na državnoj cici, od početka pada je izgubljeno cca 80 000 radnih mjesta. Obično, treba 2x ili 3x duži period da se (ako se pokrene danas) ta radna mjesta vrate. Jer, ruku na srce, nit smo mi SAD/EU niti imamo industrijsku podlogu da se industrija veže u međusobno ovisne klastere te tako hibernirajući prežive. Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.11.2010. 8:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

crveni je napisao/la: ›
U realnom sektoru, koji hrani sve one na državnoj cici, od početka pada je izgubljeno cca 80 000 radnih mjesta. Obično, treba 2x ili 3x duži period da se (ako se pokrene danas) ta radna mjesta vrate. Jer, ruku na srce, nit smo mi SAD/EU niti imamo industrijsku podlogu da se industrija veže u međusobno ovisne klastere te tako hibernirajući prežive. Smile

Gle apsurda: realni sektor crkava u recesiji i preživljava jedva s 30% kapaciteta (znamo da to znači bezbroj ugašenih radnih mjesta), ali zato ovaj žilavi i svim političkim nomenklaturama mio javno-parazitsko-imaginarni netaknut prolazi kroz sve faze gospodarske recesije iako je sam po sebi neodrživ i parazitira na realnom. Prava je tragedija način na koji to naša država rješava, unatoč upozorenjima i Rohatinskog i MMF-a: novim zaduživanjem i "reprogramiranjem" starih dugova. Čitaj: presipanjem iz šupljeg u prazno. Jer je izborna godina, a biti će tako opet i u neizbornoj...
Svesrdnu pomoć u tom tragikomičnom igranju ekonomije pružaju im i sindikati - Superhikovi, ti vječiti hrvatski zaštitnici najzaštićenijih i najbogatijih zaposlenika u državi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.11.2010. 9:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, a na mikrorazini, ex HDZ tim tj. HDSSB se pobrinio da kriza od 1990 ne prestane i da bude u kontinuitetu sve do sudnjeg dana.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
komentator031
Offline
Ukupno postova: 76
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.11.2010. 11:34 
Naslov:  Re: Zbog političke odmazde Zagreba stotinu HŽ-ovaca u Osijeku ostaje bez posla?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što više love ušparaju više će ostati za Jurakicu i sličnu bagru.
Pa dajte mora nešto i za kokošinjac koaliciju ostati,ako se kojom greškom domognu vlasti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: