Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Slavonija i Dalmacija siromašnije nego 1990.

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.10.2010. 21:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zaključak: obratite se Superhiku u Drinovcima. Zagreb ništa nije kriv. Sve pi*darije je radio Branimir sa odličnicima. Preko SLB Osijek. A sada Branimir prodaje autonomaške gluposti tek toliko da zamagli priču o privatizaciji. A neuki kmetovi puše Branimirove bajke.
Za situaciju u Slavoniji je kriv samo i isključivo Branimir i klika koja se okupila u HDSSB-u. Pronađite izjave Branimira dok je Franjo bio živ a u kontekstu IDS-a i Kajina. Branimir je bio pobornik centralizacije i protiv autonomije. Pametnome dosta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.10.2010. 22:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

crveni je napisao/la: ›
Zaključak: obratite se Superhiku u Drinovcima. Zagreb ništa nije kriv. Sve pi*darije je radio Branimir sa odličnicima. Preko SLB Osijek. A sada Branimir prodaje autonomaške gluposti tek toliko da zamagli priču o privatizaciji. A neuki kmetovi puše Branimirove bajke.
Za situaciju u Slavoniji je kriv samo i isključivo Branimir i klika koja se okupila u HDSSB-u. Pronađite izjave Branimira dok je Franjo bio živ a u kontekstu IDS-a i Kajina. Branimir je bio pobornik centralizacije i protiv autonomije. Pametnome dosta.


Jel' on onda prodo' i panonsko more, pa mi sad ne možemo ko' dalmoši živjeti od galebarstva i izdavanja soba?

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.10.2010. 22:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne znam, ali: ove regionalističke fore su jako opasne. Bila bi sada smrt za Slavoniju da se "odcijepi" financijski od centralne države. Jer Slavonija ima manje prihoda od rashoda. Tako da te priče vole imbecili koji padaju na populizam. Za primjer, Baranja ima manji prihod od prosječne Afričke države.
Evo ja sam iz Slavonije, a u Zagrebu sam. Plaća mi je u prosjeku prije krize bila 12000 do 16 000 kuna. Porez na 16 000 kn je bio cca 7000 kn. Od mog poreza je dobar dio išao Slavoniji.
U Slavoniji je prosječna plaća 3500 kn. Porez na 3500 kn je 1000 kn.
Pa si napravite cost/benefit analizu. U slučaju jače regionalizacije, Slavonija je u qrzu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marijuan
Offline
Ukupno postova: 302
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.10.2010. 3:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pernabukano je napisao/la (Pogledaj post): ›
Potpis. Ovime zauvijek zatvaramo tezu o kažnjavanju nekog dijela Hrvatske zbog određene političke grupacije.


dežurne hdssb-ovce još uvijek lupetaju gluposti na ovom forumu. crveni je lijepo opisao neke radnje dok je regionalistička ekipa bila HDZ. osim toga, lijepo je platiti odštetu Hypo banci novcem poreskih obveznika jer su posljednji idealne ovce za šišanje. zapitaj se kako je to biti četvrti industrijski grad u Jugi (mada je tada Osijek bio prometno izoliran) i onda pasti na prosjački štap. za takvo nešto nije zaslužan niti kriv Zagreb nego kriminalna elita koja je 1990. godine došla na vlast i Osijek im je bio švedski stol. najbolje od svega što se ta elita tek 2005. godine sjetila Osijeka i Slavonije osnivajući HDSSB. gdje su do tada bili, ne zna se. ako može savjet, prijavi se na Zenica.com i širi gluposti koje ovdje pišeš.

_________________
"Ljudi koji se boje umiru svaki dan. Hrabri samo jedanput." Paolo Borselino
http://zbogompameti.bloger.hr/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.10.2010. 10:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

crveni je napisao/la: ›
Ne znam, ali: ove regionalističke fore su jako opasne. Bila bi sada smrt za Slavoniju da se "odcijepi" financijski od centralne države. Jer Slavonija ima manje prihoda od rashoda. Tako da te priče vole imbecili koji padaju na populizam. Za primjer, Baranja ima manji prihod od prosječne Afričke države.

Samo čovjek koji je riješio vlastita egzistencijalna pitanja može biti samostalan. Samo regija koja može samu sebe izdržavati može pričati o autonomiji. No, likovima koji su uništili i ono što je preživjelo tri ratne apokalipse važno je samo jedno: siromaštvom, izoliranošću i medijskom blokadom lakše se vlada. Mrak je okolina gdje se oni najbolje snalaze...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.10.2010. 10:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

marijuan je napisao/la: ›
pernabukano je napisao/la (Pogledaj post): ›
Potpis. Ovime zauvijek zatvaramo tezu o kažnjavanju nekog dijela Hrvatske zbog određene političke grupacije.


dežurne hdssb-ovce još uvijek lupetaju gluposti na ovom forumu. crveni je lijepo opisao neke radnje dok je regionalistička ekipa bila HDZ.


ak je CRVENI tako rekao onda nemamo sta pricati. eo idem se odamh uclanit u SDP. crveni je sve lijepo ispricao (smajlic koji se ruga)

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.10.2010. 10:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Netko je spomenuo jučer onog idiotskog bivšeg ministra policije. Možda je to najbolja slika kadra koji vodi Slavoniju: blaži oblik retardacije, čudom stranačkog debilizma dospio čak i do mjesta - ministra, s kojeg je sklonjen kako ne bi više sramotio ni sebe ni stranku ni to mjesto - i gurnut u Slavoniju. Što je Slavonija postala? Smetlište za odlaganje propalih kadrova? Dobrodošli; savršeno se uklapaju u ekipu koja je pljačka već 20 godina...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.10.2010. 13:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

centurion je napisao/la: › ak je CRVENI tako rekao onda nemamo sta pricati. eo idem se odamh uclanit u SDP. crveni je sve lijepo ispricao (smajlic koji se ruga)


A čuj, revizije dobrog dijela privatizacije su javni dokumenti. Tamo ti sve piše. Potpisala Šima Krasić. I sve štima sa svime što sam napisao. A to što jedan dio ekipe po forumima ne želi gledati službene dokumente i voli filozofirati po birtijama - to je njihov problem. Naime, to ako ti želiš biti neuk i ako želiš ostaviti dojam retaja - nije ni prekršajno niti kazneno djelo. Feel free.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.10.2010. 13:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

crveni je napisao/la: ›
centurion je napisao/la: › ak je CRVENI tako rekao onda nemamo sta pricati. eo idem se odamh uclanit u SDP. crveni je sve lijepo ispricao (smajlic koji se ruga)


A čuj, revizije dobrog dijela privatizacije su javni dokumenti. Tamo ti sve piše. Potpisala Šima Krasić. I sve štima sa svime što sam napisao. A to što jedan dio ekipe po forumima ne želi gledati službene dokumente i voli filozofirati po birtijama - to je njihov problem. Naime, to ako ti želiš biti neuk i ako želiš ostaviti dojam retaja - nije ni prekršajno niti kazneno djelo. Feel free.


ma ok ja sam za da onaj ko krade i ubija ide u zatvor.
ali i hdz i sdp su bili na vlasti i imali su te dokumente i nitko od njih nije procesuirao to. NITKO. da je bilo nesto sumnjivo A DA NIJE UPETLJAN cijeli HDZ vec bi davno bili zbog toga u zatvoru ali ocito da je to bila politika HDZ-a a vjerovatno i SDp ima prste u svemu kad se nije bakcao sa privatizacijom kad je dosao na vlast.
Ja iskreno zbog tih 90tih nikad nisam glasao za HDZ ali isto tako necu ni za SDP jer su jos veci nesposobnjakovic i i njonjavci.
Ak cemo po rezultatima gledati jedino se Osječko-baranjska županija izdigla iz sivila Slavonije i to od kad ju je vodio Bubalo.
To su rezultati i cinjenice isto kao sto je u ostalim slavonskim zupanijama na vlasti hdz kao i u drzavi a oni nazaduju. znaci da se ajmo reci "izbaceni hdz" u obliku hdssb-a pokazao sposobnim vodit zupaniju usprkos inatu a ostale zupaniej uz pomoc drzave padaju..eto to je meni bitno..a ak neko krade,podmicuje i ubija nek ide u zatvor..NRANOV, pod pretpostavkom da dva velika LOPOVSK klana (hdz i sdp) ne podmecu malima kao sto su do sada unistili sve je rjedino tako mogu ostati na umjetnoj svađi između ta 2 velika bloka a zapravo su ISTI!!

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.10.2010. 14:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Naravno, HNS na lokalnoj razini koalira sa strankom čiji su pripadnici opljačkali Slavoniju. Vrdoljak, dok je zalazio u Zimsku luku i dok je studirao, bio je normalniji. Čovjek je totalno otišao u qratz. Sad mi je krivo što ga nismo više vrijeđali, dok je bio nitko i ništa.
Ali nema veze. U gradu i županiji su sve lokalni ljudi. Vaši Slavonski. To što je sad takvo stanje u Slavoniji je (opetovano) krivica Branimira i lokalnih odličnika.
Ali je činjenica da oni koji su bili u HDZ-u, a sad su u HDSSB-u, su bili umočeni u privatizaciju po Slavoniji. Lijepo su brinuli o građanima, nema što.
Isto tako, Branimir je lijepo surađivao sa Tankosićem. Tankosić je, da podsjetim 90-tih bio umočen u šverc preko takozvane SAO Krajine.
Vi svi kao da gubite pamćenje, i ne sjećate se što je bilo 90-tih???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.10.2010. 14:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sad sam ti napisao gore.. i hdz i sdp su bili na vlasti i trebali su to istraziti. NISU. ja nisam 90tih bio u hdz. al sad jesam za decentralizaciju i regionalziam
(lako tebi iz Zg sa 13milja palce pricat da ne treba decentralizacija - a sad su odjednom sve stranke za to ??). i opet kazem rezultati nase zupaniej su daleko bolji od ostalih slavonskih zupanija. ak treba i 100 puta cu ti to ponovit a ti ignoriraj!
al kao sto ja tebe ne mogu okrenit tako ne mozes ni ti mene da glasam za sdp ili hdz jer je to isti g.. a drugo pakovanje.

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.10.2010. 14:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobro su ti odgovorili malo prije: za decentralizaciju trebaš imati financijsku podlogu. Sada se kurčite da hoćete decentralizaciju, ali decentralizacija povlači sa sobom da MORATE imati samoodrživu regiju. Što Slavonija nije. Ja vjerujem da bi Centralna Hrvatska odahnula (financijski) da se napravi decentralizacija. Kažem, ja sam inače iz Osijeka. Imam kuću u Slavoniji. Ali dok plaće ne budu na nivou 12-16 000 kuna - ne vraćam se. U Osijek dolazim kada moram. I to se zadržavam max 1 do 2 dana. Loše mi bude kad pogledam kak je u Osijeku sve u qrtzu i kak svu krivicu svaljuju na:
1. Zagreb
2. Europsku Uniju
3. Srbe, Židove, Muslimane, Marsovce, Sorosa

A pravi krivci za stanje su u Osijeku. Zahvalite im se što su vas skenjali iz 20-tog stoljeća u 18 stoljeće.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.10.2010. 15:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kako se pomaze brodogradilistima tako se trebalo davat i u Slavoniju da se razvije prerađivačka industrija a ne da prodajemo samo sirov proizvod sa njive ili farme.
Moramo se razviti u tom smislu,znaci SAMO DODANA vrijednost na nas gotovi proizvod nas moze razviti .
Dokle god drzava raspoređuje 90% novca i onda nama vrati mrvice mi se necemo razviti.Svaka regija mora raspolagati sa vise novca a pogotovo slabije razvijene regije koej zaostaju za sredisnjom hrv. i istrom

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debelodjubre
Offline
Ukupno postova: 128
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 02.10.2010. 16:28 
Naslov:  Re: Slavonija i Dalmacija siromašnije nego 1990.
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ti Crveni prvo moraš skontat da su centurion, pernabukano, simo i slični hdssb-ovi simpatizeri , poslušnici ...oni jednostavno moraju odbaciti valjane argumente i poslušno ponavljati čakru. Ili su retardi koji ne mogu skontat neke očigledne stvari, vjerujem ipak da imaju koristi, tj. da su poslušnici. Oni jednostavo moraju širiti HDSSB demagogiju po forumu, možda su plaćeni po rečenici, ko zna.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.10.2010. 16:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da onda zaradim jos 100 kn Smile

ja sam ti gore napisao cinjenicu - OSJEČKO BRANJASKA zupania je daleko utekla svim ostalim slavonskim zupanijama a jedino je tu na vlasti hdssb..ostale zupaniej se ne INATE i vjerovao ti ili ne uz licko-senjsku zupaniju ostale slvoanske zupaniej zauzimaju zadnja mjesta po BDP..
opet ponavljam , osijek i osječko-naranjska zupanija su u gornjoj polovici..
to su cinjenice i izmjereni podaci a ovo tvoje su naklapanja i tvoja proizvoljna misljenja.
a po meni :
ČINJENICA > razmišljanje by DEBELODJUBRE

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: