Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U dvije godine prepolovljen broj kandidata u autoškolama

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
zeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2887
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.10.2010. 19:00 
Naslov:  U dvije godine prepolovljen broj kandidata u autoškolama
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vlasnici autoškola u Osijeku proživljavaju teške dane, broj kandidata se u samo dvije godine smanjio za čak 70 posto! Na obuku za vozača uglavnom dolaze mlađe osobe prije nego što napune 20 godina, a obuku plaćaju roditelji, dok kandidata starijih od 30 godina gotovo da više i nema.

- “Neposredno nakon rata, vozačke je ispite polagalo podosta žena, a danas nam dolaze samo "klinci", nerijetko i prije nego što napune 18. godina. Kriza nas je dobrano protresla i posla je znatno manje nego prijašnjih godina. Na prijelazu s 2008. na 2009. posao se smanjio za 30 posto, a s 2009. na 2010. za čak 40 posto”, kaže Jasminka Beck iz autoškole Tratinčica.

U Tratinčicu danas, umjesto nekadašnjih prosječno 17 kandidata mjesečno, dolazi šest ili sedam kandidata, a ne pomaže previše ni fleksibilnost oko naplate, načina plaćanja i "razbijanja" troškova obuke na rate.

- “Ove godine nismo kupovali nova vozila, prošle godine uselili smo se u novi prostor koji smo namjestili i opremili pa ove godine bar nemamo velikih troškova. Radimo za plaće i režije i za sada nismo morali smanjivati broj radnika, usprkos tome što je posao praktički prepolovljen”, kaže Beck.

Drugačije nije ni u ostalim autoškolama u gradu, a mnogi su bili prisiljeni otpuštati instruktore i smanjivati broj vozila te takvim nepopularnim metodama pokušati opstati. To da je polaganje vozačkog ispita u doba krize postalo pravi luksuz ni ne treba čuditi kada se uzme u obzir cijena od nemalih 6.350 kuna, plaća li se gotovinom na najviše četiri rate. Oni koji žele cijenu obuke "razbiti" na 12 rata platit će 6.800 kuna za "B" kategoriju. No, u autoškolama kažu kako uz visoke troškove, "paprene" cijene goriva i održavanja vozila malo ostane za plaće radnika.

Da je teško potvrđuju i u autoškoli Novak, gdje je znalo biti mjeseci s tri ili četiri kandidata, što je višestruko manje od nekadašnjih 15-ak kandidata mjesečno.

- “Na žalost, morali smo otpustiti jednog radnika, a indikativno je da su autoškole u Slavoniji najteže pogođene krizom. Od ove i iduće godine ne možemo očekivati bilo kakve pomake, trebamo ih preživjeti i nadati se da će 2012. donijeti značajno poboljšanje, jer smo inače na rubu propasti”, kaže Vesna Novak.

Autor: Ivan Sekol/Glas-Slavonije.hr

_________________
----------Daniel Antunović----------

U Bibinim raljama | Legiranje |Triki&TV
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.10.2010. 21:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam još čuo i da će cijene gore ići osijek031.com smile

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.10.2010. 21:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to je zato što su žemske procitale topic na forumu o tome kako su one zapravo glupe i po defaultu nesposone biti vozacice...pa su odustale od polaganja vozackog ispita.....
to su ostali samo mlatimudani...bogom dani da sjede u cacinom autu...te divljaju po cesti...jer imaju penis...i oni to mogu......

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.10.2010. 21:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): › to je zato što su žemske procitale topic na forumu o tome kako su one zapravo glupe i po defaultu nesposone biti vozacice...pa su odustale od polaganja vozackog ispita.....
to su ostali samo mlatimudani...bogom dani da sjede u cacinom autu...te divljaju po cesti...jer imaju penis...i oni to mogu......

osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
No pa kad je malčice, al samo malčice cijena previsoka...
Nažalost pa je danas imati položen vozački imperativ.....
tako da svega ima na cesti i za volanom....
o spolovima nećemo jer mislim da se sve reklo.... Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maxxp
Offline
Ukupno postova: 57
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.10.2010. 1:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

50% skuplje neg prije i 50% manje ljudi
para jednako ali manje za radit Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.10.2010. 7:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nake_rado je napisao/la (Pogledaj post): › Ja sam još čuo i da će cijene gore ići osijek031.com smile


Još i to ..pa zar nam neće uskladiti cjene s EU ?
Čula sam da je tamo na zapadu jeftinije ili Question

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gigi27
Offline
Ukupno postova: 122
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.10.2010. 7:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Činjenica je da je tih škola ponicalo i previše. Svak je mislio da je taj posao za njega. E pa nije! Ja sam imala najgoreg instruktora na svijetu, koji mi je spuštao, činio me nesposobnijom nego jesam, tipkao poruke dok sam vozila i šutio kao mulac. Ali kritizirati je znao. Zato, neka opstanu one škole za koje se zna da imaju dobre instruktore posvećene svom poslu a ne neke novopečene šoferčine koji o poučavanju ne znaju ništa, i došli su se iživljavati na kandidatima jer tu ima para!A hvala Bogu, takvih je bilo!I tu treba napraviti reda; ako to ne napravi grad, onda će to zakon tržišta!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
The Forger
Offline
Ukupno postova: 145
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.10.2010. 9:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

snaša je napisao/la: ›
nake_rado je napisao/la (Pogledaj post): › Ja sam još čuo i da će cijene gore ići osijek031.com smile


Još i to ..pa zar nam neće uskladiti cjene s EU ?
Čula sam da je tamo na zapadu jeftinije ili Question


jeftinije ti je kupit kartu do amerike i otić tamo položit(oko 50 baksa) i prebacit dozvolu na našu nego ovdje polagat Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
trauma_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 816
Lokacija: Pa na poslu !!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.10.2010. 12:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zeros je napisao/la: ›
kada se uzme u obzir cijena od nemalih 6.350 kuna, plaća li se gotovinom na najviše četiri rate. Oni koji žele cijenu obuke "razbiti" na 12 rata platit će 6.800 kuna za "B" kategoriju.


I kada su uzme u obzir cijena ispita iz teorije 400kn, cijena predavanja iz
prve pomoći 500kn, cijena ispita iz prve pomoći 120kn, cijena ispita iz vožnje 420kn, te u slučaju pada na ispitu iz vožnje se mora uzeti još 3 dodatna sata čija cijena je oko 700kn, ponovo 420kn za izlazak na ispit i tako u nedogled dok se ne položi konačno, te na kraju još troškovi izrade vozaške dozvole koji ne znam koliko su.
Da cijena polaganja vozačkog ispita iznosi u cijelosti 6350kn odnosno 6800kn imali bi barem 30-40% više kandidata u autoškolama nego sada, jel nerijetko troškovi narastu i do 10 000kn a to si malo tko može priuštiti, uz napomenu da se dodatni troškovi moraju plaćati na licu mjesta, ne ulazi u rate.

_________________
Um caruje, a Dundo Maroje! Mr. Green
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
trauma_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 816
Lokacija: Pa na poslu !!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.10.2010. 12:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

The Forger je napisao/la: ›
snaša je napisao/la: ›
nake_rado je napisao/la (Pogledaj post): › Ja sam još čuo i da će cijene gore ići osijek031.com smile


Još i to ..pa zar nam neće uskladiti cjene s EU ?
Čula sam da je tamo na zapadu jeftinije ili Question


jeftinije ti je kupit kartu do amerike i otić tamo položit(oko 50 baksa) i prebacit dozvolu na našu nego ovdje polagat Wink


I polažeš na automatiku Very Happy

_________________
Um caruje, a Dundo Maroje! Mr. Green
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wild child
Offline
Avatar

Ukupno postova: 54
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.10.2010. 19:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma ajmo ljudi za bosnu..tamo je oko 4000 kn,i jos dobijes lijepu vozacku. a ne komad kartona s tri rupe..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.10.2010. 1:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

trauma_os je napisao/la: › I polažeš na automatiku Very Happy

I dobiješ dozvolu (u nekim saveznim državama) samo za automatik osijek031.com smile

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crasho
Offline
Ukupno postova: 6
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.10.2010. 20:43 
Naslov:  Re: U dvije godine prepolovljen broj kandidata u autoškolama
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma ko vas j... glavno da znate odvalit cijenu od preko 1000 eura za polaganje b kategorije pa onda se ne smije voziti preko 75kw, pa rasjepkali polaganje za motor A1, A2, A3, svaka kategorija preko 3200kn... eto vam kad ste pohlepni

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
meidenica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 85
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.10.2010. 20:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moj brat ošo u Tratinčicu na teoriji pao 2 puta položio iz 3 haha 1 pomoć iz prve a sad uči vozit Very Happy jedva čekam moće me vozat okolo! iduće godine idem JA Very Happy

_________________
It's good to have beer in your hand Very Happy
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatalni_cevap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 541
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.10.2010. 21:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wild child je napisao/la (Pogledaj post): › ma ajmo ljudi za bosnu..tamo je oko 4000 kn,i jos dobijes lijepu vozacku. a ne komad kartona s tri rupe..

ja sam tamo polozio prije par dana, i ne preporucam nikom Very Happy, a sto se tice vozacke posto moras prepisat, opet ces imat "komad kartona s 3 rupe" heh

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: