Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



HNK: Nema besplatnog ulaza, i mi smo socijala

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66033
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.10.2010. 14:30 
Naslov:  HNK: Nema besplatnog ulaza, i mi smo socijala
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

HNK Ivana pl. Zajca u Rijeci od prošloga tjedna prvo je kazalište u Hrvatskoj u koje nezaposleni imaju besplatan ulaz. U osječkim HNK-u i Dječjem kazalištu Branka Mihaljevića kažu da neće slijediti njihov primjer, ali ističu kako imaju brojne druge popuste.

Riječki HNK od ove jeseni svima koji donesu uvjerenje o nezaposlenosti daruje besplatne ulaznice za reprizne predstave. Intendant osječkog HNK Božidar Šnajder kaže da su mislili na nezaposlene, iako ih ne puštaju besplatno.

- "Od prošle godine svi koji donesu potvrdu sa Zavoda za zapošljavanje da su nezaposleni mogu po cijeni od 25 kuna kupiti ulaznicu za bilo koju repriznu predstavu, za bilo koju kategoriju mjesta. Na žalost, ne možemo ih puštati besplatno, jer i mi smo praktički socijalna ustanova... Naše kazalište i dalje ima velikih financijskih problema, posebice nakon što su nam Grad i Županija za 2010. godinu umanjili sredstva za 2,6 milijuna kuna" - kaže Šnajder.

Dodaje kako pak imaju niz drugih popusta – za učenike, studente, umirovljenike... Ravnateljica Dječjeg kazališta Jasminka Mesarić kaže da ni oni nemaju opciju puštanja nezaposlenih na predstave besplatno, ali već godinama djeca roditelja slabijeg imovinskog stanja, kada dolaze organizirano sa svojom školom, ne moraju platiti ulaznicu.

- "Ovo činimo u dogovoru s ravnateljima i nastavnicima, koji imaju uvid kakva je situacija s kojim djetetom. Tu akciju ne dajemo ' na sva zvona', kako tu djecu ne bismo dovodili u neugodnu situaciju. Inače, cijena karte za ostale mališane iznosi 18 kuna" - zaključuje Mesarić.

Socijalno ugroženi nemaju ni besplatan ulaz u Galeriju likovnih umjetnosti i Muzej Slavonije.

- “No, cijene naših ulaznica su iznimno prihvatljive – 10 kuna za odrasle i 5 kuna za djecu”, kaže Vlastimir Kusik, ravnatelj GLU.

Grgur Marko Ivanković, ravnatelj Muzeja, ističe da je kod njih situacija za sada slična, ali će se mijenjati.

- “Cijena ulaznice za odrasle iznosi 15, a sa stručnim vodstvom 18 kuna. Imamo niz popusta za učenike, studente i umirovljenike. Do kraja godine uvest ćemo dodatne popuste pa ćemo možda obuhvatiti i nezaposlene", kaže.

Autor: Tomislav Levak/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.10.2010. 17:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U Rijeci je cca 16 000 nezaposlenih, a u Osijeku cca 32 000.

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.10.2010. 18:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nema džabe ni kod stare babe.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.10.2010. 2:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

većinu nezaposlenih čine ispodprosječno obrazovane osobe, a njih u principu ni ne zanima kultura toga tipa... stoga kazalište niti ne bi bilo na velikom gubitku da napravi takvu akciju.

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bentena
Offline
Avatar

Ukupno postova: 224
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.10.2010. 9:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zanimljivo je to kako vecinu dobro i visokopozicioniranih osoba koje su i 'ajmo reci i obrazovane cine ljudi koji uglavnom na vecinu "kulturnih" dogadjanja dolaze...b e s p l a t n o...khm...

Jos im se i posalju pozivnice za koje se potrosio papir i za koje se platilo stampanje i slanje...pa jos ako je u pitanju kakvo otvorenje nece niti gladni svojim kucama...a mozda ih i uhvati oko kamere pa ce svi drugi u udarnim vecernjim terminima vidjeti kako su ovi gore spomenuti...eto,kulturni...


U konacnici,uz besplatne bonove za kruh,mlijeko i salamu i besplatne ulaznice za kulturna zbivanja bi bolje sjele na zeludac nezaposlenih (koji je isti i u "ispodprosjecno" i "iznadprosjecno" i prosjecno obrazovanih osoba...)

_________________
Jel' se smije tu spomenuti ime proizvodjaca omiljene mi cokolade u europskim krajevima?Znam,o u/okusima se kao ne raspravlja...al' ***** EXCELLENCE 99% CACAO je ocaravajuce odlicna...Smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lingvist
Offline
Ukupno postova: 353
Lokacija: Osijek - Bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.10.2010. 12:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

josephine01 je napisao/la (Pogledaj post): › U Rijeci je cca 16 000 nezaposlenih, a u Osijeku cca 32 000.

U Osječko-baranjskoj županiji je cca 32 000 nezaposlenih, ne u Osijeku.
123456 je napisao/la: ›
većinu nezaposlenih čine ispodprosječno obrazovane osobe, a njih u principu ni ne zanima kultura toga tipa... stoga kazalište niti ne bi bilo na velikom gubitku da napravi takvu akciju.

E,nažalost, sve više visokoobrazovanih osoba ne uspijeva pronaći posao.
On the topic: kad bi se htjelo, mogla bi se napraviti neka akcija, povoljnije cijene itd.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 12.10.2010. 13:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A gle tim sistemom onda ni na stadion ne bi trebao biti upad bespla. Ni ne bi trebao ali je člinjenica da tamo 75% ulaznica su pozivnice pa ono. Prestanite tiskati za sve besplatne ulaznice ili dajte svima besplatno. A ne da elita ne mora platiti upad na ništa a oni koji štele namju pravac blagajna.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DarkMan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 21
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.10.2010. 8:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

123456 je napisao/la: ›
većinu nezaposlenih čine ispodprosječno obrazovane osobe, a njih u principu ni ne zanima kultura toga tipa... stoga kazalište niti ne bi bilo na velikom gubitku da napravi takvu akciju.

OMFG koji kromanjonski pogled sokiran sam,ja sam nezaposlen i imam samo strukovnu skolu, sta ces reci da me kazaliste ne zanima kao ja sam preneintelignetan da bi uzivao u nekoj drami,komediji ili sl. nezelim bit prost ili nesto sl. sada bih ti svasta rekao 123.. nisi uredu.

_________________
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience!!!!!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: