Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Taksi Cammeo vs. 'Stari taksisti' - Rat cijenama

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.02.2012. 19:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nama se preko vikenda jedno 2, 3 sata nisu ni javljali. Kakvi su ostali taksisti i koji su njihovi brojevi?

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.02.2012. 19:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Taxi Munja - 099 682 11 82

Dolazi na poziv i na sms. Vozila se jednom. Čist OK.

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
castanea sativa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 165
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.02.2012. 20:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da ima i neki taksist na 031200100---
aovo s kameom je šema da do četiri čovjeka mogu skupa za istu cjenu se vozit! već peti čovo ide pod novi račun...a do pet km je 20kn. barsu tak nama jednom rekli.....

_________________
volim da provociram bolide
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.02.2012. 21:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatalni_cevap je napisao/la (Pogledaj post): › ma jebem ja te stare taxiste, bili su bezobrazni sve ove godine s takim cijenama i sada kad je dosla konkurencija onda su se spustili na zemlju. nebi se kod njih sad vozio ni da je 1 kn


A ti bi u tom slučaju, putnike vozio besplatno? De, ne baljezgaj. Ljudi su naplaćivali toliko jer su mogli. To je tržište dozvoljavalo. I ja bih. Prilike treba koristiti, a u njihovim prijašnjim cijenama ne vidim ništa loše. Na kraju krajeva, nitko nikoga nije puškom tjerao da se vozi taxijem. Wink

Jutros sam se vozio Cammeom jer je bilo 5:30 u jutro, a na kolodvoru nije bilo gluve kučke. Vrlo rado bih da sam mogao okrenuti broj nekog starog taxiste, ali na žalost nisam imao broj. Htjedoh reći, da Cammeo izbjegavam u širokom luku. Da nije bilo tako hladno, išao bih pješice. Ovako sam sebi lupio pljusku. Odnos prema djelatnicima i način poslovanja, ujedno i naplate je u Cammeu katastrofalan. Pa ako treba biti katastrofalno, rađe ću dati 2 cenera neobrijanom nego lošoj kopiji "taxi službe".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
markonato
Offline
Ukupno postova: 380
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.02.2012. 23:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatalni_cevap je napisao/la (Pogledaj post): › tražen prijevoz za 17 ljudi od cvjetnog naselja do tvrdje.
udaljenost je malo veca od 5 kilometara, pa obicno kad ides sam je 20kn, a kad idu 2,3 ili 4 osobe to bude 30 kn kod svih osjeckih taxista.

posalju za nas 17 1 cammeo kombi i nas 17 se potrpa unutra.
u sred voznje vozac napise racun 200kn.
dodje do kruznog i vozi se u krug i vice ne idem dalje dok ne skupite pare.
dobije od svakog 10kn, i skrene prema kolodvoru, stane na kolodvor i trazi pojacanje. zove 3 auta jer "ima problema sa placanjem" hahh. (a nas 17 u kombiju)
na kraju dobije 200kn i odveze nas do tvrdje.

zao mi sto nismo malo ludji i sto nismo na kruznom (kad je stao) izasli van i prevrnili kombi.
mogli su poslat 4 auta i prevest nas kod ljude i naplatit po autu 30kn sto je 120kn.

NIGDJE nema ovakvog kaosa s taxistima!

tako da znate za ubuduce kad vidite da dolazi kombi po vas Wink


A koliko misliš da vam je trebalo naplatiti za vas 17? Obično ne branim Cammeo, ali mislim da sada niste u pravu. Ako je cijena oko 40 kuna do 4 osobe, jer ima tu malo više od 5 km do Tvrđe, a pošto je vas 17 to je 5 vožnji što će daljnjim izračunom dati 5 puta 40 cijenu od 200 kuna (priznajem da je glup način računanja, jer ako dođu kombijem to je jedna vožnja, ali oni tako rade, sve što je više od 4 osobe računaju kao dvije vožnje, više od 8 osoba 3 vožnje itd.), a opet ne znam zašto niste pitali cijenu prije nego su došli po vas pa ako vam ne odgovara zovete nekoga drugoga ili neka vam se pojasni zašto 200 kuna... i mislim da vas je bilo 16 da bi vam naplatili 160 Very Happy
I po ovome tvome izračunu, da računaju vožnju 30, ali mislim da je cijena malo veća za tu udaljenost, opet ne bi bilo 120 nego 150 kuna, jer je 5 auta, a ne 4 pošto vas je 17 Very Happy


Zadnja promjena: markonato; 14.02.2012. 23:35; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mzzi
Offline
Ukupno postova: 284
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.02.2012. 23:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne bi li 40 kn po vožnji (4 osobe) trebalo značiti da je udaljenost 9 km, budući da je 5 km=20 kn + svaki dodatni km je 5 kn...? I još budući da su se svi utrpali u jednu vožnju što daleko smanjuje potrošnju goriva nego 5 zasebnih vožnji, cijena bi čak trebala biti i niža nego da je došlo 5 posebnih auta...? Meni logično, ali ne i onome tko misli samo na zaradu, a to je Cammeo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
markonato
Offline
Ukupno postova: 380
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.02.2012. 23:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mzzi je napisao/la (Pogledaj post): › Ne bi li 40 kn po vožnji (4 osobe) trebalo značiti da je udaljenost 9 km, budući da je 5 km=20 kn + svaki dodatni km je 5 kn...? I još budući da su se svi utrpali u jednu vožnju što daleko smanjuje potrošnju goriva nego 5 zasebnih vožnji, cijena bi čak trebala biti i niža nego da je došlo 5 posebnih auta...? Meni logično, ali ne i onome tko misli samo na zaradu, a to je Cammeo.


I meni isto Smile ali sve se može pitati i prije vožnje, jer sa njima nikada nisam siguran kolika će cijena na kraju biti Very Happy
A oni su ti koji koriste priliku, pogotovo kada je loše vrijeme, kada je doček itd. itd. a uvijek ostaje GPP ili pješke ili svojim autom pa biraj Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatalni_cevap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 541
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.02.2012. 0:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mzzi tako je Smile

nake_rado nama se nije javljo munja,fritz,brada,ni kameo.
tek nakon 10-15 pokusaja se javio kameo :

markonato ne znam jesi li namjerno ili slucajno zanemario dio gdje govorim koliko kosta 1 voznja. znaci 30kn (nekad i 25) a ne 40kn. - znaci do 200kn (a ni blizu) nikako ne moze doc!
udaljenost od kuce do 'kod Ruže' u tvrdji 5,6km..
a da ne pricam da se ne moze usporedjivat cijena gdje sjedis normalno u autu i gdje lezis preko 6,7 ljudi u gepeku.

problem je sto tu noc nije bilo alternative, i to je bila jedina moguca opcija (jedini su se javili uopce) a za bus je bilo kasno. uzeo je lik sebi 100-150kn i dobro. koga jebe sljedeci put cemo opet zvat njih al ovaj puta cemo trazit bas kombi. bit ce super Smile

_________________
Potpis
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.02.2012. 0:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Otkad je pala ova snježurina nekoliko puta sam zvala Cameo. Prvi put sam nešto duže čekala da se jave na telefon (jasno je svima da se više ljudi vozilo taksijem jer mnogi nisu mogli ili htjeli izvlačiti automobile ispod snijega kao ni ja iz garaže kroz zameteno dvorište ).
Mada sam bila samo jedna osoba i platila 20 kuna od Juga 2 do centra - vozači su svaki put bili veoma ljubazni, kao i dispečeri. Uistinu nemam prigovora.
U mobitelu imam broj jednog privatnog taksiste, ali se nije javljao na poziv, a tako ni oni sa broja 200-100.
O tome kakav je vlasnik Camea i kako postupa prema djelatnicima - ne bih sada, jer to je posebna, koliko sam čula, tužna priča.

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.02.2012. 0:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatalni... nitko drugi vam se nije javio na telefon... udaljenost je bila nešto veča od 5 km...vožnja vas je došla "po glavi" manje od 12 kuna (ok,sjedili ste jedan na drugom, ali vam tako sardiniranim barem nije bilo hladno) Laughing
bez obzira na sve to - reci iskreno: koliki vam je bio ceh u "Ruži" Question
sigurna sam- mnogo veći od 200 kunića... zar ne Wink

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatalni_cevap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 541
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.02.2012. 1:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

al to tako nije bitno hoce netko dat za taxi 10 ili 15kn, nece nitko porpast za 5 kn. nego takav kaos sa taxijem nema nigdje. a tu cu voznju vjerovatno pamtit cijeli zivot Smile

_________________
Potpis
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.02.2012. 1:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

znam ja što si ti napisao, ali mi se čini da malo tko ne bi u takvim vremenskim neprilikama na bilo koji način pokušao malo više zaraditi... osim toga, toliko je ljudi čekalo prijevoz, a mislim da privatnici nisu ni htjeli voziti po tom nevremenu...
nije to sad da ja branim Cameo, ali znaš onu narodnu: prilika čini lopova, hahaha
(možda idu logikom da po snijegu i hladnoći automobili više troše ili se brže kvare, hehe)

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.02.2012. 7:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...petar pan taxi: 095-303-3333...pristojan čovjek, ista cijena...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
markonato
Offline
Ukupno postova: 380
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.02.2012. 13:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatalni_cevap je napisao/la (Pogledaj post): ›

markonato ne znam jesi li namjerno ili slucajno zanemario dio gdje govorim koliko kosta 1 voznja. znaci 30kn (nekad i 25) a ne 40kn. - znaci do 200kn (a ni blizu) nikako ne moze doc!
udaljenost od kuce do 'kod Ruže' u tvrdji 5,6km..
a da ne pricam da se ne moze usporedjivat cijena gdje sjedis normalno u autu i gdje lezis preko 6,7 ljudi u gepeku.

problem je sto tu noc nije bilo alternative, i to je bila jedina moguca opcija (jedini su se javili uopce) a za bus je bilo kasno. uzeo je lik sebi 100-150kn i dobro. koga jebe sljedeci put cemo opet zvat njih al ovaj puta cemo trazit bas kombi. bit ce super Smile


Vidio sam tek kasnije da je vožnja oko 30 kuna, što onim izračunom daje 150, a ovih 50 je očito za pretrpljeni strah Very Happy Very Happy ma sve to možete izbjeći kada dogovarate vožnju i pitate za cijenu, jer tamo cijenu ne određuje vozač, već oni u centrali. A opet na vas 17, 50 kuna nije puno, 3 kune po osobi više Very Happy ali opet nije ni u redu, ali od Cammea se i očekuju takve stvari pa je najbolje pitati odmah kolika je cijena da ne dođe do ovakvih situacija, jer kao što rekoh koriste situaciju za dodatnu zaradu i doček nove godine i loše vremenske uvijete i sve ostalo što mogu, a da su vam rekli i 350 kuna vjerojatno bi pristali ići sa njima, jer alternativu niste imali, a to je opet 20 kuna po osobi, probao sam ih i ja izbjegavati iz principa pa sam opet bio prinuđen koristiti njihove usluge i mogu samo reći da su vozači najmanje krivi od svega toga i u 90% slučajeva im i ostavim napojnicu, jer su i više nego ok u usporedbi sa centralom i pretpostavljenima im. Naravno i kod vozača ima budala, ali su u manjoj količini Smile
A to da se ne javljaju kada su u gužvi je možda i bolje, nego da kažu da će stići za 20 minuta pa ih nema sat vremena, kada već nisu toliko profesionalni da kažu da ne mogu doći unutar sat vremena, ali to je njihov način poslovanja koji će im se kadtad obiti o glavu, jer moram tu pohvaliti taksi Munju koji su uvijek rekli kada će biti dostupni uz ispriku da ne mogu prije, ali najbitnije da nisu lagali, pa ako želiš čekaj sat vremena, a ne ovako kao u Cammeu ili se ne jave ili ti kažu da će doći za 20 minuta pa ih nema sat vremena.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.02.2012. 13:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svega nekoliko puta sam se vozila Cammeom. Zadnji put išla sam od Gajevog do Brijesta prije 3-4 mjeseca i račun je bio oko 25 kn, tako nešto. Naravno, uvijek pitam dispečera koliko bi vožnja otprilike trebala iznositi.

Prije je do Brijesta bilo 40 kn, ali onda su normalizirali cijene. Četrdeset kuna je previše za tako malu udaljenost.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: