Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ponovno o izgradnji novog naselja Juga IV [Vijesti Osječke]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
OSTV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.10.2010. 16:28 
Naslov:  Ponovno o izgradnji novog naselja Juga IV [Vijesti Osječke]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osijek su danas ponovno posjetili predstavnici nizozemske tvrtke Ymere s kojom je još prije tri godine potpisan ugovor o mogućoj suradnji na izgradnji novog urbanističkog naselja na području Juga IV. U Kuhačevoj 9 održana je arhitektonsko-urbanistička radionica na kojoj su Nizozemci predstavili svoje početne ideje naselja koje bi trebalo imati između 1200 i 2 tisuće obiteljskih kuća i stanova, s tim da bi se godišnje gradilo približno 100 stambenih jedinica. Od nazočnih osječkih arhitekata i drugih građevinskih stručnjaka očekivalo se da daju svoje prijedloge ili primjedbe, a na osnovi kojih tvrtka Ymere treba napraviti svoju konačnu studiju isplativosti projekta.



U Vijestima Osječke televizije pogledajte i:

- sanacija odlagališta u Belišću
- Dan dobrovoljnih darivatelja krvi
- sjednica Senata



Osječka televizija - Vijesti, 25.10.2010.




Više informacija; Osječka televizija



Vijesti Osječke televizije možete svakodnevno pratiti na stranicama portala Osijek031.com.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MegaSmrT
Offline
Avatar

Ukupno postova: 680
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 25.10.2010. 17:59 
Naslov:  Re: Ponovno o izgradnji novog naselja Juga IV [Vijesti Osječke]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E baš ste genijalci. Pitam se tko će vam popuniti/pokupovati te nekretnine samo...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vic.Mackey
Offline
Ukupno postova: 640
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.10.2010. 18:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

biti ce to prostorno planirani projekt red kuca, 5-ero katnica, kuca dvokatnica, dva tri vrta, prikolica Joze Trovaca, tri kuce pa cetverokatnica..........

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ian_McKaye
Offline
Ukupno postova: 96
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.10.2010. 18:14 
Naslov:  Re: Ponovno o izgradnji novog naselja Juga IV [Vijesti Osječke]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1200-2000 stanova/kuća, a godišnje bi se gradilo približno 100 stambenih jedinica...
Znači li to da će projekt kompletne izgradnje trajati 12-20g?!
Ili se pod 'stambena jedinica' računa i zgrada s npr. 20-30 stanova (što bi bilo logičnije)?

Možda su pitanja glupa i donekle bespotrebna, ali super mi je kad se o ovakvim vijestima, koje bi kao trebale biti super bitne za grad i građane, izvještava u 20 sekundi priloga na TV postaji koju prate dva idiota i tri babe i koja služi jedino za političku promidžbu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.10.2010. 18:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

100 stambenih jedinica godisnje. Da, izgradnja bi trebala trajati 10-12 godina. Drugim rijecima, Nizozmeci su shvatili da su malo zakasnili za stambena ulaganja i sad bi se iz svega najradije izvukli. Ali, zasto ne odustaju tako lako?!

Mene vise fascinira ta hrvatska zaslijepljenost "stranim investicijama". Osim par filantropa koji novac daju, sve ostale se u Hrvatskoj percipira kao neke spasitelje - "oni su dosli uloziti u nas, dat ce nam posao, gradit ce nam stanove, donijet ce nam blagostanje". Realnost je takva da ti "vanzemaljci" iz Hrvatske godisnje doslovno iznesu 7 milijardi kuna, ako ne i vise. Karikirano: s tih 7 milijardi kuna onda sebi isplacuju vece place (placaju vece poreze u svojim zemljama) i bonuse, investiraju u neke druge zemlje gdje dobiju porezne olaksice i sl. Cak ni ne traze da se zemlja domadar ponasa poput kolonije - mali kolonijalni mravi to sami cine i jos im se preko TV ekrana to prikazuje kao vrhunsko postignuce.

Takvima se onda daju porezne i ine olaksice, poklanja zemljiste, rjesava papirologija. No, kad neki hrvatski gradjanin ili hrvatska tvrtka zele ulagati u Hrvatskoj - e, tada ih se iscijedi do posljednje kapi (izostavimo posebne i rijetke situacije poput poslovnih zona i sl.). Na 100 naplacenih kuna, poduzetniku drzava pojede preko 50 kuna. Iz ostalih 50 treba isplatiti place radnicima i osigurati kontinuitet poslovanja.

Jesu ovi Nizozmci neki dobrotvori, ili ocekuju profit? Postoji li razlog zbog cega neka hrvatska tvrtka ne bi imala tretman kakav imaju ovi Nizozmei ili nije dosla s ovakvim prijedlogom?

Na kraju krajeva, u Hrvatskoj postoji dovoljno kapitala da nam za njega nije potreban nikakav "strani kapital", "strane investicije" i slicne izmisljotine. Financijskog kapitala se uglavnom moze naci i ima ga.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
oftopik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.10.2010. 19:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma sam nek se gradi ak neko oće gradit!

e, a di je jug 3??

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.10.2010. 20:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da sam negdje čula da je građevinarstvo u krizi, ali neznam, ne bavim se time

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 25.10.2010. 20:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

oftopik je napisao/la (Pogledaj post): › ma sam nek se gradi ak neko oće gradit!

e, a di je jug 3??

one crvene zgrade između bikare i škole Tin Ujević...tzv. plinsko naselje Smile
neka grade bilo šta...ove bašće mi se gade...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.10.2010. 21:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
100 stambenih jedinica godisnje. Da, izgradnja bi trebala trajati 10-12 godina. Drugim rijecima, Nizozmeci su shvatili da su malo zakasnili za stambena ulaganja i sad bi se iz svega najradije izvukli. Ali, zasto ne odustaju tako lako?!



Pa vjerovatno bi da su na virijeme gradili to plansko naselje zaradili i oni a i građani jer vjerovatno nebi imali krezubu Divaltovu i Strossiku.
Ovako je vjerovatno prošla baba sa kolačima za njih al ako oni odustaju Grad je odlucio da ce ipak ici sa tim naseljem jer ima potrebe za socijalnim stanovima.
I prema nizozemcima se mislim islo da im se da zemljiste a oni 30% stanova izgrade za Grad, tj za socijalu a ostalih 70% ide u prodaju

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
inspektormaska
Offline
Ukupno postova: 343
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.10.2010. 9:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

20 godina gradske uprave i županijske vlasti nisu uspjele privući tzv. normalne greenfield inv. 2 desetljeća
najgori i najjadniji grad smo od svih većih gradova u hrvatskoj, najviše nezaposlenih
svi su krivi osim nas građana i "kvalitetnih" političara koji su doprinjeli ovome stanju zadnjih 20 godina

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
oftopik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.10.2010. 16:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bojo je napisao/la (Pogledaj post): ›
oftopik je napisao/la (Pogledaj post): › ma sam nek se gradi ak neko oće gradit!

e, a di je jug 3??

one crvene zgrade između bikare i škole Tin Ujević...tzv. plinsko naselje Smile
neka grade bilo šta...ove bašće mi se gade...


hvala! razriješio si mi misteriju staru nekolko godina Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: