Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Cesta kroz Antunovac treća po broju nesreća, a ima samo jedan semafor?!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65866
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.09.2010. 7:00 
Naslov:  Cesta kroz Antunovac treća po broju nesreća, a ima samo jedan semafor?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stanovnici Antunovca, pogotovo roditelji školaraca, nezadovoljni su prometnom situacijom u mjestu, a prema riječima Antunovčanke Andrijane Tokić, glavnom cestom ne jure preko ograničenja samo osobni automobili nego i kamioni.

- "Ograničenje je 70 kilometara na sat, ali ga se samo rijetki pridržavaju, a jure i vozači kamiona kojih se najviše i bojim. Uz to, udaljenost između pješačkih prijelaza je velika pa su mještani prisiljeni pretrčavati opasnu cestu na neobilježenim mjestima. Mnogo kamiona u prolasku kroz Antunovac ide iz Mađarske u Bosnu i obrnuto pa mi nije jasno zašto im se dozvoljava vožnja kroz sela kada imamo autocestu" - nezadovoljna je Andrijana Tokić.

Pritužbe mještana stigle su i do načelnika Općine Antunovac Ivana Anušića koji, kako kaže, problem ne može lako riješiti.

- "Riječ je o državnoj cesti na kojoj su postavljena tri pješačka prijelaza. Jedan je osiguran pozivnim semaforom, na jednom se nalazi trepteće svjetlo koje je prije nekoliko godina kupila Općina, a treći je prijelaz obilježen samo zebrom i znakom. Na taj se prijelaz mještani žale te traže semafor i na njemu. Na žalost, tu odluku ne može donijeti Općina, a ja sam prije dvadesetak dana poslao dopis Hrvatskim cestama u kojemu tražimo semafor. Još uvijek čekamo odgovor, ali sam svjestan da semafor nećemo dobiti tako lako" - kaže Anušić.

- "U protekle dvije i pol godine u Slavoniji se najviše prometnih nesreća dogodilo na državnoj cesti D2: Osijek - Našice, i to njih 18. Slijede cesta D213: Osijek - Bijelo Brdo, gdje se dogodilo 14 nesreća, i cesta D518 (Osijek-Antunovac-Ernestinovo) s deset takvih nesreća" - doznajemo od Maje Marić, samostalne policijske inspektorice za odnose s javnošću u PU osječko-baranjskoj.

Najčešći uzrok koji dovede do nesreće je neprilagođena brzina. Potom slijedi oduzimanje prednosti prolaska, nedopuštene radnje vozilom te neodržavanje dovoljnog razmaka u odnosu na vozilo ispred sebe.

Semafor na pješačkom prijelazu bi, nema sumnje, usporio promet Antunovcem, a da se na dugačkoj ravnini kada se uđe u Antunovac često juri potvrdio nam je i Ivica Vuko iz Prometne policije.

- “Na tom potezu često kontroliramo brzinu jer je riječ o dugačkoj ravnoj dionici na kojoj se vozači lako zanesu. To područje, od Antunovca, preko Ernestinova do Laslova inače je poznato po bržoj vožnji pa su naše patrole redovito u kontroli”, objašnjava Vuko.

Autor: Ivan Sekol/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
barba
Offline
Ukupno postova: 209
Lokacija: svemir
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.09.2010. 9:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ima jedan zanimljiv uređaj u zapadnoj europi, statični radar. Oni su postavljeni po svim ''kritičnim točkama'' u naseljenim mjestima, detektiraju brzinu(neki i više prekršaja) i automatski šalju ''čestitke'' vozačima.

Isplativost?? 2 policajca*3smjene*1auto u kojem sjede i skojim se voze*12mj*30 dana = neka je 6000 bruto plaća 1 policajca * 6 policajaca u 24h * 30 * 12 + auto i gorivo(cca 30.000 godišnje) = cca 12.990.000,00 kn (mislim da uređaj košta manje)

pitam se kad će to doći kod nas

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MadWheels
Offline
Avatar

Ukupno postova: 27
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.09.2010. 11:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...je upravu si, ali nije problem u tome što je to skupo, nego kad te uhvati taj radar i pošalje čestitku onda tate, mame , dede i bake više nemogu zvati svoje veze u policiji i poništavat kazne... Pa zato 0 bodova od toga....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
grunding
Offline
Ukupno postova: 13
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.09.2010. 14:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam protiv semafora, u svakom selu ima po 3 komada usporavaju promet i kojekakova sranja, umejsto da naprave kvalitetnije ceste i kad vec imaju selo da onda naprave urbanisticki plan sela a ne da pored ceste prave kucu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MegaSmrT
Offline
Avatar

Ukupno postova: 680
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 21.09.2010. 14:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

grunding je napisao/la (Pogledaj post): › ja sam protiv semafora, u svakom selu ima po 3 komada usporavaju promet i kojekakova sranja, umejsto da naprave kvalitetnije ceste i kad vec imaju selo da onda naprave urbanisticki plan sela a ne da pored ceste prave kucu
Idijoti jurcaju po takvim cestama i ginu, pa je logično da se stave semafori, a ne da se grade kvalitetnije F1 staze.

Ideja o statičkim radarima je fantastična, no zapadna evropa je ekonomski, etički, tehnološki i sigurnosno 20 godina ispred nas. Oni razmišljaju o kvantnim računalima, mi smo još na abaku.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.09.2010. 15:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne kužim zašto neki misle da postavljanje semafora usporava vozace...
definitivno nije tocno...
semafor služi da bi pješak ajmo reći samo malo sigurnije prešao preko ceste...
a kretena koji voze 100km/h kroz naselje u tatinim autima..i to samo zbog toga što u autu furaju žemsku....ne bi li na taj nacin si osigurali kakav snošaj...ce biti uvijek...bez obzira na semafor......

ono što se slažem su ti radari koji se postave na kriticnim mjestima...pa makar i one imitacije...su daleko bolja opcija...

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gigi27
Offline
Ukupno postova: 122
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.09.2010. 16:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam skoro poginula u svoj jadnom Spark Chevroletu na onoj 90 stupnjeva oštroj okuci u Antunovcu, gdje je kamion bosanskih registracija u skretanju prešao na moju stranu oko jedan metar, i dobro da je auto mali pa sam se mogla dati skroz na desno inače bi me pokupio.....Ja sam samo stigla vidjeti njegovu glupu užasnutu facu! Na ovakvim mjestima treba biti učestala kontrola, ali ja tamo nikada nisam vidjela policiju, ama baš nikada!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Moondancer
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.09.2010. 16:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i gdje bi to slali kazne? U Bosnu? Jel itko misli da to njih zanima?
Bolje je staviti lezeceg policajca svakih 100m pa kad ga prodrma u autu drugi put ce razmiliti jel ce projuriti...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.09.2010. 17:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ležeci policajci su za goli penis...
zapravo oni su samo još jedan pokazatelj bahatosti...primitivizma i balkanizma vozaca na ovim prostorima...
jer kad staviš ležeceg murjanera..na cestu...kreten mrtvo hladno obiđe to po drugoj traci
a ako staviš na obje trake...onda se stanovnici kuca gdje se nalaze ti ležeci murjaneri..bune na buku i odmah pišu peticiju da se to ukloni....(takav slucaj je bio u dunavskoj ulici)

...ne bi se baš složio da su kamioni baš ti koji sa velikom brzinom prolaze kroz mjesto....
možda dojam vece brzine se dobiva zbog veceg vozila....no ne vjerujem da oni prekoracuju brzinu jednako kao vozaci automobila

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gigi27
Offline
Ukupno postova: 122
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.09.2010. 17:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Oooo, ono je očito bilo prekoračivanje brzine kada te u zavoju izbaci metar u tuđu traku! I to kamiončina duga 10 metara. Pa samljeo bi me da me dokačio!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.09.2010. 17:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gigi27 je napisao/la: ›
Oooo, ono je očito bilo prekoračivanje brzine kada te u zavoju izbaci metar u tuđu traku! I to kamiončina duga 10 metara. Pa samljeo bi me da me dokačio!


ne kažem za tvoj konkretni slucaj...
hocu samo reći da jedna lasta ne cini proljece...
mora tu ipak biti i bosanac za mješalicom Smile

isto tako slažem se da i među tim kamionđijama ima svakakvih
al odnos kamiona i auta je daleko veci u korist auta

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
studenac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Slavonija
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.09.2010. 23:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): › ležeci policajci su za goli penis...
zapravo oni su samo još jedan pokazatelj bahatosti...primitivizma i balkanizma vozaca na ovim prostorima...
jer kad staviš ležeceg murjanera..na cestu...kreten mrtvo hladno obiđe to po drugoj traci
a ako staviš na obje trake...onda se stanovnici kuca gdje se nalaze ti ležeci murjaneri..bune na buku i odmah pišu peticiju da se to ukloni....(takav slucaj je bio u dunavskoj ulici)

...ne bi se baš složio da su kamioni baš ti koji sa velikom brzinom prolaze kroz mjesto....
možda dojam vece brzine se dobiva zbog veceg vozila....no ne vjerujem da oni prekoracuju brzinu jednako kao vozaci automobila

... možda su ležeći policajci u Drinskoj, Dunavskoj ili Sljemenskoj kurton... ali oni kod Emmezete su pravi, visoki 10-15 cm cijelom širinom ceste pa ti majstore projuri ako imaš muda... takve treba staviti pa da vidim tko neće usporiti, a takvih i sličnih u metropoli ima na svakom koraku... a kako sam radio kao dispečer u jednom poduzeću koje se bavi prijevozom i te kako prekoračuju brzinu kamioni ili kombi vozila... VJERUJ... Put

_________________
Dok je ovaca bit će i šišanja. osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.09.2010. 5:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

studenac je napisao/la: ›
tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): › ležeci policajci su za goli penis...
zapravo oni su samo još jedan pokazatelj bahatosti...primitivizma i balkanizma vozaca na ovim prostorima...
jer kad staviš ležeceg murjanera..na cestu...kreten mrtvo hladno obiđe to po drugoj traci
a ako staviš na obje trake...onda se stanovnici kuca gdje se nalaze ti ležeci murjaneri..bune na buku i odmah pišu peticiju da se to ukloni....(takav slucaj je bio u dunavskoj ulici)

...ne bi se baš složio da su kamioni baš ti koji sa velikom brzinom prolaze kroz mjesto....
možda dojam vece brzine se dobiva zbog veceg vozila....no ne vjerujem da oni prekoracuju brzinu jednako kao vozaci automobila

... možda su ležeći policajci u Drinskoj, Dunavskoj ili Sljemenskoj kurton... ali oni kod Emmezete su pravi, visoki 10-15 cm cijelom širinom ceste pa ti majstore projuri ako imaš muda... takve treba staviti pa da vidim tko neće usporiti, a takvih i sličnih u metropoli ima na svakom koraku... a kako sam radio kao dispečer u jednom poduzeću koje se bavi prijevozom i te kako prekoračuju brzinu kamioni ili kombi vozila... VJERUJ... Put


ipak se ovdje radi o državnoj cesti...
tako da ne možeš ocekivati da ce postaviti takve ležece policajce....
kod nas jedini nacin da nekoga dovedeš u red je taj da ga opleteš po džepu....
ocito je ta metoda jedino prihvatljiva za naš mentalitet....

što se tice brzine...opet vjerujem da se radi o pojedincima...uglavnom mlađe dobi...koji kad prvi put sjednu za takvo vozilo...misle da su glavni frajeri u selu jer imaju najdužeg...odnosno voze veliki kamion ... Smile

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rori 1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Lokacija: sasvim blizu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.09.2010. 7:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nema tu veze mladi ili stari ,kamioni ili auti.Svaki drugi debil povuće na ravnini ulaska u selo kao nenormalan.Jer cesta je ravna ,duga dobre vidljivosti i tu se iživljavaju svi bolesnici za volanom.Svakodnevno se po cesti kupe mrtvi psi ,mačke jer nisu bili dovoljno brzi za prelazak piste.Ako je to zakonski moguće najbolje bi bilo staviti ležeće policajce ali one prave i da vidiš mira.Nema tu vajde od kažnjavanja vozaći jednostavno misle da mogu i da neće baš njih zaustaviti murija.Jbg takvi smo nemože se protiv mentaliteta i gena nikako, osim preprekama i represijom

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
grunding
Offline
Ukupno postova: 13
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.09.2010. 7:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MegaSmrT je napisao/la: ›
grunding je napisao/la (Pogledaj post): › ja sam protiv semafora, u svakom selu ima po 3 komada usporavaju promet i kojekakova sranja, umejsto da naprave kvalitetnije ceste i kad vec imaju selo da onda naprave urbanisticki plan sela a ne da pored ceste prave kucu
Idijoti jurcaju po takvim cestama i ginu, pa je logično da se stave semafori, a ne da se grade kvalitetnije F1 staze.

Ideja o statičkim radarima je fantastična, no zapadna evropa je ekonomski, etički, tehnološki i sigurnosno 20 godina ispred nas. Oni razmišljaju o kvantnim računalima, mi smo još na abaku.


dakle semafor ne USPORAVA PROMET on samo omogucuje pjesacima da predju preko semafora, a to ne znaci da se jebeni semafor u 1h ujutro kad nema ni kera na cesti u selu pali i drzi crveno 5 jebenih minuta. a to sto ti traktoristi idu po poljima bez registriranih traktora lokalnih auta koji su im za polje i motorica nikom nista, i da naravno nikom nista je i kad ti traktoristi izadju sa polja i ne operu taj jebeni traktor vec izbace 10 tona blata na cestu ili ostanu tragovi od stajskog gnojiva od cokadinaca do osijeka nikom nista.
ono sto usporava promet je kruzni tok a ne semafor, ako se semafor upali ne znaci da cu ja stat na njega ja bi morao stat ali ako se ja zablejim proletim kroz njega isto i na znak stop, koliko ljudi je proslo kroz stop a da nije ni prc napraivlo tek nakon 300m se sjeti e pa trebo sam stat.


Zadnja promjena: grunding; 22.09.2010. 7:45; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: