Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



30 posto učenika bit će testirano na droge

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
lingvist
Offline
Ukupno postova: 353
Lokacija: Osijek - Bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.09.2010. 1:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›

Djelomično ili potpuno prikrivanje pogreške, šalje krivu poruku djetetu.


Ne mora se uvijek iznositi prljavo rublje. Ako se dijete kazni na neki način, s njim se razgovara, ode se kod stručnjaka ako je potrebno, to nije kriva poruka. Ne moraju svi znati da je dijete probalo marihuanu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.09.2010. 7:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lingvist je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la: ›

Djelomično ili potpuno prikrivanje pogreške, šalje krivu poruku djetetu.


Ne mora se uvijek iznositi prljavo rublje. Ako se dijete kazni na neki način, s njim se razgovara, ode se kod stručnjaka ako je potrebno, to nije kriva poruka. Ne moraju svi znati da je dijete probalo marihuanu.


Većina djece proba jednom – dvaput marišku i stane na tome i sa tim se slažem. Ako svi znaju da je dijete konzumiralo drogu, već je kažnjeno i nema potrebe za naknadnom kaznom. Još mu samo treba objasniti, da je upiranje prstom posljedica njegove gluposti. Ako učiniš neko sranje izvoli snosi posljedice. Roditelj sam dvoje djece. Jedno punoljetno, drugo predškolski uzrast i ništa ne bih mijenjao u odgoju svoje djece.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.09.2010. 8:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pozitivno je što se nešto poduzima po tom pitanju, ali negativno to što je to test samo na THC, i to što će obuhvatiti samo 20-30% posto klinaca. Znači kad sesve zbroji, učinak skoro nula.
A netko je napisao da se djecu ne može ni na što prisiliti, to je točno. Dakle, oni koji konzumiraju marihuanu, često ili su samo probali par puta, ako budu u tom slučajnom odabiru za testiranje, neće pristati na testiranje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lingvist
Offline
Ukupno postova: 353
Lokacija: Osijek - Bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.09.2010. 13:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
Većina djece proba jednom – dvaput marišku i stane na tome i sa tim se slažem. Ako svi znaju da je dijete konzumiralo drogu, već je kažnjeno i nema potrebe za naknadnom kaznom. Još mu samo treba objasniti, da je upiranje prstom posljedica njegove gluposti. Ako učiniš neko sranje izvoli snosi posljedice. Roditelj sam dvoje djece. Jedno punoljetno, drugo predškolski uzrast i ništa ne bih mijenjao u odgoju svoje djece.

Ono što sam htio reći jest da dijete može zbog jednog eksperimenta snositi posljedice koje ne odgovaraju težini njegove pogreške i biti obilježeno kao narkoman, a to nije i imati poslije problema u životu zbog toga. Ako kontaš što želim reći... Istina, nemam iskustva u odgoju djece, ali, evo, samo iznosim mišljenje, donekle i kao skoro pa diplomirani pedagog.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lingvist
Offline
Ukupno postova: 353
Lokacija: Osijek - Bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.09.2010. 13:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

always ready je napisao/la: ›
Pozitivno je što se nešto poduzima po tom pitanju, ali negativno to što je to test samo na THC, i to što će obuhvatiti samo 20-30% posto klinaca. Znači kad sesve zbroji, učinak skoro nula.
A netko je napisao da se djecu ne može ni na što prisiliti, to je točno. Dakle, oni koji konzumiraju marihuanu, često ili su samo probali par puta, ako budu u tom slučajnom odabiru za testiranje, neće pristati na testiranje.

Smatram da to testiranje treba biti obvezno, ja čak ne bih ni roditelje pitao, a i trebalo bi proširiti uzorak na način da u godinu-dvije budu obuhvaćena sva djeca određene dobi, a i testirati na druge droge (raznorazne tabletice sve su popularnije).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.09.2010. 13:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sačekat ćemo mi malo da dođe to vrijeme kad će se u našoj državi/županiji osmisliti i sprovesti u djelo nešto što nema pedesetpostotnu manu. Tako i s ovim testiranjima na drogu. Uludo bacanje para.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DGOTaliban
Offline
Ukupno postova: 15
Lokacija: Osijek,Donji Grad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.09.2010. 13:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma to su zive gluposti pustite djecu na miru haha

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.09.2010. 15:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lingvist je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la: ›
Većina djece proba jednom – dvaput marišku i stane na tome i sa tim se slažem. Ako svi znaju da je dijete konzumiralo drogu, već je kažnjeno i nema potrebe za naknadnom kaznom. Još mu samo treba objasniti, da je upiranje prstom posljedica njegove gluposti. Ako učiniš neko sranje izvoli snosi posljedice. Roditelj sam dvoje djece. Jedno punoljetno, drugo predškolski uzrast i ništa ne bih mijenjao u odgoju svoje djece.

Ono što sam htio reći jest da dijete može zbog jednog eksperimenta snositi posljedice koje ne odgovaraju težini njegove pogreške i biti obilježeno kao narkoman, a to nije i imati poslije problema u životu zbog toga. Ako kontaš što želim reći... Istina, nemam iskustva u odgoju djece, ali, evo, samo iznosim mišljenje, donekle i kao skoro pa diplomirani pedagog.

Poznajem nekoliko ljudi koji robijaju zbog jedne pogreške. Pogreške u životu mogu biti vrlo skupe, i što prije mali ljudi to nauče, bolje za njih. Znamo da se najbolje zapamti ono što je naučeno iz vlastitog iskustva. Poštujem tvoje znanje naučeno iz knjiga, i ne tvrdim da su moji argumenti ispravni a tvoji ne, dapače siguran sam da i jedan i drugi pristup može dati i dobre i loše rezultate, no ja u ovom konkretnom slučaju dajem prednost životnom iskustvu.

Smile

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.09.2010. 20:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Komplicirana tema. Iz osobnog iskustva znam da nikakva testiranja radi prevencije, razgovori sa psiholozima, roditelji sami, koliko god se trudili i borili nisu uspjeli rjesiti moj "problem" eksperimentiranja. Iako smatram da jedino roditelji ispravnim odgojem mogu doprinjeti zdravom psihofizickom stanju djeteta. Ako u obitelji nesto ne stima blesavo je za ocekivati da taj klinac nece past pod utjecaj okoline, nazalost. Rjesio sam ga sam nakon gadnog "udarca" glavom u zid. Sva sreca da je bilo na vrijeme jer me prođe jeza kad samo pomislim sto je sve moglo biti. Neki nauce ranije, neki kasnije. Jedino je bitno da se svi nađu na pravom putu.

Testiranje u skolama također nece donijeti neke bitne promjene. Wink Ako se ne boje da ih roditelji testiraju, zasto bi se bojali ako to radi skola? Vecina mojih vrsnjaka je tako tada razmisljala. Ne vjerujem da se nesto bitno promjenilo. Naravno, jako bih volio da klinci nikad nista ne probaju jer si bzvz prljaju organizam. Nece dozivjeti nista spektakularno. A ako i budu, vrlo je kratkog vijeka.

_________________
Imali smo i većih problema pa ih nismo riješili!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lingvist
Offline
Ukupno postova: 353
Lokacija: Osijek - Bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.09.2010. 21:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
Poznajem nekoliko ljudi koji robijaju zbog jedne pogreške. Pogreške u životu mogu biti vrlo skupe, i što prije mali ljudi to nauče, bolje za njih. Znamo da se najbolje zapamti ono što je naučeno iz vlastitog iskustva. Poštujem tvoje znanje naučeno iz knjiga, i ne tvrdim da su moji argumenti ispravni a tvoji ne, dapače siguran sam da i jedan i drugi pristup može dati i dobre i loše rezultate, no ja u ovom konkretnom slučaju dajem prednost životnom iskustvu.

Smile


Životno je iskustvo neprocjenjivo, bilo kod odgoja djece, bilo kod obavljanja bilo kojeg posla. Ono što se ja pitam jest hoće li djeca, ako se otkrije da su uzela drogu i to zna cijela škola, zbog upiranja prstom i recimo sramote, naučiti da su pogriješili ili će to samo prouzročiti suprotan učinak?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.09.2010. 22:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lingvist je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la: ›
Poznajem nekoliko ljudi koji robijaju zbog jedne pogreške. Pogreške u životu mogu biti vrlo skupe, i što prije mali ljudi to nauče, bolje za njih. Znamo da se najbolje zapamti ono što je naučeno iz vlastitog iskustva. Poštujem tvoje znanje naučeno iz knjiga, i ne tvrdim da su moji argumenti ispravni a tvoji ne, dapače siguran sam da i jedan i drugi pristup može dati i dobre i loše rezultate, no ja u ovom konkretnom slučaju dajem prednost životnom iskustvu.

Smile


Životno je iskustvo neprocjenjivo, bilo kod odgoja djece, bilo kod obavljanja bilo kojeg posla. Ono što se ja pitam jest hoće li djeca, ako se otkrije da su uzela drogu i to zna cijela škola, zbog upiranja prstom i recimo sramote, naučiti da su pogriješili ili će to samo prouzročiti suprotan učinak?

Odgovor na to pitanje u smislu Da ili NE, ne možeš dobiti, i to i znaš i sam, tako da nisam siguran da takvo pitanje ima smisla. No ipak ću ti pokušati odgovoriti.
Kakav će učinak izazvati upiranje prstom, ponajviše ovisi o tome kako je dijete pripremljeno za život od strane roditelja. Tu naravno ima utjecaj osobnost svakog djeteta itd. A to je već tvoje područje pa pretpostavljam da ne moram ići u detalje.

Osim toga nitko nije rekao da će se testiranje učenika raditi u holu škole. Pretpostavljam da će testiranja obavljati stručne osobe koje znaju da diskrecija mora biti zajamčena.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lingvist
Offline
Ukupno postova: 353
Lokacija: Osijek - Bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.09.2010. 19:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Odgovor na to pitanje u smislu Da ili NE, ne možeš dobiti, i to i znaš i sam, tako da nisam siguran da takvo pitanje ima smisla. No ipak ću ti pokušati odgovoriti.
Kakav će učinak izazvati upiranje prstom, ponajviše ovisi o tome kako je dijete pripremljeno za život od strane roditelja. Tu naravno ima utjecaj osobnost svakog djeteta itd. A to je već tvoje područje pa pretpostavljam da ne moram ići u detalje.

Osim toga nitko nije rekao da će se testiranje učenika raditi u holu škole. Pretpostavljam da će testiranja obavljati stručne osobe koje znaju da diskrecija mora biti zajamčena.


Naravno da se ne može dobiti odgovor da ili ne, ali puno je takvih pitanja u pedagogiji. Ima smisla ako pogledamo da se većina pojava u životu može smjestiti unutar Gaussove krivulje, pa će se neki podaci dobiveni istraživanjem moći odnositi na većinu. Naravno, tu odgovori nikad ne mogu biti izravni i sveobuhvatni kao u prirodnim znanostima (a i tamo često nisu).
Ma naravno da se neće obavljati u holu škole, ali postavlja se pitanje tko ima pravo znati rezultate.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.09.2010. 19:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lingvist je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Odgovor na to pitanje u smislu Da ili NE, ne možeš dobiti, i to i znaš i sam, tako da nisam siguran da takvo pitanje ima smisla. No ipak ću ti pokušati odgovoriti.
Kakav će učinak izazvati upiranje prstom, ponajviše ovisi o tome kako je dijete pripremljeno za život od strane roditelja. Tu naravno ima utjecaj osobnost svakog djeteta itd. A to je već tvoje područje pa pretpostavljam da ne moram ići u detalje.

Osim toga nitko nije rekao da će se testiranje učenika raditi u holu škole. Pretpostavljam da će testiranja obavljati stručne osobe koje znaju da diskrecija mora biti zajamčena.


Naravno da se ne može dobiti odgovor da ili ne, ali puno je takvih pitanja u pedagogiji. Ima smisla ako pogledamo da se većina pojava u životu može smjestiti unutar Gaussove krivulje, pa će se neki podaci dobiveni istraživanjem moći odnositi na većinu. Naravno, tu odgovori nikad ne mogu biti izravni i sveobuhvatni kao u prirodnim znanostima (a i tamo često nisu).
Ma naravno da se neće obavljati u holu škole, ali postavlja se pitanje tko ima pravo znati rezultate.

Ostaje nam nada da u županijskom centru za prevenciju i liječenje bolesti ovisnosti, ima mudrijih glava od moje i tvoje,
te da će se testiranja obavljati (ako se uopće budu radila) na najprimjereniji moguć način.

Častim te sa šakom kikirikija za korektnu i konstruktivnu raspravu. Very Happy

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lingvist
Offline
Ukupno postova: 353
Lokacija: Osijek - Bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.09.2010. 20:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
Ostaje nam nada da u županijskom centru za prevenciju i liječenje bolesti ovisnosti, ima mudrijih glava od moje i tvoje,
te da će se testiranja obavljati (ako se uopće budu radila) na najprimjereniji moguć način.

Častim te sa šakom kikirikija za korektnu i konstruktivnu raspravu. Very Happy


Nadam se i ja da ima, dobrobit djece mora biti na prvom mjestu... I nadajmo se da imaju znanja, a ne predrasude koje smatraju znanjem...
Hvala, i ja se pridružujem čašćenju... Uvijek sam za konstruktivnu raspravu bez vrijeđanja ad hominem, to ne vodi nikamo...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: