Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



IQ

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
FunkyLady
Offline
Ukupno postova: 613
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.09.2010. 20:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ah, ovo me podsjeća na psihologiju Smile

Dakle, psihologija kaže da postoje 2 vrste inteligencije, a to su fluidna i kristalizirana. Kristalizirana obuhvaća životno iskustvo, akumulirana znanja i vještine te raste tijekom cijeloga života, dok je fluidna inteligencija ona koja se može izmjeriti raznim iq testovima, koja obuhvaća sposobnost snalaženja u novim situacijama te koja nakon 20 i neke opada Very Happy

_________________
„Koja se to bit otkriva nakon što svi društveni snovi iščeznu, a čovjek uvidi da su "mogućnosti vjere za njega posve dokinute"? Tijelo. Samo ecce homo, očiti patetični, konkretni čovjek. Jer "jedno je sigurno: meso smo, potencijalne lešine. Kad god uđem u mesnicu začudim se što nisam ondje, umjesto tih životinja."“
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
empetri
Offline
Avatar

Ukupno postova: 656
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.09.2010. 22:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

FunkyLady je napisao/la (Pogledaj post): › koja nakon 20 i neke opada Very Happy

samo ako se ne vježbaju vijuge Very Happy

malo šaha, knjige, pomoći klincima matku rješavati i sve 5

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.09.2010. 22:59 
Naslov:  Re: IQ
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moj varira između sobne temperature i broja cipela, i što mi fali? Sve mi super!

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jeremy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 101
Lokacija: s druge strane ogledala
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.09.2010. 23:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
po meni je puno važnija "životna inteligencija" kako ju ja volim zvati..ophođenje s ljudima, sposobnost da se svima svidiš..snalaženje općenito u komunikaciji..
to otvara sva vrata,provjereno.


to se još zove i emocionalna inteligencija iliti EQ
IQ može biti dobar alat, ali kombinacija ove dvije inteligencije zapravo najbolje funkcionira
solo će teško nečemu koristiti
btw. znam hrpu inteligentnih i neprilagođenih ljudi

_________________
Jeremy spoke in class today
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
FunkyLady
Offline
Ukupno postova: 613
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.09.2010. 23:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

empetri je napisao/la (Pogledaj post): ›
FunkyLady je napisao/la (Pogledaj post): › koja nakon 20 i neke opada Very Happy

samo ako se ne vježbaju vijuge Very Happy

malo šaha, knjige, pomoći klincima matku rješavati i sve 5

Rogina ne kaže tako Razz Very Happy

_________________
„Koja se to bit otkriva nakon što svi društveni snovi iščeznu, a čovjek uvidi da su "mogućnosti vjere za njega posve dokinute"? Tijelo. Samo ecce homo, očiti patetični, konkretni čovjek. Jer "jedno je sigurno: meso smo, potencijalne lešine. Kad god uđem u mesnicu začudim se što nisam ondje, umjesto tih životinja."“
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Freya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 30
Lokacija: In Between
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.09.2010. 23:37 
Naslov: Great ! Re: IQ
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la (Pogledaj post): › Ja ne znam nikog tko je na tom mensinom online testu imao ispod 110 Very Happy

također, ti testovi meni uopće nisu mjerilo.znamo definiciju inteligencije, kako onda meni test koji riješavam 8-mi put može odrediti inteligenciju?

inteligencija je bez nekih drugih osobina čista brojka na papiru...

po meni je puno važnija "životna inteligencija" kako ju ja volim zvati..ophođenje s ljudima, sposobnost da se svima svidiš..snalaženje općenito u komunikaciji..
to otvara sva vrata,provjereno.


slažem se... osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
empetri
Offline
Avatar

Ukupno postova: 656
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.09.2010. 0:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i onda ravno sa "životnom inteligencijom" u politiku Very Happy pogotovo sa ovom zavidnom sposobnosti da se svima svidiš Very Happy

_________________
--
Finding beauty in the dissonance.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rori 1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Lokacija: sasvim blizu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.09.2010. 7:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ima nekoliko vrsta inteligencije i to je naprosto činjenica.Testovi koji mjere IQ po meni su totalna glupost jer je je dokazano da ljudi koji su loši u matematici i koji se inače teško snalaze u brojkama na testovim inteligencije ispadaju debili što naravno nisu.Puno važnija za život i snalaženju u životu je emocionalna inteligencija koja nije mjerljiva nekakvim testovima ali se može vidjeti na čovjeku kroz njegovo snalaženje u životu općenito.I još jedan podatak da su klasična mjerenja inteligencije kod nekih vrhunskih američkih znanstvenika pokazala da su ti ljudi po tim testovima retardirani .Što naravno nije tako ali eto test je pokazao svu svoju nesavršenost.Znam osobu sa jako visokim IQ koja je toliko inertna nesposobna za život da je to strašno bez pomoći roditelja umrla bi od gladi a već je debelo zašla u 30-te i onda se pitam što on može sa svojom mjerljivom inteligncijom osim objesiti je mačku za rep.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
studiozakvalitetuzivota
Offline
Ukupno postova: 13
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.09.2010. 8:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rori 1 je napisao/la: ›
Ima nekoliko vrsta inteligencije i to je naprosto činjenica.Testovi koji mjere IQ po meni su totalna glupost jer je je dokazano da ljudi koji su loši u matematici i koji se inače teško snalaze u brojkama na testovim inteligencije ispadaju debili što naravno nisu.


Upravo zato i postoji više vrsta inteligencija, kao i više različitih načina na koje se neke od njih mjere - npr. klasična je podjela na verbalne i neverbalne testove inteligencije, postoje testovi koji se zasnivaju na odnosima među pojmovima, odnosima među veličinama, mogućnosti rotacije geometrijskih likova, utvrđivanje pravila i odstupanja od pravila u nizovima elemenata i slično.

Daleko od toga da je IQ dovoljan pokazatelj nečega, čak ni obrazovanje samo po sebi nije dovoljan pokazatelj da će netko biti uspješan - prvo predavanje na Psihologiji nadarenih je profesorica započela s primjerom čovjeka koji je završio 4 različita smjera na MIT-u i imao izuzetno visok IQ, a zadovoljio se poslom činovnika u banci i nikada ništa revolucionarno u životu nije napravio (osim što služi studentima psihologije da nauče da postoji puno toga što utječe na uspješnost pojedinca).

Emocionalna inteligencija se već spominjala, premda je to po nekim autorima primjer uspješnosti prodavanja velikih pojmova - uključuje prepoznavanje i reguliranje emocija, socijalne vještine, (samo)motiviranje i druge pojmove koji su jako dugo poznati, ali zvučnije je kad se to nazove emocionalnom inteligencijom. I postoje testovi koji ju mjere, ali kako se radi o šarolikom pojmu, tako postoje i određene poteškoće s tim testovima (kao uostalom i s "klasičnim"). Upravo zato je važno da testiranje i interpretaciju rade educirani stručnjaci- psiholozi koji znaju procijeniti prednosti i nedostatke testa, te primjeren test pojedinoj osobi i pojedinoj situaciji. Npr. ako za neko radno mjesto trebaju izrazite analitičke sposobnosti, a radni zadaci se sastoje u analiziranju funkcija, onda je za to nužna "matematička" inteligencija i osoba koja nije u njoj dobra nije dobar kandidat za posao. No, ta osoba može biti elokventna, srdačna, probitačna, rječita, dobro razumijevati odnose među verbalnim pojmovima, prepoznaje emocionalne reakcije (osobito reakcije koje ukazuju na neiskrenost) te je kompetentnija za npr. posao novinara.

Što se tiče napomene da valjda IQ raste s dobi - raste količina iskustva i mogućnost da se rješavaju sve složeniji zadaci. Sama priroda izračunavanja IQ (= mentalna dob/kronološka dob) određuje da IQ=100 znači da pojedinac rješava zadatke kao prosječni pripadnik njegove dobne skupine (nekih 50% generacije bi to uspjelo riješiti), dok recimo IQ>135 ima 1% ljudi (kao i IQ<66).

Postoje razne poteškoće koje mogu smanjiti djetetovo praćenje matematike, od diskalkulije do nedovoljno prilagođenih nastavnika i udžbenika, a da dijete ima normalnu ili natprosječnu inteligenciju.

_________________
http://studiozakvalitetuzivota.blog.hr/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
water
Offline
Avatar

Ukupno postova: 140
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.09.2010. 8:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

inteligencija je potencijal, a ne potpuno razvijena sposobnost.

prema tome, treba konstantno obnavljati potencijale...

_________________
If I had a world of my own, everything would be nonsense. Nothing would be what it is, because everything would be what it isn't. And contrary wise, what is, it wouldn't be. And what it wouldn't be, it would. You see?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mr. Seal
Offline
Avatar

Ukupno postova: 107
Lokacija: DGO
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.09.2010. 10:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

water je napisao/la (Pogledaj post): › inteligencija je potencijal, a ne potpuno razvijena sposobnost.

prema tome, treba konstantno obnavljati potencijale...


LIKE! Cool

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: