Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U skladištima Cestinga 8.000 tona soli

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65804
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.11.2010. 14:22 
Naslov:  U skladištima Cestinga 8.000 tona soli
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iako studeni po dnevnim temperaturama ove godine još nije opravdao svoje ime, zimske službe Cestinga spremne su za intervencije padnu li temperature te zaprijeti snijeg i poledica. Na jučerašnjem sastanku predstavljen je operativni plan djelovanja te su postrojena vozila pokraj skladišta napunjenih solju, granulatom i kalcij-kloridom. Sva su vozila tehnički ispravna i spremna za rad, a naručena su i dva potpuno nova vozila marke Mercedes, opremljena ralicama i posipačima, ukupne vrijednosti približno 250.000 eura. Cesting, zadužen za održavanje 1.433 kilometra cesta na području Osječko-baranjske županije osigurao je 8.000 tona soli, a prošle je sezone zimskog održavanja, primjerice, utrošeno nešto manje od 7.000 tona. Djelovanje je podijeljeno na pet mjesta pripravnosti (Osijek, Beli Manastir, Donji Miholjac, Đakovo i Našice), a pripravno mjesto za Valpovo nalazi se u Osijeku. Uz zalihe soli, osigurano je i 1.500 kubika mješavine te oko 100 tona kalcij-klorida koji se koristi kada temperature padnu značajnije ispod ništice. Šef stožera zimske službe Cestinga Nikola Ercegovac rekao je kako se, unatoč proljetnim temperaturama u studenom, ne može prognozirati kakva će biti zima.

- Pratimo prognoze i čim se pojavi mogućnost za poledicu ili padaline, prelazimo u odgovarajući stupanj pripravnosti. No pozivam i vozače da daju svoj doprinos i svoja vozila opreme zimskim gumama, jer zbog vozila bez adekvatne opreme dolazi do problema u prometu, a ljutiti vozači koji se ne mogu popeti na nadvožnjak na ljetnim gumama onda okrivljuju Cesting, objašnjava Ercegovac.

Ceste moraju biti prohodne

Obveza je Cestinga, što mnogi građani zanemaruju, održavanje cesta u prohodnom stanju i to pet sati nakon prestanka oborina za ceste iz prve skupine. Ceste su prohodne kada se njima može prometovati uz uporabu zimske opreme, a mnogi sugrađani zanemaruju da je kod dugotrajnih padalina ceste nemoguće držati čistima do crnog asfalta. Vremenske prilike mogu dodatno zakomplicirati rad zimskih službi, kao prošle sezone kada je snijeg praćen jakim vjetrom na pojedinim cestama stvorio nanose snijega visine 60-70 centimetara.

Tekst: I.Sekol/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.11.2010. 16:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A onda kad padne prvi snijeg...

"iznenadio nas je prvi snijeg!"


osijek031.com smile

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.11.2010. 18:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nadam se da zimske službe Cestinga nisu 'spremne' kao prošle godine.

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: