Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Bojler Vaillant - molim pomoc!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Luna26
Offline
Avatar

Ukupno postova: 36
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.10.2010. 19:25 
Naslov: Beark ! Bojler Vaillant - molim pomoc!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e koga da pitam (samo ne servisera) ak netko ima iskustva od vas ..pomozite..naime tlak u bojleru pada do ispod zelene crte..navodno treba dosipati vode..ima taj faamozni bojler i nekakav ključić kojim se pusti voda, ali od onih silnih cijevi ja ne znam di...stoga vas mooolim..ak netko zna ..da mi čisto laički objasni ili šibne sliku što da odvrnem...imajte milosti..hlaaadno je...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.10.2010. 19:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

iskreno nemoj sama drkat po tome moš još više sjebat. ako imaš negdje odzraku, odzrači radijatore, možda ima zraka u njima, ak nije to pozovi servisera jer u zatvoreni plinski sistem grijanja ne nadosipavaš nikakvu vodu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kurbla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 230
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.10.2010. 20:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dosipavaš, dosipavaš...
postoji mali ventil među tim cijevima kojim pustiš vodu u sistem. Spojen je na cijev kojom mu dolazi voda iz vodovoda. Treba biti sve ohlađeno i tada tlak treba biti oko 1-1,5 bara. Kada to postigneš, onda tek odzrači.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.10.2010. 20:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kao sto su ti vec odgovorili - trebas dosipati vodu. Prije toga odzraci radijatore. Ako ne znas kako se to radi, za pocetak samo nadosipaj vode. ;-)

Kazes da se bojis i to je normalno, previse tamo cijevi prolazi. ;-) Ako ne prepoznajes cijev za dovod vode, opipaj sve cijevi i ako primjetis neku koja je znatno hladnija od ostalih - voila - to je cijev s dotokom vode. ;-)

Na njoj ces naci ili ventil ruckicu (tada ti je jasno sto trebas napraviti) ili nesto sto slici glavi sarafa [ima prorez po sredini] - odvijacem zakrenes prorez i slusajuci kako voda tece promatras kazaljku na bojleru gdje je prikazan pritisak. Na oko 1.5 bara zavrnes dotok vode i to je to.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.10.2010. 21:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pritisak ne pada bez veze...što znaci da negdje gubiš tlak...a to se događa ako ti negdje voda curi..odnosno kaplje...
nije dovoljno samo nodosipavati vodu...vec prvo provjeriti zbog cega se gubi taj tlak...

al u svakom slucaju...ako stvarno ne znaš ništa oko toga...bolje ne diraj...
onaj koji imalo nešto zna odzracivanju radijatora...vec ce znati što sve treba napraviti kako bi ti napunio sistem i postavio tlak onako kako treba biti....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dadida
Offline
Ukupno postova: 89
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.10.2010. 0:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Luna26 je napisao/la: ›
e koga da pitam (samo ne servisera) ak netko ima iskustva od vas ..pomozite..naime tlak u bojleru pada do ispod zelene crte..navodno treba dosipati vode..ima taj faamozni bojler i nekakav ključić kojim se pusti voda, ali od onih silnih cijevi ja ne znam di...stoga vas mooolim..ak netko zna ..da mi čisto laički objasni ili šibne sliku što da odvrnem...imajte milosti..hlaaadno je...

ako se ne snalaziš šalji poziv na pp i pomognem bespla

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: