Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Na zahtjev putnika, GPP uvodi kružnu autobusnu liniju za Cvjetno naselje!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Online
Avatar

Ukupno postova: 65888
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.09.2010. 9:30 
Naslov:  Na zahtjev putnika, GPP uvodi kružnu autobusnu liniju za Cvjetno naselje!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dio stanovnika Cvjetnog naselja nezadovoljan je aktualnim GPP-ovim voznim redom u kojemu imaju autobusnu vezu sa središtem grada svakih sat vremena. Želji roditelja čija djeca putuju autobusom na slobodne aktivnosti da imaju više polazaka bit će udovoljeno jer GPP trenutno razrađuje novu dvokratnu liniju koja će zaživjeti za desetak dana.

- “Moje dijete pohađa Glazbenu školu i ima još roditelja čiji školarci putuju autobusom u šire središte Osijeka, recimo na plivanje, i potroše mnogo vremena u čekanju prijevoza. Kad završe aktivnosti prijepodne na bus moraju čekati oko sat vremena. Autobus prolazi Ulicom L. Mandića, odnosno za Čepin i iz Čepina te iz Briješća/za Briješće s Gajevog trga svakih sat vremena i polasci/dolasci obiju linija se gotovo poklapaju. Prijevozne potrebe javljala sam GPP-u, ali nitko nije konkretno odgovorio hoćemo li imati više polazaka kao što su ih dobili stanovnici Josipovca i Tenje i”, kaže Anica P. iz Cvjetnog naselja.

- “U izradi aktualnog voznog reda promišljali smo i o opravdanim prijevoznim potrebama stanovnika MO Cvjetno. U tijeku je izrada tzv. kružne linije ili dvokratne (treće u GPP-ovom voznom redu) koja je s više polazaka/dolazaka namijenjena stanovnicima Cvjetnog zbog velikog broja putnika. Za desetak dana vozit će autobus u Cvjetno bez produžavanja u Briješće i Čepin”, najavljuje mr. Igor Medić, GPP-ov direktor.

Boris Mlinarević, predsjednik MO Cvjetno, kaže kako se do sada ni jedan sugrađanin nije žalio MO na novi vozni red jer “ima puno prolazaka autobusa na čepinskoj i briješćanskoj liniji, ali moguće je razmotriti mogućnost poboljšanja prijevoza stanovnika Cvjetnog naselja kojih ima oko pet tisuća”.

Autor: Nevenka Špoljarić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Daniel Antunović/foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zdrale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 539
Lokacija: Metropola
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.09.2010. 11:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma da ne bi. mi s juga godinama vrištimo da trebaju vratitii liniju koja je išla opatijskom tj linije lio i šećerana pa niko ne doživljava

_________________
Winning isn't everything. It's the only thing!! Vince Lombardi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.09.2010. 12:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stvarno je tako, svakih sat vremena idu 3 busa (dva za čepin , jedan za briješće) jedan iza drugog. Nepraktično.

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Inertia
Offline
Ukupno postova: 236
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.09.2010. 12:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zdrale je napisao/la: ›
ma da ne bi. mi s juga godinama vrištimo da trebaju vratitii liniju koja je išla opatijskom tj linije lio i šećerana pa niko ne doživljava


Šta se bunite?! Imate buseve svakih 15 minuta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zdrale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 539
Lokacija: Metropola
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.09.2010. 12:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i15 min do stanice

_________________
Winning isn't everything. It's the only thing!! Vince Lombardi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Laser
Offline
Ukupno postova: 63
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.09.2010. 18:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo je sjajna vijest! Konačno se povezuje i taj dio grada koji je godinama bio zaboravljen! Osobno poznajem dosta mladih ljudi u Cvjetnom i Briješću koji su društveno aktivni! Godinama su govorili da prijevoz za njihove potrebe i nije tako loš, no upravo činjenica da svakih sat vremena u isto vrijeme voze dva ili čak tri busa, ne odgovara potrebama tog dijela grada! Ponekad se odustaje od raznih aktivnosti koje su uglavnom u gradu, zbog voznog reda! Čekati puni sat nije praktično! Sve pohvale GPP-u i roditeljima koji su pokrenuli ovu inicijativu!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snowgirl67
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.09.2010. 20:33 
Naslov:  Re: Na zahtjev putnika, GPP uvodi kružnu autobusnu liniju za Cvjetno naselje!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nadam se da će ova linija zaživjeti u stvarnosti. Bolje su povezani stanovnici Đakova s Osijekom nego mi Osječani sa svojim centrom. Izgleda da bi GPP-ovcima trebala konkurencija kao taxsistima Taxi Cameo da se malo spuste na zemlju.

"Gospodi" iz MO Cvjetno poručujem da i u vrijeme nekampanja malo osluškuju kako žive njihovi sugrađani i koji ih problemi muče i kako da poboljšaju kvalitetu življenja u svojoj sredini-zato su i izabrani.


Lijep pozdrav svima!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.09.2010. 7:10 
Naslov:  Re: Na zahtjev putnika, GPP uvodi kružnu autobusnu liniju za Cvjetno naselje!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): ›

Boris Mlinarević, predsjednik MO Cvjetno, kaže kako se do sada ni jedan sugrađanin nije žalio MO na novi vozni red jer .



Gospodine Mlinareviću , građani Cvjetnog i Briješća su jednostavno odustali pisati žalbe, skupljati peticije , jer vidimo da baš nema koristi.

Prije par godina smo skupljali peticiju za izgradnju nove škole..prokekt predstavljen..ali od tad ni riječi o njoj a mi samo gledamo kako se škole u osijeku obnavljaju, neka svaka čast onim vječnicima koji su se za to izborili !

A da ne spominjem sastanak s ondašnjim gradonačelnikom Kramarićem prije jedno desetak godina i tadašnjim/sadašnjim direktorom vodovoda o riješavanju kanalizacije,rečeno nam je da ćemo ju dobiti u slijedećih tri-četiri godine... mada je prije nekih mjesec dana današnji gradonačelnik Bubalo izjavio kako realizacija toliko očekivane kanalizacije kreće u proljeće, ja se nekak pribojavam da kad dođe vrijeme da od tog opet ništa ne bude.

Kao što nema ništa ni od prokopavanja i čišćenja kanala uz cestu, kao što ste Vi osobno obećali da će biti do početka listopada.
Evo meteorolozi najavljuju jake kiše, hoćemo li opet zvati novinare po koji znam put ?
Mada ni sedma sila svojim bockavim komentarima ne može postidjeti one koji odlučuju koji se projekti trebaju odraditi..

Svaka čast ljudima iz GPP-a što su odlučili nas barem malo bolje povezati s centrom !

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatalni_cevap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 541
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.09.2010. 10:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ahhah, zdrale.. cim sam procitao naslov teme znao sam da ce se neko iz linije 1 nac uvrijedjen hah. pa dok cekam ove "trojke i cetvorke" prodje 10 jedinica i onda se ti nesto zalis, presmjesno.
snasa a jel se sjecas price koja traje vise od 10 godina da ce napravit nadvoznjak dje je ona pruga prema kruznom. svaka nova vlast to obecaje i nikad nista a cekas e po 20 minuta u pola 8, 10 do 8, 3,4 znaci kad su najvece guzve jos i vlak treba cekat pa se napravi cep u na kruznom i cijelom zupanijskom.

super linija, jel to ono slicno kao šatl sto ima visnjevac/josipovac

_________________
Potpis
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.09.2010. 17:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nidzo je napisao/la (Pogledaj post): ›
snasa a jel se sjecas price koja traje vise od 10 godina da ce napravit nadvoznjak dje je ona pruga prema kruznom. svaka nova vlast to obecaje i nikad nista a cekas e po 20 minuta u pola 8, 10 do 8, 3,4 znaci kad su najvece guzve jos i vlak treba cekat pa se napravi cep u na kruznom i cijelom zupanijskom.


Sjećam se ... to sam zaboravila nadodati Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crasho
Offline
Ukupno postova: 6
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.09.2010. 22:29 
Naslov:  Re: Na zahtjev putnika, GPP uvodi kružnu autobusnu liniju za Cvjetno naselje!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

napokon se sjetili.. pola osnovne, srednju i faks redovno sam putovao ggp-om iz cvijetnog u centar i još na razne aktivnosti tipa treninzi, glazbena škola... ne možete vjerovati koliko se vremena izgubi kada bus ide svakih sat vremena, znači sat vremena ranije kreneš i sat vremena kasnije dođeš kući... udaljeni smo od centra grada 4km, a tretiraju nas kao da živimo u palanki...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
stari
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.09.2010. 14:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kreiranje životnih uvjeta u svojoj sredini pravo je svih , a suradnja s Mjesnim odborom svakako je dobrodošla. Peticije kramariću nisu iz vog vremena niti se mogu vezati za Mlinarevića.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.09.2010. 18:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

stari je napisao/la (Pogledaj post): › Kreiranje životnih uvjeta u svojoj sredini pravo je svih , a suradnja s Mjesnim odborom svakako je dobrodošla. Peticije kramariću nisu iz vog vremena niti se mogu vezati za Mlinarevića.


Apolitična sam osoba, gledam probleme kako se ne riješavaju.
Osobno me zasmetao komentar g. Mlinarvića kako se nitko nije žalio..ma žalili smo se prije..više neuspješno nego uspješno.

Pojedinci su uložili puno truda i vremena skupljajući peticiju, konkretno na školu mislim..i što se dogodilo ?
Smjenila se vlast, projekt..što je s njim ?
Borimo se protiv vjetrenjača..da ne spominjem ovu opću krizu gdje se svak mora sa svojim troškovima i računima boriti.
Vjerujte mi više ne gledam tko je na vlasti..nažalost svi ste mi postali pomalo jednaki.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.09.2010. 18:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neki dan je negdje nesto pisalo da bi se gradile 3 skole od iduce godine a jedna je u cvjetnom. Ne sjecam se koje su jos 2? Valjd visnjevac i jos nest

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
stari
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.09.2010. 21:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Isti oni koji su skupljali peticiju za školu nisu se pobrinuli da nešto konkretno i učine. Tek ovog proljeća , dakle ova gradska vlast pokrenula je ishođenje lokacijske dozvole za novu školu . Sada nakon što se ista dobije slijedi izrada glavnog projekta, a potom osiguranje sredstava i gradnja škole. Dakle peticija je očito bila samo mala politička predstava bez konkretizacije , a stvarno rješavanje ovog zaista problema za ovu sredinu prihvatila se ova gradska uprava na čelu s Gradonačelnikom Bubalom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: