Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Policija u dva dana kaznila 68 biciklista

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.09.2010. 22:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svebor je napisao/la (Pogledaj post): › uz ovakve kao ti nitko se ne želi uključiti u promet.
već si u prošloj vezanoj temi stekao epitet agresivnog vozača, a sada se hvastaš kako si umalo pokupio babu jer si ju htio zaobići na pješačkom. bravo, care! Very Happy


Bravo care!
ajd prolčitaj opet što sam napisao pa budeš skužio koje si tele sad ispao Very Happy


@tom, ti i ostali..brate mili vozite di i kako želite...hvala bogu imate cijelu zimu za skupljat pare.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.09.2010. 22:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ali ti stvarno kao da si sa zadnje njive došao. no, od deklariranog turbofolkera ne možeš ništa bolje niti očekivati Very Happy
samo ti lijepo žuri polako pa nećeš nikoga morati zgaziti Wink

_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.09.2010. 22:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da su svi pacifisti u prometu i da se skuliraju nebi bilo potrebe ni za zakonima ni za pravilima ni za propisima. Pošto svi žure i svi su agresivci i imaju pajsere i svi su u pravu i žele ići kud hoće i kako hoće i koliko brzo hoće - onda moramo imati zakone i MORAMO poštivati zakone! Naravno, kako zakon glasi onda ga ja tako i provodim i koristim.

A kakve meni koristi od zakona kada ja dolazim na semafor na kojem je zeleno i usporim onako radi sebe i pogledam lijevo i desno iz navike a budala proleti kroz crveno meni s desna...i da ja nisam zastao i stao (na zelenom) zabio bi se u mene sa nekih 80-ak km h bočno! Toliko o pravilima i zakonima koje kad zagineš možeš mačku o rep okačit. Biciklisti su tu i pješaci pogotovo ugroženi!

@Boost - gdje nema označene biciklističke staze biciklist MORA voziti cestom, što više uz kraj. Gdje nema pješačke staze, pješak MORA hodati cestom.
Moja maksimalna brzina na šugavom biciklu je 55 km/h. Prosječna 25km/h s time da mogu održavati 30 dosta dugo. Po potrebi, ako tako promet zahtijeva mogu voziti i 40km/h. Prijatelj koji ima novog Treka kaže da piči 50 km bez problema zajedno s prmetom od čepina do osijeka. To možda neka stara ponika ili bmx bez kočnica maksimalnu brzinu od 20 km/h ima. Uostalom, uzmeš si biciklu, staviš za 30 kn ciklokompjuter i vidiš kolika je tvoja brzina. Ili proć kroz Drinsku - tamo ima onaj mjerač brzine kod škole - zna me i upozorit da usporim...hehe Smile Još ću dobit kaznu na biciklu za prebrzu vožnju!!! Wink

E sad, zbog kauboja u prometu ja prilagođavam pravila sebi, tako da i kad imam prednost dvaput provjerim hoćel kauboj dat meni moju prednost! Zato čekam na pješačkom da stane auto, i onda prijeđem cestu - pješke a i sa bicikla siđem pa opet čekam da mi se stane! Šta ja znam jel on tamo podešava stanicu na radiju i neće me vidjet i ja ode u bolnicu na par mjeseci - iako sam po ZAKONU sasvim u pravu!

Gdje nema biciklističke a promet je gust - pa naravno da ću vozit pješačkom stazom! Jeftinije mi je platiti kaznu nego boravak u bolnici!

Dobar vozač uvijek vozi tako da može ispraviti i tuđe greške!

Zakoni nisu uvijek na dobrobit ljudi. Zato ako razum nalaže nešto suprotno zakonu - pa naravno da ću poslušat razum! Možda su glupi ljudi pisali zakon!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.09.2010. 23:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ica je napisao/la: ›
Da su svi pacifisti u prometu i da se skuliraju nebi bilo potrebe ni za zakonima ni za pravilima ni za propisima. Pošto svi žure i svi su agresivci i imaju pajsere i svi su u pravu i žele ići kud hoće i kako hoće i koliko brzo hoće - onda moramo imati zakone i MORAMO poštivati zakone! Naravno, kako zakon glasi onda ga ja tako i provodim i koristim.

A kakve meni koristi od zakona kada ja dolazim na semafor na kojem je zeleno i usporim onako radi sebe i pogledam lijevo i desno iz navike a budala proleti kroz crveno meni s desna...i da ja nisam zastao i stao (na zelenom) zabio bi se u mene sa nekih 80-ak km h bočno! Toliko o pravilima i zakonima koje kad zagineš možeš mačku o rep okačit. Biciklisti su tu i pješaci pogotovo ugroženi!

@Boost - gdje nema označene biciklističke staze biciklist MORA voziti cestom, što više uz kraj. Gdje nema pješačke staze, pješak MORA hodati cestom.
Moja maksimalna brzina na šugavom biciklu je 55 km/h. Prosječna 25km/h s time da mogu održavati 30 dosta dugo. Po potrebi, ako tako promet zahtijeva mogu voziti i 40km/h. Prijatelj koji ima novog Treka kaže da piči 50 km bez problema zajedno s prmetom od čepina do osijeka. To možda neka stara ponika ili bmx bez kočnica maksimalnu brzinu od 20 km/h ima. Uostalom, uzmeš si biciklu, staviš za 30 kn ciklokompjuter i vidiš kolika je tvoja brzina. Ili proć kroz Drinsku - tamo ima onaj mjerač brzine kod škole - zna me i upozorit da usporim...hehe Smile Još ću dobit kaznu na biciklu za prebrzu vožnju!!! Wink

E sad, zbog kauboja u prometu ja prilagođavam pravila sebi, tako da i kad imam prednost dvaput provjerim hoćel kauboj dat meni moju prednost! Zato čekam na pješačkom da stane auto, i onda prijeđem cestu - pješke a i sa bicikla siđem pa opet čekam da mi se stane! Šta ja znam jel on tamo podešava stanicu na radiju i neće me vidjet i ja ode u bolnicu na par mjeseci - iako sam po ZAKONU sasvim u pravu!

Gdje nema biciklističke a promet je gust - pa naravno da ću vozit pješačkom stazom! Jeftinije mi je platiti kaznu nego boravak u bolnici!

Dobar vozač uvijek vozi tako da može ispraviti i tuđe greške!

Zakoni nisu uvijek na dobrobit ljudi. Zato ako razum nalaže nešto suprotno zakonu - pa naravno da ću poslušat razum! Možda su glupi ljudi pisali zakon!


Mislim da ti prijetelj jako laže kada kaže da piči 50 kmh od Čepina od OS bez problema...nema šanse osim ako nije profesionalac Wink
Ja imam novog Treka, radim 30-40 km dnevno, sportaš sam, imam brzinomjer koji je TOČNO naštiman i 50kmh na biciklu je teško izvedivo nekome tko nije sportaš, a posebice držati taj tempo toliko dugo..
Nadalje, nitko nije spominjao MAKSIMALNU brzinu već PROSJEČNU brzinu( treba pažljivo čitati) a to nikako nije više od 20ak kmh...usudio bih se reći čak i dosta manje jer jako puno starijih ljudi voze bicikle i sporije, a i nikome nije u interesu doći negdje uznojen(npr.na posao ili u školu).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2010. 0:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zveky je napisao/la: ›
cane je napisao/la: ›
Bickilisti moraju stati na svakom pješačkom i bickilističkom prijelazu, te sići s bickla i prijeći prijelaz gurajući bickl. Bio znak stop ili ne. To je po zakonu. Nažalost to nitko ne konta. Pa tako sam nedavno i sam svjedočio kako je kamiončić pokupio ženu koja je prelijetala s bicklom po pješačkom prijelazu. Naravno vozač kamiona nije bio kriv. Dakle biciklisti pamet u glavu i malo pažljivije vozite.


Bio znak stop ili ne..nek staju biciklisti..u redu je..ali ja još nisam vidio u zakonu da moraju stati ako nemaju STOP!

Nisam znao da moraju sići s bicikla i gurat preko biciklističkog prijelaza, ne govorim za zebru za koju je jasno da trebaju, jer su pješaci!
Jasno je da se mora u zakonu napisat da treba sići, ali ako si normalan i zaustaviš se i stvarno polako voziš, skoro pa kao da hodaš onda ne vidim problem..
Zar nije bolje i vozaču auta ako me mora čekat 3 sek da prođjem umjesto neki 5-6 ako guram bic kao pješak.

Pitaj policiju pa ćeš dobiti odgovor. A ako malo razmisliš to ima smisla, jer biciklisti se samo stvore na prijelazu i ne možeš ih uočiti na vrijeme.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2010. 9:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prilično sam siguran da biciklist ne mora gurati bicikl preko biciklističkog prijelaza, to ne bi imalo nikakvog smisla.
Ukoliko je prijelaz nepregledan, tamo stoji znak STOP koji se odnosi na bicikliste iako ga na nekim mjestima nema.(npr. na Divaltovoj)
Ukoliko stopa nema, biciklist je u prednosti i ne mora silaziti s bicikla.(npr. kružni tok kod Kauflanda)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
unLog!c
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2010. 11:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bili oni u pravu ili ja.. neću im stati, a neka me uhvate ako mogu Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tom-2
Offline
Ukupno postova: 86
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.09.2010. 11:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
@tom, ti i ostali..brate mili vozite di i kako želite...hvala bogu imate cijelu zimu za skupljat pare.

brate jel ti vozeis europskom avenijom 50 koliko je dopusteno? gledaj da ljudi na europskoj voze 50 ljudi mi mozda vozili po cesti,al uz to tu je i tramvajska pruga sto znaci..kako je netko napisao morao bih voziti sredinom ceste..a vidio sam par puta kada su ljudi vozili sredinom europske pa su tzv. vozaci jebali majku pljuvali po njemu jer je napravio guzvu na europskoj...a ti zasigurno ne vozis 50 tamo kao ni ostali vozaci tako da bi i tebi smetao biciklist kad ga ne bi mogao zaobici,a ne daj boze da ga pokupis ili izmlatis jer po tvojim dosadasnjim komentarima tanak si sa zivcima u prometu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.09.2010. 12:10 
Naslov:  Re: Policija u dva dana kaznila 68 biciklista
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisam tanak sa živcima, uopće...
alergičan sam na budale pa ponekad tu zabrijem, u rl s takvima nemam dodira i miran sam kao bubica.
Zato ne brini ako vozim iza tebe Very Happy

pa neću te lagati, avenija je jedina ulica u gdje kršim prometna pravila..jednostavno svi lete, prilagodim se i ja.
Slažem se da je problematična..u sranju ste dok tamo ne naprave biciklističku..do tada možeš tjerat inat i slagati kazne.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tom-2
Offline
Ukupno postova: 86
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.09.2010. 12:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

samo da je ocrtat zutu liniju na onoj strani preko puta suda i problem rijesen

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.09.2010. 13:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moja prosječna brzina je 25-30 km/h da ne dođem uznojen. 40 km/h također nije problem. Osim brzinomjera na biciklu, spomenuo sam brzinomjer u drinskoj ulici koji mjeri brzinu autima kod škole!!! Valjda je dobro uštiman!

E sad ima i djeda i babova koji voze bicikli sporije nego što ja hodam i samo što ne upadu s te bicikle...ono što hoću reći je da većina ljudi može voziti brže od 20 km/h, neki čak i 50 km/h...ja nisam sportaš nego student, tu i tamo se bavim sportom, uglavom stalno vozim bicikli. Po tome auto vozi onda samo 20-30 km/h brže od bicikla - to nisu neke astronomske razlike (pod pretpostavkom da policija kažnjava one koji divljaju po gradu sa npr. 100 km/h). Meni više ima smisla da policija hvata vozače koji voze brže od 50 km/h po gradu nego bicikliste koji voze po pješačkoj ili pješake koji neznam pišaju po travi...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2010. 20:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ica je napisao/la: ›
Moja prosječna brzina je 25-30 km/h da ne dođem uznojen. 40 km/h također nije problem. Osim brzinomjera na biciklu, spomenuo sam brzinomjer u drinskoj ulici koji mjeri brzinu autima kod škole!!! Valjda je dobro uštiman!

E sad ima i djeda i babova koji voze bicikli sporije nego što ja hodam i samo što ne upadu s te bicikle...ono što hoću reći je da većina ljudi može voziti brže od 20 km/h, neki čak i 50 km/h...ja nisam sportaš nego student, tu i tamo se bavim sportom, uglavom stalno vozim bicikli. Po tome auto vozi onda samo 20-30 km/h brže od bicikla - to nisu neke astronomske razlike (pod pretpostavkom da policija kažnjava one koji divljaju po gradu sa npr. 100 km/h). Meni više ima smisla da policija hvata vozače koji voze brže od 50 km/h po gradu nego bicikliste koji voze po pješačkoj ili pješake koji neznam pišaju po travi...

Ma ok, ti možeš, moja prosječna brzina je također oko 25, ali to nije mjerilo.
Ja uglavnom vozim brže i zaobilazim sporije bicikliste, žene, djevojke, starije ljude.
Pogledaj malo oko sebe, pa malo ljudi jurca po gradu biciklima..uglavnom se voze laganini, po mojoj procjeni debelo ispod 20kmh.
Čak i ako voziš brže i vidiš ispred sebe ljude, pa usporiš na 5 kmh ako treba, voziš se iza bakice, pozvoniš i prođeš...
I puno mi je logičnije da biciklist vozi po pločniku i zaobiđe pokojeg čovjeka od kojeg je za 10,15 kmh brži, nego da vozi uz rub ceste gdje ga konstantno zaobilaze automobili koji voze 50,60,70...a znamo da reakcija vozača, zaustavni put i eventualna šteta raste po eksponencijalnoj krivulji u odnosu na brzinu.
Znači puno manja šteta može nastati ako se ti sa 25 kmh zabiješ u nekoga nego ako se auto u tebe zabije sa 50kmh.
Puno sigurnija opcija je, dakle, pločnik.
Druga vrlo bitna stvar...ako se voziš po cesti onda za tebe vrijede prometni znakovi i pravila koje mi igrom slučaja znamo, ali netko od 12,13,14,15 godina uglavnom ne zna, netko tko nije vozač motornog vozila također ne zna..prema tome nema smisla ikoga puštati u promet tko ne zna prometna pravila.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2010. 20:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Boost je napisao/la: ›
...žene, djevojke...


Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.09.2010. 2:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hehe, da žene, djevojke...hehe

A zašto se onda kažnjavaju biciklisti ako je to sigurnija opcija? Zašto pizde onda pješaci kad su biciklisti okolo? Previše je tu nedorečenosti po osijeku. Biciklističke su u sklopu pješačkih staza (ako ne i jedno te isto), biciklističke su ujedno i parking za aute. Naravno, biciklist svako malo mora sići s bicikla i prenijeti ga preko ceste. Naravno, gdje nema biciklističke staze biciklisti bi trebali nositi bicikli na leđima...Autima smetaju bicikli, pješacima smetaju bicikli, policiji smetaju biciklisti... Biciklisti su kriminalci!

U europi pak - biciklist je kralj, ima svuda prednost, ima biciklističku stazu s nekoliko traka, semafore za bicikliste...Cestu ne moraju prelaziti i silaziti s bicikla jer imaju podvožnjake i nadvožnjake za bicikle...a pješaci koji zakorače na biciklističku budu kastrirani!!! Tako da ne bude potomaka takvih bezobraznih ljudi...

Sumnjam da izbjegavaju žene i djevojke! Zapravo svaki biciklist dobije po jednu ženu i djevojku gratis! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
NinjaTurtle
Offline
Ukupno postova: 365
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.09.2010. 9:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

josephine01 je napisao/la: ›
A kolika je kazna za majstora koji je označio biciklističku stazu na potezu OMW-Mercator na obje "trake"?

Kakva kazna?? dobit će nagradu za dupli trud Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: