Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kakva su vaša iskustva sa poslodavcima?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
nicoll
Offline
Avatar

Ukupno postova: 236
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.11.2010. 14:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam trenutno nezaposlena..dva puta sam već dala otkaz...kod prvog otkaza sam ostala bez dijela zadnje plaće, ali preživjela sam to, ionako sam došla u "bolju"firmu i za veće pare..haha...ovaj drugi posao se ispostavio živo sranje i vrijeđanje i pljuvanje po meni.....dala otkaz..i naravno da nisam vidjela zadnju plaću, a kao dobrostojeća firma!
Znam da je teško naći ikakav nekakav posao, pogotovo dobar, ali..neću biti ničiji rob...
Okej, ja sam se vratila živjeti privremeno kod staraca, a znam da to ne mogu svi...

Samo što sam se sada počela suočavati na razgovorima za posao sa nekim dr stvarima o kojima do sada nisam razmišljala..a to je da sam žena! Nevjerojatno! Uvijek ista priča..jesam li udana? imam djecu? dečka? jel planiram skoro?to je ugovor na određeno,znate?
Dobro da me ne pita kada sam imala zadnji sex i mjesečnicu?! Gadan osjećaj kada te tako "izrešetaju"pitanjima...još kad me pita nacionalnost?!Za koji k.. ti je to bitno?!
Strašno je što imam hrpu prijateljica koje su diplomirale kada i ja i sve nezaposlene...a ja sam "sretnica"jer sam barem kratko radila...dok su muškarci u mojoj struci rijetko nezaposleni..zapravo ja ne znam niti jednog takvog.
Jedan mi je poslodavac otvoreno rekao nek si nacrtam brkove (na slici u životopisu) i promijenim ime, pa onda neće biti problema, da je njemu žao ali to je realnost, sa ženama samo komplikacije!
Aaaaa...na ovo zadnje nemam komentara..
Ali neću dopustiti da me obeshrabre, jer znam primjere gdje su poslodavci super..To ne mora tako biti!


Još bih dodala da su na zadnjem poslu svi moji kolege bili toliko nezadovoljni poslodavcem, ogorčeni, isfrustrirani jer nemaju pravo na privatno vrijeme,jer ne postoji radno vrijeme...a onda kada imaju priliku to i reći i pokušati nešto promijeniti pokunje se, ili još bolje ulizuju se tom istom..meni je to fuj i ponižavajuće...ne cijenim to, niti te ljude više gledam istim očima..
Ljudi su prečesto kukavice...sebe smatram borcem..tražim dalje, tražim bolje, i sigurna sam da ću to i naći, jer TO NE MORA BITI TAKO! pozz....

_________________
Ona njemu:
"Bilo bi lijepo da si malo uzbuđen."
On njoj:
"Bilo bi uzbudljivo da si malo lijepa." osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.11.2010. 14:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@nicoll znam kako je, i mene redovito na razgovorima za posao pitaju jesam li udana, kad planiram... ako kažem ne i ne, onda me pitaju jel imam dečka... katastrofa, toliko se nekad nanerviram da mi dođe da ih sve pošaljem u lijepu pičku materinu. Totalna spolna diskriminacija kako god okreneš. Trebale bi na svakom razgovoru reći da se nikad ne planiramo udati i imati djecu tako da oni jadni ne moraju razmišljati o porodiljnom dopustu i radniku na zamjeni. Jer, ipak to je dupli trošak. STOKA.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.11.2010. 14:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E baš...
Kad si mlada, udat' ćeš se..imat djecu,mlada si -nemaš iskustvo.. ne valja..kad imaš djecu, određene godine i iskustvo opet se boje bolovanja (radi djece) ili mogućeg porodiljnog, opet nije dobro...kad ti djeca odrastu..opet nije dobro ..previše godina na leđima.
Izgleda da bi bilo najpametnije da se žene drže kuće i kuhanja i odgoja djece...šovinisti.

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.11.2010. 15:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da vas malo smirim - ja sam muško pa me pitalo imam li djecu, jesam li u braku i planiram li djecu.
Za neke poslove je to bitno. Za neke nije.
Nažalost - kod nas svaka šuša pita ista pitanja. Ako ću raditi u supermarketu i slagati robu 8 sati dnevno - boli te k... jesam oženjen ili ne.
Ako ću ići okolo po svijetu i po cijele dane raditi automatiku po tvornicama - ima smisla i prednost je ako nisam u braku i bez djece.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nicoll
Offline
Avatar

Ukupno postova: 236
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.11.2010. 22:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Okej..to stoji..znam da pitaju i muške..ali nećeš ti ostat trudan pa htjet na trudnički..

Ali ja sam znala za kakav posao se ja prijavljujem...ne bih se niti prijavljivala da ne pristajem na navedene uvjete o radnom vremenu, rad na terenu.....nego meni su dali obrazloženje da im treba slobodna ženska jer: znate prekovremeni i tako to, pa je nezgodno ako imate djecu i obitelj to odvraća pažnju...
žena sam, pretpostavimo da ako sad nemam djecu da ću ih jednom imati..kad tad..
zašto si me onda uopće pozvao na razgovor ak si već odlučio da nećeš zaposliti ženu..

onak, zadnje što trebam su lažne nade...
i onda ja trebam biti presretna i zahvalna na bilo kakvom poslu koji uspijem dobiti budući da imam jajnike pa je za pretpostavit za ću sve pokvarit i upotrijebit ih jednog dana...

ma nisam neka vruća zagovornica ženskih prava, samo teško mi je gledati te glupane koji su studirali duplo dulje od mene i sad su neke facice, a ja ne mogu naći solidan posao...samo zbog jajnika.. Sad

_________________
Ona njemu:
"Bilo bi lijepo da si malo uzbuđen."
On njoj:
"Bilo bi uzbudljivo da si malo lijepa." osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
trauma_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 816
Lokacija: Pa na poslu !!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.11.2010. 23:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nicoll je napisao/la: ›
Okej..to stoji..znam da pitaju i muške..ali nećeš ti ostat trudan pa htjet na trudnički..

Ali ja sam znala za kakav posao se ja prijavljujem...ne bih se niti prijavljivala da ne pristajem na navedene uvjete o radnom vremenu, rad na terenu.....nego meni su dali obrazloženje da im treba slobodna ženska jer: znate prekovremeni i tako to, pa je nezgodno ako imate djecu i obitelj to odvraća pažnju...
žena sam, pretpostavimo da ako sad nemam djecu da ću ih jednom imati..kad tad..
zašto si me onda uopće pozvao na razgovor ak si već odlučio da nećeš zaposliti ženu..

onak, zadnje što trebam su lažne nade...
i onda ja trebam biti presretna i zahvalna na bilo kakvom poslu koji uspijem dobiti budući da imam jajnike pa je za pretpostavit za ću sve pokvarit i upotrijebit ih jednog dana...

ma nisam neka vruća zagovornica ženskih prava, samo teško mi je gledati te glupane koji su studirali duplo dulje od mene i sad su neke facice, a ja ne mogu naći solidan posao...samo zbog jajnika.. Sad


Promijeni spol

_________________
Um caruje, a Dundo Maroje! Mr. Green
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: