Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Mladima sex kao dobar dan

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Lorelai
Offline
Ukupno postova: 166
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.04.2006. 7:22 
Naslov:  Mladima sex kao dobar dan
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prema rezultatima istraživanja Zavoda za javno zdravstvo provedenim među studentima prilikom sistematiskih pregleda, u našoj regiji tinejđeri i adolescenti u prosjeku postaju seksualno aktivni u svojoj sedamnaestoj godini. Iako je sam prosjek u pozitivi među ispitanicima je zabilježen i veći broj onih koji su se u prvi seksualni odnos upustili između trinaeste i šesnaeste godine. No, daleko je šokantniji podatak da je za gotovo pedeset posto ispitanih “nepoznat” broj osoba s kojima su unutar godine dana imali seksualni odnos, što bi laički značilo da je mladim danas postalo sve teže pratiti točan broj seksualnih partnera!

Kako pokazuju i istraživanja na nivou Hrvatske, na sve veći broj partnera među mladima znatno utječe životni stil pojedinca, a faktor koji danas ima najveći utjecaj na učestalo mijenjanje partera je korištenja droga i alkohola.
- Djevojke-ovisnice ponekad imaju seksualni odnos s dilerom zbog droge i to ne smatraju promiskuitetom ni prostitucijom. Iako je broj seksualnih partnera u protekloj godini relativno nizak, a prema podacima iz fokus grupa mladi izjavljuju da uglavnom "imaju stalnog partnera uz poneke avanture", ipak je 24 posto djevojaka i 45 posto mladića imalo više od tri partnera u životu, što upozorava na povećanu sklonost promiskuitetu – objašnjava prim. mr. sc. Marina Kuzman iz Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo

No, s druge strane, statistike izvedene iz anketa o seksualnoj aktivnosti mladih na području Osječko-baranjske županije pokazuju da su mladi ljudi u nas poprilično osvješteni kada je riječ o korištenju zaštite pri seksualnim odnosima. Tako se, tek manje od jedan posto ispitanih studenata izjasnilo da prilikom seksa “ne koristi ništa” dok više od pedeset posto njih koristi prezervative kao zaštitu i od neželjene trudnoće i od spolno prenosivih bolesti. Ostalih, oko četrdeset posto ispitanih, na prvom mjestu fokusiranih na sprječavanje neželjene trudnoće, pri seksualnim odnosima koriste hormonsku kontracepciju, prekidanje snošaja i u nešto manjem broju “tehniku” računanja “sigurnih dana”. Budući da je riječ o onima koji se istvremeno izjašnjavaju kako dulje vrijeme imaju samo jednog seksualnog partnera lako je doći do zaključka kako mladi Slavonci ipak imaju odgovoran pristup naspram sexa. Ma koliko broj partnera koje promjene granači sa promiskuitetom.

Lorelai031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
paperje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 794
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.04.2006. 11:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma lako sad fantazirat! mladi ne valjaju, fukaju se na svakom cosku (cast izuzetcima), droksaju se, cugaju... bla ser bla!
ovo drustvo jos uvijek nije skontalo da ne mora izmisljat toplu vodu, pogledajmo u susjedovo dvoriste!
PREVENCIJA!! znaje je kljucno u obrani od ove i ostalih drustveno (ne)pozeljnih pojava.
sigurna sam da bi mladi ljudi rado upisivali izborni predmet u skolama koji bi ih educirao o ljudskoj spolnosti itd. samo u slucaju da se taj predmet ne svede iskljucivo na "nista prije braka, to ne valja!"!! ovo objasnjenje je toliko prozirno da ne moze biti dovoljno nijednom prosjecno inteligentnom bicu, a vecina nas se nalazi upravo tu negdje. e, da i da ga ne predaje kakav dvolicni svecenik!
kad djeca u skolama uce i kojekakve apsolutno irelevantne cinjenice kojima poneki profesori lijece svoje frustracije, ne vidim zasto ne bi (rado )ucila i neke puno korisnije i vaznije stvari od kako se zvao napoleonov konj
vratite nam domacinstvo Smile

_________________
ne moras biti super-optimist, ali ako na sve gledas crno, za tebe sunce zalazi vec ujutro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.04.2006. 18:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dobar dan...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.04.2006. 23:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije da sam neki stari, al moja generacija i ja smo u osnovnoj još visili po igralištima s loptom i u kompjuterskim igraonicama te najdalje što smo došli sa suprotnim spolom je pusica uz šetnjicu promenadom, a dvije generacije mlađi od nas su počeli s prstenjačenjem za bon od 35 kuna u školi koju sam ja pohađao...

i još čitam po raznim forumima s kolko se gubi nevinost i nije rijetkost da neki kažu kako su napravili da budu kul u društvu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
paperje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 794
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.04.2006. 23:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa eto i ja sam jos jako mlada i dobro se sjecam jedine dvije cure koje su se fukale jos u osnovnoj. covjece, pa samo se o njima pricalo, ali se nekako ne sjecam niti jednog pozitivnog konteksta
ma mene ne dodiruje to kao "izgubila nevinost u 13.", nego to sto su ta djeca tolko balava i glupava pa do punoljetnosti ne zavrse srednju, ali zato izrode preko nekoiko djece...
djeca imaju djecu, bljak!!

_________________
ne moras biti super-optimist, ali ako na sve gledas crno, za tebe sunce zalazi vec ujutro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.04.2006. 23:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i njima je , tih dana, svaki put to bio "dobar dan"...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marigold
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Lokacija: krevet
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.04.2006. 0:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gledala sam bila u direktu jednom,baš je ovo bila tema i cura 22.g na pitanje s koliko je tipova spavala odgovara: "Manje od Maddone, a više od moje stare" i onda kaže sa više od 100 muškaraca da je spavala i smatra to normalnim što je najsmješnije...

_________________
you know im gonna want some,want some
lets do this like a prison break,
I wanna see you scream and shake.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.04.2006. 0:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neka tifusarka

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marigold
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Lokacija: krevet
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.04.2006. 0:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, a na pitanje jel se boji spolnih bolesti kaže: Neeeee!
Iako ne koristi uvijek zaštitu..
A trebao si je vidjeti kad su je prikazali kod doktora kad se testirala: gutala je knedlu..

_________________
you know im gonna want some,want some
lets do this like a prison break,
I wanna see you scream and shake.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
paperje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 794
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.04.2006. 1:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eto ti prekrasno!!!
o takvima ja govorim kad kazem da ih treba poceti uciti dok nije kasno

i siba se savija dok je mlada...

_________________
ne moras biti super-optimist, ali ako na sve gledas crno, za tebe sunce zalazi vec ujutro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
super_leptir
Offline
Avatar

Ukupno postova: 203
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.04.2006. 1:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja osobno ne zelim prije braka i nisam niti sa jednom djevojkom imao spolni odnos do sada. i sto dalje sve sam cvrsci u svojem uvjerenju da nemem odnose prije braka. pricaju mi ljudi koji rade u centru za duhovnu pomoc kakve to probleme donosi i s kakvim im problemima mladi (posebno djevojke) dolaze. da ne spominjem duhovne i psihicke probleme kojih ima napretek (jer se u spolni odnos stupa dok se jos ne zna ni razlikovati ljubav od zaljubljenosti)... samo od fizickih problema su rak maternice, smanjena plodnost,... sve uzrok ima u preranom stupanju u spolne odnose!

_________________
Sve je moguće osim onog što je nemoguće!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
paperje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 794
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.04.2006. 1:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ok, super leptire, ne mogu reci da te bas do kraja razumijem, ali cijenim tvoje uvjerenje i ustrajnost.
ali znas, na zalost, neki ljudi stupe u brak, a jos su uvijek jednako nezreli kao i sa 15 kad ih je najzesce pucao pubertet. joj sad cu zvucat ogavno, ali ja ne bi da takvi imaju bebice... nikad

_________________
ne moras biti super-optimist, ali ako na sve gledas crno, za tebe sunce zalazi vec ujutro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
super_leptir
Offline
Avatar

Ukupno postova: 203
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.04.2006. 1:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma malo tko to uopce razumije... ali ja znam koliko su meni veze bile ljepse kada sam se cuvao od spolnih odnosa, od onih veza u kojima sam dopustao... onako.... kao do neke gfranice...
u ovim prvim vezama sam uvijek bio slobodniji, sretniji, iskreniji i bilo mi je draze vidjeti tu osobu, i bas mogu reci da sam ju vise i postivao... zbilja!
a sto se tice tih koji u brak ulaze nespremni (ili nezreli)... ne znam sto bih rekao. ima ih puno! i zao mi je takve djece i onih koji ce morati zivjeti s njima! no takvi brakovi rijetko i potraju. hrvatski brakovi se u 40% (da skoro pa pola) slucajeva zavrsavaju razvodom! zamisli! 40%!

_________________
Sve je moguće osim onog što je nemoguće!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marigold
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Lokacija: krevet
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.04.2006. 1:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se sa super leptirom da se ne treba stupati u spolne odnose bez ljubavi, jer stvarno ne znam šta dobro to donosi...

_________________
you know im gonna want some,want some
lets do this like a prison break,
I wanna see you scream and shake.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
super_leptir
Offline
Avatar

Ukupno postova: 203
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.04.2006. 1:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja se slazem s marigold! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: