Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



NK Osijek: Robert Špehar novi predsjednik kluba, Gordan Matković imenovan direktorom

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65776
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.08.2010. 21:31 
Naslov:  NK Osijek: Robert Špehar novi predsjednik kluba, Gordan Matković imenovan direktorom
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na izvanrednoj skupštini NK Osijeka, održanoj u nedjelju, 29. kolovoza 2010., potvrđeno je ono što se već danima znalo. Robert Špehar je imenovan novim predsjednikom, Gordan Matković je izabran za direktora kluba, dok je mjesto sportskog direktora ostalo upražnjeno.

Skupštinu je otvorio bivši predsjednik kluba, gradonačelnik Bubalo, ponudivši javnosti odgovore na pitanja koja su mnoge zanimala još od podnošenja ostavki i smjena u Gradskom vrtu. U petom mjesecu je na bankovni račun kluba stigao kompletan iznos od transfera Domagoja Vide u Bayer Leverkusen. Radi se o 2,4 milijuna eura kojima su, prema riječima bivšeg predsjednika, podmirena brojna dugovanja i tekući troškovi. Na bankovnom računu se u ovom trenutku nalazi još 4 milijuna kuna od tog transfera, a Bubalo je spreman predočiti dokumentaciju o svim rashodima. Od iznosa tog transfera je 100 000 kuna isplaćeno samom Domagoju Vidi dok je provizija od 14% (336 000 eura) otišla u ruke Vidinom menadžeru Borisu Živkoviću!

Žestoko je protestirao Grgur Vasilj, predsjednik i predstavnik Kohorte na skupštini, preispitujući djelovanje sportskog direktora u ostavci, Dragana Vukoje. Bivši direktor kluba Mile Dumančić odgovorio je da su provizije u slučajevima transfera igrača sasvim normalna i uobičajena stvar. Radi se o fiksnim iznosima od 10% za transfere do 2 milijuna eura te 14% kada se radi o transferima preko 2 milijuna eura. Kada je odlučeno da će provizije iznositi baš toliko nije poznato, ali lijepo je da smo sada i s tom stavkom upoznati. Sljedeća stvar koja je zanimala navijače Bijelo – plavih je otpremnina za direktora Dumančića. Bubalo je izjavio da nikakva otpremnina nije isplaćena bivšem direktoru jer je došlo do sporazumnog raskida ugovora dok je treneru Steinbruckneru isplaćena otpremnina u iznosu tri mjesečne plaće.



Dopredsjednicima kluba su imenovani Petar Lagator, predstavnik glavnog Osijekovog sponzora, te poduzetnik Zdravko Josić. Potom se svim nazočnima obratio novi predsjednik Robert Špehar:

- "Kada mi je ponuđeno mjesto predsjednika kluba nisam puno razmišljao. Kao dijete sam sanjao da ću jednog dana obući dres NK Osijeka. A ja ne samo da sam ostvario to već sam i kroz svoju karijeru postao kapetan Bijelo – plavih, najbolji strijelac u klupskoj povijesti, a evo sada i predsjednik. Biti ću predsjednik novog kova. Planiram detaljno pratiti kompletan igrački i trenerski kadar, pa čak i spuštati se u svlačionicu te voditi svakodnevne razgovore sa igračima. Želim vratiti i obitelji na stadion kao i kontaktirati i sastančiti sa predstavnicima navijača. U ovom trenutku vam doista ne bih mogao obećati Europu sljedeće godine. Ali radit ću 24 sata na dan u svrhu povratka Osijeka u vrh hrvatskog nogometa i izlaska u Europu. Nadam se da će u budućnosti gradonačelnik i župan nastaviti pomagati klub, a nadam se i da se na klubu neće lomiti politička koplja. NK Osijek nije samo moja ljubav, NK Osijek je moj život!“, zaključio je Špehar nakon čega su ga velikim pljeskom pozdravili svi nazočni.



Potom je iza zatvorenih vrata novi predsjednik izabrao Gordana Matkovića za novog direktora kluba dok je mjesto sportskog direktora ostalo upražnjeno. Pozicija je to koju će u praksi obnašati sam predsjednik. Jer to je pozicija kojoj on kao bivši nogometaš nekako po prirodi i gravitira. Zasigurno je na današnji dan počela nova era osječkog prvoligaša. Za početak je Špehar ponudio isključivo „krv, znoj i suze“. Nepopularna rečenica za sve one koji očekuju rezultat i promjene preko noći. Ali riječi koje u meni osobno bude optimizam. Jer ako čekamo na rezultat već više od 10 godina, mislim da se možemo strpiti još malo. Res, non verba! Obećanja su dana, vrijeme je da se odmah od sutra krene s djelima!















Piše: M.K.
Foto: Daniel Antunović

Pročitajte i...
[26.08.2010.] Robert Špehar bit će novi predsjednik Osijeka
[16.08.2010.] NK Osijek ostao bez glave, Branko Karačić novi trener!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.08.2010. 0:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

od kad je to Boris Živković Vidin menadžer?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali od čače
Offline
Ukupno postova: 413
Lokacija: selo veselo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.08.2010. 0:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la: ›
od kad je to Boris Živković Vidin menadžer?


odkad se pare dijele,eto od kada Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.08.2010. 8:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čitajući tekst, ostaje nejasno što je to bivša uprava radila loše, a da će nova bolje. Što to nezadovoljni očekuju, i što im je smetalo prije. Kako nitko nije spomenuo preoblikovanje i privatizaciju, nema mi druge nego da zaključim da su to sve ista sranja, koja non-stop gutaju samo naivni.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 30.08.2010. 9:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa čuj, mislim da je normalno u svakoj upravi (bilo športskoj bilo onoj privrednoj) da ako ne ostvariš zacrtani plan da i odstupiš (ili te smjene).
Uprava NK Osijeka nije ostvarila vlastite zacrtane planove pa eto to je dovoljno da odstupe.
Dakle govorim o 4-o godišnjem planu napretka NK Osijeka iznešenog 2005. godine. Osim prve točke opstanka u ligi nisu ništa napravili...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
inspektormaska
Offline
Ukupno postova: 343
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.08.2010. 13:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neznam Robert Špehar da.... Matković i Lagator veliko NE opet politički aparatčiki sa ogromnim mješinama za napuniti na uštrb građana i navijača

Jedno veliko NE POLITIČARIMA u NK OSIJEK... sada je vrijeme da se digne glas i kaže što se želi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 30.08.2010. 14:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Oko nogometnih klubova će uvijek biti gladnih usta, neovisno tome da li su iz neke stranke ili ne.

_________________
"Ne budi kao onaj koji skuplja znanje učenih i mudrost mudrih, a prema
Istini se odnosi kao jedan od glupih."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
inspektormaska
Offline
Ukupno postova: 343
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.08.2010. 14:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma nek oni budi gladni al nek donesu lovu i rezultate pa nek si i zarade

političari van...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vindi89
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.08.2010. 14:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne bih se složio da je Matković ovdje samo kao političar jer od kada znam za sebe i Matković je na istoku u Osijekovom dresu ili barem šalu. A što se tiće Špehara legenda je kluba, 2 puta najbolji strijelac lige, pozna hrpu ljudi koji dobro dođu u ovakvom poslu pa nek se sada dokaže. Vjerujem da hoće, oboica!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.08.2010. 17:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a vid legende, predsjedničkog kandidata Slaviše Vukšića Gaše! čovjek je legenda, što je,je...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Đeđa_zaboravih_lozinku_od
Offline
Avatar

Ukupno postova: 161
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.08.2010. 20:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kakve odvratne njuške, svi redom

_________________
:->o=
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
junfer&ca
Offline
Ukupno postova: 125
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.09.2010. 21:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vindi89 je u pravu, Matković je uvijek išao na Istok dok je bio normalan i pošten. Kad je ušao u politiku, završio je u loži. Predlažem da Matkovićev brat bude sportski direktor

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.09.2010. 18:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › Čitajući tekst, ostaje nejasno što je to bivša uprava radila loše, a da će nova bolje. Što to nezadovoljni očekuju, i što im je smetalo prije.


Predsjednik osječkog nogometnog prvoligaša Robert Špehar danas je javnosti odlučio objaviti da neki javno prezentirani podaci o poslovanju kluba pod vodstvom bivše uprave nisu vjerodostojni jer dugovi ipak postoje, što su pokazali i rezultati revizije poslovanja. Iako je na Skupštini rečeno da nikakvih dugovanja nema, Špehar je istaknuo kako su neizmirene obveze prema igračima s kraja kolovoza u iznosu od milijun i 664 tisuće kuna, dok se dobavljačima za proteklo razdoblje duguje milijun i 610 tisuća kuna. S obzirom na obveze do kraja ove kalendarske godine i činjenicu da je na klupskom računu trenutno oko dva i pol milijuna kuna, a da će za plaće radnoj zajednici i dobavljačima trebati izdvojiti oko pet i pol milijuna, izvjesno je kako će novo čelništvo imati dosta problema kako zatvoriti financijsku konstrukciju.

Toliko o mučenicima koje je ulica otjerala...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.09.2010. 18:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Oni koji zaista poznaju Špehara kao čovjeka, a ne kao nekoga koga su gledali kako naganja loptu po terenu znaju kakav je čovjek. Ili zapravo kakva je to pohlepna samodopadna spodoba koja će iz kluba uzet koliko se može, reći ovo je sranje, šta meni ovo treba i otići...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: