Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Policijska dražba: Osječani utrčavali i kupovali po 4 bicikla

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65911
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.10.2010. 7:00 
Naslov:  Policijska dražba: Osječani utrčavali i kupovali po 4 bicikla
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Velika gužva i otimanje za jeftinim, iako većinom ne i baš očuvanim biciklima nastala je u subotu u dvorištu PU osječko-baranjske na prvoj policijskoj dražbi pronađenih bicikala u posljednje tri godine.

Unatoč kišici, već sat uoči najavljenog početka dražbe ispred ulaza u dvorište okupili su se brojni građani koji su željeli za samo 50 kuna riješiti pitanje prijevoznog sredstva. Zbog narasle nervoze, policajci su čak i ranije otvorili vrata, nakon čega su okupljeni počeli utrčavati kako bi što prije zgrabili najbolje primjerke. Stigle su i cijele obitelji pa su, recimo, otac, majka i sin zajedno odvezli čak četiri bicikla! I drugi su odvozili po dva-tri dvokotača, a samo oko dva najbolje uščuvana nastalo je natezanje i njihova se cijena licitirala.

- "Ta dva bicikla postigla su najvišu cijenu, svaki po 250 kuna. Sve ostale prodali smo po početnoj cijeni od 50 kuna, a dobro da nije bilo većih svađa ili incidenata. U prvih sat vremena dražbe razgrabljeno je čak stotinjak od ukupno 148 bicikala koje smo u posljednje tri godine pronašli na području 1. i 2. policijske postaje Osijek, a njihovi vlasnici nisu utvrđeni", ističe Tomislav Kursar, službenik PU osječko-baranjske.

I na ovom primjeru potvrđen je nizak standard građana jer su bez razlike vrlo brzo "odlazili" stariji i noviji bicikli, BMX-i i ponyji, neki čak i bez "kormana" i pokojeg kotača. Neki su se čak dosjetili i nedostatke na "novom" biciklu rješavali na licu mjesta, kupujući za 20 - 30 kuna dijelove i stavljajući na njih kočnice, svjetla, "siceve"... Mnogi su odlazili s osmijehom, ali neki nisu bili te sreće jer su stigli – prekasno.

- "Došao sam samo 45 minuta nakon početka dražbe i već nije bilo gotovo ničega. Trebao sam doći ranije i ponuditi 100 kuna za bicikl koji mi se sviđa. Ovako, ostao mi je samo ovaj stari žuti pony, koji još moram urediti", istaknuo je Mirko Jakovac, razočarano pregledavajući preostale dvokotače razbacane uokolo po dvorištu, odnosno najlošije primjerke koje nitko nije htio.

Inače, dan prije dražbe organizirano je prepoznavanje 150 napuštenih i ukradenih bicikala, ali samo dva su njihovi vlasnici prepoznali i odvezli.

Policajac Kursar ističe kako svake godine u Osijeku pronađu 50-ak odbačenih i ukradenih bicikala koje potom moraju čuvati u skladištu najmanje godinu dana. Tek ako se ne pojave njihovi vlasnici, idu na dražbu. Bicikli se mogu doći prepoznavati u 1. policijsku postaju Osijek četvrtkom između 13 i 14 sati, i to – na računalu.

- "Naime, svaki pronađeni i napušteni bicikl fotografira se, a njegove slike čuvam na računalu, uz podatke gdje je pronađen. Puno je lakše da potencijalni vlasnici dođu i tako ih pogledaju, umjesto da ih vodimo u prašno skladište. Usvojena je i moja ideja da sve fotografije tih bicikala uskoro stavimo na Internet kako bismo vlasnicima olakšali potragu", najavljuje Kursar.

Autor: Tomislav Levak/Glas-Slavonije.hr
Foto: Daniel Antunović/foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
micica007
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.10.2010. 8:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E, baš ste mi pokvarili ovo jutro.Ovo je stvarno nevjerovatno, koliko su nama u povijesti pokrali bicikle.ukupno nekih 10-tak. Neke smo prijavili neke nismo...Mislim i za to prepoznavanjesmo zvali, zvali a nitko se ne javlja,, Jednom smo i došli a gospodin koji radi sa biciklima je na godišnjem , nema zamjenu pa moramo cekati mjesec dana. A sad i vrijeme prepoznavanja u po bijela dana kad ljudi imaju naviše obveza.i nitko ne stigne.. pa sad ti nešt reci..Koda i ne žele da ljudi dojdu na prepoznavanje a i za držabu nitko nam nije javio i neznam na koji način su ljudi mogli doznati za ovu aukciju (a da ipak je ovo korumpirana država - pa izgleda tko ima doticaj s mupom taj će sigruno znati) Mad Mad Mad... Što reći više... Ispljuvala bi se svima u lice i u policiji i svima koji su znali za tu akciju. Sram vas bilo, jel vas majka tako ucila.. Kao djeca uce nas pravdi i ono sto nije u redu a kao odrasli sve dozivljavamo samo ne pravdu!!! I to je policija...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
yux031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 148
Lokacija: p.n.v.
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.10.2010. 9:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

prodaju li motore???
osijek031.com smile osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.10.2010. 9:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

micica007 je napisao/la: ›
E, baš ste mi pokvarili ovo jutro.Ovo je stvarno nevjerovatno, koliko su nama u povijesti pokrali bicikle.ukupno nekih 10-tak. Neke smo prijavili neke nismo...Mislim i za to prepoznavanjesmo zvali, zvali a nitko se ne javlja,, Jednom smo i došli a gospodin koji radi sa biciklima je na godišnjem , nema zamjenu pa moramo cekati mjesec dana. A sad i vrijeme prepoznavanja u po bijela dana kad ljudi imaju naviše obveza.i nitko ne stigne.. pa sad ti nešt reci..Koda i ne žele da ljudi dojdu na prepoznavanje a i za držabu nitko nam nije javio i neznam na koji način su ljudi mogli doznati za ovu aukciju (a da ipak je ovo korumpirana država - pa izgleda tko ima doticaj s mupom taj će sigruno znati) Mad Mad Mad... Što reći više... Ispljuvala bi se svima u lice i u policiji i svima koji su znali za tu akciju. Sram vas bilo, jel vas majka tako ucila.. Kao djeca uce nas pravdi i ono sto nije u redu a kao odrasli sve dozivljavamo samo ne pravdu!!! I to je policija...


Gospođo, obavijest o dražbi bila je uredno izvješena na oglasnom stupu (ormar) u podrumu III. PP lijevo pored garderobe.
Molimo da za sve prigovore i pritužbe na korupciju rabite besplatan telefon 0800 5092 kojega smo outsourceali u Bangladeš.
Hvala na razumijevanju!
Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zigyyy
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.10.2010. 10:17 
Naslov:  ???
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

micica007 je napisao/la (Pogledaj post): › E, baš ste mi pokvarili ovo jutro.Ovo je stvarno nevjerovatno, koliko su nama u povijesti pokrali bicikle.ukupno nekih 10-tak. Neke smo prijavili neke nismo...Mislim i za to prepoznavanjesmo zvali, zvali a nitko se ne javlja,, Jednom smo i došli a gospodin koji radi sa biciklima je na godišnjem , nema zamjenu pa moramo cekati mjesec dana. A sad i vrijeme prepoznavanja u po bijela dana kad ljudi imaju naviše obveza.i nitko ne stigne.. pa sad ti nešt reci..Koda i ne žele da ljudi dojdu na prepoznavanje a i za držabu nitko nam nije javio i neznam na koji način su ljudi mogli doznati za ovu aukciju (a da ipak je ovo korumpirana država - pa izgleda tko ima doticaj s mupom taj će sigruno znati) Mad Mad Mad... Što reći više... Ispljuvala bi se svima u lice i u policiji i svima koji su znali za tu akciju. Sram vas bilo, jel vas majka tako ucila.. Kao djeca uce nas pravdi i ono sto nije u redu a kao odrasli sve dozivljavamo samo ne pravdu!!! I to je policija...


Kako je silna masa znala, a micica nije. Pogledaj malo web stranicu PU osječko-baranjske.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.10.2010. 11:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a jbmu, i ja sam mislio ici na tu drazbu, i mislio sam da ce biti neka najava ovdje na forumu...
pa ne cita bas svatko web stranicu od pu osjecko-baranjske :/

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.10.2010. 12:05 
Naslov:  Re: Policijska dražba: Osječani utrčavali i kupovali po 4 bicikla
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vijest je bila samo na stranici MUP-a?
Zanimljivo, kada se te iste građane poziva da vrate oružje, onda o tome bruju svaki medij u RH.
evo i sada vidimo u medijima članak o uspješnosti akcije..
al bitno da je poziv bio na stranicama MUP-a..

akcija je bila za odabranu ekipu, prijatelje jakih snaga mupa, dilere biciklima i slične.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zdrale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 539
Lokacija: Metropola
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.10.2010. 12:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PsychoSoldier je napisao/la: ›
a jbmu, i ja sam mislio ici na tu drazbu, i mislio sam da ce biti neka najava ovdje na forumu...
pa ne cita bas svatko web stranicu od pu osjecko-baranjske :/


slažem se

_________________
Winning isn't everything. It's the only thing!! Vince Lombardi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatalni_cevap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 541
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.10.2010. 12:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a sta je tu cudno.
jos jedna klasicna osjecka prica osijek031.com smile

_________________
Potpis
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.10.2010. 13:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MUP u službi naroda. Nikako da objave statistiku koliko su slučajeva krađe bicikala uspješno riješili, uhvatili lopova, bicikl vratili vlasniku. Da se malo nasmijemo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
frosty
Offline
Ukupno postova: 158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.10.2010. 13:53 
Naslov:  Re: Policijska dražba: Osječani utrčavali i kupovali po 4 bicikla
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u Slavonskom Brodu su prodavali za 10 kuna bicikle,prije nekih 3 mjeseca,al je tamo vladalo ratno stanje oko njih.... Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
visa
Offline
Ukupno postova: 41
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.10.2010. 14:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

također ko micica ukrali su mi sigurno jedno 5 komada
ovo je trebalo biti i na ovom portalu a ne samo na stranici od MUP-a
inače ljudi obožavaju posjećivat njihovu stranicu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
J.Lo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 39
Lokacija: osk
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.10.2010. 15:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajd ne k... ja sam pročitala i u Glasu Slavonije. Drugo, štošta se dešava u gradu što na ovom portalu ne piše. A lijepo je čovjek rekao da se može doći svaki dan pogledati bajs koji je ukraden.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
FunkyLady
Offline
Ukupno postova: 613
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.10.2010. 15:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Žalosno što se "dražba" u Slavonskom brodu najavljivala na svim lokalnim medijima, dok za ovu osječku nisam ni čula do sada...

_________________
„Koja se to bit otkriva nakon što svi društveni snovi iščeznu, a čovjek uvidi da su "mogućnosti vjere za njega posve dokinute"? Tijelo. Samo ecce homo, očiti patetični, konkretni čovjek. Jer "jedno je sigurno: meso smo, potencijalne lešine. Kad god uđem u mesnicu začudim se što nisam ondje, umjesto tih životinja."“
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Caleb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.10.2010. 16:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hehe ljudi vec pomislili da ce omastiti brkove a ono sami krsevi od bicikla.. te bicikle su pokupili s ceste napustene i ostavljene a one bicikle vrijedne takve se ne trazi niti pokusava.. mozete zaboraviti da imaju markirane bicikle i vrjednije od 2000kn.. sto znaci da nerade posao nikakvi intezitetom a bickli se kradu svaki dan i nikoga nije briga..

_________________
Ako si bogat zavide ti, ako si siromašan smiju ti se; zato budi nevidljiv! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: