Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Uskoro odluka suda - Vuletić traži 1,5 milijuna kuna

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65866
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.09.2010. 15:04 
Naslov:  Uskoro odluka suda - Vuletić traži 1,5 milijuna kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na Općinskom sudu u Osijeku 29. rujna bit će donesena presuda u sporu između Ivana Vuletića, bivšeg direktora gradske tvrtke Športski objekti d.o.o. Osijek, i njegove nekadašnje tvrtke. On je podnio tužbu jer mu je 12. listopada 2009. godine uprava tvrtke, nakon što ga je prvo smijenila s mjesta direktora, uručila izvanredni otkaz ugovora o radu, on smatra - nezakonito.

- "Smatram da sam otkaz dobio iz osvete. Naime, već ranije Trgovačkom sudu u Osijeku podnio sam drugu tužbu protiv ŠO, tražeći da mi, nakon što su me 29. travnja 2008. smijenili s funkcije direktora, isplate sve zaostale plaće do kraja menadžerskoga ugovora, koji je istjecao u veljači 2012. Dobio sam taj spor, što ih je očito razbjesnilo. No, otkaz je nezakonit, što dokazuje i obrazloženje, koje su sročili tadašnji direktor Vlado Zečević i odvjetnik Željko Švedl, a prepuno je nelogičnosti, neutemeljenih objašnjenja i krivih brojki. Zato očekujem da će presuda biti meni u korist", kaže Vuletić.

Od ŠO potražuje oko 130 tisuća kuna, što je ukupan iznos plaća koje bi primio između otkaza u listopadu 2009. i svibnja 2010., kada se zaposlio u građevinskoj tvrtki Osijek-Koteks. Prethodni slučaj, koji je razmatrao i presudio Trgovački sud, već godinu dana je na drugostupanjskoj instanci, Visokom trgovačkom sudu. Naime, ŠO je tamo podnio žalbu protiv nepravomoćne presude iz rujna 2009. godine da bivšem direktoru Vuletiću trebaju, na ime preostalih plaća, isplatiti 933.375,25 kuna s kamatom od 14 posto godišnje. Ako bi i Visoki trgovački sud odlučio u njegovu korist, ukupan iznos odštete Vuletiću bio bi čak oko 1,3 milijuna kuna.

- "To je velik iznos i nadam se da ga nećemo morati platiti, kao ni ovih oko 130 tisuća kuna. Ne mogu ništa komentirati dok presude ne budu pravomoćno donesene", kaže Zvonko Ibriks, aktualni direktor ŠO.

Još jedan bivši direktor najavljivao je kako će iz istih razloga, navodno nezakonitoga otkaza, tužiti gradsku tvrtku. Naime, bivši direktor Ukopa, Zvonimir Pavelić, nakon smjene u srpnju 2009. godine najavljivao je kako će podnijeti tužbu i tražiti isplatu svih zaostalih plaća do planiranog isteka ugovora. No, aktualni direktor Davor Lamza, koji je došao na njegovo mjesto, tvrdi kako to nije učinio.

- "Ne vodimo niti jedan spor protiv bivšeg direktora Pavelića", kazao je.

Pavelić nam se nije javljao na pozive.

Izvor: Glas-Slavonije.hr
Foto: Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mikro
Offline
Avatar

Ukupno postova: 500
Lokacija: Osijek VBK
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.09.2010. 15:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tako se zgrče lova a mi sitne ribe,šljakeri rintajte do 65-te godine starosti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
junfer&ca
Offline
Ukupno postova: 125
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.09.2010. 6:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mikro, kak ne kužiš, tu lovu bi Vule zaradio i da je radio. A ovak će zaraditi da ne radi.
Zašto će dobiti lovu treba pitati onoga ko mu je uvalio otkaz. Taj bi trebao makar 50% pljnuti iz svog džepa (kao što privatnici kad izgube spor plate radniku svih 100%). Onda bi se malo teže kojekakvi novokomponirani direktori državnih i gradskih poduzeća razmetali otkazima

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: