Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Komunalnim redom naložiti isticanje hrvatske zastave!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
lingvist
Offline
Ukupno postova: 353
Lokacija: Osijek - Bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.10.2010. 22:00 
Naslov:  Re: Komunalnim redom naložiti isticanje hrvatske zastave!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la (Pogledaj post): › Opet je vrlo slikovito kako određenim forumašima hrvatski barjak predstavlja trn u oku, kako pokušavaju omalovažiti i sam barjak, i povode (blagdane) zbog kojih bi se trebalo izvjesit isti, i ljude koji ga se odluče izvjesiti.
Katastrofa od razmišljanja koje očito prevladava kod većine jer je zaista otužno vidjeti brojku, tj. učestalost hrvatskih zastava koje se viore na državne praznike. Ali naravno, nikakav komunalni zakon ne bi to trebao dovoditi u red niti se baviti time. To jednostavno mora biti usađeno u svakog čovjeka, da voli svoju zemlju i njene simbole, a ne da je poistovječuje sa lopovskim političarima i stidi se države u kojoj živi.


Prečesto se i zastava, tj. stavljanje iste na kuću za vrijeme praznika, rabi u neke dnevnopolitičke svrhe, često i na birtijskoj razini, što je sramotno. Neću se sad tu praviti, ni moji nemaju običaj staviti zastavu kad je to običaj, čak ni nemamo zastavu, pa nekako ni ja nisam razvio taj osjećaj, a nadam se da ću to promijeniti s godinama. Ali kad čujem neke nazoviliberale i nazoviljevičare kako kažu - vidi onog ustaše što je izvjesio zastavu - digne mi se kosa na glavi...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.10.2010. 22:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

malo u šali a više ozbiljno mislim da ce na ovom forumu u nekim predizbornim anketama sdss dobit prilican broj glasova Sad

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.10.2010. 23:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zastava je nacionalni simbol i nema veze s političkim garniturama. Isticanje zastave u svečanim prilikama (pa čak i u svatovima) duboko je ukorijenjen običaj i nema u tome ništa loše.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zdrale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 539
Lokacija: Metropola
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.10.2010. 23:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u isticanju nema zastave samo oko nas ima previše pojedinaca kojima to jako smeta stoga ja ZASTAVU DRŽIM VISOKO DA SE VIDI I SA 100 M a i velika je Very Happy

_________________
Winning isn't everything. It's the only thing!! Vince Lombardi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.10.2010. 23:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je napisao/la: ›
Zastava je nacionalni simbol i nema veze s političkim garniturama. Isticanje zastave u svečanim prilikama (pa čak i u svatovima) duboko je ukorijenjen običaj i nema u tome ništa loše.


nema. ali kad ti to pokušavaju nametnit preko komunalnog reda, e to je loše.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.10.2010. 0:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

muvifrik je napisao/la: ›
Sharon je napisao/la: ›
Zastava je nacionalni simbol i nema veze s političkim garniturama. Isticanje zastave u svečanim prilikama (pa čak i u svatovima) duboko je ukorijenjen običaj i nema u tome ništa loše.


nema. ali kad ti to pokušavaju nametnit preko komunalnog reda, e to je loše.


Pa, kad nam komunalci nemaju ama baš nikakvog drugog posla osim propisivanja novog reda... Grad blista, pa im ostane dosta vremena i za detalje...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MegaSmrT
Offline
Avatar

Ukupno postova: 680
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 21.10.2010. 1:18 
Naslov:  Re: Komunalnim redom naložiti isticanje hrvatske zastave!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la (Pogledaj post): › Opet je vrlo slikovito kako određenim forumašima hrvatski barjak predstavlja trn u oku, kako pokušavaju omalovažiti i sam barjak, i povode (blagdane) zbog kojih bi se trebalo izvjesit isti, i ljude koji ga se odluče izvjesiti.
Katastrofa od razmišljanja koje očito prevladava kod većine jer je zaista otužno vidjeti brojku, tj. učestalost hrvatskih zastava koje se viore na državne praznike. Ali naravno, nikakav komunalni zakon ne bi to trebao dovoditi u red niti se baviti time. To jednostavno mora biti usađeno u svakog čovjeka, da voli svoju zemlju i njene simbole, a ne da je poistovječuje sa lopovskim političarima i stidi se države u kojoj živi.

Sve po zasluzi. Kad država osigura mom starom redovnu plaću na vrijeme provođenjem zakona, kad Vlada počne govoriti istinu, kad prvi puta od samostalnosti spuste cijene plina preko zime, kad počnu otvarati radna mjesta, kad naprave nešto za narod a da to nema dugoročne posljedice na potomke, itd... tada ću s ponosom reći da sam Hrvat i da volim svoju domovinu te objesiti s ponosom zastavu. Do tada, jedva čekam da odem iz ove vukojebine jer vlast ove zemlje služi samo sebi a ne narodu i općem dobru.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
saba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1320
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.10.2010. 7:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MegaSmrT je napisao/la: ›
Sve po zasluzi. Kad država osigura mom starom redovnu plaću na vrijeme provođenjem zakona, kad Vlada počne govoriti istinu, kad prvi puta od samostalnosti spuste cijene plina preko zime, kad počnu otvarati radna mjesta, kad naprave nešto za narod a da to nema dugoročne posljedice na potomke, itd... tada ću s ponosom reći da sam Hrvat i da volim svoju domovinu te objesiti s ponosom zastavu. Do tada, jedva čekam da odem iz ove vukojebine jer vlast ove zemlje služi samo sebi a ne narodu i općem dobru.


u potpunosti se slažem i podržavam ovu izjavu!

_________________
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.10.2010. 8:14 
Naslov:  Re: Komunalnim redom naložiti isticanje hrvatske zastave!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mozda ne treba nametati samo zastavu, mozda bismo - kako sto je netko rekao - svako jutro prije prve kave prvo svi trebali otpjevati himnu i izrecitirati neku domoljubnu ilirku budnicu, a ostatak dana hodati s rukom na srcu i pjevusiti "moja domovinaaaaaaaaaaa" - pri tome cemo biti gladni, nezaposleni i bez krova na glavom jer nam je ta ista "domovinaaaaaaaaa" ukrala i opljackala sve sto je mogla (u liku njezinih najvatrenijih ideologa)

osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.10.2010. 8:20 
Naslov:  Re: Komunalnim redom naložiti isticanje hrvatske zastave!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hrvatska nije Jadranka Kosor, Počančec, Sanader, Mravak...Ne postoji taj čovjek koji bi mogao zgaditi SVETU HRVATSKU zastavu. Koliko znam u Njemačkoj nitko neće reći da se stidi njemačke zastave zbog razloga što su najveći zločinci u povijesti čovječanstva.
Iako ga baš nešto ne cijenim evo jedna prigodna:


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.10.2010. 9:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hm, nije li obveza isticanja zastave vec postojala? Cak i u bivsoj drzavi (Jugi, odnosno SRH)?

Mislim da se nitko ne stidi obiljezja RH - takvu tezu podmecu oni koji zive od sirenja mrznje i netrpeljivosti.

Mislim da vecina ljudi zastave ne stavlja sto iz obicne lijenosti, sto iz frustriranosti onime u sto se RH pretvorila.

Sav onaj ushit koji je postojao uspostavom RH, sva ona energija, one zastave i obiljezja koji su tada bila izvjesena, svi snovi o boljem i kvalitetnijem zivotu - sve to je ljudima zgadjeno, sve to je pretvoreno u privatizacijski prah, pljacku, otimacinu, bogacenje povlastenih i organiziranih skupina (mahom se zovu stranke, pokatkad i udruge), sve to je pretvoreno u tragikomediju u kojoj nam gradom upravljaju marionete ratnog zlocinca iz druge drzave.

Postavljanje zastava se moze smatrati lakmus papirom zadovoljstva gradjana drzavom u kojoj zive i vlasti koja tom drzavom ili njihovim mikrokozmosom upravlja, odnosno zadovoljstvo ispunjenim ocekivanjima.

Neki bi, ocito, htjeli prisiliti ljude da se ocituju kao "vrlo zadovoljni". To ima smisla jednako koliko ima smisla i tjerati nekoga da te voli. Nepostavljanjem zastava gradjani porucuju "Car je gol!".

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.10.2010. 13:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da se krivo ne shvati, u priči je sporan komunalni red, a ne zastava.

Zapravo, nije u pitanju samo komunalni red. U pitanju su ljudi koji svoje kvazi-domoljublje manifestiraju simbolički, pjesmama i zastavama, dok su u realnom svijetu pobornici zločinaca, pljačkaša, lažnih umirovljenika, ksenofoba i radikala. Ti će se boriti da na zgradi visi zastava, ali jamiti lovicu, prevariti državu, opravdati mučenje i ubijanje civila, izlažirati medicinsku dokumentaciju za invalidsku mirovinu ili uskratiti dužno poštovanje svakom hrvatskom građaninu, to sve im nije problem. Važno je da zastava visi, a nogometna reprezentacija pobijeđuje.

Prosječni Nijemac kad vješa zastavu, on to radi jer državu iskreno poštuje, kao i svakog građanina ponaosob. Da to u Hrvatskoj nije slučaj, ne moramo ni pisati. Država se voli poštivanjem zakona, plaćanjem poreza, toleriranjem svih građana te države. Poštuje se sređena država, država kojoj su svi građani jednaki, koja na građane pazi, u kojoj nema privilegiranih zaslužnika. Kada do toga dođe, ljudi će vješati zastave sami, neće za to biti potreban komunalni red.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Baudolino
Offline
Ukupno postova: 300
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.10.2010. 14:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je napisao/la (Pogledaj post): › Zastava je nacionalni simbol i nema veze s političkim garniturama. Isticanje zastave u svečanim prilikama (pa čak i u svatovima) duboko je ukorijenjen običaj i nema u tome ništa loše.


Potpuno pogrešno. Neisticanje zastave je duboko ukorijenjen običaj, i time čovjek pokazuje određenu razinu pristojnosti.

Narod koji je dao Miroslava krležu i njegovo antologijsko djelo "Zastave", upravo neisticanjem istih pokazuje da je shvatio poruku genijalnog autora.

Za one koji ne znaju poruka je - iza svakog barjaktara se krije sitni ratni profiter. Ili budala.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.10.2010. 16:54 
Naslov:  Re: Komunalnim redom naložiti isticanje hrvatske zastave!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kome pobogu padaju na pamet ovakve ideje?

Reći ću da sam srbin Cool

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.10.2010. 22:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Baudolino je napisao/la: ›
Sharon je napisao/la (Pogledaj post): › Zastava je nacionalni simbol i nema veze s političkim garniturama. Isticanje zastave u svečanim prilikama (pa čak i u svatovima) duboko je ukorijenjen običaj i nema u tome ništa loše.


Potpuno pogrešno. Neisticanje zastave je duboko ukorijenjen običaj, i time čovjek pokazuje određenu razinu pristojnosti.

Narod koji je dao Miroslava krležu i njegovo antologijsko djelo "Zastave", upravo neisticanjem istih pokazuje da je shvatio poruku genijalnog autora.

Za one koji ne znaju poruka je - iza svakog barjaktara se krije sitni ratni profiter. Ili budala.

Tad Krleži mora da je bilo teško raditi u lupeškom režimu opsjednutom znakovljem...

Hrvatska zastava je nešto moje, naše; ponos kojem su me naučili roditelji, pokojna baka i dida koji ju je čuvao na počasnom mjestu u kući negdje u tuđem svijetu, tisućama milja daleko - to je moja emocija koju niti ne pokušavam racionalno tumačiti. Otkad su je divljaci gazili i palili prije dvadesetak godina - gledam na nju s posebnim osjećajem, pogotovo kad je na pobjedničkom tronu kakvog natjecanja - dakle tamo gdje i pripada.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: