Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Duhovno zadovoljstvo . Gdje i kako ga pronaći?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.11.2010. 12:31 
Naslov:  Duhovno zadovoljstvo . Gdje i kako ga pronaći?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad govorimo o duhovnom zadovoljstvu, uobičajeno je mišljenje da je to razgovor o religiji. Može li religija doista stvoriti i održavati duhovno zadovoljstvo kod čovjeka ? Što je zapravo duhovno zadovoljstvo ? Dali je to osjećaj da postupate ispravno, osjećaj sigurnosti zbog pripadnosti nekoj skupini, navika ili možda nešto sasvim drugo? Traganje za duhovnim zadovoljstvom u okvirima neke od religija, zasigurno zahtjeva velika odricanja, a znamo da čovjek nije baš sklon odricanjima. Dali baš to odricanje dovodi do duhovnog zadovoljstva? Može li se duhovno zadovoljstvo povezati sa materijalnim statusom osobe? Vaša iskustva i mišljenje?

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.11.2010. 16:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u jednoj temi...6 upitnika....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.11.2010. 21:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za svakoga duhovno zadovoljstvo predstavlja nešto drugo......neko to nađe u vjeri i na taj način ga i održava...a može li se...vjerovatno može....kažu oni koji su ga tu našli....jer svima nam treba nekakva utjeha i sigurna luka...pa eto neki tu to i nađu.....što se materijalnog tiče ja mislim da su to prolazna zadovoljstva...i da tu čovjek na koncu postaje sve više nesretan,a sve manje zadovoljan jer ti uvijek iznova treba nešto da bi te opet prolazno zadovoljilo.......i tu se vrtiš u krug...a zadovoljstvo može proizaći iz toga..da je netko zadovoljan sam sobom..načinom na koji se razvija kao osoba...onim što je postigao u životu...ljudima koji ga okružuju......jer ja generalno mislim da nam je onako kako si napravimo..i koliko god stvari bile crne...ipak postoji nešto zbog čega uvijek možemo biti zadovoljni jer nekom drugom baš to možda fali...treba znati živjeti s onim što imaš...jer ne kaže se uzalud nije bogat onaj koji puno ima nego onaj koji malo treba....

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.11.2010. 22:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la: ›
u jednoj temi...6 upitnika....

Sedam ako se računa onaj u naslovu. Very Happy

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maslenko
Offline
Ukupno postova: 10
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.11.2010. 19:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Duhovno zadovoljstvo bi trebao biti životno orijentirani pravac prema kojemu bi svatko kao pojedinac trebao težiti, E sad normalno da se tu već može postaviti mnogo pitanja, Ako uistinu živimo iz razloga samospoznaje, onda svakako možemo reći da težimo duhovnom zadovoljstvu, ali realno gledajući i nije baš tako kod većine ljudi.Danas ipak većini ljudi duhovno zadovoljstvo predstavljaju takozvane materijalne stvari, pa se svi brinu hoće li imati bolji auto od susjeda, hoće li imati veću plaću, hoće li biti na višljem položaju, hoće li im ljudi biti međusobno zavidni, itd. I tu se naravno stvara jedna negativna energija koja je danas prisutna u gotovo svim slojevima, i takav čovjek izmanipuliran sustavom uvijek teži naškoditi drugima, kako bi sebe zaštitio na neki način Postoji i druga skupina ljudi koja teži duhovnom zadovoljstvu, kroz religiju, umjetnost, filozofiju, bilo čemu sličnom tome. Da li su odricanja bitna kada je u pitanju duhovno zadovoljstvo?, pa ona vjerojatno i spontano dođu u slučaju samospoznaje. U životu je bitno naći se u nečemu, bilo čemu dovoljnom kako ne bi imali potrebe za glumom, odnosno potrebe za praviti nečim što nismo. Ostala su pitanja dio filozofije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.11.2010. 19:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moje duhovno zadovoljstvo - sam ja sama. Ne kaže se bez veze: Uzdaj se u se i u svoje kljuse!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
la čupakabra
Offline
Avatar

Ukupno postova: 208
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.11.2010. 20:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1. dobar odnos u vezi
2. dobar seks
3. dobra hrana
oduzmete mi to troje odem u ku..c

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.11.2010. 18:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maslenko je napisao/la (Pogledaj post): › Duhovno zadovoljstvo bi trebao biti životno orijentirani pravac prema kojemu bi svatko kao pojedinac trebao težiti.
NE, ali blizu si.. Duhovno zadovoljstvo je zadovoljstvo načinom proslaska tim "tvojim" pravcem.
Odnosno, čovjekovo zadovoljstvo svojim djelima, onime što je činio i kako je činio.
Odnosno biti zadovoljan svojim dosadašnjim djelima, načinom života i sl.

Svaka si budala može odrediti cilj u životu i samo određivanje cilja nije nikakvo zadovoljstvo. Dolaženje do toga cilja, način dolaska do toga, općenito: ispunjavanje svojih nekih moralnih načela i sl. JE DUHOVNO ZADOVOLJSTVO.
Biti čist prema drugima, a poglavito prema samom sebi. = DUHOVNO ZADOVOLJSTVO.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nicoll
Offline
Avatar

Ukupno postova: 236
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.11.2010. 20:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni su moja duhovna zadovoljstva male svakodnevne stvarčice koje kažem ili napravim bilo za sebe ili za druge...ono, sitnice tipa, daš nekom kompliment i naočigled mu time popraviš raspoloženje..nije velika stvar ali mene čini sretnijom a i tu osobu..
a osim toga, duhovno zadovoljna sam kada i napravim neš korisno, bilo da naučim nešto novo, pročitam dobru knjigu, vježbam, ostvarim neki cilj koji sam si zacrtala, spoznaja da sam okružena ljudima koji me vole i koji su mi prijatelji...znači, puno komponenata, ali definitivno ne materijalne stvari..kao što je netko rekao, to je začarani krug, uvijek će postojati nešto novije, bolje, ljepše što ćeš poželjeti i postati nesretan ako to ne dobiješ...to je trenutno zadovoljstvo..
Definitivno nema nikakve veze sa religijom, barem ne u mom slučaju, iako sam odgojena strogo katolički, kad kažem strogo to stvarno i mislim..obitelj je prilično opčinjena vjerom, fanatici..unatoč tome, meni religija ne predstavlja duhovno zadovoljstvo kao što njima izgleda predstavlja..tako da to s religijom je totalno individualno..

_________________
Ona njemu:
"Bilo bi lijepo da si malo uzbuđen."
On njoj:
"Bilo bi uzbudljivo da si malo lijepa." osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
root
Offline
Avatar

Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.12.2010. 12:11 
Naslov: Gniark ! Re: Duhovno zadovoljstvo . Gdje i kako ga pronaći?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odgovor je u nama , trebate pogledati ovih 6 linkova sa ove stranice i sve će vam biti jasno

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rori 1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Lokacija: sasvim blizu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.12.2010. 15:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sreća je u malim stvarima kao i duhovni mir.Prvo se treba pomiriti sam sa sobom i uživati u svakom novom danu. Sreća je kad se probudiš zdrav,kad ti je obitelj dobro i skupa a na stolu vruća juha.Možda zvući banalno ali ljudi zaboravljaju bitno i misle da je sreća kod drugih i negdje dalje a vrlo često ne vide male lijepe stvari koje čine život lijepšim.Ako se tako razmišlja i živi duhovni mir dolazi sam po sebi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.12.2010. 13:50 
Naslov:  Re: Duhovno zadovoljstvo . Gdje i kako ga pronaći?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Najvažnije je voljeti i poštivati samog sebe te uvaživati sve svoje prednosti i mane. Ako volim sebe, voljet ću i druge. Teško je naći ikakvo zadovoljstvo kad je sve vremenski raspoređeno, posao, obitelj, obaveze. A sve je tako fino tempirano da nas samo deprimira zbog mnoštva obaveza za koje ne dobijemo nikakve zasluge već još budemo iskritizirani ako ne stignemo sve. A uz sve to, trebalo bi i družiti se i imati kvalitetan odnos sa bližnjima, a valjalo bi i izgledati dobro. Previše se od nas zahtijeva, a svi smo zapravo perfekcionisti i želimo sve. Na kraju nemamo ništa.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.12.2010. 17:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Duhovno zadovoljstvo nalazi se na dnu čašice...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
root
Offline
Avatar

Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.02.2011. 21:32 
Naslov:  Re: Duhovno zadovoljstvo . Gdje i kako ga pronaći?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ToniOsk
Offline
Avatar

Ukupno postova: 407
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.02.2011. 21:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Duhovno zadovoljstvo nađeš na groblju kad te zadovolji neki duh.

_________________
I am what I am.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: