Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Džeparac

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.02.2012. 19:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dok nisam poceo zaradjivati, nesto sitno jos na faksu, zivio od dzeparca koji je bio vrlo, vrlo tanak.

Taman za litru His-a (patvorenog vina) i onih garaznih pjenusavih sokova s okusom narance. ;-)

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.02.2012. 21:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nikad nisam dobijao džeparac ... uvijek je bilo rečeno uzmi koliko ti treba i nikad mi nije palo na pamet to zloupotrijebiti ... uvijek sam pitao mogu li uzeti toliko i toliko ... mislim da dijeljenje džeparca nema veze s načinom raspolaganja novca mislim da prvenstveno odgoj utječe na racionalno raspolaganje novcem ... kada sam imao novca trošio sam ga, kada nisam jebga nisam ... kad sam ga imo pun klinac potrošio bi ga na nešto što si nikad ne bi mogao priuštiti ali me činilo sretnim jer za to i služe novci ... bubnjevi, cd, pojačao, zvučnici, sat itd. Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.02.2012. 21:32 
Naslov:  Re: Džeparac
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

redovan (mjesečni / tjedni) džeparac dobijala nisam, već se tražilo od straraca po potrebi - kako para generalno nije bilo osim za nužne stvari, tako sam vrlo rano naučila da mi zaparavo nista ni ne treba Razz spašavale su me bake i novčani pokloni za rođendan - ali ni to nisu bile neke velike pare, u svakom sam slucaju jako pazila na sto cu ih potrositi.

kada se kasnije počelo izlaziti (u srednjoj skoli), onda se za cugu radilo preko vikenda i ljeti (od pranja stubišta do branja metlica), a za ozbiljno sam raditi počela na 1. godini faksa, tako da institut džeparca nisam zapravo ni dozivjela.

u svakom slucaju rasipna nisam - ima li to veze s džeparcem, ne znam, prije bih rekla s zivotnim iskustvom: kada sam kao 16-godisnjak moras zaraditi novce za subotnji izlazak, onda jako brzo naucis cijeniti i rad i novac.

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.02.2012. 21:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey je napisao/la: ›
...spašavale su me bake i novčani pokloni za rođendan - ali ni to nisu bile neke velike pare, u svakom sam slucaju jako pazila na sto cu ih potrositi.

Same here... Wink
evil monkey je napisao/la: ›
...u svakom slucaju rasipna nisam - ima li to veze s džeparcem, ne znam, prije bih rekla s zivotnim iskustvom: kada sam kao 16-godisnjak moras zaraditi novce za subotnji izlazak, onda jako brzo naucis cijeniti i rad i novac.

Drago mi je da nisam jedina koja tako razmišlja. Šaljem ti malo kikirikija... Wink

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dino8090
Offline
Avatar

Ukupno postova: 440
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.02.2012. 0:03 
Naslov:  Re: Džeparac
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nikad ga nisam imao, uvijek je bilo po principu "mama, trebam 50/100/200 kn". Uvijek sam imao sto mi je bilo potrebno. Cak stovise, uvijek sam imao sve sto hocu, ali to ponajvise zbog svojih razumnih zelja i prohtjeva, nisam nikada izmisljao, bio rasipan i razjebavao pare na gluposti. Ustvari, ajd da ne ispadnem tako savrsen sin, spicim tu i tamo pare na izlaske. Ali Boze moj, nisam ja kriv sto mogu popit ko Lada Niva. Very Happy

Radio sam jedan mjesec ljeto 2008 i zaradio dosad jedinih 3500 kn svojim rukama (ako racunamo samo malo vecu paru). Na onim mrtvim iskopinama kod dome po najvecoj zegi! Osim toga nikad nista.

Radio bih i sada da mogu, ali ne dozvoljava mi fakultet nazalost. Znaci bit cu starcima na grbaci zadnje 22 godine i bit cu jos 2-3 godine. Hvala im na tome, ali mene to uzasno zivcira! Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.02.2012. 0:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: ›
S obzirom da otvaram temu, bio bi red da i ja napišem kako je kod mene bilo.

Kako nisi redovito pratila događanja na forumu, imaš negativnu ocjenu iz zalaganja ... Very Happy

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.02.2012. 11:06 
Naslov:  Re: Džeparac
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisam dobivala džeparac, ali sam dobila koju kunu kad god sam zatražila roditelje. Za veće stvari kao što su koncerti i odjeća sam rmbala u vinogradu za 8 do 10 kn po satu, ovisno o vrsti posla, kasnije davala instrukcije, studirala izvanredno jer mi starci nisu mogli platiti faks pa sam radila i studirala. Naučila sam biti skromna i zadovoljna onim što imam.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: