Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kakva su nam maturanti? Homofobni, ksenofobni, euroskepticni, politicki nepismeni...

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.11.2010. 11:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dino_bno je napisao/la: › 20% njih ovo rješava ozbiljno, 80% neozbiljno
Kako znas?! Sudis po sebi?

Slicne tvrdnje su se mogle cuti kad su maturanti jako lose rijesili nekakve testove. Vrlo duhoviti ljudi, ti maturanti. Motiv za njihovu salu?

Rijetko los pokusaj objasnjenja stavova maturanata.

Ako su se anketirani salili, onda se pitam tko crta kukaste krizeve po Osijeku, glasa za stranke pravomocno osudjenog ratnog zlocinca i krvnika osjeckog gospodarstva, tko nocu urla po ulici, tko cipelari i ubija drugacije... Dino, smatras li da to rade isti oni koji se sale u anketama?!

Mariox, gdje je to eurosskpeticima zabranjeno iznosenje bilo kakvih tvrdnji?! Mislim, ne govorimo tu o skupovima od 10 likova koji uglavnom ne kazu nista, nego siju mrznju i parole, vec o stvarnim i cvrstim argumentima? Onih par argumenata se moze redovito cuti.

Kriptofasistima i kleptokratskim panjevima koji u EU ne zele jer ce ih kakvi-takvi instrumenti sprijecavati u pljacki drzave ni ne treba davati prostora. Jedini prostor koji takvima treba dati se nalazi iza debelih resetaka.

Protiv EU su danas uglavnom oni koji ce izgubiti subvencije (to su oni s pravim i realnim argumentima i tezama o kojima treba raspravljati), te oni kojima odgovara danasnja hrvatska pravna kaljuza jer u njoj mogu neumjereno pljackati (takvi onda koriste jezik mrznje (jer argumenata nemaju) za plasenje neupucenih i neobrazovanih).

Mariox, koje su to argumente iznijeli ti iz udruge Volim Hrvatsku o kojima nitko "ne smije" govoriti, kako kazes?

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.11.2010. 11:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dino_bno je napisao/la (Pogledaj post): › 20% njih ovo rješava ozbiljno, 80% neozbiljno


Znači, idući put treba označiti jesi li pristupio ozbiljno ili neozbiljno ispitu?

Ako i jest tako kako kažeš, to također govori nešto o njima, a nas to objašnjenje ne može utješiti ni koliko je crno pod noktom.

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.11.2010. 12:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
20 godina Hdz-a, Tuđmana, Glavaša, Sanadera, Katoličke crkve, i čišćenja obrazovnog sustava dalo je rezultate.
Da da da, ali pazi kontradikcije, prvo je kriva crkva i svi ostali, uključujući nezaobilazne političke stranke.
A ONDA NAJEDNOM. totalno drugi zaključak(koji potpisujem)=>
W.M. Felt je napisao/la: › Hrvatska je onakva kakvu zaslužuju hrvatski građani.
Glede ustaša ndh i ostaloga... poznato je da mladi kao mladi obično lakše prihvačaju stvari koje se kod starijih često spominju u negativnoj konotaciji čisto kao neki inat. Tako je pretpostavljam i sa ustašama i sl. Također smatram da je zato najmanje kriva crkva pošto je ona kao takva najmanje spominjala iste, Kad imaš 3 puta u jednom mjesecu latinicu o ustašama u kojoj ti se stalno stavlja thompsonov koncert... onda ti sa šta ja znam sa 17 godina jednostavno pukne K i odeš na taj koncert jel ti je dosta da umjesto nekog kvalitetnog programa na TV-u uvijek moraš gledati ISTE emisije o ni manje ni više događajima iz (NE TAKO DAVNE Very Happy ) 45e .
I zato je vidim kriva Crkva?! Helou.

A nakon svega, krenimo od ove teme.
Zašto nije pokrenuta tema npr. kako mladi za Božić najviše žele MOBITEL I MOTOR i kako su postali totalni materijalisti, a pokrenuta je ova gdje se priča koliki je postotak ustaša i slično.

Pa nakon svega mislim da postaje jasno ko potencira tu NDH i ustaše... u velikoj večini nesvjesno oni koji su neki tzv. "protivnici" istog. Al naravno kasnije je uvijek netko drugi kriv. Wink klasika.

Kod ovakih stvari je najmanje do crkve, hdza i sdpa, a najviše do kučnog odgoja. Nebi djeca bila takva da im nismo tak šta mi dopustili.
A ustaše su u ovoj državi koliko god se to nekome nesviđalo najmanji problem.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mariox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 685
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.11.2010. 19:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
dino_bno je napisao/la: › 20% njih ovo rješava ozbiljno, 80% neozbiljno
Kako znas?! Sudis po sebi?

Slicne tvrdnje su se mogle cuti kad su maturanti jako lose rijesili nekakve testove. Vrlo duhoviti ljudi, ti maturanti. Motiv za njihovu salu?

Rijetko los pokusaj objasnjenja stavova maturanata.

Ako su se anketirani salili, onda se pitam tko crta kukaste krizeve po Osijeku, glasa za stranke pravomocno osudjenog ratnog zlocinca i krvnika osjeckog gospodarstva, tko nocu urla po ulici, tko cipelari i ubija drugacije... Dino, smatras li da to rade isti oni koji se sale u anketama?!

Mariox, gdje je to eurosskpeticima zabranjeno iznosenje bilo kakvih tvrdnji?! Mislim, ne govorimo tu o skupovima od 10 likova koji uglavnom ne kazu nista, nego siju mrznju i parole, vec o stvarnim i cvrstim argumentima? Onih par argumenata se moze redovito cuti.

Kriptofasistima i kleptokratskim panjevima koji u EU ne zele jer ce ih kakvi-takvi instrumenti sprijecavati u pljacki drzave ni ne treba davati prostora. Jedini prostor koji takvima treba dati se nalazi iza debelih resetaka.

Protiv EU su danas uglavnom oni koji ce izgubiti subvencije (to su oni s pravim i realnim argumentima i tezama o kojima treba raspravljati), te oni kojima odgovara danasnja hrvatska pravna kaljuza jer u njoj mogu neumjereno pljackati (takvi onda koriste jezik mrznje (jer argumenata nemaju) za plasenje neupucenih i neobrazovanih).

Mariox, koje su to argumente iznijeli ti iz udruge Volim Hrvatsku o kojima nitko "ne smije" govoriti, kako kazes?

Pa eto navedi mi jednu emisiju na Hrt-u ili drugim televizijama koje imaju nacionalnu koncesiju u kojima je pozvan netko tko je imao i drugo mišljenje o ulasku RH u EU?
Mislim da ćeš teško naći.Pa ne ulazimo u udrugu ljubitelja maslinova ulja veće u jednu superdržavu u kojoj gubimo i veliki dio svog suvereniteta i stoga treba provesti ozbiljnu raspravu o tome pa neka narod ove države odluči o tome na referndumu.
Nazivanje onih koji ne žele u EU fašistima graniči sa šovinizmom. Pa onda 65 posto Norvežana su u biti fašisti, a ipak mislim da nisu. Ok, ja se slažem za strogu provedbu zakona i da svatko tko je pljačkao treba biti strogo kažnjen, ali ne znam zašto se misli da je EU oličenje demokracije. I tamo ima puno problema ( Grčka, Irska , Portugal) , pa pogledaj samo što se desilo Mađarskoj( ekonomska kriza i enorman porast ekstremne desnice- 17 posto na izborima) , a Bugarska i Rumunjska su doslovno na koljenima.
Ja samo želim da se provede kvalitetna rasprava na svim nivoima o ulasku RH u EU i da se malo razbije medijska blokada koja vlada, jer se iprak 90 posto ljudi informira preko mainstream medija dok se mali broj ljudi informira preko alternativnih portala kojih je sve više u porastu. Poruke sa trbine u Splitu možeš naći ovdje.
http://www.volim-hrvatsku.hr/najave-i-dogadanja/1-najave-i-dogadanja/102-u-prepunoj-dvorani-u-splitu-odrzana-javna-tribina-udruge-volim-hrvatsku-ne-u-eu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mariox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 685
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.11.2010. 19:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mariox je napisao/la (Pogledaj post): ›
Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
dino_bno je napisao/la: › 20% njih ovo rješava ozbiljno, 80% neozbiljno
Kako znas?! Sudis po sebi?

Slicne tvrdnje su se mogle cuti kad su maturanti jako lose rijesili nekakve testove. Vrlo duhoviti ljudi, ti maturanti. Motiv za njihovu salu?

Rijetko los pokusaj objasnjenja stavova maturanata.

Ako su se anketirani salili, onda se pitam tko crta kukaste krizeve po Osijeku, glasa za stranke pravomocno osudjenog ratnog zlocinca i krvnika osjeckog gospodarstva, tko nocu urla po ulici, tko cipelari i ubija drugacije... Dino, smatras li da to rade isti oni koji se sale u anketama?!

Mariox, gdje je to eurosskpeticima zabranjeno iznosenje bilo kakvih tvrdnji?! Mislim, ne govorimo tu o skupovima od 10 likova koji uglavnom ne kazu nista, nego siju mrznju i parole, vec o stvarnim i cvrstim argumentima? Onih par argumenata se moze redovito cuti.

Kriptofasistima i kleptokratskim panjevima koji u EU ne zele jer ce ih kakvi-takvi instrumenti sprijecavati u pljacki drzave ni ne treba davati prostora. Jedini prostor koji takvima treba dati se nalazi iza debelih resetaka.

Protiv EU su danas uglavnom oni koji ce izgubiti subvencije (to su oni s pravim i realnim argumentima i tezama o kojima treba raspravljati), te oni kojima odgovara danasnja hrvatska pravna kaljuza jer u njoj mogu neumjereno pljackati (takvi onda koriste jezik mrznje (jer argumenata nemaju) za plasenje neupucenih i neobrazovanih).

Mariox, koje su to argumente iznijeli ti iz udruge Volim Hrvatsku o kojima nitko "ne smije" govoriti, kako kazes?

Pa eto navedi mi jednu emisiju na Hrt-u ili drugim televizijama koje imaju nacionalnu koncesiju u kojima je pozvan netko tko je imao i drugo mišljenje o ulasku RH u EU?
Mislim da ćeš teško naći.Pa ne ulazimo u udrugu ljubitelja maslinova ulja veće u jednu superdržavu u kojoj gubimo i veliki dio svog suvereniteta i stoga treba provesti ozbiljnu raspravu o tome pa neka narod ove države odluči o tome na referndumu.
Nazivanje onih koji ne žele u EU fašistima graniči sa šovinizmom. Pa onda 65 posto Norvežana su u biti fašisti, a ipak mislim da nisu. Ok, ja se slažem za strogu provedbu zakona i da svatko tko je pljačkao treba biti strogo kažnjen, ali ne znam zašto se misli da je EU oličenje demokracije. I tamo ima puno problema ( Grčka, Irska , Portugal) , pa pogledaj samo što se desilo Mađarskoj( ekonomska kriza i enorman porast ekstremne desnice- 17 posto na izborima) , a Bugarska i Rumunjska su doslovno na koljenima.
Ja samo želim da se provede kvalitetna rasprava na svim nivoima o ulasku RH u EU i da se malo razbije medijska blokada koja vlada, jer se iprak 90 posto ljudi informira preko mainstream medija dok se mali broj ljudi informira preko alternativnih portala kojih je sve više u porastu. Poruke sa trbine u Splitu možeš naći ovdje.
http://www.volim-hrvatsku.hr/najave-i-dogadanja/1-najave-i-dogadanja/102-u-prepunoj-dvorani-u-splitu-odrzana-javna-tribina-udruge-volim-hrvatsku-ne-u-eu

I da se vratim na orginalnu temu, ja sam apsolutno protiv nasilja i mržnje prema drugima da ne ispadne kako podržavam takve ispade mladih, ali najveći je problem što država ne radi dovoljno sa mladima, ali ipak sve počinje od kuće.Kućni odgoj je presudan.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.11.2010. 20:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nece se nama kao fasistoidnim i ustasoidnim narodima zapadne europe referendum ponavljati dok neprodje Very Happy mi cemo naci nacin da ga u najboljem duhu hrvatske demokracije ni ne odrzimo Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.11.2010. 20:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

josephine01 je napisao/la (Pogledaj post): ›
dino_bno je napisao/la (Pogledaj post): › 20% njih ovo rješava ozbiljno, 80% neozbiljno


Znači, idući put treba označiti jesi li pristupio ozbiljno ili neozbiljno ispitu?

Ako i jest tako kako kažeš, to također govori nešto o njima, a nas to objašnjenje ne može utješiti ni koliko je crno pod noktom.


ja sam ozbiljno to rjesio al znam sta su mi drugi rekli kako su oni rjesili, vecina mog i ostalih razreda su neozbiljno to rjesili. a to sto je njima vise do sale nego do ozbiljnosti mene ne zanima, svatko ga rjesava na svoj nacin. opcenito ankete su nerealne jer ih sve vise ljudi uzima kao sprdnju, sto stariji sto mlađi, nebitno. a vi se tu zamarate glupostima. ak vam je tolko dosadno, nastavite i dalje.

i da mungos, ti sto crtaju krizeve i sl. gluposti, glasaju za stranke zlocinaca je jedna mala grupica, nemoj generalizirati stvari. ne mogu svi maturanti glasati na izborima ima ih jos i maloljetnih, i ne mozes na temelju ankete sudit tko je kakav covjek.

pozz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.11.2010. 20:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mariox je napisao/la: › Pa eto navedi mi jednu emisiju na Hrt-u ili drugim televizijama koje imaju nacionalnu koncesiju u kojima je pozvan netko tko je imao i drugo mišljenje o ulasku RH u EU?
Mislis, netko gdje netko smisleno nesto govori? Ili gdje se sipaju parole kao na ovoj tribini, ako je suditi po izvjestaju s njihove web stranice? Nepozivati ljude s te tribine je usluga koju svatko pismen cini tim ljudima. Iz onoga sto je na web stranici napisano, na toj tribini se uglavnom izgovaralo nekakve parole, a o smislenim tezama ili argumentima ni rijeci. Doduse, vidio sam jednu tezu - da treba nacionalizirati banke. Ostalo su fraze za hranjenje onih koji fraze vole gutati.

Citat: › ...jednu superdržavu u kojoj gubimo i veliki dio svog suvereniteta i stoga treba provesti ozbiljnu raspravu o tome pa neka narod ove države odluči o tome na referndumu.
O kojem suverenitetu govoris? Dobar dio suvereniteta je vec prodan i to doslovno. Prodali su ga Veliki Hrvati. Primjerice, financijski suverenitet. Prvo smo nasim novcima i zaduzivanjem sanirali banke, a onda ih takve prodali za kunu. Veliki Hrvati su na tim transakcijama zaradili za nekoliko zivota, a panjevi nisu imali pojma sto se dogadja, nego 15 godina nakon toga trabunjaju o nacionalizaciji.

Znaju li ti sto zagovaraju nacionalizaciju [bilo cega], kamo to vodi?! Znas li ti sto znaci nacionalizirati bilo koju tvrtku, pogotovo onu kojoj su strani vlasnici?

Citat: › Nazivanje onih koji ne žele u EU fašistima graniči sa šovinizmom.
Fasistima sam znavao one koji se takvima sami smatraju. Ne znam gdje si vidio da su euroskeptici nazvani fasistima, ali da su neki euroskeptici fasisti - to je cinjenica. Fasistima i lopovima ne odgovara EU.

Citat: › Ok, ja se slažem za strogu provedbu zakona i da svatko tko je pljačkao treba biti strogo kažnjen, ali ne znam zašto se misli da je EU oličenje demokracije.
Ok, ti se zalazes za jabuke, ali ne znas zasto je EU kruska. I sve to gleda sljiva. Ili mandarina, da budemo unutar nacionalnog vocnog kupa.

Citat: › I tamo ima puno problema ( Grčka, Irska , Portugal) , pa pogledaj samo što se desilo Mađarskoj( ekonomska kriza i enorman porast ekstremne desnice- 17 posto na izborima) , a Bugarska i Rumunjska su doslovno na koljenima.
A sto se zapravo dogodilo u tim drzavama? Znas li sto se u njima dogodilo i dogadja, ili su na tom skupu rekli da im se dogodila "EU bolest"?

Citat: › ]...jer se iprak 90 posto ljudi informira preko mainstream medija dok se mali broj ljudi informira preko alternativnih portala kojih je sve više u porastu.
Naravno, ljudima treba dati cim vise informacija. Istinitih, po mogucnosti.

@mali_ivica, dakle, ti smatras da mladi ne znaju da je NDH bila fasisticka kvislinska tvorevina zato jer su im roditelji govorili da je fasizam los?

Par recenica kasnije kazes da je sve u kucnom odgoju i da bi oni bili znali da je fasizam los da su im to roditelji rekli. Nije li to kontraditirno s tvrdnjom da im se svidja upravo suprotno od onoga sto im roditelji kazu? Kako su mogli znati sto je suprotno, ako im roditelji nisu rekli?

Dakle, ti argumenti su pomalo slabasni. Vjerojatniji su oni koji govore da je kroz udzbenike, ali i medijsko relativiziranje (sve zbog neke pangalakticke pomirbe i ideje Velike Hrvatske) umanjivan jad, bijeda i sramota koju je NDH ostavila u naslijedje generacijama kojima i mi pripadamo.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.11.2010. 20:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dino_bno je napisao/la: › ne mozes na temelju ankete sudit tko je kakav covjek.
Istina. Na osnovu ankete se ne moze suditi o tome kakav je tko covjek. Ankete sluze za stvaranje slike o misljenjima/misljenju grupe (ako se provode na vecem broju osoba).

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.11.2010. 22:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
@mali_ivica, dakle, ti smatras da mladi ne znaju da je NDH bila fasisticka kvislinska tvorevina zato jer su im roditelji govorili da je fasizam los?

Par recenica kasnije kazes da je sve u kucnom odgoju i da bi oni bili znali da je fasizam los da su im to roditelji rekli. Nije li to kontraditirno s tvrdnjom da im se svidja upravo suprotno od onoga sto im roditelji kazu? Kako su mogli znati sto je suprotno, ako im roditelji nisu rekli?

Dakle, ti argumenti su pomalo slabasni. Vjerojatniji su oni koji govore da je kroz udzbenike, ali i medijsko relativiziranje (sve zbog neke pangalakticke pomirbe i ideje Velike Hrvatske) umanjivan jad, bijeda i sramota koju je NDH ostavila u naslijedje generacijama kojima i mi pripadamo.
NE, ja kažem da se ponašanje, kultura ophođenja i gledanje na stvari večinom stiće kod kuće, ali da se također može razviti određeni stav kod pogotovo mlađih osoba, nuđenjem nekih kvazi emisija koje pljuju po npr. ustašama, a kao alternativu daju neke ništa manje loše kvazi komuniste tj. opet neki politički proizvod u kojem se zatvorom, metkom i ostalim djelila demokracija.
Također jednako tako imaš priliku vidjeti jednu gay paradu u kojoj se šačica kretena degutantno žvali na trgu u znak nekakvog tzv. PROSVIJEDA?! Dakle mladi na osnovu takvih medijski popračenih BULŠITA u velikoj večini slučajeva stvore inat pa odabiru neku suprotnu stranu, a roditelji su ti koji tada trebaju reči da je ono što vide na televiziji obični drek i poučit ih da je u ovom slučaju fašizam loš, ali da je sranje i ono što televizija nudi kao alternativu, a također da nemogu kreirati mišljenje o homoseksualcima i sličnima na osnovu šaku kretena koji neznaju kako doći do izražaja negoli se žvalit na trgu i izvodit ni manje ni više nego jedan obični cirkus, a kasnije zvati to kao nekim prosvjedom.
Nadam se da sam ti sada pobliže objasnio svoje prethodno stajalište.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mariox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 685
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.11.2010. 8:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@ leteci mungos
Čuj pa i ono koji zagovaraju EU sipaju same parole bez pokriće, eto ti si u startu pokopao mogućnost da se napravi ozbiljne rasprava, dakle oni koji misle drugačije sipaju besmislene parole i odmah ih potkopavaš. Puno je tu uglednih ljudi , znanstvenika i profesora koji gaje određeni euroskepticizam.

Slažem se, mi smo prodali veći dio suvereniteta, i to bez da se ikoga išta pitalo te upravo zbog toga treba provesti ozbiljnu raspravu o ulasku u EU.

Da bi ti opisao trenutnu situaciju u Rumunjskoj i Bugarskoj trebalo bi mi baram 10 stranica, stoga na netu imaš i previše infa o tome , samo malo istraži, ali u najkraćim crtama- rekordna nezaposlenost, korupcija, male plaće, opće siromaštvo( zvuči poznato) i malo toga se promijenilo ulaskom u EU.

Vjerovatno se nećemo složiti o tome što bi ulazak u EU značio Hrvatskoj ali eto drago mi je da smo mi na ovoj mikrorazini proveli nekakavu raspravu.

Euroskepticizam sigurno nije fašizam, a to je očiti jedini obrambeni mehanizam onih koji su za EU. Pa i među tzv eurofilima sigurno ima popriličan broj šovinista i fašista.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.11.2010. 9:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mariox je napisao/la: ›
Slažem se, mi smo prodali veći dio suvereniteta, i to bez da se ikoga išta pitalo te upravo zbog toga treba provesti ozbiljnu raspravu o ulasku u EU.


Treba.

Mislim da bi i nakon takve rasprave prevladali glasači za EU. Naime, nije u redu da se mlađim generacijama uskrati mogućnost da napuste ovo ruglo od države i pronađu sreću u civiliziranim zemljama. Ako već mi moramo raditi za tu silnu količinu lijenčina i parazita, koji su se ili uvalili u državnu službu i državne firme, ili su kao mlađarci otišli u mirovinu, zašto bi tjerali mlade na isto.

Najveća pogodnost EU je sloboda kretanja i rada. Uostalom, rado prihvaćam svaku asocijaciju u kojoj su ama baš svi razvijeniji od nas, a koja će nam umanjiti suverenitet. Većina problema je i počela sa suverenitetom. Dobili smo nogometnu reprezentaciju umjesto fudbalske, što je većini naroda najvažnije, ali smo se u svakom drugom pogledu katastrofalno srozali.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.11.2010. 9:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Par recenica kasnije kazes da je sve u kucnom odgoju i da bi oni bili znali da je fasizam los da su im to roditelji rekli. Nije li to kontraditirno s tvrdnjom da im se svidja upravo suprotno od onoga sto im roditelji kazu? Kako su mogli znati sto je suprotno, ako im roditelji nisu rekli?


Moderni hrvatski sofizam.

Ako im ne kažeš, neće znati, a ako im kažeš, mislit će suprotno? Đavolska stvar, taj odgoj djece.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.11.2010. 11:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Par recenica kasnije kazes da je sve u kucnom odgoju i da bi oni bili znali da je fasizam los da su im to roditelji rekli. Nije li to kontraditirno s tvrdnjom da im se svidja upravo suprotno od onoga sto im roditelji kazu? Kako su mogli znati sto je suprotno, ako im roditelji nisu rekli?


Moderni hrvatski sofizam.

Ako im ne kažeš, neće znati, a ako im kažeš, mislit će suprotno? Đavolska stvar, taj odgoj djece.
Treba im reči, ali im ne treba konstatno to nabijati na nos da se i oni sami na kraju osječaju krivi za događaje koji su se dogodili npr. 50 godina prije njihova rođenja, a također im usto još nuditi kao alternativu neki totalno puštački sistem života u kojima svi imaju jednako pa tako i oni koji se trude više od drugih.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatalni_cevap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 541
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.11.2010. 17:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la: ›
Ingo je napisao/la: ›
tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): › balavurdija...samo da je droge sexa i alkohola...ne nužno tim redom


haha ... a mi smo imali drugacije prioritete u njihovim godinama ?


imali smo iste prioritete...al smo bili pametniji...i poštivali smo starije.....ovo zadnje spomenuto je nešto što nas definitivno cini razlicitim od današnje balavurdije

kakva glupost, starije generacije su bile pametnije hahahaha. kakva glupost a joj.

a sto se tice odnosa prema starijima to je istina.

jos jedna u nizu besmislenih anketa

_________________
Potpis
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: