Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Što ubija ljubav?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.10.2010. 12:37 
Naslov:  Re: Što ubija ljubav?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1step2far je napisao/la (Pogledaj post): › Jednu moju veliku ljubav nije uništila ni ogromna daljina, već hedonizam dotične osobe koja je uzimala sve, a davala ništa. A govorim samo o sitnicama poput te da se čujemo bar jednom tjedno i vidimo bar jednom mjesečno. No, i to je bilo preteško ugurati u prenatrpan raspored (NOT).


To onda baš i bila nije neka velika ljubav ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
trauma_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 816
Lokacija: Pa na poslu !!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.10.2010. 12:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

-nella- je napisao/la: ›
1step2far je napisao/la (Pogledaj post): › Jednu moju veliku ljubav nije uništila ni ogromna daljina, već hedonizam dotične osobe koja je uzimala sve, a davala ništa. A govorim samo o sitnicama poput te da se čujemo bar jednom tjedno i vidimo bar jednom mjesečno. No, i to je bilo preteško ugurati u prenatrpan raspored (NOT).


To onda baš i bila nije neka velika ljubav ...


Možda je ali jednostrana...

_________________
Um caruje, a Dundo Maroje! Mr. Green
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.10.2010. 14:02 
Naslov:  Re: Što ubija ljubav?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

-nella- je napisao/la (Pogledaj post): ›
1step2far je napisao/la (Pogledaj post): › Jednu moju veliku ljubav nije uništila ni ogromna daljina, već hedonizam dotične osobe koja je uzimala sve, a davala ništa. A govorim samo o sitnicama poput te da se čujemo bar jednom tjedno i vidimo bar jednom mjesečno. No, i to je bilo preteško ugurati u prenatrpan raspored (NOT).


To onda baš i bila nije neka velika ljubav ...


Tko zna, možda i nije ... Ja znam da sam jako voljela.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.10.2010. 14:08 
Naslov:  Re: Što ubija ljubav?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1step2far je napisao/la (Pogledaj post): ›
-nella- je napisao/la (Pogledaj post): ›
1step2far je napisao/la (Pogledaj post): › Jednu moju veliku ljubav nije uništila ni ogromna daljina, već hedonizam dotične osobe koja je uzimala sve, a davala ništa. A govorim samo o sitnicama poput te da se čujemo bar jednom tjedno i vidimo bar jednom mjesečno. No, i to je bilo preteško ugurati u prenatrpan raspored (NOT).


To onda baš i bila nije neka velika ljubav ...


Tko zna, možda i nije ... Ja znam da sam jako voljela.


Dogodila se i meni veza, u kojoj sam samo ja voljela, sad imam veliku ljubav koja je obostrana i tek sad vidim razliku. Moraš biti stvarno jako zaljubljen da ne kontaš da nije obostrano i da je druga osoba u vezi iz posve drugih interesa. Nažalost. Ali ne kaže se bezveze: Tko preživi, pričat će. Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.10.2010. 21:04 
Naslov:  Re: Što ubija ljubav?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1step2far je napisao/la (Pogledaj post): ›
-nella- je napisao/la (Pogledaj post): ›
1step2far je napisao/la (Pogledaj post): › Jednu moju veliku ljubav nije uništila ni ogromna daljina, već hedonizam dotične osobe koja je uzimala sve, a davala ništa. A govorim samo o sitnicama poput te da se čujemo bar jednom tjedno i vidimo bar jednom mjesečno. No, i to je bilo preteško ugurati u prenatrpan raspored (NOT).


To onda baš i bila nije neka velika ljubav ...


Tko zna, možda i nije ... Ja znam da sam jako voljela.


E da .....nažalost ne možemo birati koga ćemo voljeti....i nije uvijek osoba koju volimo najbolja za nas....i ne možeš tu ništa jer voliš....ali dok smo živi učimo...i sva iskustva koliko god loša ili dobra bila nas izgrađuju...i tako ipak jednog dana nađemo nekog tko nam odgovara....a onda je sve na nama... Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.10.2010. 23:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1step2far je napisao/la: ›
Ljubav se rađa u trenutku, a umire polako.


Ovo prvo je velika istina. Nastavak, koji je ovdje nazvan polaganim umiranjem, može se odvijati prema različitim obrascima. Manje-više uobičajenim. Ili neobičnim. Ili bizarnim. Kao na primjer borba hladnim kuhinjskim oruđima, moguće i sa smrtnim ishodom jedne ili obje strane... Nedavno viđeno, nažalost.
No, da pretresemo one manje tragične ishode... Dakle, polagano umiranje nenormalne hormonalno-feromonske situacije koja prasne između dvoje ljudi u samo jednom trenutku susreta (obično prvog) i koja se zove ljubav počinje se događati negdje brzo nakon inicijalnog velikog praska, slično kao što jačina svake eksplozije počinje opadati nakon njezinog vrhunca. Možemo to shvatiti ili kao polagano umiranje ili kao evoluciju. Ovisno u što će se dalje pretvarati. A to, opet, ovisi o onome što smo i tko smo mi sami. Ovdje bi se moglo reći: svakodnevica je ubojica ljubavi. No, ne mora značiti. Vjerujem da ljubav evoluira i razvija se, kao i druge ljudske relacije. Kao i ostale stvari koje počinju oduševljenjem. Važno je nešto drugo: znamo li mi to prepoznati i znamo li se nositi s tom istinom ili smo spremni pretvoriti se u ljubavne Uklete Holandeze osuđene na vječitu potragu za neokrnjenom srećom i vječitom ekstazom. Oni koje zahvati ovo holandsko prokletstvo možda će malo duže živjeti u mladalačkim iluzijama i sistemom vlastitih pokušaja i pogrešaka doći do spoznaje da im se život pretvorio jedino u vječitu ispraznost. Pri toj spoznaji ljudi se obično u panici pretvaraju u najidiotskije konformiste koje je svijet ikada vidio. Treba biti zreo i znati hrvati se sa značenjima ljubavi. Svakodnevica ovdje može čak biti i od pomoći. Korisno je osim ljubavi upražnjavati još štogod u životu, kakav koristan rad. Napraviti katkad mali odmak od ljubavi i okupirati pažnju nečim drugim – zdravo je za ljubav. Kad joj se vratiš – bolje je shvaćaš.
No, previše daleko odoh. Smisao onoga što htjedoh reći je:
ljubav je prvo ekstaza,
zatim uzbuđenje,
zatim toplina,
zatim ugodna i poznata stvar - ne tako nova, ali ne možeš bez nje
I još nešto: svi koji tvrde da ovo prvo traje cijelog života – lažu iz nekog razloga. Samo njima poznatog.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
karmen_du
Offline
Avatar

Ukupno postova: 57
Lokacija: Iza Monitora
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.10.2010. 20:04 
Naslov:  Re: Što ubija ljubav?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

navika i uzimanje partnera zdravo za gotovo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
alom
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.11.2010. 13:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je to sjajno opisala, ali...ima uvijek jedno "ali". Nedostatak ovog posta je definicija ljubavi. Svašta smo skloni natrpavati pod nazivnik "ljubavi" i svega toga ima u gornjim komentarima...No problem ostaje. Definicija ili "predstava" o tome što ljubav jest, zapravo je niz iluzija, bajki i mitova, čije porijeklo leži u kućnom i ostalom odgoju, obiteljskom i širijem okruženju (kulturološkom/civilizacijskom i sl). Nađu li se dvije osobe sa sličnim ili istim "predstavama" uspostavit će više zajedničkih interesa, ako pak su "predstave" o ljubavi udaljene, sve se završi sa seksom ili vrlo zlokobnim emocionalnim kompenzacijama na duži vremenski period t.j. životnom dramom. Valjalo bi preispitati svoj ideal ljubavnog odnosa i ne ulaziti u odnose gdje se ne može ostvariti većina zajedničkih interesa. Nakon svega ostaje samo razgovor...pa s kim možeš dugo i zanimljivo razgovarati-već je nekakav znak.

_________________
Alom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
echoes
Offline
Avatar

Ukupno postova: 345
Lokacija: deep beneath the rolling waves in labyrinths of coral caves
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.11.2010. 13:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rutina

_________________
samo da nađem mjesto da je posadim, ona procvjeta brzo i dosadi, ljubav, pa zar i ljubav...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nicoll
Offline
Avatar

Ukupno postova: 236
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.11.2010. 13:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1step2far je napisao/la: ›
Jednu moju veliku ljubav nije uništila ni ogromna daljina, već hedonizam dotične osobe koja je uzimala sve, a davala ništa. A govorim samo o sitnicama poput te da se čujemo bar jednom tjedno i vidimo bar jednom mjesečno. No, i to je bilo preteško ugurati u prenatrpan raspored (NOT).


moju ljubav je uništilo baš suprotno Smile
doslovno mi nije dao disati, i cijeli njegov raspored i jesam bila samo ja..u početku je to bilo baš slatko, kako je pažljiv, kasnije malkice počelo smetati, a na kraju..aaaaa, pusti me da dišem..

_________________
Ona njemu:
"Bilo bi lijepo da si malo uzbuđen."
On njoj:
"Bilo bi uzbudljivo da si malo lijepa." osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.12.2010. 20:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ljubav je sve rijeđa i uništava ju današnji način života...sve više alkohola, izlaženja, materijalizam i primitivizam(to je povezano s cajkama), facebook itd.
Čovjeka čini situacija i nitko nije savršen, svatko može pogriješiti i vrlo vjerojatno hoće (prijevara)u nekoj situaciji.
Ako se pojedinac(m ili ž) često nalazi u "škakljivim" situacijama samo je pitanje vremena kada će pogriješiti.
Želim reći da možeš nekoga jako voljeti i svejedno napraviti pogrešku.
Ako si svjestan svoje nesavršenosti, nećeš se dovoditi u takve situacije pa su i šanse za pogreške manje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nicoll
Offline
Avatar

Ukupno postova: 236
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.12.2010. 9:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Okej, nećeš se dovoditi u takve situacije..ali jel to znači živjeti izolirano od svijeta?
Ne biti dio niti jedne društvene mreže, ne izlaziti van uopće da ne bi slučajno upoznao nekog zanimljivog?
Društvena sam u tom pogledu, a kada idem van ne idem upecat štogod, niti biti upecana, idem se družiti sa svojim frendicama..
A onaj tko je u stanju prevariti svoju curu/dečka prevarit će ga bilo kada i bilo gdje, ne trebaju mu narodnjaci, mračni prostori i alkohol..
Ako u nekog nemaš povjerenja, zašto biti s njim....
Ja bila 3 godine baš u takvoj "slijepoj" vezi, bili kao prst i nokat...sada znam da tu grešku ne bih nikada ponovila i odrekla se svojih sitnih zadovoljstava..
Wink

_________________
Ona njemu:
"Bilo bi lijepo da si malo uzbuđen."
On njoj:
"Bilo bi uzbudljivo da si malo lijepa." osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.12.2010. 11:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I tu je dio problema...čim ne izlaziš do jutarnjih sati smatra se da si izoliran od svijeta..
Svijet je puno više od alkohola i birtija, samo što je toga svjesno jako malo ljudi...
"Onaj tko je u stanju prevariti"..SVATKO je su tanju prevariti, nitko nije savršen, samo je pitanje situacije, spleta okolnosti..
Nekome će biti dovoljno da vani naleti na neku zgodu curku, netko će morati btii dobrano pijan, a netko će 50 puta odbiti neku curku, pa će 51. zajebat...
Stvari nisu crno bijele kako neki ovdje pišu..sve su nijanse sivog...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nicoll
Offline
Avatar

Ukupno postova: 236
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.12.2010. 13:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Boost je napisao/la: ›
SVATKO je su tanju prevariti, nitko nije savršen, samo je pitanje situacije, spleta okolnosti..
Nekome će biti dovoljno da vani naleti na neku zgodu curku, netko će morati btii dobrano pijan, a netko će 50 puta odbiti neku curku, pa će 51. zajebat...


meni se čini da se to odnosi na tebe, da se bojiš samog sebe tj kako ćeš reagirati kad ti se nabacuju..ako sam zauzeta, moj stav je jasan,zauzeta sam,i tu nema nećkanja i razmišljanja o takvim stvarima...

nisam mislila da si izoliran ako ne izlaziš do jutra na cajke..što ak ti ženska ide na fitnes a tamo sve zgodni frajeri oko nje, zabrani joj,oslijepi je, ili ako ti na poslu imaš samo ženske kolegice daj otkaz, da ti se ne bi digo ako koja obuće mrežaste najlonke i skuha ti kavu..
milijun je svakodn situacija koje su "napast" , ali ako si s nekom s kim je TO TO, onda ti izleti uopće nisu opcija niti o tom razmišljaš što ako se desi...
ok ak je to lajt veza, sigurnjak, ili dok traje traje pa usput tražiš dalje..

a to da nitko nije savršen, to nije nikakav izgovor, sad filozofiram, jooj, ali slušala sam neš o tome: LJUDSKI JE GRIJEŠITI-to ne znači da je čovjeku dopušteno griješiti-kako si mi tumačimo, već da čovjek za razliku od životinje ima razum i stoga može razlučiti ispravno od neispravnog, te na taj način sam bira postupati pogrešno..znači to je svjesni izbor!

ej umorila sam se...

_________________
Ona njemu:
"Bilo bi lijepo da si malo uzbuđen."
On njoj:
"Bilo bi uzbudljivo da si malo lijepa." osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.12.2010. 13:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Haha, a mene su zvali filozof u osn. školi Smile
Nisam ja u pitanju..9 god u vezi, nikada prevario, popušio, hodam sam uzdignute glave..ona s djetetom spuštene...
Ali svjestan sam da nisam savršen i mislim da se oko veze i ljubavi treba raditi..pošto ne volim izlaziti ne znam iz osobnog iskustva, ti ćeš vjerojatno bolje bolje znati da se najviše sranja dogodi upravo vani, često pod utjecajem alkohola..
Mislim da se ponašanje osobe u vezi ipak treba razlikovati od ponašanja slobodne osobe..uglavnom..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: