Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Napravit ćemo više sa 400 nego prethodnici sa 600 milijuna kuna

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 02.11.2010. 21:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajde pernabukano postavimo tezu ovako: Recimo da si ti neki milijunaš.Ne znam bubamo evo recimo šta ja znam iz Latvije. I recimo ti imaš tvornicu ne znam evo recimo mineralnih gnojiva i savršeno mjesto za ulaganje u novu tvronicu je naša županija. I sad kao ozbiljan poduzetnik ti ćeš naravno napraviti istraživanje što ti ulaganje u našu županiju donosi, koje su prednosti koji nedostaci itd. Dakle prvo se susretneš sa našom poznatom, efikasnom Very Happy administracijom. Pa prođeš nju. Pa se susretneš sa milijun i pol papira da bi uopće otvorio nešto u Hrvatskoj. Prođeš i to. Shvatiš da imamo najopterečeniji porezni sustav, no eto i to prođeš i ideš dalje. I sad razmišljaš gdje tvornicu staviti. Logično u Slavoniju s obzirom na proizvod. Ok u koju županiju? Napraviš analizu žuapnija i između ostaloga dobiješ podatke da manje više ni jedno vodstvo županija nisu baš normalni ili čisti ljudi no u jednoj su redom: Čovjek za kojega ni danas nije jasno što je radio 91, tj gdje je bio - jedni kažu jedno jedni kažu drugo. Drugo gledaš da su oni koji vladaju ovim dijelom Hrvatske ovo što sam napisao-dakle priznati lopovi na izborima, osuđeni kriminalci (zanemarimo pozadinu te presude, jer sada gledam iz očiju stranog investitora), ljudi koji su otvoreno rekli da ne priznaju institucije države čiji su državljani i sada im se vodeće ljude sumnjili da supodmitili suce.

Eto realno gledajući iz perspektive jednog stranog investitora i meni i tebi je jasno da smo mi ti investitori da nikada ne bi uložili u ovu županiju. Naravno ako se napravi istraživanje područja u koje se ulaže, no teško je očekivati da bilo tko iole ozbiljan neće napraviti istraživanje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.11.2010. 21:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Boli stranog investitora ko je na vlasti i sta je taj radio 91.
Njega zanima profit i kolko mu se povlastica moze srediti i onda opet profit! a dodajmo i malo iskoristavanja radne snage

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 02.11.2010. 22:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Je je moš misliti Very Happy hvala bogu da nam ti ne vodiš makroekonomiju jer bi takvim pristupom i Kazahstan bio ispred nas. U ekonomiji se vodi računa o svemu pa tako i o političkom orkuženju u koje se ulaže. A s ovim što mi imamo nije ni čudo što ulaganja nema...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.11.2010. 22:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zato nitko neće u Kinu i Vijetnam ulagat. jel Smile
Boli njih jel komunizam ili diktator a ne jer negdje prije 20g bio rat. ako je jeftina radna snaga ulagat ce i u crnu goru Smile

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 02.11.2010. 22:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

HAHAHAHAAHAHAH, kako ti nemaš - pojma Very Happy - kina je otvorila svoje gospodarstvo odavno, uvela liberalne kapitalističke zakone i zato i ulažu. Njihovi zakoni o ljudskim pravima sudruga stvar. no dobro evo onda mi objasni zašto je Litavski ARVI otišao u drugu županiju kada je trebao otvoriti tvornicu kod nas? Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.11.2010. 22:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Angelium je napisao/la: ›
HAHAHAHAAHAHAH, kako ti nemaš - pojma Very Happy - kina je otvorila svoje gospodarstvo odavno, uvela liberalne kapitalističke zakone i zato i ulažu. Njihovi zakoni o ljudskim pravima sudruga stvar. no dobro evo onda mi objasni zašto je Litavski ARVI otišao u drugu županiju kada je trebao otvoriti tvornicu kod nas? Very Happy


eo malo progooglo:

Kada je u ožujku 2006. Osijek posjetio predsjednik Uprave Arvija Vidmantas Kučinskas činilo se da će u proljeće 2007. početi gradnja nove tvornice. Prethodno su se Grad Osijek i Osječko-baranjska županija obvezali da će za potrebe gradnje kupiti zemljište koje je Slobodna zona imala u najmu od tvrtke Tranzit, što se i dogodilo, a cijena zemljišta bila je 14,5 milijuna kuna. Grad i Županija potom su trebali to zemljište prodati SZ po istoj cijeni, no uslijedila je poznata kriza vlasti u Gradu Osijeku, nakon raspada koalicije HSP-HDSSB, zbog čega je ta prodaja stopirana više od 9 mjeseci. To se napokon dogodilo u studenome 2008. Slobodna zona raspisuje natječaj za prodaju zemljišta, no Arvi se više ne javlja.


Dakle, HSP sa svim mogucim koalicijim partnerima imao je 4g vlasti da otvore tvornicu ali sa NI JEDNIM partnerom to nije uspio Sad šteta

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.11.2010. 23:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

al evo jos malo od nedavno iz novina:
http://www.jutarnji.hr/sindikati--treba-smanjiti-cijenu-rada-rezanjem-poreza-i-prireza/885534/

MLADEN NOVOSEL v.d. predsjednika SSSH
‘Sindikati nisu protiv ulagača, ali treba smanjiti cijenu rada rezanjem poreza i doprinosa za zdravstvo’

SANI LJUBUNČIĆ smijenjeni ravnatelj Agencije za promicanje ulaganja
‘Proizvođači autodijelova biraju Makedoniju jer smo im preskupi’

Posebna je priča cijena rada, znatno viša nego u drugim balkanskim zemljama, pa im Hrvatska ne može konkurirati.



Danas u svijetu vlada ogromna konkurencija u privlačenju investicijskog kapitala. Mnoge države odobravaju bitne povlastice, primjerice daju besplatno zemljište, sniženje raznih tarifa, oslobađanje od svih vrsta poreza. Neke zemlje imaju i posebne agencije koje za investitora odrađuju svu birokraciju.

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 02.11.2010. 23:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eto vidiš to je jedno gledište, ono drugo je da je upravo HSP pokrenuo dovođenje Arvija, tj ne možda baš tako ali je HSP stvorio okvir poslovanja kojim je privukao jedno tvornicu da dođe i uloži. No to je HDSSB svojim cirkusima i blokadom politike punih 6 mjeseci uništio. Kao što suti isti ljudi bil i na vlasti, tada u HDZ-u kada je uništavan MIO, LIO, Analti, IPK; KOžara. Mobilia,Slavonija ......... No najžalosnije je što su bili na vlasti i tada i sada a da ni jednog jedinog kriminalca u pretvorbi i privatizaciji nisu prokazali. Dake ili su bili nsposobni pa nisu shvatili da im se pljačka njima pod nosom ili su imal iinteresa u tim pljačkama. Jer i u saboru sada veliki borciza Slavoniju i baranju prozivaju vlast za pljačku, dakle ne negiraju pljačkanje, no ne sjete se reći e pa da viš mi smo bili na vlasti a nismo nikoga prokazali ... To mi je malo čudno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.11.2010. 8:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Angelium je napisao/la (Pogledaj post): › Ajde pernabukano postavimo tezu ovako: Recimo da si ti neki milijunaš.Ne znam bubamo evo recimo šta ja znam iz Latvije. I recimo ti imaš tvornicu ne znam evo recimo mineralnih gnojiva i savršeno mjesto za ulaganje u novu tvronicu je naša županija. I sad kao ozbiljan poduzetnik ti ćeš naravno napraviti istraživanje što ti ulaganje u našu županiju donosi, koje su prednosti koji nedostaci itd. Dakle prvo se susretneš sa našom poznatom, efikasnom Very Happy administracijom. Pa prođeš nju. Pa se susretneš sa milijun i pol papira da bi uopće otvorio nešto u Hrvatskoj. Prođeš i to. Shvatiš da imamo najopterečeniji porezni sustav, no eto i to prođeš i ideš dalje. I sad razmišljaš gdje tvornicu staviti. Logično u Slavoniju s obzirom na proizvod. Ok u koju županiju? Napraviš analizu žuapnija i između ostaloga dobiješ podatke da manje više ni jedno vodstvo županija nisu baš normalni ili čisti ljudi no u jednoj su redom: Čovjek za kojega ni danas nije jasno što je radio 91, tj gdje je bio - jedni kažu jedno jedni kažu drugo. Drugo gledaš da su oni koji vladaju ovim dijelom Hrvatske ovo što sam napisao-dakle priznati lopovi na izborima, osuđeni kriminalci (zanemarimo pozadinu te presude, jer sada gledam iz očiju stranog investitora), ljudi koji su otvoreno rekli da ne priznaju institucije države čiji su državljani i sada im se vodeće ljude sumnjili da supodmitili suce.

Eto realno gledajući iz perspektive jednog stranog investitora i meni i tebi je jasno da smo mi ti investitori da nikada ne bi uložili u ovu županiju. Naravno ako se napravi istraživanje područja u koje se ulaže, no teško je očekivati da bilo tko iole ozbiljan neće napraviti istraživanje.

Kada bi se odlučio za Slavoniju moj izbor bi sigurno bila Osječko-baranjska županija iz niza razloga kao npr. najrazvijenija slavonska županija, dobra prometna povezanost, odličan položaj (Mađarska,Srbija i Bosna na 40 min vožnje), sveučilište kao jamac visokoobrazovanog kadra, pripremljene gospodarske zone, a najmanje bi posvećivao pozornost lokalnoj vlasti, jer kakv uopće doticaj imaš s njima. Primjerice šta je Avenue Mallu trebao Đapić, Matković ili Bubalo?
Pa dobro ti je centurion rekao. Zapad svoju proizvodnju seli u zemlje koje su po korupcijskom indeksu u samom vrhu zemalja. No, ti si vrhunski stručnjak za makroekonomiju, pa ne sumnjam da nisi upućen u to.
Uglavnom udaljili smo se od teme. Zar i ti zastupaš tezu da ne treba graditi gospodarske zone?
Treba li gradonačelnik upućivati veleposlanike na pročelnike? Ne čudi me da si upoznat sa kineskim gospodarstvom. Možda te tvoj tadašnji šef poslao na čašicu razgovora sa tamo nekim kinezom. On je ipak bio prezaposlen, pa to nije stigao.
Treba li možda zvati "mirkoekonomskog stručnjaka" Markovića da on pregovara sa budućim ulagačima. Navodno ima odlično rješenje za njih. Provjereno dobro.
Možda da stranim ulagačima ponudimo JPP po modelu Gradski vrt?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.11.2010. 8:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Angelium je napisao/la: ›
Eto vidiš to je jedno gledište, ono drugo je da je upravo HSP pokrenuo dovođenje Arvija, tj ne možda baš tako ali je HSP stvorio okvir poslovanja kojim je privukao jedno tvornicu da dođe i uloži. No to je HDSSB svojim cirkusima i blokadom politike punih 6 mjeseci uništio. Kao što suti isti ljudi bil i na vlasti, tada u HDZ-u kada je uništavan MIO, LIO, Analti, IPK; KOžara. Mobilia,Slavonija ......... No najžalosnije je što su bili na vlasti i tada i sada a da ni jednog jedinog kriminalca u pretvorbi i privatizaciji nisu prokazali. Dake ili su bili nsposobni pa nisu shvatili da im se pljačka njima pod nosom ili su imal iinteresa u tim pljačkama. Jer i u saboru sada veliki borciza Slavoniju i baranju prozivaju vlast za pljačku, dakle ne negiraju pljačkanje, no ne sjete se reći e pa da viš mi smo bili na vlasti a nismo nikoga prokazali ... To mi je malo čudno.


AJmo zakljucit to šta se događalo prije 2005 jer, vjerovao ti ili ne, skoro sve stranke su bile u koaliciji sa hdssb a oni su osnovani 2005.
Dakle i ti i tvoj HSP su bili u koaliciji sa hdssb nakon svih tih događaja o kojima stalno pricate da su bili ali vam zbog fotelja nisu smetali ili se nisu dogodile ali je dobro koristiti za jeftine politicke poene. Rolling Eyes
Dakle i HDZ-u i SDP-u i HSP-u i HNS-u i HSLS-u i HSU je HDSSB bio dobar partner poslje 2005 ali kad se posvađaju i nestanu svi argumenti za sadasnje vrijeme onda se vrati na 90te.
AKo ste znali to tada abolirali ste ih sa koalicijama ili ste uvukli i sebe. Shocked

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 03.11.2010. 9:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo po pitanju dvorane samo ću pitati ovo: koliki su mjesečni troškovi održavanja?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.11.2010. 9:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Angelium je napisao/la (Pogledaj post): › Evo po pitanju dvorane samo ću pitati ovo: koliki su mjesečni troškovi održavanja?

Ni približno 2 milijuna kuna koliko se predviđalo Đapićevim modelom JPP-a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beziljy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.11.2010. 10:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo ja jedno pitanje:

koliki je vijek trajanja dvorane?

_________________
Ignorance is bliss!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lukko
Offline
Ukupno postova: 127
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.11.2010. 10:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="centurion";p="332994"]
Angelium je napisao/la: ›
AKo ste znali to tada abolirali ste ih sa koalicijama ili ste uvukli i sebe. Shocked


Gledaj, ovo je ili nespretno napisano ili...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.11.2010. 12:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="lukko"]
centurion je napisao/la (Pogledaj post): ›
Angelium je napisao/la: ›
AKo ste znali to tada abolirali ste ih sa koalicijama ili ste uvukli i sebe. Shocked


Gledaj, ovo je ili nespretno napisano ili...


svi politicari su si dobri kad im treba partner za fotelju a kad se malo raziđu onda se odmah "sjete" nekih stvari.
Da su te stvari prije 2005 istina onda nitko od tih stranaka i tih politicara nije trebao nikad koalirat niti stisnuti ruku tim ljudima.
Hocu reci da su sve te teme vec i prezvakane i da se okrenemo buducnosti

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: