Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Stižu zakupci, otvorenje Portanove za šest mjeseci!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65861
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.09.2010. 7:00 
Naslov:  Stižu zakupci, otvorenje Portanove za šest mjeseci!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na gradilištu trgovačkog centra Portanova radi se bez predaha - gradnja ulazi u završnu fazu. Do otvorenja je ostalo još samo šest mjeseci, a iako se izvana možda čini kako je posla više nego vremena, od oka javnosti skrivena unutrašnjost otkriva posve drukčiju sliku.

Pročitajte i:
[23.03.2011.] Portanova otvorenje: Otkrijte čari Portanove već danas! [galerija 031]

- “U roku petnaest dana objekt će biti u potpunosti zatvoren, no već su sada u tijeku završni unutrašnji radovi. Postavljaju se pregradni zidovi i podne podloge. Ugradnja grubih instalacija je gotova i trenutačno se montira finalna instalacijska oprema. Šetnjom kroz unutrašnjost već se mogu vidjeti vizure prodajnih prostora, kina... Započeli smo i s izradom fasade, te s uređenjem parkirališnog prostora ispred centra”, kaže Maja Dorić, PR manager projekta Portanova, te dodaje kako uskoro kreće i useljenje stanara.

- “Prvi je na redu naš najveći zakupac, Konzum, za čijih ćemo 2.000 četvornih metara završiti sve pripremne radove do 5. listopada. Nakon Konzuma u prostor ulaze Zara, Bershka, Stradivarius i New Yorker s novim brandom Ann Christine, čiji bi prodajni prostori trebali biti sređeni do kraja godine”, najavljuje Dorić.

Uz spomenute brandove Portanova “udomit” će i Women Secret, S.Oliver, Kozmo, te Ferivi s Nike i Adidas programom. No, tu popisu zvučnih modnih marki nije kraj.

- “Trenutačno smo pred zaključenjem ugovora s još nekoliko tvrtki čiji će dolazak u Osijek oduševiti sve one koji kupovinu u njihovim prodajnim prostorima mogu trenutačno obaviti samo u Zagrebu ili u inozemstvu”, kaže Dorić.

Otvorenje Portanove planirano je za 15. ožujak 2011. godine, a Dorić da s obzirom na dinamiku radova i potpisivanja ugovora sa zakupcima ono neće kasniti ni dana.

Od približno 80.000 četvornih metara Portanove 40.000 četvornih metara pripada prostoru za iznajmljivanje, u koji će se useliti svi u Hrvatskoj najpoznatiji brandovi. Centar će imati veliki parkirališni prostor, s 1.600 parkirališnih mjesta, a približno dvije tisuće četvornih metara predviđeno je za prostore u kojima će se održavati kulturni, zabavni i sportski događaji. Osječanima će u Portanovi biti na raspolaganju i CineStar multipleks s devet kinodvorana.

Autor: Ivana Kukić Solar/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rori 1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Lokacija: sasvim blizu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.09.2010. 7:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jučer sam bila u Emmezeti i već sad izgleda pusto i potrošeno a kad se konkurencija otvori vjerovatno će zjapiti prazna.To se dogodilo u Mađi kad je Arkada otvorena Plaza je rapidno propadala .Šteta što je Konzum u igri najskuplja i ubjedljivo najlošija varijanta koja se mogla dobiti.No dobro dolazi novi cirkus u naš mali grad pa valjda trebamo biti sretni što ćemo imati puno novih fensi trgovina, jedino se pitam hoće li biti i kupaca osim šetaća praznih džepova.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.09.2010. 9:07 
Naslov:  Re: Stižu zakupci, otvorenje Portanove za šest mjeseci!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"zvučne modne marke"? really? u kojem svemiru?

cijela prica zvuci kao pretakanje iz supljeg u prazno: trgovine ce se zatvoriti u emmezeti i prebaciti u portanovu. konzum i kozmo odbijam komentirati uopce... a bofl roba u zari i new yorkeru - nemamo li vec dovoljno takvih trgovina u gradu? Rolling Eyes

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
set96
Offline
Avatar

Ukupno postova: 148
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2010. 10:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Velika laž u svemu je kad u medije plasiraju vijest kako će zaposliti stotinjak trgovaca.....To je istina...... Ali ne kažu da će zato propast još više malih trgovina i da će na zavodu zato biti nezaposlenih nego prije.

Naravno da nisam općenito protiv otvaranja dobrih prodajnih centara, ali bi me daleko više radovalo kada bi se otvarali proizvodni centri koji bi stvarali novu vrijednost.Tek tada bi se povećala zaposlenost pa bi ljudi i mali što za trošiti u trgovačkim centrima.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=Ng0Ce1VICp8
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jedan_iz_mase
Offline
Avatar

Ukupno postova: 173
Lokacija: Tu negdje, u masi
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.09.2010. 11:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad se otovri Avenue Mall (kojeg financira EBRD) curit će lova na sve strane... Mislim u crveno...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.09.2010. 12:03 
Naslov:  Re: Stižu zakupci, otvorenje Portanove za šest mjeseci!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To će izgleda samo biti migracija trgovina...
čudi me kako se još niti jedan kinez nije sjetio otvoriti kineski centar, kakav je sad otvoren u zg-u..to bi bio puno pogodak Cool

di će biti cinestar?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2010. 13:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da, otvaranje centara kod nas uglavnom samo znači migraciju pojedinih trgovina, ne nužno i povećanje ponude, a pogotovo ne nekih kvalitetnih trgovina! zašto nigdje (osim u westgateu) ne otvore peter murray?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kolacic
Offline
Avatar

Ukupno postova: 171
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.09.2010. 14:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

set96 je napisao/la (Pogledaj post): › Velika laž u svemu je kad u medije plasiraju vijest kako će zaposliti stotinjak trgovaca.....To je istina...... Ali ne kažu da će zato propast još više malih trgovina i da će na zavodu zato biti nezaposlenih nego prije.

Naravno da nisam općenito protiv otvaranja dobrih prodajnih centara, ali bi me daleko više radovalo kada bi se otvarali proizvodni centri koji bi stvarali novu vrijednost.Tek tada bi se povećala zaposlenost pa bi ljudi i mali što za trošiti u trgovačkim centrima.


što se mene tiče ti mali, nazovimo ih butici, neka slobodno propadnu...i jedva čekam da propadnu... jer to je čisti bezobrazluk... uvoziti robu iz srbije i bosne (čitaj: koridora) i onda prodavati po 5x većim cjenama.... bljuv Evil or Very Mad
Prošle god. išla si frendica tražiti neki kompletić... suknja + košulja ili sako.. i zađemo u kinesku i nađemo nešto oko 110kn...i odemo u jedan butik u centru grada, isto to, ista etiketa, proizvođač..sveee... 280kn!! Pa mrš!

...a ja se veselim ZARI... Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.09.2010. 14:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ZARA osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
neo091
Offline
Ukupno postova: 100
Lokacija: Ruska svemirska postaja
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2010. 15:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vidim slomili su se od zvučnih imena,hahahaha
da nije Ferivi?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.09.2010. 15:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zvučne modne marke? Možda su zvučne na Balkanu.

A bofl roba... Ne znam mogu li na prste jedne ruke nabrojati što sam kvalitetno kupila u zadnjih 10 godina. I one marke koje su nekad garantirale svojim imenom kvalitetu, danas su teški šrot. Zapravo, vjerujem da negdje u svijetu plasiraju kvalitetnu robu, a stoka sitnog zuba (Balcanicus vulgaris) dobiva muda pod bubrege.

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bingoosijek
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.09.2010. 16:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovakav trgovački centar je bio potreban osijeku i osječanima koji će i u kišnim ,hladnim danima moći negdje makar prošetati ako ne trošiti i pogledati film u kvalitetnom kinu..nadam se da će biti i bowling koji je odlična zabava.
što se tiče trgovina (zara,berska,stradivarius) odlično.. C&A i H&M dobro bi došli dodatno zbog veličina i pristupačnijih cijena..ali zašto konzum koji je skup će biti glavna prehrambena trgovina??? real,tesco ili auchan bili bi puno bolji izbor i nešto novo u našim krajevima..konzum je već na svakom koraku.. JEDVA ČEKAM,a složila bi se sa jednom osobom da su dosadašnji butici samo pljačka,loša skupa roba koju ne možeš reklamirati i često nadobudne radnice koje te gledaju preko oka ako samo gledaš a kasnije ne kupiš nešto iz trgovine..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2010. 17:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kolacic je napisao/la: ›
što se mene tiče ti mali, nazovimo ih butici, neka slobodno propadnu...i jedva čekam da propadnu... jer to je čisti bezobrazluk... uvoziti robu iz srbije i bosne (čitaj: koridora) i onda prodavati po 5x većim cjenama.... bljuv Evil or Very Mad
Prošle god. išla si frendica tražiti neki kompletić... suknja + košulja ili sako.. i zađemo u kinesku i nađemo nešto oko 110kn...i odemo u jedan butik u centru grada, isto to, ista etiketa, proizvođač..sveee... 280kn!! Pa mrš!

...a ja se veselim ZARI... Smile

a misliš da je u "zvučnijim" trgovinama u osijeku opravdan omjer cijene i kvalitete?! za primjer, u sisleyju u samom centru londona jedna konkretna stvar košta oko 290 kn, a kod nas u sisleyju je ta ista stvar 480 kn! u pepe jeansu nešto što tamo košta manje od 100 kn ovdje košta 150 kn. itd. dakle, već u startu je jeftinije, a kad još uzmeš u obzir njihov standard i naš...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2010. 18:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
da, otvaranje centara kod nas uglavnom samo znači migraciju pojedinih trgovina, ne nužno i povećanje ponude, a pogotovo ne nekih kvalitetnih trgovina! zašto nigdje (osim u westgateu) ne otvore peter murray?!



ma ne bi bio problem dovuci kvalitetnu robu...kad bi se ta kvalitetna roba imala kome tu ponuditi....koliko god mi željeli neke modne marke toliko ih ne kupujemo kad nam se ponude...(govorim za podrucje Osijeka)...
puno puta sam imao priliku cuti pricu...od onih malo imucnijnih koji si mogu priuštiti nešto skupo...
kako prigovaraju da za kvalitetnu robu moraju ici u purgeriju odnosno Zagreb da bi ju kupili
no prava istina je da te robe ima kod nas...opet bi se išlo kupovati u Zagreb...jer ta roba bi kod nas bila još skuplja...

sve u svemu...

nudi se onaj kvalitet i ona robna marka koja se može prodati....
za sve ostalo ce i dalje se ici u Zagreb

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.09.2010. 19:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la: ›
nudi se onaj kvalitet i ona robna marka koja se može prodati....
za sve ostalo ce i dalje se ici u Zagreb


Malo se miješa "kvaliteta" i "robne marke". Naime, kvaliteta je u posljednje vrijeme ujednačena. Sve se šije u Kini.

Raznolikost robnih marki je svakako veća u inozemstvu, pa nešto i u Zagrebu, no ipak nedovoljno da Hrvati općenito ne bi odlazili u inozemstvo kupovati odjeću. Kako Osječani, tako i Zagrepčani.

Najpoznatije robne marke, odnosno firme, sve manje rade sa franšizama i zastupništvima. Kako im je Hrvatska beznačajno tržište, zato ih u Hrvatskoj niti nema. Zato trgovci u Hrvatskoj, koji ne švercaju iz Kine, imaju znatno skuplju robu (jer su 3. ruka).

Ako će trgovački centar pomoći u tome da ljudi manje odlaze u Pečuh, Graz ili Maribor, onda je to velik korak naprijed. No trgovački centar bi morao osigurati prisutnost robnih marki kojih danas nema u Hrvatskoj - dakle, morao bi manje misliti na zaradu, a više dugoročno. Zasad se Portanova nije iskazala. Primjerice, H&M je mark azbog koje ljudi (misteriozno) odlaze u inozemstvo - Portanova bi im jedno vrijeme trebala dati prostor po nekoliko puta nižoj cijeni, ako ne i besplatno.

Propast trgovina u gradu neće smetati. Propast će zato što su loše. Loše stvari na tržištu propadaju. Eventualno povećanje broja zaposlenih ne odnosi se samo na prodavače, već na ogroman broj ljudi koji će servisirati tako velik trgovački centar, a za male trgovine u gradu nisu potrebni.

Otvaranje trgovačkog centra nema ama baš nikakav minus. Jedini je problem sa Portanovom bio u tome što se zbog nje blokirala konkurencija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: