Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Žene za upravljačem!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.10.2010. 23:13 
Naslov:  Žene za upravljačem!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Već neko vrijeme primjećujem kako se podosta ljudi u razgovoru žali na žene i njihov način vožnje.... Činjenica je da je prometna nesreća u kojoj sam i sam nastradao izazvana zbog žene. Činjenica je da, koliko primjećujem (a mislim da dobro primjećujem), u velikom broju slučajeva kada se izlijeće u kružni tok, na raskrižje ili sa ćuprije za volanom sjedi upravo žena. Prestrojavanja bez gledanja u retrovizor ili iza ramena (rezultiraju naglim skretanjem u suprotnu traku, salvama psovki i straha za vlastiti život) također gotovo svaki puta kada me zapanji, za upravljačem bude žena. Gledanje u retrovizor zbog popravljanja šminke, "spavanje" kada je prva u koloni i ne vidi zeleno na semaforu, vožnja od 50-ak km na sat gdje je dozvoljeno 70 ili 90, nevjerojatni načini parkiranja, oduzimanja prednosti, prelasci u suprotnu traku prilikom izlaska na glavnu cestu, nevjerojatno nesnalaženje u prostoru i sl. samo su neki od situacija koje sam i sam bezbroj puta vidio... Imate li i vi sličnih iskustava i zna li netko točan podatak koliki postotak prometnih nezgoda i nesreća izazovu žene?

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.10.2010. 0:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se u potpunosi!
Jako je puno loših vozača, ali žene se uvijek posebno ističu..mislim da slobodno mogu reći da u 80% neugodnih situacija vidim upravo ženu za volanom.
Također bih spomenio lošu procjenu brzine kretanja vozila..primjer..kada se s Čepinske skreće lijevo u Industrijsku zonu..žena stoji ispred mene s lijevim žmigavcem i propušta automobil iz suprotnog smjera..koji je barem 200njak metara daleko...ja imam vremena nju zaobići, zastati kraj nje i pogledati ju s razočaranjem i normalno skrenuti lijevo bez da oduzmem prednost autu iz suprotnog smjera.
Nadalje, česta je pojava žena koja naglo stane da propusti pješake..kojima je crveno..pa tako izazove nesreću i moj se otac zabija u nju odostraga...
Osjećaj prostora...vozim bicikl čepinskom uz rub..iza mene kolona, čujem da auti počinju trubiti...mislim da iz nekog razloga trube meni pa se okrenem...iza mene se brzinom oko 25kmh vozi žena misleći da nema dosta prostora za me zaobiđe...dakle njoj trube..napokon se ipak odluči da me zaobiđe i to učini vrlo bojažljivo a odmah iza nje je GPP-ov autobus koji me sasvim normalno zaobiđe zajedno s ostatkom kolone..
Da ne govorim o parkiranju...evo danas je žena kolege parkirala njegov auto u kanal...promašila je ćupriju...
Ima još more primjera (vidi youtube), ali mi se ne da više pisati...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.10.2010. 0:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo sa neke stranice [link] Snalaženje u prostoru

Homoseksualci upravljaju automobilom na sličan način kao žene, zaključak je studije britanskih znanstvenika dr. Qazi Rahman i dr. Johanna Koreting sa Sveučilišta London, koja je nedavno objavljena u časopisu Hippocampus. To je samo potvrda ranijih istraživanja koja su pokazala da je snalaženje u prostoru povezano sa spolnom pripadnošću i seksualnim usmjerenjem. Dr. Rahman je naglasio da se pri vožnji u novom okruženju vrlo očito pokazuju razlike u prostornom snalaženju kod heteroseksualnih muškaraca, homoseksualaca i žena.- U takvom okruženju ženama treba mnogo više vremena da stignu na odredište, imaju više grešaka u vožnji, češće krivo skrenu i slično. Muškarci su dobri pri korištenju geometrijskih ili prostornih znakova kako bi, primjerice, odredili idu li na sjever ili jug. Oni imaju bolji temeljni osjećaj za smjer, ali u orijentaciji, također, dobro koriste lokalne objekte - objasnio je dr. Rahman.

dakle, opća činjenica je da zbog evolucije muškarci imaju bolji prirodni "GPS" u glavi nego žene... za statistiku ne znam točno al mislim da bi bez alkoholiziranih vozača i vozačica žene bile vodeće...

imam neko iskustvo u ZGu kad sam se sa šefom vozio jednom od onih brzih cesta, u naš trak je uletila neka ženska, da nema iskustvo u vožnji [šef] završilo bi gadno, skoro smo se o zaštitnu ogradu rasipali... a ženska ni da pogleda što je skoro napravila, samo oči pred auto, nos iznad volana i piči...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.10.2010. 5:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

s obzirom da imam stvarno dosta iskustva u prometu...gdje izmeđuostaloga susrecem i žemske za volanom...,ogu reći da se slažem s ovime što ste napisali....al opet ne mogu baš tako generalizirati da su žemske toliko loše vozacice

cinjenica je...da se mogu vidjeti ovakvi slucajevi kao što ste naveli...al ti slucajevi se događaju samo kod mladih vozacica....odnosno...vjerujem da je kod njih jedini problem što ima stvarno treba malo duže vremena da se uvale u rutinu...
al kad se to dogodi....onda nastupa dio...gdje sa sigurnošcu mogu reći...da neke stvari što žemska za volanom napravi...ja kao iskusan vozac ne bi nikad ni pokušao....pri tome ne mislim da napravi nekakvu pizdariju...vec nešto dobro u određenoj situaciji...

uglavnom....koliko god se cinilo da su žemska opasnost za volanom....vjerujem da izazovu puno manje pizdarija nego kojejava muška balavurdija...pa cak i stariji kreteni ....koji misle da su pravi vozaci.....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.10.2010. 10:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vozim auto od 18te, dakle već podosta vremena i svakim danom vidim toliko glupih muških seronja zadojenih predrasudama za volanom da je to već za popizdit.
Boost je napisao/la: ›
.kada se s Čepinske skreće lijevo u Industrijsku zonu..žena stoji ispred mene s lijevim žmigavcem i propušta automobil iz suprotnog smjera..koji je barem 200njak metara daleko...ja imam vremena nju zaobići, zastati kraj nje i pogledati ju s razočaranjem i normalno skrenuti lijevo bez da oduzmem prednost autu iz suprotnog smjera.


pa ti si njoj oduzeo prednost!!!!

Boost je napisao/la: › Nadalje, česta je pojava žena koja naglo stane da propusti pješake..kojima je crveno..pa tako izazove nesreću i moj se otac zabija u nju odostraga...

zašto je to česta pojava? ti si tako prosudio po jednom sudaru tvog oca za koji je on kriv koliko sam shvatila. Ona je procijenila da je sigurnije pustiti pješaka nego ga pregaziti i postupila je dobro ili je možda trebala nekoga pregaziti!? Takve situacije događaju se svaki dan i neovisno o spolu vozaća.


Boost je napisao/la: › Osjećaj prostora...vozim bicikl čepinskom uz rub..iza mene kolona,


Možda ti imaš problema s osjećajem prostora, najviše me iritiraju biciklisti koji se drkeljaju po kolniku udaljeni od ruba i do 1m. Pa naravno da takvog ne zaobilazim ako mi dolazi vozilo u susret, takvog treba policija skinuti s bicikla i naplatiti mu dobru kaznu.

exHOP3on je napisao/la: ›


To je samo potvrda ranijih istraživanja koja su pokazala da je snalaženje u prostoru povezano sa spolnom pripadnošću i seksualnim usmjerenjem. Muškarci su dobri pri korištenju geometrijskih ili prostornih znakova kako bi, primjerice, odredili idu li na sjever ili jug.dakle, opća činjenica je da zbog evolucije muškarci imaju bolji prirodni "GPS" u glavi nego žene... za statistiku ne znam točno al mislim


Pa za statistiku možeš redovno čuti u policijskim izvješćima prema kojoj žene sudjeluju u više kvrcavica, dok su muškarci dobri u teškim i najtežim nerećama kao i u nesrećama s grubim nepoštivanjem prometnih pravila koje u većini slučajeva završavaju smrću ili invaliditetom.

tamna strana je napisao/la: ›
s obzirom da imam stvarno dosta iskustva u prometu...gdje izmeđuostaloga susrecem i žemske za volanom...,ogu reći da se slažem s ovime što ste napisali....al opet ne mogu baš tako generalizirati da su žemske toliko loše vozacice
cinjenica je...da se mogu vidjeti ovakvi slucajevi kao što ste naveli...al ti slucajevi se događaju samo kod mladih vozacica....odnosno...vjerujem da je kod njih jedini problem što ima stvarno treba malo duže vremena da se uvale u rutinu...
al kad se to dogodi....onda nastupa dio...gdje sa sigurnošcu mogu reći...da neke stvari što žemska za volanom napravi...ja kao iskusan vozac ne bi nikad ni pokušao....pri tome ne mislim da napravi nekakvu pizdariju...vec nešto dobro u određenoj situaciji...
uglavnom....koliko god se cinilo da su žemska opasnost za volanom....vjerujem da izazovu puno manje pizdarija nego kojejava muška balavurdija...pa cak i stariji kreteni ....koji misle da su pravi vozaci.....

Slažem se s tobom. Velika većina žena vozi defenzivno, dok muškarci češće bivaju žrtvama vlastitog testosterona i adrenalina pa voze agresivnije pogotovo kad vide ženu za volanom i još ispred sebe.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.10.2010. 10:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja se sasvim solidno snalazim za upravljačem. Daljinskim.

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.10.2010. 10:38 
Naslov:  Re: Žene za upravljačem!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Žene su u pravili sporije i opreznije u vožnji. Jednostavno voze turbo ziceraški i to je sve. A to, što to nama muškarcima ide na živce, to je već sasvim druga priča.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.10.2010. 10:59 
Naslov:  Re: Žene za upravljačem!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Samtram da sam izvrstan vozač i jedino što me može jako iznervirati su drugi vozači i njihova nestrpljivost i bezobrazluk. Jer rekao je jednom moj tetak, vozač kamiona: ja znam kakva budala sjedi za mojim upravljačem, ali kakva je za drugim, e to ne znam.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.10.2010. 11:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne može se tu generalizirati, kao ni drugdje....
Daleko od toga da ima kokošetina da boli glava...ali mene je prošli tjedan skoro pokupio nadobudni balavac...koji je u svom malom nabrijanom golfu htio pokazati curi kako se vozi....odnosno kako se k...i pičenjem po gasu, naglim kočenjem i slično.....

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.10.2010. 12:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="PEGY"]
Vozim auto od 18te, dakle već podosta vremena i svakim danom vidim toliko glupih muških seronja zadojenih predrasudama za volanom da je to već za popizdit.
Boost je napisao/la: ›
.kada se s Čepinske skreće lijevo u Industrijsku zonu..žena stoji ispred mene s lijevim žmigavcem i propušta automobil iz suprotnog smjera..koji je barem 200njak metara daleko...ja imam vremena nju zaobići, zastati kraj nje i pogledati ju s razočaranjem i normalno skrenuti lijevo bez da oduzmem prednost autu iz suprotnog smjera.


pa ti si njoj oduzeo prednost!!!!

**********
Mislim da nisi dobro pročitala...
Dakle, žena STOJI i ČEKA, kao i ja iza nje...auto kojeg ona propušta je daleko..toliko daleko da ja stignem izaći iz kolone i normalno skrenuli lijevo te pritom još čak i malo zastati kraj nje...shvaćaš?
Ona stoji, nitko njoj ne oduzima prednost..u ovom slučaju ja činim prekršaj namjerno, ali je poanta u tome da ona stoji a ladno može skrenuti i još barem 3 auta za njom.
**********
Boost je napisao/la: › Nadalje, česta je pojava žena koja naglo stane da propusti pješake..kojima je crveno..pa tako izazove nesreću i moj se otac zabija u nju odostraga...

zašto je to česta pojava? ti si tako prosudio po jednom sudaru tvog oca za koji je on kriv koliko sam shvatila. Ona je procijenila da je sigurnije pustiti pješaka nego ga pregaziti i postupila je dobro ili je možda trebala nekoga pregaziti!? Takve situacije događaju se svaki dan i neovisno o spolu vozaća.

**********
Krivnja je bila obostrana.
Opet nisi shvatila...pješaci su normalno stajali zato što im je bilo CRVENO.
Ona njih uopće nije vidjela, kasno ih je skužila i mislila je da su oni htjeli preći..znači NE, nije trebala nikoga pregaziti već samo normalno voziti kroz svoje ZELENO svijetlo.
**********



Boost je napisao/la: › Osjećaj prostora...vozim bicikl čepinskom uz rub..iza mene kolona,


Možda ti imaš problema s osjećajem prostora, najviše me iritiraju biciklisti koji se drkeljaju po kolniku udaljeni od ruba i do 1m. Pa naravno da takvog ne zaobilazim ako mi dolazi vozilo u susret, takvog treba policija skinuti s bicikla i naplatiti mu dobru kaznu.

**********
Opet nisi dobro pročitala.
Vozio sam uz rub, kolona je trubila ŽENI koja me "jedva" zaobišla, a nakon nje me najnormalnije zaobišao AUTOBUS koji je puno širi od osobnog vozila

Mislim da ova tema nije tu da bi se pljuvalo po ženskim vozačima, već da se o njima ARGUMENTIRANO raspravlja.
Naravno da postoji i gomila muških kretena, balavandera, starih leševa itd.
Velik dio vozača niti neće skontati da netko čini neku grešku ili debilanu jer su i sami loši vozači.
Meni je vožnja dugi niz godina hobi, a i na neki način se poluprofesionalni time i bavim tako da svakodnevno primjećujem što se događa i tko te debilane UGLAVNOM radi.
Što se tiče popravljanja šmike i toga..moram priznati da to nisam baš primjetio toliko često koliko se o tome priča...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
trauma_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 816
Lokacija: Pa na poslu !!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.10.2010. 12:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Topic se trebao zvati nadobudne muškarčine za volanom koje misle da samo oni znaju vozit.

_________________
Um caruje, a Dundo Maroje! Mr. Green
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.10.2010. 13:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

trauma_os je napisao/la: ›
Topic se trebao zvati nadobudne muškarčine za volanom koje misle da samo oni znaju vozit.


toliko o argumentima nekih forumaša... temu sam započeo sa argumentima koje sam potkrijepio konkretnim i vlastitim primjerima, a ne predrasudama i šovinizmom. primjećujem da se javlja i određena doza agresije i teških riječi među vama, pa bih zamolio ako netko ima primjer (dakle konkretan, vlastitim očima viđen) da ga iznese... vodimo barem jednu od ovih rasprava na forumu na razini... ako je to uopće moguće? Smile

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.10.2010. 13:30 
Naslov:  Re: Žene za upravljačem!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

postoje urođene razlike među spolovima, protiv kojih ne možemo.
Ženama je naprimjer slabije razvijena desna strana mozga koja regulira orijentaciju, analizu i klasifikaciju podataka.
Žene su definitivno lošiji vozači i tu se nema šta pričati.

nemojte vaditi podatke o nesrećama jer to nije mjerilo,tu ulogu igra agresivna vožnja..testosteron-protiv toga mi ne možemo.

Mi smo u nečemu bolji od vas, vi u nečemu od nas..i nikad nećemo biti jednaki, niti trebamo biti jednaki.to i je lijepota Very Happy


@vidimd a se traže primjer..kao što je netko rekao..u 80% slučajeva kada vidim neku komičnu situaciju na cesti, za volanom bude žena...čak u 9/10 slučajeva pogodim da je žena po načinu vožnje...
evo jedan primjer, redovito viđen u gradu:
http://www.youtube.com/watch?v=33ssAnMCudQ&feature=related

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.10.2010. 14:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

123456 je napisao/la: ›
temu sam započeo sa argumentima koje sam potkrijepio konkretnim i vlastitim primjerima, a ne predrasudama i šovinizmom.


Ja eto primjećujem, da su tvoji vlastiti primjeri prepuni konkretnih predrasuda i šovinizma.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.10.2010. 15:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: ›
123456 je napisao/la: ›
temu sam započeo sa argumentima koje sam potkrijepio konkretnim i vlastitim primjerima, a ne predrasudama i šovinizmom.


Ja eto primjećujem, da su tvoji vlastiti primjeri prepuni konkretnih predrasuda i šovinizma.


opet ću ponoviti, molim argumente za tvoje mišljenje? što sam ja to zlobno i šovinistički napisao? ovo su samo konkretne, nažalost po moj auto i materijalne činjenice

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: