Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ginekološke ambulante imaju 2.000 pacijentica više od norme HZZO-a!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.11.2010. 21:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mrzim ovo citiranje citata, citiranog citata koji citira citat - dobro je!

Loših doktora koji trče za reputacijom i koji ganjaju žene i šta sve ne ima jednako koliko i takvih ljudi. Znači, pričamo o ljudima, i sasvim je nebitno jel on doktor, mehaničar, odvjetnik ili ekonomist - bez obzira čim se bavi bit će šovinist, neznalica,zatucan i bezobrazan...ili kakva god je osoba!

Također, ustanova sama po sebi nema nikakve veze sa znanjem ili neznanjem - hrvatsko zdravstvo nije bajno! To vrijedi za cijelu državu, ostalo su nijanse! Istina, kod privatnika se uglavnom uvijek dobije kvalitetnija usluga iz jednostavog razloga: platiš masno i nema gužve! Znači, privatnik ginekolog nema 6000 pacijenata!!

Neznam zašto ljudi očekuju da doktori ne griješe!? Pa naravno da griješe, i na tim greškama najviše i nauče! Tko želi garanciju neka ode kupit mobitel pa tamo dobije garanciju od 2 god. U medicini nema ni garancije, ni jamstva niti ičega sličnog! Možda bi liječnici manje griješili da su ljudi obrazovaniji i više paze na vlastito zdravlje, idu redovito ili bar na vrijeme liječniku...da se pravilno hrane, ne puše, ne piju, trče,...A kada pođe po zlu traži se gdje je liječnik pogriješio!?

Pitanje je gdje je PACIJENT pogriješio!!! Ili je pacijent ne pogrješiv??? Pacijent ima prava??? -a odgovornost pacijenta? - pustite doktore da rade svoj posao i recite hvala! Pogreške koje se naravno dešavaju treba pustiti u domenu osiguravajućih društava...tako da doktor i dalje može raditi svoj posao bez financijske kazne.

Ljudi ne vide, ali ti progoni liječnika zbog "pogrešaka" samo prave štetu pacijentima! Liječnici će sve više pristupati defenzivnoj medicini, ići u "sigurne" grane medicine, ili neće upisivati medicinu nego pravo, ekonomiju...pa ganjati liječnike! - to što pričam nisu bajke, pogledajte ameriku, tamo se to već dešava na veliko! Pacijenti ispaštaju!

Svašta, kao da doktor treba izdavati garanciju da će izliječiti ili oživiti pacijenta. Ili da neće pogriješiti! -Smiješno! Jedino se moežmo truditi svi skupa zajedno da liječnici griješe što manje, jer je život u pitanju!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
poison_ivy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 332
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.11.2010. 22:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sa vecinom sam suglasan, ali ipak neke greske su nedopustive kao npr
- zaboravljena igla u pacijentu
- amputirana kriva noga
- na medicinskom kartonu koji je doktop potpisao "navodno gurao glavom kaion"
- i niz slicnih, oko toga se i treba truditi da bude sto manje, a lijecnika koji ponovi sankcionirati, pa makar i otopustiti i dati posao nekom novom tko zbog popunjenog mjesta ne moze doci do izrazaja niti moze dobiti priliku da se pokaze i pokusa steci svoju reputaciju. Pacijenti se trebaju boriti za sebe i birati lijecnika, a ne otici gdje moraju ili cesto da se dogodi i da dobiju nekvalitetnog. Sve je vise kvaliteta uvjetovana cijenom, ta tvrdnja stoji, ali sta s onima koji ne mogu priustiti cijenu, zar su oni otpisani !? Ovo je rasprava bez konca, o kojoj se moze beskonacno raspredati dok s ene sagledaju cinjenice, a ne iskustva, istina je da ima i pozitivnih i negativnih strana, kao i novcic, a na ljudima je da forsiraju da se istrijebe one negativne, iako Amerika ide iz krajnosti u krajnost ...

_________________
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Poison Ivy
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.11.2010. 8:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pričate gluposti... Kakva odgovornost pacijenta??? je li novorođenče odgovornp što se rodilo ranije, i što su mu stoka od doktora dali pogrešnu dijagnozu koja ga je doslovno mogla koštati života???? Deeeeeeeee........

PRIČAM IZ ISKUSTVA.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.11.2010. 10:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smile


Zadnja promjena: PEGY; 25.01.2013. 10:57; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.11.2010. 11:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svakih pet godina, ha? A ne jednom godišnje??? Već sam napisala iskustva sa dr ginekologije u nekoj drugoj temi... Pa to je jednostavno nevjerojatno. Toga ima samo kod nas.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
poison_ivy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 332
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.11.2010. 15:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dakle, suma sumarum:
Doktori se igraju Boga, jer imaju moc u nekim slucajevima kotrole tko zivi a tko umire, pa otud kod velikog broja lijecnika i umisljenost. Takodje, Bog ne grijesi, to je dogma u koju se ne sumnja niti se dokazuje. Tako da ako cemo ici na tu straju, doktorima je nedopustivo da grijese.
S druge strane, doktori imaju u rukama neciji zivot, tako da i s moralen strane nije bas da su doktori "samo ljudi". Ako pogrijese, pacijent ce citav zivot otplacivati tu gresku, tako da si doktori ne smiju dopustiti pogreske. Na zalost, u RH jos nisu dovoljno rigorozne kazne za doktore koji pogrijese (dok npr. uvode kazne za blicanje na cesti i druge besmislene kazne).
Nadam se da ovaj post nece predaleko sici sa teme. Glavna ideja je kako povecati broj doktora, jednostavno rjesenje koje ja vodom je maknuti nekvalitetne doktore na razne nacine kako bi se oslobodilo mjesto za ove nove i samim time bi novi dobili priliku da se pokazu.

_________________
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Poison Ivy
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.11.2010. 23:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tko ima novaca dobije kvalitetnije liječenje - to je smijer u kojem želimo ići, jel tako? Amerika i ostala ekipa! Tko nema para, nema nikakvo liječenje! - isto svakodnevna priča! Kod nas ipak svi dobiju liječenje. E sad naravno možemo diskutirati koji je doktor truliji od kojeg. Kakve su to gluposti i stereotipi o moći, igranju boga, dogmama, umišljenim doktorima koji svakodnevno ostavljaju igle, amputiraju krive noge ili postavljaju krive dijagnoze novorođenčadi. Sigurno je namjerno taj doktor postavio krivu dijagnozu!? Nikome ne pada da možda u tome trenu je to bila ispravna dijagnoza, i svi pokazatelji su govorili za tu i tu dijagnozu. Medicina nije egzaktna znanost a ni doktori nisu vidoviti Milan - tako da mogu doktori biti i posve u pravu i opravdano postaviti dijagnozu i liječenje a da se pokaže da to nije to i pacijent umre. Jel to onda pogreška?
Ovako možemo pojedinačno raspravljati slučajeve do unedogled, imam i ja u obitelji slučajeva gdje je doktor OČITO pogriješio i čak napravio štetu liječenjem i fatalno je završilo po pacijenta...

Ali, kada uzmemo sve pacijente u godinu dana koje su liječili svi liječnici u hrvatskoj i usporedimo uspješne dijagnoze i liječenja sa pogreškama, zanima me koliki bi bio postotak pogrešaka u ukupnom broju! Naravno, kada se ja osobno nađem na krivoj strani postotka onda 1 % smrtnosti ne čini neku utjehu...

Trenutna situacija je da imamo premalo liječnika, previše pacijenata, premalo novca u zdravstvu, zastarjele ustanove i oprema, malo opreme, male plaće liječnika, neodgovornost i neznanje pacijenata (nizak nivo kulture zdravlja) - "neću se baš ja razbolit".

Broj doktora će se povećati tako da se povećaju plaće liječnicima i da budu sukladne odgovornosti, učinkovitosti i nepogrešivosti koja se očekuje od njih. Da postoji osiguranje od liječničke pogreške, tj. da liječnik ne mora misliti hoće li izgubiti kuću zbog jedne pogreške - naravno, ako non-stop griješi neće se dugo baviti medicinom, kao ni kontrolori leta. Liječnički poziv treba biti svet i privlačan mladim ljudima. Zašto bi netko upisao medicinu ako će imati smiješno malu plaću za ogromnu količinu posla, pogreške na sve strane, tužbe također, i još si svima uvijek za sve kriv...bolje onda biti odvjetnik!

Dajte malo komentirajte ove ljude što rade ambulante sa 2000 pacijenta preko kvote? Nema pohvale za njihovu požrtvovnost? - ili je to normalno i očekuje se od njih!?!?! Proziva ih se samo kada pogriješe (gledaj čuda)!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
poison_ivy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 332
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.11.2010. 0:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ica je napisao/la: ›
Ali, kada uzmemo sve pacijente u godinu dana koje su liječili svi liječnici u hrvatskoj i usporedimo uspješne dijagnoze i liječenja sa pogreškama, zanima me koliki bi bio postotak pogrešaka u ukupnom broju! Naravno, kada se ja osobno nađem na krivoj strani postotka onda 1 % smrtnosti ne čini neku utjehu...


Trenutna sitacija je da je ispod 50% uspjesnih dijagnoza u KBC Os godisnje - po pacijentu svakako, a genralno ne mogu garantirati da je daleko iznad 70% , samo nitko nista ne radi, a ako ces povecavati place lijecnicima koji nista ne rade, pa tako ces im samo pokazati da je njihov posao u redu i samim time ce jos manje raditi. Ocito ovo ide u nedogled i ne shvacas smisao, tako da nema smisla nabadati dalje. Imas dobrih ideja ali ih na krivi nacin interpretiras, kako se meni cini (moje misljenje), a i osim toga ponavljas argumente.
- A sto se pohvale tice ... uvijek ce biti neka kriza koja bi opravdala njihovu pozrtvovnost, te njih zakinula u korist onih koji nista ne rade, tu sam suglasan.
Nekada je postojala Hipokratova zakletva koja danas nije vise uvjet otkaza i neispravnog rada (da ne bude samo OS na prozivci,bio sam jednom na KBC-u Rebro gdje je Primarius "Guzina" usao u prostoriju dok se zenska osoba oblacila i sirom je ostavio vrata otvorena, tako da su svi koji su prolazili mogli priviriti pregledu u tijeku).

_________________
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Poison Ivy
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.11.2010. 5:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne razumijem ovo 50-70 % ...o čemu pričamo? Da je pola ljudi dijagnosticirano krivo!? Meni je poznat termin radna dijagnoza, zapravo postoji i diferencijalna dijagnoza koja može uključivati i listu bolesti - da bi se došlo do konačne dijagnoze (na tu dijagnozu mislim)...Sumnjam da su doktori u 50-ak % u krivu i krivo liječe...

Argumente ponavljam jer zaboravim šta sam pisao gore...moguće da se ponavljam.

Bio sam po bolnicama razno raznim u Hrvatskoj...i rekao bih da se debelo radi! A sad jel ima koji "Guzina" ili "Ševina" koji "operira" to neznam... Reći da nitko ništa ne radi je provokacija, ili eto šala da se malo nasmijemo i o nečem pričamo: niko ništa ne radi, svi kradu, političari lopovi...

Ako nitko ništa ne radi, a ono što se i uradi je pogrešno i krivo - najbolje onda da ukinemo zdravstveni sustav! Imamo vidovitog Milana (znam da sam ga već spominjao, ali kad je on bitan...)

Ode diskusija u stranu. Zdravstveni sustav je preopterećen prevelikim brojem pacijenata. Očito zato jer nitko ništa ne radi. Treba zato doktorima i sestrama smanjiti plaće i natjerati ih da rade umjesto što se samo "presvlače"!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.11.2010. 9:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ica je napisao/la (Pogledaj post): ›

Ode diskusija u stranu. Zdravstveni sustav je preopterećen prevelikim brojem pacijenata. Očito zato jer nitko ništa ne radi. Treba zato doktorima i sestrama smanjiti plaće i natjerati ih da rade umjesto što se samo "presvlače"!


Ti ne misliš ozbiljno!? ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.11.2010. 10:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vidim da je doktor House večini na forumu isprao mozak. Wink

Potpisujem svaki Icin post. Wink

_________________
Imali smo i većih problema pa ih nismo riješili!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.11.2010. 20:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Naravno da ne mislim ozbiljno! Ali znam da su skoro pa svi liječnici ozbiljni, pošteni i odgovorni ljudi koji rade svoj posao najbolje što znaju...zapravo, nakon što odrade smjenu od 2 dana i odu kući, zovu na odjel da pitaju za pacijenta. Ide mi na jetru kad se generalizira.

Umjesto pljuvanja po liječnicima, ja pozivam "pljuvače" da upišu medicinu i isprave te loše stvari koje vide u medicini. Idealisti su uvijek dobro došli, bilo gdje - ne samo u medicini! Evo, ginekologiji očito fali liječnika a i neki potpisi trebaju - vjerujem da "pljuvač" vidi rješenje tako da jedino pacijenti tako mogu konkretno profitirati...Zapravo jedino što je bitno je pacijet. Da ne postoji pacijent, ne bi postojao ni pojam liječnika. Liječnik nije sam sebi dostatan - iako ima i takvih ljudi: samodostatnih. Nažalost ima ih i u medicini...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.11.2010. 20:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tako je.....evo rješenja....neka pljuvači odu na medicinu...završe ju...i eto neka postanu ginekolozi......pošto ih fali...ili pedijatri....ako ćemo se osvrnuti na članak...pa da vidimo kako bi onda razmišljali.....
pa eto kad sve to prođu...onda neka bacaju dubokoumne komentare.....
jer ipak to je naš predivni mentalitet...kad treba pljuvati prvi su u redu......

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: