Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Diplomski studiji besplatni

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65796
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.09.2010. 9:06 
Naslov:  Diplomski studiji besplatni
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na jučerašnjem sastanku Rektorskog zbora potvrđen je dogovor Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa (MZOŠ) i rektora hrvatskih sveučilišta o proračunskom financiranju školarina za studente diplomskih studija u sljedećoj akademskoj godini.

U skladu s dogovorom, te kako je to bilo i prijašnjih godina, priopćeno je iz MZOŠ-a, država će u cijelosti pokriti troškove školarina svim studentima diplomskih studija koji redovito ispunjavaju svoje studentske obveze.

U rebalansu proračuna koji je Vlada predložila 24. kolovoza 2010. stavka za podmirenje troškova diplomskih studija povećana je s prvotnih 25 na 69 milijuna kuna, dakle ukupno za 44 milijuna kuna, navodi se u priopćenju.

Ovo je jučer prilikom otvaranja dva nova paviljona u studentskom domu Stjepan Radić potvrdila i premijerka Jadranka Kosor. 'Ovo je najbolja investicija jer je direktno uloženo u znanje', smatra premijerka. Također je najavila da će uskoro sa sedam hrvatskih sveučilišta Vlada potpisati ogovore o sufinanciranju redovitih studenata. [Hina]

Foto: Daniel Antunović

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pulverized
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.09.2010. 9:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaka čast, ali nažalost bliže se izbori pa nije ni čudo što su besplatni. Pitam se da li će sljedeće akademske godine biti besplatno kada prođu izbori...!?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.09.2010. 9:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pulverized je napisao/la: ›
Svaka čast, ali nažalost bliže se izbori pa nije ni čudo što su besplatni. Pitam se da li će sljedeće akademske godine biti besplatno kada prođu izbori...!?


lijepo je što predizborna utrka traje cijelo vrijeme, a ne samo neposredno prije izbora, samo nije lijepo što se financira novcem poreznih obveznika.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dr.jubar
Offline
Ukupno postova: 132
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.09.2010. 10:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

o tome da visoko obrazovanje treba biti besplatno mi se uopće više ne da ni raspravljati ni objašanjavati. samo hoću u potpunosti podržati ovo što pulverized piše i dodati da od onog trenutka kad budu raspisani parlamentarni izbori ili bude pozvan mmf, svi koji planiraju ići na diplomske studije mogu početi štediti za školarine.

_________________
Svečano obećajem upravi Filozofskog fakulteta, Senatu Sveučilišta i Ministarstvu znanosti da ću prije crknut nego im dat i lipe na ime školarine kad uvedu linearni sustav naplate školarina ili budu naplaćivali prenošenje ECTS boda u sljedeću akademsku godinu.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ferrero
Offline
Ukupno postova: 11
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.09.2010. 12:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koji god razlog bio zbog čega su to napravili, hvala im.. mnogi će moći bez problema nastaviti svoj studij, ne razmišljajući kako će ga platiti..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MegaSmrT
Offline
Avatar

Ukupno postova: 680
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 14.09.2010. 13:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Drago mi je zbog diplomaca.

Oftopik:
E jel zna itko jel moguće studirati uz prava redovitog studenta a da mi npr ne stavljaju mjesečno na xicu lovu pa da odma i školarina bude manja?

_________________
Tata mudantino, sestra drakula.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.09.2010. 13:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svima koji redovito ispunjavaju obaveze-s ovim se u potpunosti slažem. Puno je bilo slučajeva da su neki upisali fakultet uz plaćanje, masno plaćali godinu i u roku davali ispite i to uz izvrstan uspjeh i nisu bili oslobođeni od plaćanja. Dok su neki ili studirali sto godina ili se provlačili s dvojčicama čitavi studij bespla. Tako je bar prije bilo ne znam trenutno stanje na bolonji.

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
echoes
Offline
Avatar

Ukupno postova: 345
Lokacija: deep beneath the rolling waves in labyrinths of coral caves
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.09.2010. 14:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

trenutno je malko drukčije stanje kolko znam, jer nemoš upisat diplomski ak nemaš prosjek iznad 3,5, tak da nemreš baš s dvojčicama nikud..

_________________
samo da nađem mjesto da je posadim, ona procvjeta brzo i dosadi, ljubav, pa zar i ljubav...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.09.2010. 17:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma, svaki faks svoju politiku vodi. svatko može ispričati drugačiji primjer. dvorstruka mjerila, licemjerje i puno mutne vode za manevriranje. točka.
čista anarhija.

_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
burex
Offline
Ukupno postova: 149
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.09.2010. 17:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

echoes je napisao/la (Pogledaj post): › trenutno je malko drukčije stanje kolko znam, jer nemoš upisat diplomski ak nemaš prosjek iznad 3,5, tak da nemreš baš s dvojčicama nikud..

ja mislim da je ppotreban prosjek 3,0 , a da je za poslijediplomski potreban prosjek 3,5

što se tiče besplatnog diplomskog studija, mogu samo reći da ništa nije besplatno, to smo sve već platili odvajanjem od plaća, mirovina, porezima... ali pozdravljam što se odustalo od naplaćivanja diplomkih studija, očito su zbrojili 2+3 = 5 Very Happy izbori se bliže

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dr.jubar
Offline
Ukupno postova: 132
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.09.2010. 17:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@MegaSmrT: nemoguće.

@fear of the dark: redovito ispunjavanje obaveza je najobičnija floskula. naime, te obaveze određuje fakultet proizvoljno.

ovdje se radi o strukturalnom problemu financiranja visokog obrazovanja, ili ako hoćete, raspodijele javnih financija, a ne o tome tko je marljiv, a tko lijen student. priče o marljivosti se plasiraju ato da bi se skrenuo fokus pažnje s bitnih stvari i posvadilo studente međusobno.

bitno je ovo: visoko obrazovanje se od studenata financira dva puta. prvi put kroz porez, drugi put kroz školarine. financiranje iz školarina omogućava državi da smanji udio proračunskih sredstava u budžetima visokih učilišta i prebaci težište financiranja obrazovanja na one koji se obrazuju.

_________________
Svečano obećajem upravi Filozofskog fakulteta, Senatu Sveučilišta i Ministarstvu znanosti da ću prije crknut nego im dat i lipe na ime školarine kad uvedu linearni sustav naplate školarina ili budu naplaćivali prenošenje ECTS boda u sljedeću akademsku godinu.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
catwoman
Offline
Ukupno postova: 32
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.09.2010. 17:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja mislim da ako nemaš prosjek 3,5 ili 3,0 (koliko je već potrebno) onda tražiš preporuke od dva profesora i možeš se upisati na diplomski studij.
A preporuke mislim da svi daju

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.09.2010. 20:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MegaSmrT je napisao/la (Pogledaj post): › Drago mi je zbog diplomaca.

Oftopik:
E jel zna itko jel moguće studirati uz prava redovitog studenta a da mi npr ne stavljaju mjesečno na xicu lovu pa da odma i školarina bude manja?



Sumnjam, jer visinu školarine određuje fakultet, a na iksicu ti uplaćuje ekipa iz ministarstva. Ako bubam gluposti, ispravite me. Ali, što jest jest, dobra ti je ideja.

Ontopik - ne vjerujem ja njima da je danas utorak, dok ne vidim na djelu.

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.09.2010. 20:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MegaSmrT je napisao/la (Pogledaj post): › Drago mi je zbog diplomaca.

Oftopik:
E jel zna itko jel moguće studirati uz prava redovitog studenta a da mi npr ne stavljaju mjesečno na xicu lovu pa da odma i školarina bude manja?



Sumnjam, jer visinu školarine određuje fakultet, a na iksicu ti uplaćuje ekipa iz ministarstva. Ako bubam gluposti, ispravite me. Ali, što jest jest, dobra ti je ideja.

Ontopik - ne vjerujem ja njima da je danas utorak, dok ne vidim na djelu.

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.09.2010. 20:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kulio

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: