Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kupe uređaj za kunu, pa ga godinama skupo otplaćuju

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.09.2010. 17:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eseker je napisao/la (Pogledaj post): › Mira Brumerček-Lukačević, iz Udruge "Potrošač" ili nema pojma ili namjerno pogre[no tumači propise. Naime, iz ugovora se ne smije ništa namjerno izostaviti (zakonom kažnjivo) a kao drugo svaka imalo pametna osoba čita ugovor koji potpisuje. Ako netko vjeruje slatkoriječivom trgovcu kojeg zanima provizija, e to je tvoj problem. Svaka škola se plaća.


Je, ali imaš i opće uvjete poslovanja koji se mijenjaju kako se kome svidi i koji su, usput, u pravilu tolko debela knjižurina da njome moš ubit vola.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 09.09.2010. 19:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
eseker je napisao/la (Pogledaj post): › Mira Brumerček-Lukačević, iz Udruge "Potrošač" ili nema pojma ili namjerno pogre[no tumači propise. Naime, iz ugovora se ne smije ništa namjerno izostaviti (zakonom kažnjivo) a kao drugo svaka imalo pametna osoba čita ugovor koji potpisuje. Ako netko vjeruje slatkoriječivom trgovcu kojeg zanima provizija, e to je tvoj problem. Svaka škola se plaća.


Je, ali imaš i opće uvjete poslovanja koji se mijenjaju kako se kome svidi i koji su, usput, u pravilu tolko debela knjižurina da njome moš ubit vola.


koji su to uvjeti?
ja sam prije par godina dobio raskid ugovora bez kakvih problema zato što se promjenila cijena usluge koju sam koristio.
čim se promjene uvjeti korištenja ili cijena..ma bilo što.. ti u roku od 1 mjesec imaš pravo na raskid.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gigi27
Offline
Ukupno postova: 122
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.09.2010. 19:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma jasno je svakome da ta bagra lovi u magli...naime, ja stalno viđam djelatnike različitih tvrtki za telekomunikacije kako love informatički polupismene starije građane, lukavo im traže osobnu iskaznicu, istafrljaju svoje i dok si rekao keks eto ti starčića koji nema pojma šta potpisuje, a i meni se to bogme jednom dogodilo jer su toliko agresivni da to nije normalno.Ja ne znam po kojem pravu oni stoje na ulazima marketa i cijede i uznemiravaju građane?jedino po pravu debelog podmazivanja todorića i drugih, jer pouzdano znam da bi svatko drugi da to čini letio iz njihovog prostora dok si rekao keks!.....to je sve bagra koja lovi u magli.......i treba ih što prije raskrinkati i otarasiti ih se!kao uši!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
diva
Offline
Avatar

Ukupno postova: 623
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.09.2010. 20:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

-nula- kuna su koštale jedino tvornice nakon Domovinskog rata, ...aaa i mi se možemo pohvaliti sa- nula- kuna u džepu i računu.....
..o minusima...drugi puta...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lingvist
Offline
Ukupno postova: 353
Lokacija: Osijek - Bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.09.2010. 22:59 
Naslov:  Re: Kupe uređaj za kunu, pa ga godinama skupo otplaćuju
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne bude nikakvih problema ako se sve pročita i ako se ne očekuje da će se ako se dobije uređaj za 1 kunu i plaćati račune 1 kn, a što mi se čini da neki ljudi misle. Evo, na vlastitom primjeru mogu reći da je imati mobitel na pretplatu super ako je netko razuman i ne troši previše - prije 3 godine prešao sam na pretplatu na T-mobileu, uzeo tarifu Flex 60. Dobio Sony Erricson T510i za 1 kn, potpisao ugovor na 2 godine, svaki mjesec plaćao minimalno 70 kn (60 kn pretplate - tih 60 kn mogao sam u cijelosti potrošiti na pozive, poruke itd., jedino sam 10 kn plaćao radijsku frekvenciju koju nism mogao potrošiti). Kako sam svaki mjesec prije obvezno kupovao bon od bar 50 kn, to mi se isplatilo. A da ne kažemo da se nisam morao bojati da neću imati para na mobu. Naravno, provjeravao sam potrošnju i pazio da ne potrošim previše (u 3 godine najveći mi je mjesečni račun bio nekih 140 kn, u prosjeku mi je 100, 110 kn). Nakon 2 godine istekom ugovora nisam morao vratiti mobitel koji sam dobio (a mobitel bih platio 1000 kn da sam kupovao samo uređaj ili 500 kn da sam ga kupovao u simpa paketu). Dakle, u 2 godine jedino što nisam mogao potrošiti na poruke i pozive jest radijska frekvencija koja je bila 10 kn, dakle 240 kn u 2 godine (malo više ipak jer je prvih mjeseci bila 12,50 kn). Istekom ugovora produžio sam ugovor na još 2 godine, prešao na Mrak tarifu na kojoj je super jer su poruke jeftinije u prosjeku 20 posto nego na bonove, jeftini pozivi prema drugim mrežama, 1000 minuta mjesečno uključeno u pretplatu za pozive prema simpi poslije 19, 25 MB za internet, sve za 48 kn mjesečno (PDV uključen) i sve to mogu potrošiti na pozive, poruke. I da, dobio novi mobitel - Nokiu XpressMusic, nadoplatio 98 kn. Na ugovoru sam i na Iskonu - na 18 mjeseci potpisao, imam flat, iskontv, pretplata za telefon sve za 209 kn mjesečno, prije sam bio na T-comu, imao spori net, sad su mi računi manji u prosjeku 20-25 posto. Ono što je problem kod npr. mobitela na pretplatu jest to što se ljudi ne znaju kontrolirati, onda im dođu računi od 500-600 kn jer su zvali nenormalno pa su im operateri krivi. Kao prvo, nemoj potpisivati ugovor na štandu u trgovačkom centru. Postoji jednostavniji način - nazoveš ih, oni ti pošalju ugovor, pročitaš ga, pročitaš uvjete poslovanja (istina, ima ih, ali za 45 min sve shvatiš i vidiš koje su cake) i onda se odlučiš hoćeš ili ne. Što se tiče otkazivanja ugovora, to ne znam kako ide i može li se. Ono što je bitno jest da ti operateri imaju korist od toga što ti daju uređaje za kunu - na taj način oni imaju osigurana fiksna sredstva od potrošača na određeno vrijeme.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: