Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U ljekarnama rade i magistri s gotovo pola stoljeća staža

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
ČOBANAC
Offline
Ukupno postova: 38
Lokacija: Osijek Drvljanik
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.11.2010. 13:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

* Darko Bajto * on je i ravnatelj LJekarne Osijek što znači da če to propast http://politopedia.net/index.php?title=Darko_Bajto evo i poipisa nekih firmi u kojima je ordiniro ....sve je jasno ko dan

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.11.2010. 23:08 
Naslov:  Re: U ljekarnama rade i magistri s gotovo pola stoljeća staža
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prvo replay Mungosu na temu samozapošljavanja...ovako dipl.sam inžinjer prehrameben tehnologije, radila sam sedam godina kao administrativni tajnik, jer nije bilo love bez dana radnog staža, diplomirala sam i onda tražila ako ništa iskustvo..volontirala sam u jednoj osječkoj firmi misleći da ako se pokažem dobra mogu ostati, no problemčić je u osobama s dosta godina, nešto znanja i konkretno VŠS i strahom za radno mjesto, nakon toga sam otišla okolo tražiti posao..našla sam ga opet u jednoj osječkoj firmi..problem uzeli su me pa usput previdjeli da imaju nekoga na porodiljnom. U oba slučaja šefice su bile dosta starije osobe koje se klate okolo, koje nemaju nikakav afinitet prema novim tehnologijama, ne znaju strane jezike, koče uvođenje novih stanadarda i lažu pri tome prebacujući odgovornost na sebi podređene. One još jako dugo moraju raditi i ne znam što bi o tome rekla. E sad ako netko dobije priliku raditi i ostati u nekoj firmi tek sa preko 30 godina, onda ova suluda situacija kreće u smjeru da ću ja imati 30 godina staža sa točno 70g i ne znam kome se isplati da ja u pinoj snazi , pametna i sposobna sjedim doma, a da neznalice što podpisujem rade. Jedna od ovih dviju je točno 4 sata dnevno pila kavu, a kad posla nije bilo od 13 do 15 se čitao Gals Slavonije. E sad samozapošljavanje, za otvaranje proizvodnje bilo čega treba ti prvo znanje, a onda 1mil.kn, o buregđinicama ne ćemo, za otvaranje restorana isto tako, budući da nije postojalo usmjerenje nutricionist kad sam studirala mogu sada upisati stručni poslijediplomski do zvanja Mr specijalist nutricionizma , no ta škola košta 25 000 kn obrane, nakon toga bi mi trebalo nešto novaca za urediti ordinaciju, vaga za težinu , visinu i mjerač vitamina i minerala, mogla bi raditi savjetovanja o dijetama, za sportaše , bolesnike i sl. E sad ja nemam na sebi ništa osim bicikla i rola, živim u roditeljskoj kući i nemam jaja dići hipoteku na nešto što nije moje...pa da mi sad neki od vas pametnjakovića da savjet kakav privatluk da ja otvorim..ako ćemo se držati struke, što se ostalih eventualnih opcija tiče nisam pristalica fušeraja na temu ja sam ....pa ću otvoriti.... to mi se gadi i nikad ne ispadne dobro...stručno. Glede godpođe koja radi ponovit ću ono što mislim, 20% radnih mjesta je popunjeno ovakvim ljudima i to mi se gadi, ona radi u državnoj ljekarni, pa ako joj se radi neka otvori privatnu i tada me boli k...c hoće li radiditi dao 100-te. I na kraju jesu li moji roditelji koji su u životu stvarili naš dom, radili 30-34 g staža kreteni koji su se na normalan način povukli u mirovinu i ustupili radna mjesta nekim drugim mladim ljudima. I njima bi možda trebalo više novaca ali nisu gladni , živimo od 7000kn i to je ok, da su gladni radili bi i dalje na ugovoru o djelu, stari mi je bio prilična faca i na mjestu gdje je radio dan danas nema sličnog eksperta, umjesto toga on se bavi križaljkama, unucima i uživa u mirovini ne kao stepenici do groba nego kao normalnom razdoblju koje čovjek uživa jer je svoj radni vijek odradio. Pola nas to nečemo ni doživjeti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.11.2010. 23:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kad mi budemo trebali ići u mirovinu, mirovina više neće postojati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.11.2010. 23:36 
Naslov:  Re: U ljekarnama rade i magistri s gotovo pola stoljeća staža
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dakle nisam studirala ni pravo ni ekonomiju, studirala sam prehrambenu tehnologiju i nitko mi u to vrijme upisa nije mogao reći da će to u Slavoniji biti deficitarno zanimanje. Mogla bi raditi na matičnom fakultetu..ali, mogla bi raditi u Zavodu za javno zdravstvo ..ali, Poljoprivrednom Institutu, Agenciji za hranu, Centru za predškolski koji i dan danas nema nutricionistu, Bolnici-prehrana u kuhinji, u Hotelu Osijek koji bi sa 4***** trebao imati nekog takvog, Osječkoj Pivovri, Kanditu, Karolini, Šećerani , Uljari Maggleu,Belju, Konzumu..ali sva se ta radna mjesta dobivaju negedje drugdje...ono što se u međuvremenu ne zatvori će biti do daljnjeg zauzeto. Položila sam i pedagoško-psihološku izobrazbu kako bi mogla stručne predmete predavati po školama,ali ...Imama cerifikat za HACCP normu neku..ali ne ide..i ne da neide samo u Osijeku, ne ide ni u Zagrebu, Varaždinu, Rijeci, Zadru, Vrbovcu, Bjelovaru...zanimljivo je da netko nekoga tko traži posao na sve načine naziva frustriranim..pozdrav lego i sjeti se nekad onoga što si napisao, nikad vjerojatno nisi bio u sličnoj situaciji.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: