Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Odvjetnici dijele letke i pozivaju pacijente da tuže liječnike KBC-a

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65866
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.10.2010. 14:30 
Naslov:  Odvjetnici dijele letke i pozivaju pacijente da tuže liječnike KBC-a
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U KBC-u Osijek tvrde kako se godišnje susreću sa samo dvije do tri tužbe pacijenata i rodbine nezadovoljnih ishodom postupka liječenja u toj bolnici.

No, potraga za klijentima i marketinški trikovi kojima se služi dio osječkih odvjetnika mogli bi ovu brojku znatno povećati. “U slučaju da niste zadovoljni pruženom uslugom javite se našem odvjetničkom uredu”, stoji u letcima koji se odnedavno dijele ispred izlaza iz KBC-a Osijek, a kojima se pacijente poziva da tuže bolnicu i liječnike. Pacijenti su zbunjeni, liječnici zgranuti, a odvjetnici negoduju zbog ovakvih poteza svojih kolega. U Odvjetničkoj komori tvrde kako bi odvjetnici koji se na taj način reklamiraju mogli biti izbačeni iz Komore, a s druge strane liječnici tvrde kako su posve nezaštićeni jer KBC Osijek u slučaju tužbe protiv njihovih liječnika ne snosi troškove, zbog čega su oni prisiljeni na plaćanje privatnog osiguranja. Tako u ravnateljstvu KBC-a Osijek priznaju kako su za sada osigurani tek bolnica kao ustanova i 450 liječnika u slučaju ozljede na radu.

- “Bolnica je osigurana od tužbe do 200.000 kuna, a u slučaju da je odšteta veća, trošak moramo snositi iz vlastitog budžeta i Ministarstvo s tim ne želi imati ništa. Liječnici su osigurani kao djelatnici, no u slučaju da ih netko tuži zbog operacije u našoj bolnici, mi se prema tome odnosimo kao prema privatnoj tužbi i troškove moraju snositi sami, naša bolnica tu nije iznimka”, tvrdi ravnatelj, dr. sc. Željko Vranješ.

No, odvjetnici upozoravaju i kako do sada još nitko nije tužio liječnike nego uvijek ustanovu.

- “Ta priča o liječnicima koji moraju plaćati privatna osiguranja je zapravo propaganda osiguravajućih kuća. Naime, svakome tko tuži je jasno da im liječnik ne može platiti odštetu, ali zdravstvena ustanova može. Poznato je da po bolnici kolaju i 'vizitke' određenih odvjetnika, a odvjetnicima je posao s naplatom štete uvijek dobar jer tu mogu uzeti 10 - 15 posto. Tako je jedan osječki odvjetnik dijelio letke i ispred trgovačkog centra na kojima je pisalo: “Ako padnete na parkiralištu ovog trgovačkog centra, nazovite naš odvjetnički ured”.

Najčešće se tužbe podižu protiv ginekologa, kirurga, internista, anesteziologa i stomatologa, a najviše tužbi pokrenuto je protiv KBC-a Zagreb i KB-a Split.

- “Naši liječnici još uvijek rade operacije koje vani ne bi nitko radio zbog straha od tužbi, ali sve većim brojem tužbi pacijenti rade protiv sebe jer će i naši liječnici sve više odbijati rizične operacije”, tvrdi dr. Tonči Mišević, zamjenik ravnatelja KBC-a Osijek.

Autor: Nefreteta Zekić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Cacan/foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
barba
Offline
Ukupno postova: 209
Lokacija: svemir
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.10.2010. 20:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jel to zači da će zaposlit kojeg dipl. iur. pa mu maznit cijelu plaću ko inače?? de nakneki odvjetnik napiše svoja iskustva s ovim ili neki novinar nek to obradi kao temu, a ne ovu budalaštinu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.10.2010. 21:51 
Naslov:  Re: Odvjetnici dijele letke i pozivaju pacijente da tuže liječnike KBC-a
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): ›

- “Naši liječnici još uvijek rade operacije koje vani ne bi nitko radio zbog straha od tužbi, ali sve većim brojem tužbi pacijenti rade protiv sebe jer će i naši liječnici sve više odbijati rizične operacije”, tvrdi dr. Tonči Mišević, zamjenik ravnatelja KBC-a Osijek.


pa zar ne potpisuješ onaj ugovor kojim oslobađaš bolnicu odgovornosti kod nekih kompleksnijih operacija?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.10.2010. 21:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da je ovo sramota....daleko od toga da ako se propust ili namjerna greška i dogodi da se tu treba nešto poduzeti, ali ovako zaskakati ljude je krajnje degutantno.....ima puno stvari u ovoj državi kojima bi se trebalo baviti ne samo ovo.....
Ali kao i sve drugo tu je biznis i koga briga za sve dok se lova vrti....

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.10.2010. 22:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dijele i jehovini svjedoci kojekake letke što ne znači da ću za njima u bunar. ko ih jebe.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.10.2010. 0:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koliko god bizarno zvučalo, ali - poduzetno! Pa, ljudi moji, mesari moraju svaki dan imati krvave ruke; automehaničari umazani motornim uljem; zubari po cijeli dan gledaju tuđe pokvarene kljove, a odvjetnici tužakaju kojekoga! Svaka profesija ima svoj prljav i neprivlačan dio... A ovo tužakanje s liječnicima i osigurateljskim kućama je još i najbolji dio priče - pa kako ga ne bi reklamirali kad je to i najfinija lova?! Zamislite kako je tek braniti ubojice ili k...e?! Još po službenoj dužnosti...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
NinjaTurtle
Offline
Ukupno postova: 365
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.10.2010. 9:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odvjetnicima je zabranjeno ikakvo reklamiranje

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
water
Offline
Avatar

Ukupno postova: 140
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.10.2010. 9:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da, zato pohode sahrane i uvaljuju svoje vizitke ožalošćenima...
nije mali postotak za naknadu štete sa smrtnom posljedicom

_________________
If I had a world of my own, everything would be nonsense. Nothing would be what it is, because everything would be what it isn't. And contrary wise, what is, it wouldn't be. And what it wouldn't be, it would. You see?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.10.2010. 10:58 
Naslov:  Re: Odvjetnici dijele letke i pozivaju pacijente da tuže liječnike KBC-a
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, njima je zabranjeno reklamiranje bilo koje vrste.
Zato mi je čudno da si jedan odvjetnik ide dozvoliti ovako nešto i riskirati izvacivanje iz hok-a..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.10.2010. 19:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u današnje vrijeme...kad su svi u debelim minusima na tekucem racunu...bilo kakva informacija o tome da možeš na sasvim i nadasve jednostavan nacin zaraditi određenu lovu...među ljudima ta informacija...normalno da je sasvim zanimljiva...
dok sa druge strane..koga briga na koji nacin ce se ta lova zaraditi....
jer stari kinezi bi rekli...dok nekom ne smrkne...drugom ne osvane....

e sad...budimo realni...ovo što se radi...za nas je nešto još uvijek cudno...dok je takva praksa u svijetu vec sasvim normalna...

no ono što bi tu trebalo razdjeliti je to...da nije isto ako ideš nekoga huškati za svaku faking sitnicu...odnosno..da tužiš sve i svakoga samo zbog toga jer postoji mogucnost da izvuceš neku lovu....
od onoga kad nakon npr prometne nezgoda ti dođe frjaer i ponudi da ti izvuce maksimum odštetu...od osiguravajuce kuce....

ipak...država u svakom pogledu gleda kako da zajebe malog covjeka...pa i za ono što mu po zakonu pripada...

al opet...huškati lude da tuže doktore..samo zato što...doktori mogu pogriješiti...mislim da nije uredu....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.10.2010. 20:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kažu li ti odvjetnici da se tužba može i izgubiti pa da se onda mora platiti i troškove svega?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.10.2010. 20:38 
Naslov:  Re: Odvjetnici dijele letke i pozivaju pacijente da tuže liječnike KBC-a
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svi smo mi ljudi, uključujući i liječnike. Tko radi taj i griješi. Jako je teško raditi, kad ti se u glavi neprestano vrti misao da bih mogao završiti u čabru za svaku pogrešku koju napraviš. Pre jebeno.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.10.2010. 20:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

no ....malo je glupo govoriti o tome da sami odvjetnici dijele letke...ipak to za njih rade druge osobe koje upucuju klijente na odvjetike.....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.10.2010. 20:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): › no ....malo je glupo govoriti o tome da sami odvjetnici dijele letke...ipak to za njih rade druge osobe koje upucuju klijente na odvjetike.....

Tko god da to radi nije u redu.....mislim šta će i pred frizerski stati pa ako te frizer ne ošiša kako si zamislio pa da ga tužiš...mislim bizarno

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.10.2010. 20:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fear of the dark je napisao/la: ›
tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): › no ....malo je glupo govoriti o tome da sami odvjetnici dijele letke...ipak to za njih rade druge osobe koje upucuju klijente na odvjetike.....

Tko god da to radi nije u redu.....mislim šta će i pred frizerski stati pa ako te frizer ne ošiša kako si zamislio pa da ga tužiš...mislim bizarno


to se slažem i to sam vec napisao...
da treba odvojiti one koji na neki nacin stvarno žele pomoci u smislu izvlacenja stvarno zasluženih novaca...od onih koji su samo željni brze zarade...preko tuđih leđa....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: