Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Cijepljenje protiv gripe skuplje 40 posto!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Online
Avatar

Ukupno postova: 65809
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.11.2010. 14:30 
Naslov:  Cijepljenje protiv gripe skuplje 40 posto!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Od ukupno 650.000 doza za područje Hrvatske, u osječki Zavod za javno zdravstvo stiglo je 46.000 doza cjepiva, a sezona gripe očekuje se u siječnju sljedeće godine. Ono što zasigurno neće obradovati sve one koji nemaju pravo na besplatno cijepljenje nova je cijena pa se tako ove godine za dozu mora izdvojiti 65 kuna (prošle godine trebalo je platiti 45 kuna).

- Osobe starije od 65 godina ne moraju platiti cjepivo, kao ni kronični bolesnici koji boluju od srčanih, plućnih ili bubrežnih bolesti te dijabetičari i transplantirani bolesnici. Cjepivo je preporučljivo i trudnicama, koje također ne plaćaju, a od ove godine preporučuje se i izrazito pretilim osobama, koje će prvi put cjepivo primiti besplatno, pojasnio je dr. Ivan Valek, voditelj Službe za epidemiologiju Zavoda za javno zdravstvo Osječko-baranjske županije. Cijepiti se mogu i djeca već od šestog mjeseca života, uz napomenu da ona djeca koja cjepivo primaju prvi put moraju primiti dvije doze u razmaku od četiri tjedna. Djeca do 36 mjeseci cijepe se tzv. dječjim formulacijama, a starija djeca primaju cjepivo kao odrasle osobe. Inače, cjepivo protiv sezonske gripe, kaže Valek, sadržava tri vrste virusa, od kojih dva virusa A te jedan virus B. Prvi virus A je kalifornijski H1N1, dok je drugi Viktorija H3N2. Virus B ili tzv. Brisbane pripada uobičajenoj shemi cjepiva, a kad je u pitanju Osječanima poznati H1N1, Valek naglašava da nije riječ o cjepivu protiv svinjske, nego sezonske gripe. Razlika je u tome, dodaje, što virus tzv. svinjske gripe ima samo jedan soj cjepiva, a sve količine kojih još ima u osječkome ZZJZ bit će uništene.

Bezbolna cjepiva

Među onima koji će primiti cjepivo protiv sezonske gripe zacijelo ima i onih koji se boje uboda igle. Za njih je od ove godine osigurano novo, tzv. intradermalno cjepivo s iglom od 1,5 mm.

- Riječ je o tzv. bezbolnom cjepivu i onaj tko ga želi primiti, može to učiniti. No, napominjem da se to cjepivo plaća i da mu je cijena oko stotinu kuna. Mi ga ovdje nemamo, no tko želi može to naglasiti pa ćemo ga naručiti iz Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, pojasnio je dr. Valek.

Tekst: M.Mihelić/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.11.2010. 17:51 
Naslov:  Re: Cijepljenje protiv gripe skuplje 40 posto!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja se cijepio i još uvijek sam živ... čak ne osjećam ni čip kako mi kola u venama, koji kažu da dobijem gratis sa vakcinom Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.11.2010. 18:21 
Naslov:  Re: Cijepljenje protiv gripe skuplje 40 posto!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): › Ono što zasigurno neće obradovati sve one koji nemaju pravo na besplatno cijepljenje nova je cijena pa se tako ove godine za dozu mora izdvojiti 65 kuna (prošle godine trebalo je platiti 45 kuna).


sva sreca da imam dopunsko osiguranje ... phew Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MegaSmrT
Offline
Avatar

Ukupno postova: 680
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 17.11.2010. 1:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To cijepljenje je takvo jedno prodavanje muda pod bubrege... samo pogoduje da svake godne' bude sve jača. Brate, agruma jest! Agruma!!!!

_________________
Tata mudantino, sestra drakula.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nicoll
Offline
Avatar

Ukupno postova: 236
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.11.2010. 14:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vježbanje, jabuke, bijeli luk i kiseli kupus!
Prirodno i zdravo Smile I ne treba ti dopunsko....jedino orbit..

_________________
Ona njemu:
"Bilo bi lijepo da si malo uzbuđen."
On njoj:
"Bilo bi uzbudljivo da si malo lijepa." osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.11.2010. 16:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nicoll je napisao/la: ›
Vježbanje, jabuke, bijeli luk i kiseli kupus!
Prirodno i zdravo Smile I ne treba ti dopunsko....jedino orbit..

točno, jer kad se namrčem bijelog luka (zapravo bilo koje boje on bio), kavurme, turšije, močinga i kobasice za roštilj - nema šanse da me ščepa bilo kakva bolest koja se prenosi socijalnim kontaktom jer socijalnog kontakta kao takvog nakon toga više nema... Very Happy

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.11.2010. 19:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa zašto se ne bi svi cijepili....pa ćemo ko psi biti čipirani...a možda budemo i svijetlili u mraku....jer tko zna što sve ima unutra.... Smile

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: