Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Seljaci opet podijeljeni oko prosvjeda [Vijesti Osječke]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.10.2010. 9:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la: ›
kada seljak kaže da cijena ne može biti ispod 1.60 kn onda on određuje cijenu.. tebi to očito nije jasno..plasirati papriku, krastavce, jabuke itd... vidim, očito se lako plasira... Najobičnije ljenčine i paraziti

Seljak nikada nije dobio 1.6kn/kg pšenice (ako govoriš o pšenici), a mogao je tražiti što god je htio ali kupac je na kraju odredio cijenu. Onaj koji nije htio prodati po određenoj cijeni uskladištio je svoju robu u Đakovštini...priču znaš ako te imalo dira, . tebi to očito nije jasno.

A onaj tvoj dio komentara o lijenčinama i parazitima meni nije jasan!


Ja sam osobno protiv bilo kakvih blokada,štrajkova glađu i sličnih ultimatuma!!
Još više sam protiv menađerskih ugovora i otpremnina, tajnog dogovaranja cijena i nekažnjavanja gospodarskog kriminala koji nas je sve upropastio.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lingvist
Offline
Ukupno postova: 353
Lokacija: Osijek - Bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.10.2010. 15:48 
Naslov:  Re: Seljaci opet podijeljeni oko prosvjeda [Vijesti Osječke]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da od svih ovih svađa uistinu nema koristi. Gradsko sam dijete, ali imam rodbine na selu i znam koliko se njih namuči kako bi zaradili toliko da prežive. Također, od njih znam za dosta slučajeva seljaka koji uistinu samo čekaju poticaje, dobiju poticaje za npr. 50 hektara zemlje, a obrađuju 25 (neki od tih su i na televiziji aktivni i najglasniji u prosvjedima), itd.,itd. U svakoj skupini ima i dobrih i loših. Ali ne treba zbog onih koji ne valjaju osuđivati cijelu skupinu. Osobno smatram da cijeli sustav poticaja treba temeljito revidirati, vidjeti tko uistinu zaslužuje poticaje, a tko ne. I onom komu ne trebaju poticaji, ne treba ni davati, po mom mišljenju. Dakle, za postupno sam smanjenje poticaja. Ali prije toga treba osigurati tržište za poljoprivrednike, osigurati im plasman, ne uništavati ih sustavno kako bi se podržavao uvoznički lobi, a također i poticati daljnje obrazovanje onoga koji se bavi poljoprivredom. Većina je stanovnika Hrvatske, bili u gradu ili na selu, u teškom stanju i gledamo kako spojiti kraj s krajem, i najgore je da se međusobno svađamo i gledamo samo svoj interes (iako je to ponekad teško kad jedva preživiš prvih 20 dana u mjesecu).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 16.10.2010. 19:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da nije 25 sati godišnje , već 30

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: