Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Prvu drogu probali već s 12 godina, a do 15. sve što se nudi!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65780
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.08.2010. 15:03 
Naslov:  Prvu drogu probali već s 12 godina, a do 15. sve što se nudi!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prema istraživanju Centra za prevenciju bolesti ovisnosti županijskog ZZJZ, djeca s konzumacijom inhalatornih sredstava i marihuane počinju već s 12 godina, a dok navrše 15. dođu u kontakt i s brojnim drugim psihoaktivnim supstancama!

Riječ je o istraživanju koje je prošle godine provedeno anketom među 3.203 učenika prvih razreda svih srednjih škola u Osječko-baranjskoj županiji. Iz Centra to objašnjavaju sve lakšom dostupnosti droga.

- "Među petnaestogodišnjacima koji uzimaju ili su uzimali psihoaktivne supstance najviše je onih koji su došli u kontakt s marihuanom, a potom s inhalatornim sredstvima i psihofarmaticima. Zabrinjavajuće je da ima i onih koji kombiniraju sva tri navedena sredstva. Marihuanu nabavljaju, naravno, ilegalno od poznanika, inhalatorna sredstva bez problema kupuju u mnogim trgovinama, dok su im psihofarmatici dostupni u kućanstvima. Na žalost, danas se u svakom kućanstvu nalaze brojni opasni lijekovi koji nisu pod isključivom kontrolom odraslih članova obitelji" - napominje dr. Marija Kribl, voditeljica Centra, te dodaje da se najčešće konzumiraju u parkovima, a potom u školama, kafićima i noćnim klubovima
.
Kada je riječ o učestalosti konzumacije, najveći broj djece koja konzumiraju marihuanu, "ljepila" i lijekove, to čini "prigodno", nekoliko puta godišnje ili nekoliko puta mjesečno u sklopu noćnog izlaska.

- "To ukazuje da su među srednjoškolcima hitno potrebne intervencije koje će spriječiti prelazak eksperimentiranja u redovitu konzumaciju s visokim rizikom razvoja ovisnosti" - kaže dr. Kribl.

Suprotno očekivanjima, istraživanje je pokazalo kako čak 90 posto petnaestogodišnjaka smatra da ih okolina treba bolje informirati o štetnosti droga, te da takve informacije žele čuti od svojih profesora unutar škole. Također, velik broj njih želi da ih o utjecaju droga informiraju roditelji. Njih više od 50 posto smatra kako alternativu drogi treba predložiti lokalna zajednica.

Autor: Ivana Kukić Solar/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Juzomachine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 68
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.08.2010. 15:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sjecam se tih anketa kod nas u skoli, to je bila opca komedija, svi su zaokruzivali nasumice, nismo uopce shvacali te ankete ozbiljno.

_________________
I am the chmar
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.08.2010. 17:18 
Naslov:  Re: Prvu drogu probali već s 12 godina, a do 15. sve što se nudi!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Želite li imati ovakav outlook obavezno se drogirajte ...



_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kodrann
Offline
Avatar

Ukupno postova: 521
Lokacija: Between shit and piss...
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 20.08.2010. 20:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ova prva komotno može u časne sestre pa tamo pušit kare popovima za šut.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kodrann
Offline
Avatar

Ukupno postova: 521
Lokacija: Between shit and piss...
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 20.08.2010. 20:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a i samo retardiran čovjek može takav post ostavit... mislim što želiš postići time? bjedan si. mogu i ja stavit sliku sexualno zlostavljanog djeteta i reć ako želite ovako izgledat idite u crkvu. u svakom slučaju veće su šanse da će ovo drugo se obistinit nego ovo iz tvojih slika. poznajem dosta narkomana i nijedan ne izgleda ovako. da ne spominjem da je ova prva žena na slici očito konzument crystal-metha koji se u europi niti ne troši. ovaj drugi dečko na slici čisto pristojno izgleda, mislim svi valjda znamo za šta služi guma oko njegove ruke. treća slika pokazuje solidarnost. volio bih vidjet tebe ili ikoga ovdje da pokaže istu. to se ne bu desilo.
stoga, prestani se ponašat ko majka tereza sa svojim kretenskim, self-righteous komentarima.
da te preduhitrim, da znam da su i moji kretenski Wink

i za kraj, da, droga je zlo, al način na koji to ljudi žele prikazati je totalno pogrešan i neprimjeren za današnje vrijeme.
nadam se da će vam djeca pocrkat od dopa. biće više zraka za nas koji preživimo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
water
Offline
Avatar

Ukupno postova: 140
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.08.2010. 21:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

odličan odgovor na generaliziranje droge i narkomana.
svaka čast Kodrann osijek031.com smile

_________________
If I had a world of my own, everything would be nonsense. Nothing would be what it is, because everything would be what it isn't. And contrary wise, what is, it wouldn't be. And what it wouldn't be, it would. You see?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.08.2010. 21:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kodrann je napisao/la: ›
ova prva komotno može u časne sestre pa tamo pušit kare popovima za šut.

Možda bi bilo bolje da je i tebe mama popušila.
Eto isprovocirao si me .


Zadnja promjena: simo031; 20.08.2010. 21:14; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.08.2010. 21:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kodrann je napisao/la: ›
a i samo retardiran čovjek može takav post ostavit... mislim što želiš postići time? bjedan si. mogu i ja stavit sliku sexualno zlostavljanog djeteta i reć ako želite ovako izgledat idite u crkvu. u svakom slučaju veće su šanse da će ovo drugo se obistinit nego ovo iz tvojih slika. poznajem dosta narkomana i nijedan ne izgleda ovako. da ne spominjem da je ova prva žena na slici očito konzument crystal-metha koji se u europi niti ne troši. ovaj drugi dečko na slici čisto pristojno izgleda, mislim svi valjda znamo za šta služi guma oko njegove ruke. treća slika pokazuje solidarnost. volio bih vidjet tebe ili ikoga ovdje da pokaže istu. to se ne bu desilo.
stoga, prestani se ponašat ko majka tereza sa svojim kretenskim, self-righteous komentarima.
da te preduhitrim, da znam da su i moji kretenski Wink

i za kraj, da, droga je zlo, al način na koji to ljudi žele prikazati je totalno pogrešan i neprimjeren za današnje vrijeme.
nadam se da će vam djeca pocrkat od dopa. biće više zraka za nas koji preživimo.

Odlično si informiran, i to vjerojatno iz prve ruke,stoga su ti i procjene takve kakve su, kad su upitanju narkići. Moji postovi su takvi zato što nisam emocionalno smeće, kojem smeta svaki post na tragu ljubavi i uzajamnog uvažavanja.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pootzko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 155
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.08.2010. 21:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Suprotno očekivanjima, istraživanje je pokazalo kako čak 90 posto petnaestogodišnjaka smatra da ih okolina treba bolje informirati o štetnosti droga, te da takve informacije žele čuti od svojih profesora unutar škole. "

nda, a kad im se krene o tome pričat, onda krene ismijavanje.. Razz

_________________
...I put on my robe and a wizard hat...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kodrann
Offline
Avatar

Ukupno postova: 521
Lokacija: Between shit and piss...
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 20.08.2010. 21:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Odlično si informiran, i to vjerojatno iz prve ruke,stoga su ti i procjene takve kakve su, kad su upitanju narkići. Moji postovi su takvi zato što nisam emocionalno smeće, kojem smeta svaki post na tragu ljubavi i uzajamnog uvažavanja.


ja tu ne vidim ljubav i uvažavanje. vidim samo moralnu kurvu, koja nije ni sposobna ništa više nego gledati na stvari crno-bijelo i razmišljati onako kako mu drugi (bila to individua ili skupina) nalažu.
da bi ti mogao razumjeti nešto, moraš to i upoznati. dali se slažeš s time?
kako te nije sramota izigravati nekog pravednika a istovremeno ostaviti onak komentar popraćen slikama. takve stvari imaju potpuno drugačiji učinak od očekivanog, i za to povijest ima mnogo primjera, pogotovo onih posijanih od strane skupina koji su ti i isprale mozak. ako misliš da si dobar čovjek jer se preseravaš s "postovima punim ljubavi" onda si licemjerno đubre i sitna duša

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Možda bi bilo bolje da je i tebe mama popušila.
Eto isprovocirao si me .


ako ovaj forum ima ikakve kriterije molio bih da se usera simu bog i 'rvacka disciplinira. pokazao je da je klasični seljak ispranog mozga, nesposoban za argumentiranu raspravu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kodrann
Offline
Avatar

Ukupno postova: 521
Lokacija: Between shit and piss...
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 20.08.2010. 22:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a što se droge tiče, meni se sve čini da si se ti nagutao previše tamjana u svojoj karijeri pa si zato taki kakav jesi...

getting high in the house of lord, hell yeah!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.08.2010. 22:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kodrann je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Odlično si informiran, i to vjerojatno iz prve ruke,stoga su ti i procjene takve kakve su, kad su upitanju narkići. Moji postovi su takvi zato što nisam emocionalno smeće, kojem smeta svaki post na tragu ljubavi i uzajamnog uvažavanja.



ja tu ne vidim ljubav i uvažavanje. vidim samo moralnu kurvu, koja nije ni sposobna ništa više nego gledati na stvari crno-bijelo i razmišljati onako kako mu drugi (bila to individua ili skupina) nalažu.
da bi ti mogao razumjeti nešto, moraš to i upoznati. dali se slažeš s time?
kako te nije sramota izigravati nekog pravednika a istovremeno ostaviti onak komentar popraćen slikama. takve stvari imaju potpuno drugačiji učinak od očekivanog, i za to povijest ima mnogo primjera, pogotovo onih posijanih od strane skupina koji su ti i isprale mozak. ako misliš da si dobar čovjek jer se preseravaš s "postovima punim ljubavi" onda si licemjerno đubre i sitna duša

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Možda bi bilo bolje da je i tebe mama popušila.
Eto isprovocirao si me .


ako ovaj forum ima ikakve kriterije molio bih da se usera simu bog i 'rvacka disciplinira. pokazao je da je klasični seljak ispranog mozga, nesposoban za argumentiranu raspravu.

Puno toga ti još očito dobro ne vidiš (ili ne želiš vidjeti).
Groblja su puna onih koja su upoznavali drogu da bi ju bolje razumjeli.
„Sve mudrosti su već izrečene tako da treba samo živjeti po njima“
Vezano za kriterije foruma.
Usporedi broj svojih i mojih postova i broj žutih kartona ispod avatara.
Pametnom dosta.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kodrann
Offline
Avatar

Ukupno postova: 521
Lokacija: Between shit and piss...
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 20.08.2010. 22:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

opet nisi reko ništa...

a ako ćemo tvojom logikom, i isus je u svoje vrijeme imao puno žutih kartona Wink

stoga, začepi više, glup si Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kodrann
Offline
Avatar

Ukupno postova: 521
Lokacija: Between shit and piss...
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 20.08.2010. 22:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo, simo samo za tebe dušo.
p.s. nosi jednu lepu poruku u sebi Wink

http://www.youtube.com/watch?v=0c93l28ssbo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.08.2010. 23:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kodrann je napisao/la: ›
evo, simo samo za tebe dušo.
p.s. nosi jednu lepu poruku u sebi Wink

http://www.youtube.com/watch?v=0c93l28ssbo

Može li to nezrelo dijete u tebi, pokušati za svoj kratkotrajni animalni provod,
pronaći nešto drugo, što recimo nije vrijeđanje, gnjev i jal ?
Narod bez religije spada u zoologiju. Bez načela što ih daje vjera, uopće se ne može postaviti društveni poredak na čvrste temelje, niti je moguća obnova ljudskog društva.
Odbijam u budućnosti hraniti emocionalno impotentni sadržaj tvoje glave odgovorima na tvoje besmislene postove !

"Koji mene slijede u životu, svijet će ih mrziti i progoniti,
jer potresaju savjest njegovu."

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: