Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Seligman zadržao vodeću poziciju

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65873
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.11.2010. 10:15 
Naslov:  Seligman zadržao vodeću poziciju
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Robert Seligman uvijek je posebno inspiriran nastupima u Njemačkoj. Kaže, uz Osijek i Hrvatsku, u Njemačkoj se osjeća kao na domaćem terenu. Na pretposljednjoj etapi Svjetskog kupa Osječanin je, naime, u Stuttgartu osvojio drugo mjesto.

Ponovila se zapravo priča otprije tjedan dana iz Osijeka. Mađar Krisztian Berki prvi, Seligman drugi. Jedino, nažalost, na najnižem pobjedničkom postolju nije bio Filip Ude. Nakon dva pada zauzeo je posljednje osmo mjesto u finalu, a broncom se ovaj put okitio odlični Belgijac Donna Doney Truyens. Berki je za novu pobjedu dobio nešto nižu ocjenu nego u finalu Osijeka (15.425), Seligman nešto višu nego u Gradskom vrtu (15.175). Truyensa nije ni bilo u finalu Osijeka, pa je njegovih 14.900 već velik napredak, premda slabije od nastupa na Svjetskom prvenstvu u Rotterdamu gdje je bio u finalu. Korak do postolja ostao je Slovenac Sašo Bertoncelj (14.775). Uoči posljednje etape Svjetskog kupa u Glasgowu Bertoncelj je, uz Berkija i Seligmana, zapravo glavni kandidat za prvo mjesto i na kraju godine u Svjetskom kupu. Hrvat je trenutačno vodeći, dva boda više od kolege iz Slovenije. No, objektivno Berki je najveći kandidat da nakon zlatne medalje na Svjetskom prvenstvu bude na kraju i najbolji u Svjetskom kupu u 2010. godini na konju s hvataljkama. Seligman mu bježi samo pet bodova.

- Kad god osvojiš mjesto odmah do svjetskog prvaka, onda moram biti zadovoljan. A meni je to uspjelo dva puta u samo tjedan dana - pričao je Seligman, već sada se osvrćući na ono što je napravio dobroga ove sezone.

- Ostvario sam jednu pobjedu, tri puta sam bio drugi u Svjetskom kupu i natjecanje prije kraja sezone vodeći sam u Svjetskom kupu. Sezona je definitivno uspješna - reći će Robert.

Još da su mu se stvari malo bolje posložile na Europskom prvenstvu u Birminghamu i na Svjetskom prvenstvu u Rotterdamu, sezona bi bila označena i veoma uspješnom. Definitivno bi mu to bio golem zamah za sljedeću godinu kada se na Svjetskom prvenstvu u Tokiju lovi viza za Olimpijske igre. A uz to je i Europsko prvenstvo u Berlinu, znači, na Robertovom “domaćem terenu”. Tjedan dana nakon nastupa na Robertovom pravom domaćem terenu u rodnom gradu još su svježa sjećanja i među ostalim gimnastičarima i gimnastičarkama..

- Znaš što mi je Berki rekao: Osijek je za Stuttgart Svjetsko prvenstvo! Premda je i ovdje bilo odlično. Puna dvorana, odlična organizacija i atmosfera.

Takva atmosfera pomogla je i Tijani Tkalčec, koja je u finalu preskoka osvojila četvrto mjesto (13.450). I ona je zadržala vodeću poziciju u Svjetskom kupu. Na žalost za naše gimnastičke reprezentativce, FIG-a ne nagrađuje dodatno najbolje na pojedinim spravama.

Poredak na konju s hvataljkama
1. Robert Seligman (Hrvatska) 135
2. Sašo Bertoncelj (Slovenija) 133
3. Krisztian Berki (Mađarska) 130
4. G. Weiyang (Kina) 100
5. Donna Donney Truyens (Belgija) 94

14 puta na postolju našao se Robert Seligman u karijeri na Svjetskom kupu

Tekst: Krešimir Lacković/Glas-Slavonije.hr
Foto: Hrvoje Knežević/foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: