Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Srebro košarkaša, Ivan Horvat posljednji

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65908
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.08.2010. 7:43 
Naslov:  Srebro košarkaša, Ivan Horvat posljednji
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hrvatski košarkaši osvojili su srebrnu medalju na Olimpijskim igrama mladih, što je ukupno treća medalja osvojena u Singapuru.

U finalu su izgubili od Srbije 9-22 (3-13), u utakmici koju nisu odigrali na razini prethodnih, onako kako mogu. Srbija je brzo stekla prednost od 8-0, a hrvatski šut bio je iznimno loš. Prvi koš za Hrvatsku, samo minutu prije kraja prvog dijela, postiže Marko Ramljak za 3-8. U drugom dijelu ništa se bitno u hrvatskoj igri nije promijenilo, a nakon samo 1,5 minute igre, pri vodstvu Srbije 16-6, nad Space košarkaški centar obrušilo se nevrijeme. Olujni vjetar nanosio je kišu na teren pa je na četiri minute došlo do prekida, a utakmica je ubrzo nastavljena na drugom terenu. Hrvatski košarkaši su ulascima pod koš pokušavali sustići vodstvo Srbije, ali nepreciznost ih je spriječila.

Unatoč poraza u finalu, hrvatska košarkaška reprezentacija ostvarila je veliki rezultat, koji nitko u ekipi nije očekivao. Matej Buovac ponosan je na uspjeh koji su ostvarili:

- „Ovo je prva košarkaška olimpijska medalja nakon Barcelone 1992. i presretan sam zbog ovog uspjeha. Finale samo po sebi ima težinu i nosi neki pritisak koji mi nismo uspjeli pretvoriti u pozitivnu energiju, a Srbi su iskoristili svoje šanse. Da nam je netko prije odlaska rekao da ćemo biti u finalu, čudno bih ga pogledao“.

Stipe Krstanović dodao je kako je „Srbija fizički jača ekipa. U prethodnim utakmicama mi smo bili jači pa smo se uspjeli i vraćati u igru, no danas nismo uspjeli“.

Trener Branimir Pavić: „Lošije smo ušli u utakmicu i pokušali smo s vanjskim šutom nešto promijeniti, ali nismo uspjeli. Trebali smo više igrati pod koš. Srbija je odlična ekipa, fizički su jači, a uz to su odradili zajedničke pripreme prije odlaska u Singapur. Možda je i u tome razlika“.

Hrvatskim košarkašima potporu je došla dati cijela hrvatska sportska delegacija. Na prepunim tribinama, pred 600 gledatelja, 'kockice' su pjesmom i glasnim navijanjem davali potporu košarkašima tijekom cijele utakmice. I kad se vidjelo da neće moći do zlata, hrvatski sportaši, u ovom slučaju navijači, nisu posustajali.



Nažalost dogodilo se ono što nitko nije očekivao, niti razmišljao o tome. Ivan Horvat u finalu skoka motkom osvojio je posljednje 8. mjesto s preskočenih skromnih 4.70. Nevrijeme koje je zahvatilo Singapur i olimpijska borilišta u poslijepodnevnim satima, u večernjim se pretvorilo u kišu koja nije prestajala padati. Osam skakača krenulo je na visini 4.55 i osim Brazilca i Grka svi ostali su propuštali. Ivan je zajedno s trenerom Josip Gašparcem odlučio početi skakati već na 4.70 zbog zagrijavanja i privikavanja na kišu. Nažalost već se tu vidjelo da ima problema s dubinom skoka, a motka je klizila niz ruke. Uspio je letvicu preskočiti iz trećeg pokušaja. I svi su mislili kako je početna trema prevladana. No, nije se radilo samo o tremi. Na 4.85 Ivan je rušio sva tri puta, a u trećem pokušaju motka je skroz proklizila. Nevjerica među hrvatskim sportašima na tribinama, ali i među ostatkom gledatelja. Vidjelo se na Ivanu da silno želi medalju. Možda je u toj silnoj želji i malo brzao pa je i skokove izvodio dosta brzo, ne iskoristivši vrijeme koncentracije koje mu pripada.

- "Žalostan sam zbog propuštene prilike. Očekivao sam puno. Razočarao sam sebe, a onda i ostale.“, rekao je Ivan po završenom nastupu, a onda je malo proanalizirao: „Kiša me omela u kvalitetnom nastupu. Motka mi je samo klizila. Silno sam želio pobjedu, a zbog kiše sam bio ukočen i htio sam na silu preskočiti“. Osječanin koristi magnezij, dok ostali natjecatelji koriste ljepilo: „Ja ne mogu skakati s ljepilom, to me smeta. A magnezij ne pomaže previše kad je kiša“.

Trener Ivan Gašparac pokušavao je savjetima ukazati na eventualne pogreške, smiriti Ivana: „Bio je nervozan i to se vidjelo odmah na početku. Nekontrolirano je ulazio 'unutra', iako je imao visinu. Mislim da je izgorio, a nažalost dogodilo mu se to na najvažnijem natjecanju u njegovoj dosadašnjoj karijeri. Mislim da je neke stvari naučio na najteži mogući način“. Na pitanje novinara kakvu pouku će izvući iz ovoga, Ivan je s osmjehom na licu odgovorio: „Zaboraviti i krenuti dalje, što prije krenuti dalje.“

Ostaje žal zbog izgledne prilike za medaljom, tim više što Ivan skače daleko više nego je bilo potrebno za medalju. Naime, Španjolac Didac Salas preskočio je 5.05 kao i srebrni Brazilac Thiago Da Silva, s tim da je Španjolac sve prethodne skokove preskočio iz prvog pokušaja, a Da Silva je jednom rušio na 4.70, visini koju će Ivan još dugo pamtiti. Broncu je uzeo Grk Chrysanthopoulos s preskočenih 4.95.

Od hrvatskih sportaša nastup u utorak imaju stolnotenisači u ekipnoj konkurenciji (suparnici su im Novi Zeland, Kineski Taipei, Pan Amerika2), a Matija Buriša nastupa u kanuu slalomu.



Pročitajte i...
[19.08.2010.] Ivan Horvat se s lakoćom plasirao u finale skoka s motkom
[17.08.2010.] Sergej Bubka osobno čestitao rođendan Osječaninu Ivanu Horvatu
[10.08.2010.] Stjegonoša na prvim povijesnim Olimpijskim igrama mladih je Osječanin Ivan Horvat

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Luzer13
Offline
Ukupno postova: 324
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.08.2010. 9:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bravo za Horvata, ipak je to VELIKI uspijeh za njega i osječku atletiku !

_________________
just run osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.08.2010. 10:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U kojem smislu uspjeh, ako se ne radi o ironiji? Misliš li na onu devizu "važno je sudjelovati"?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ed Wood
Offline
Avatar

Ukupno postova: 144
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.08.2010. 10:36 
Naslov:  Re: Srebro košarkaša, Ivan Horvat posljednji
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dečko je vrlo mlad, a u izrazito tehničkim disciplinama kao što je motka podbačaji se događaju i najvećima (imao ih je i S.Bubka, npr. 6.mj. u Splitu 1990. na EP, kada je već bio najbolji na svijetu).
Treba iz ovoga izvući pouku i ići dalje, trenirati, raditi. Vrijeme će pokazati da li u Ivanu leži novi šampion.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
asko
Offline
Ukupno postova: 349
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.08.2010. 10:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › U kojem smislu uspjeh, ako se ne radi o ironiji? Misliš li na onu devizu "važno je sudjelovati"?

Naslov članka je diletantski jer Ivan nije bio posljednji od svih, nego posljednji u A finalu (gle čuda neki se u njega nisu ni plasirali).
Oni koji su gledali live prijenos mogli su vidjeti realne razloge zašto je Ivan završio kako je završio, al eto to mu je škola pa se nadam da će iz toga izvući pouku za iduća natjecanja...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tristia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 124
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.08.2010. 12:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma neka on samo pređe preko toga, ovo mu je još jedno vrijedno iskustvo. Samo hrabro!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.08.2010. 12:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja i dalje mislim da će Horvat stvarno uspjeti u sportu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 25.08.2010. 13:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jel moguće da je bilo 22-9 rezultat u košarci???? :...

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.08.2010. 14:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bojo je napisao/la: ›
jel moguće da je bilo 22-9 rezultat u košarci???? :...
Moguće je,igra se nešto 3 na 3 pa nisam siguran ni koliko traje ni koja su točno pravila.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vindi89
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.08.2010. 14:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svak čast Ivane! Veliki je uspjeh skakati finale na OI. Glavu gore, ali razlozi za pobačaj se ne smiju zaboraviti nego pomno analizirati.
Be the best!!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: