Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Trebaju li homoseksualni parovi posvajati djecu?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Enna983
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.09.2010. 23:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moje je mišljenje da djecu trebaju usvajati parovi koji to zele i rade sa ljubavlju bez obzira bili oni homosexualni ili ne...smatram da za razvoj jednog djeteta nije presudno koji spol ga odgaja vec kakva je ta osoba i s koliko ljubavi i paznje prilazi tom djetetu!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
studiozakvalitetuzivota
Offline
Ukupno postova: 13
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.09.2010. 8:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odgovorni potencijalni roditelji će uvijek napraviti što je najbolje za dijete. U ovoj situaciji su muški homoseksualni diskriminiraniji, jer je puno češće da ženski par dobije dijete putem donora no muški, a posvajanja su kod nas još nemoguća.

No, u nekoj zamišljenoj situaciji i muški par može imati biološko dijete jednog partnera (npr. nađu mamu - donora koja se odrekne roditeljskih prava po rođenju djeteta). Mislim da nitko u toj situaciji ne bi išao oduzimat dijete ocu koji brine o njemu.

Druga bitna stvar je prihvaćanje u okolini - uistinu mislim da bi tom djetetu okolina utjecala na kvalitetu života. Ipak, dobra je usporedba sa djecom samohranih majki koja nemaju (upisanog) oca - danas je to tek na razini trača, dok je nekad bilo jako stigmatizirajuće za djecu. Vjerujem da će i u ovom području društvo napredovati.

Što se tiče svih onik koji brinu o tome što će dijete naučiti o funkcioniranju obitelji - mislim da to ovisi više o obitelji samoj, no o tome je li ona homoseksualna ili heteroseksualna. Obično ljude brine da će djeca koja odrastu u takvoj obitelji postati homoseksualci - tom logikom ljudi koji odrastaju u heteroseksualnoj obitelji moraju biti heteroseksualci, a to baš i nije točno.

Podatak koji je mene iznenadio je da su i samuraji imali homoseksualne ljubavnike-učenike, dok je doma žena čuvala "ognjište". Mislim da nakon 33 godine koliko je prošlo otkad je homoseksualnost izbačena s liste poremećaja, treba prestati o tome pisati kao o poremećaju.

Kad god razmišljam o homoseksualcima, sjetim se pozicije ljudi u filmu Planet majmuna: pomislim kako bi se ja osjećala u svijetu u kojem je 90-tak% homoseksualaca, a ja heteroseksualna izbjegavam pokazati svoju orijentaciju, ne mogu imati dijete sa svojim partnerom.

Čovjek je prvo čovjek, a tek onda ostalo. Dobar roditelj ili loš roditelj može biti i heteroseksualac i homoseksualac. Zanimljivo mi je da ljudi olako ulaze u problematiku treba li homoseksualcima dopustiti djecu, a ne vide da se isto tako može postaviti pitanje treba li nekom drugom (npr. ubojici, alkoholičaru, pa onda to možemo proširiti i na teško bolesne osobe) dozvoliti da imaju djecu. Sklizak, jako sklizak teren za ljudska prava, kojim se lako stiže u društvo poput Kine gdje trebate imati dozvolu da bi smjeli začeti dijete.

_________________
http://studiozakvalitetuzivota.blog.hr/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.09.2010. 8:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pitanje nije dobro formulirano..
no nije bitno..dakle treba li dozvoliti homoseksualnim parovima posvajajanje djece? - DA,treba!
sad ce neki reci, ali djetetu trebaju i otac i majka..
majka je nezamjenjiva..bla bla..
kad govorimo o posvajanju, govorimo dakle o djeci bez roditelja, odnosno o djeci koje su roditelji ostavili...
u tom smislu, mislim da je svakako bilo kakva obitelj bolja od doma za djecu..
mozda grijesim..
mozda bi bilo dobro da se u raspravu ukljuce ljudi koji su odrasli u domovima za nezbrinutu djecu..
jer o njima je rijec..
inace, nijedni roditelji nisu savrseni..ali ako je tu briga, ljubav i paznja..ne vidim zasto ne bi mogli posvajati djecu..
naravno, ako zadovoljavaju ostale kriterije, a koji i nace vrijede..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 02.09.2010. 8:33 
Naslov:  Re: Trebaju li homoseksualni parovi posvajati djecu?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Ne . Svako neka sa "odabranikom/com srca svoga" napravi i rodi dijete baš onako kako je to priroda htjela.
Priroda je željela da homosexsualci budu drugačiji i kao takve ih poštujem. No,ta ista priroda im nije omogućila rađanje djece. I što se mene tiče neka tako i ostane.


Točno tako.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beziljy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.09.2010. 10:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da je pitanje krivo postavljeno
treba glasit ovako
želi li to djete da ima homo roditelje? ha?

_________________
Ignorance is bliss!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.09.2010. 11:06 
Naslov: Beark ! Re: Trebaju li homoseksualni parovi posvajati djecu?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vanna031 je napisao/la (Pogledaj post): › Time mislim na kvalitetu djetetovog života, sigurna sam da klincu ne bi baš bilo ugodno kada bi mu tata i tata došao na roditeljski.


Svašta!

Djetetu "nije baš ugodno" kada mu NITKO nedođe na roditeljski i kada ga razrednik opominje i moli da obavijesti nekoga da se "ukaže" u školi.
Kvaliteta života s dva tate ili dvije mame u većini takvih slučajeva je kvalitetnija od klasičnog hrvatskog obiteljskog života, jer osobe koje su spremne tako otvoreno živjeti nadrasle su svoju okolinu u svakom pogledu.

A kad već spominjemo roditeljski, ma nema mi gluplje situacije od one kada se mama i tata zajedno nacrtaju na roditeljskom!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 02.09.2010. 12:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tema ovdje nije loše roditeljstvo heteroseksualnih parova, već treba li dozvoliti odgajanje djece homoseksualnim parovima. Da ima jako loših roditelja koji ne zaslužuju imati djecu i kojima treba to zabraniti, svjedoci smo, nažalost, svakodnevno, međutim to ne daje nikakav pozitivan pogled na odgoj homoseksualnim parovima, ali to je moje mišljenje.
Kladim se da bi vi koji ovdje podržavate homoseksualne parove u nastojanju da dobiju roditeljska prava, bili prvi ti koji bi zabranili svojim klincima da se druže s djecom koja imaju dvije mame ili dva tate. To je činjenica.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 02.09.2010. 13:57 
Naslov:  Re: Trebaju li homoseksualni parovi posvajati djecu?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja ne kužim šta mi uopće imamo o tome raspravljat?
Zašto netko tko je hetero uopće ima potrebu raspravljati o njihovim pitanjima?
imaju si političare, nek se bore za svoja prava.
živo me zaboli.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 02.09.2010. 14:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@maniche zašto otvaraš temu ako te nervira

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.09.2010. 14:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

always ready je napisao/la: ›

Kladim se da bi vi koji ovdje podržavate homoseksualne parove u nastojanju da dobiju roditeljska prava, bili prvi ti koji bi zabranili svojim klincima da se druže s djecom koja imaju dvije mame ili dva tate. To je činjenica.


Bleblečeš gluposti!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.09.2010. 17:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma danas djeca dobiju mare ako nose nešto što se nekom ne sviđa, imaju glupu frizuru i slično, gnjave i vrijeđaju ako im npr roditelji žive u izvanbračnoj zajednici, a kako bi tek bilo u ovoj situaciji. Mislim da to kod nas baš i neće tako skoro zaživjeti, ovo je prekonzervativna sredina. Balkane,Balkane,Balkane moj....

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lingvist
Offline
Ukupno postova: 353
Lokacija: Osijek - Bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.09.2010. 17:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

always ready je napisao/la (Pogledaj post): ›
Kladim se da bi vi koji ovdje podržavate homoseksualne parove u nastojanju da dobiju roditeljska prava, bili prvi ti koji bi zabranili svojim klincima da se druže s djecom koja imaju dvije mame ili dva tate. To je činjenica.

Izgubio bi onda okladu, bar u mom slučaju. Imam prijatelja homoseksualaca i lezbijki i ne vidim zašto bi mi bio problem da se djeca iz tih obitelji druže s mojom djecom. Smatram da se u normalnoj državi ne bi ni raspravljalo treba li dopustiti homoseksualnim parovima usvajanje djece. Naravno da im treba, ali u Hrvatskoj trenutno ne bih dopustio iz jednostavnog razloga što smo previše konzervativno društvo i ta bi djeca bila previše stigmatizirana, a vjerujem i fizički napadnuta. Ali u budućnosti, za nekih 15-20 godina (nadam se da ćemo dotad sazrijeti kao društvo), zašto ne?


simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Ne . Svako neka sa "odabranikom/com srca svoga" napravi i rodi dijete baš onako kako je to priroda htjela.
Priroda je željela da homosexsualci budu drugačiji i kao takve ih poštujem. No,ta ista priroda im nije omogućila rađanje djece. I što se mene tiče neka tako i ostane.


Mislim da imaš krivu logiku. Onda ne bi trebalo dopustiti ni usvajanje djece, a ni umjetnu oplodnju roditeljima koji su neplodni ili ženama koje imaju problema sa začećem.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.09.2010. 17:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to sve pederi decu će da iskvare pederlukom svojim

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lingvist
Offline
Ukupno postova: 353
Lokacija: Osijek - Bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.09.2010. 18:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

studiozakvalitetuzivota je napisao/la (Pogledaj post): ›

Čovjek je prvo čovjek, a tek onda ostalo. Dobar roditelj ili loš roditelj može biti i heteroseksualac i homoseksualac. Zanimljivo mi je da ljudi olako ulaze u problematiku treba li homoseksualcima dopustiti djecu, a ne vide da se isto tako može postaviti pitanje treba li nekom drugom (npr. ubojici, alkoholičaru, pa onda to možemo proširiti i na teško bolesne osobe) dozvoliti da imaju djecu. Sklizak, jako sklizak teren za ljudska prava, kojim se lako stiže u društvo poput Kine gdje trebate imati dozvolu da bi smjeli začeti dijete.


Mogla bi se postaviti i pitanja trebaju li određeni ljudi imati djecu i onda dolazimo do vrlo skliskog terena - npr. hoćemo li zabraniti mentalno retardiranim osobama da imaju djecu? Hoće li netko jednom doći na ideju da ih sterilizira kako bi ih spriječio? Ipak, dok kod mentalno retardiranih osoba postoji više stupnjeva retardacije i postoje osobe s takvom retardacijom koje se ne mogu brinuti ni za sebe, a kamoli za dijete, kod homoseksualaca je druga stvar - ako su sposobni kao heteroseksualci, zašto ne? Homoseksualce ne treba izdvajati u posebnu skupinu kao, npr., mentalno retardirane osobe ili alkoholičare itd.
Što se tiče Kine - tamo je to nužnost, njih je jednostavno previše i vlasti su morale nešto učiniti kako bi spriječile daljnji nekontroliran porast stanovništva. To je, u prenesenom smislu, jedan oblik kontracepcije i vrlo učinkovit. O istoj bi stvari trebala razmisliti i Indija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.09.2010. 18:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lingvist je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Ne . Svako neka sa "odabranikom/com srca svoga" napravi i rodi dijete baš onako kako je to priroda htjela.
Priroda je željela da homosexsualci budu drugačiji i kao takve ih poštujem. No,ta ista priroda im nije omogućila rađanje djece. I što se mene tiče neka tako i ostane.


Mislim da imaš krivu logiku. Onda ne bi trebalo dopustiti ni usvajanje djece, a ni umjetnu oplodnju
roditeljima koji su neplodni ili ženama koje imaju problema sa začećem.


Što se mene tiče priroda zna što čini, i odredila je da su za „stvaranje“ djece potrebni žena i muškarac. I stoga ne trpam u isti koš usvajanje djece hetero parova , medicinski potpomognutu oplodnju, i usvajanje djece gay parova.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: