Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



NK Osijek ostao bez glave, Branko Karačić novi trener!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65792
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.08.2010. 14:30 
Naslov:  NK Osijek ostao bez glave, Branko Karačić novi trener!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Danas, 16. kolovoza 2010., točno u podne, Uprava NK Osijeka položila je oružje!

Dogodilo se danas i službeno ono o čemu se govorkalo u gradu posljednjih dana. Klub je neopozivom ostavkom napustio predsjednik Krešimir Bubalo, a smijenjeni su direktor kluba Mile Dumančić i trener prve momčadi Tomislav Steinbruckner. Slijedom tih točki dnevnog reda, sportski direktor Dragan Vukoja se također odlučio na povlačenje iz kluba. Novim trenerom momčadi je imenovan Branko Karačić, povratnik na klupu Osijeka, koji zasigurno u karijeri nije doživio ništa slično! Na press konferenciji koja je iznjedrila njegovu inauguraciju, klub su napustili svi bitni akteri u njegovom dovođenju! Doduše, Dragan Vukoja će nastaviti vršiti dužnost sportskog direktora do 29. kolovoza, kada je zakazana sjednica kluba, dok će Valentina Koprivnjak privremeno obnašati dužnost v.d. direktora kluba.



„Krešimir Bubalo nije Zdravko Mamić! Mene je dovoljno pozvati samo jednom na odlazak.“, riječi su to kojima je praktički otvorio pressicu sada već bivši predsjednik kluba. Naglasio je da je sve nezadovoljstvo koje je dolazilo sa tribina Gradskog vrta plod manipulacije jednim dijelom Kohorte od strane lokalnog HDZ-a i HSP-a. „Sada oni imaju priliku, pa neka dođu u klub!“, nastavio je. Svima već poznata priča, NK Osijek očito ne može bez politike, a niti politika bez NK Osijeka. No je li doista tako? Sve ove godine spominjala se na ulici sva sila imena koji stoje u redu za preuzimanje NK Osijeka u trenutku kada se politika makne iz njega. Očito je da je sada došao taj trenutak! Raspisan je javni natječaj za sve pozicije u klubu, i svi zainteresirani ljudi s planom i programom, a što je jednako, ako ne i važnije, s novcima, mogu preuzeti upravljanje osječkim prvoligašem. Bubalo je predstavio i novog/starog trenera Karačića, zahvalio se dosadašnjem treneru Steinbruckneru i napustio klub s nadom u jednako dobro, ili čak bolje sutra, jer kao navijač Osijeka to i očekuje. Najavio je daljnu bezrezervnu podršku klubu iz gradonačelničke fotelje.



- Nastavio je Mile Dumančić koji se zahvalio svima u klubu na podršci, kao i novinarima koji su uglavnom objektivno pratili događanja u i oko kluba. „Kada sam došao u klub prije gotovo šest godina, dočekali su me nezadovoljstvo i velika dugovanja. Cijelom kolektivu je dugovano šest plaća, a u ovim trenucima Osijek posluje bez ijedne kune duga prema ikome. Cijeli svoj životni vijek sam u Osijeku, imao sam u zadnje vrijeme i zdravstvenih problema, a transparent na utakmici protiv Hajduka „Mile, vrijeme je!“, prelomio je u meni sve nedoumice i odlučio sam se na odlazak. Stvarno je vrijeme.“, zaključuje.




Dodao je i kako se skupa pojačanja nisu dovodila zbog mira u svlačionici, jer par imena s velikim ugovorima bi samo donijela razdor i prijezir ostatka ekipe koja igra za siću.

Dragan Vukoja je, iznenađen i razočaran tim raspletom, i sam ponudio ostavku iz moralnih razloga, ali ostaje na dužnosti u klubu do postavljanja nove garniture. Razočaran je nedovoljnim povjerenjem Kohorte i smatra da bi svi skupa trebali puno više cijeniti klub. „U NK Osijeku trenira preko 500 djece. Neki od njih su i vaši sinovi. Ako ne bude Osijeka prvoligaša, neće biti ničega...“.



U vjerovatno najnezahvalnijoj ulozi je bio novi trener Karačić. Pomalo zbunjen razvojem situacije obratio se novinarima s nadom da će korektno surađivati, uputio brojne komplimente bivšem kolegi i prijatelju Steinbruckneru te najavio napad na treće ili četvrto mjesto u prvenstvu. Što se tiče stručnog stožera, jedino je sigurno da u klub s njim dolazi pomoćnik Tomislav Prigl te da Domagoj Malovan ostaje trener vratara dok će sa ostalim Steinbrucknerovim pomoćnicima tek obaviti razgovore. Iako je gledao nekoliko utakmica Osijeka ove sezone, priznaje da ne poznaje baš najbolje igrački kadar. O igri Osijeka priča uglavnom u komplimentima i naglašava nedostatak sreće kao najveći problem.

- „Apeliram na Kohortu i navijače da pruže podršku igračima i meni. To je ono što je u ovim teškim trenucima najbitnije. Mislim da igra u prva četiri kola i nije bila tako loša, ali nedostajalo je sreće. Tko zna, da je koja lopta protiv Lokomotive ušla u gol, a trebala je, možda ja sad ne bi ni bio ovdje.“.

Potom je izašao iz prostorija kluba i obratio se okupljenoj Kohorti koja je dodatno začinila današnju pressicu. Od iste je dobio bezrezervnu podršku i održao podulji razgovor u kojem se pričalo o budućnosti kluba, očekivanjima i pomacima na planu igre i rezultata.



Kohorta je konačno dobila ono što je tražila već gotovo godinu dana. Ostavke čelnih ljudi NK Osijeka. Kakva će biti budućnost, ostaje za vidjeti. U svakom slučaju, Osijek je trenutno u vrlo nezavidnoj poziciji. Obezglavljen i napušten. Ali svi se nadamo da će se izlaz iz ove situacije brzo pronaći. I da će se sada pojaviti svi ti silni poduzetnici i legende kluba koji čekaju u redu. Jer sada su najvećem slavonsko – baranjskom sportskom kolektivu potrebniji nego ikada prije! Poigrat ću se malo riječima; „Kad srce kaže nogomet, kaže Osijek!“. Održite klub na stabilnim nogama. To je ono što ljudi ovdje žele i trebaju!

Sada već bivša Uprava u nasljeđe nam je ostavila i neke pozitivne stvari. Nakon dugo vremena u našem gradu je gostovala reprezentativna vrsta, otvoren je po prvi puta u povijesti fan shop, redizajnirane su službene stranice kluba, a na jednoj lokalnoj televiziji je nedavno pokrenuta i emisija posvećena isključivo NK Osijeku. Navodno je klub riješen svih dugovanja i financijska situacija je stabilna. Naravno, očekuje se od Uprave na odlasku da podnese javnosti na vidjelo račun kluba i papire o poslovanju kluba za vrijeme njihovog upravljanja. To bi svakako bilo moralno s njihove strane! Koliko se novaca nalazi na tom računu, prvenstveno uslijed prihoda od 20 milijuna kuna od prodaje kapetana Vide, ostaje za vidjeti. Usprkos tih pomaka na bolje, zakazalo je ono što je ipak najbitnije u cijeloj priči – rezultat. Dugo vremena on nije prisutan, što zbog neambicioznosti, što zbog objektivne nemogućnosti, ali ove sezone su i za to ispunjeni svi preduvjeti. Ali nije počelo dobro. Ima još dosta vremena da se sve ispravi, novi trener i buduća nova struka su definitivno nova stranica u cjelokupnoj povijesti NK Osijeka. Hoćemo li preživjeti? Uopće ne sumnjam! Poslužit ću se za epilog ovog turbulentnog nogometnog dana rečenicom koju sam već jednom prilikom iskoristio; Nitko ne živi vječno? Neee... Osijek živi vječno!




Tekst & foto: M.K.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.08.2010. 14:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hehe, zavrsila operacija Vida i NK Osijek nekima postao teret. Hehehe, a lova od prodaje Vide?

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.08.2010. 14:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bit će zanimljivo vidjeti tko će preuzeti funkcije u tom nogometnom klubu. Tko god to bude, odjednom će ga ljudi početi smatrati glupanom ili naivcem, pa s time mora računati. Tužno je gledati na što se novci troše.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
RKL
Offline
Avatar

Ukupno postova: 226
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.08.2010. 14:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › Tužno je gledati na što se novci troše.


Čini mi se da je dio love na aktuelnim računima za podmićivanje u slučaju Glavaš. Baš kao i novac od Cestinga, komaraca...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
russell
Offline
Avatar

Ukupno postova: 317
Lokacija: v.lj.b.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.08.2010. 15:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kara spasi nas i sretno ti bilo
P.S. navijače boli džon za politiku,oćemo rezultate

_________________
fakofbolan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
inspektormaska
Offline
Ukupno postova: 343
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.08.2010. 15:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sad samo da ispedaliraju svi skupa kod glavonje u njegovo selo pa da se slavonija spasi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.08.2010. 16:12 
Naslov:  Re: NK Osijek ostao bez glave, Branko Karačić novi trener!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
...Naglasio je da je sve nezadovoljstvo koje je dolazilo sa tribina Gradskog vrta plod manipulacije jednim dijelom Kohorte od strane lokalnog HDZ-a i HSP-a.

Je, sigurno je to pravi razlog nezadovoljstva Rolling Eyes
A to što rezultata nema već 10 godina, to nikom ništa.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.08.2010. 16:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Hehe, zavrsila operacija Vida i NK Osijek nekima postao teret. Hehehe, a lova od prodaje Vide?


U Drinovcima

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2887
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.08.2010. 16:18 
Naslov:  Re: NK Osijek ostao bez glave, Branko Karačić novi trener!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
----------Daniel Antunović----------

U Bibinim raljama | Legiranje |Triki&TV
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OPORBENI
Offline
Avatar

Ukupno postova: 36
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.08.2010. 16:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kad ulica počne vladati klubom, to je kraj.Hrpa ljudi
koji izgleda u životu nemaju što raditi mjenjaju trenere a neulažu ni kune u njegovu plaću,super

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Cayetano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 50
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.08.2010. 16:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OPORBENI je napisao/la: ›
kad ulica počne vladati klubom, to je kraj.Hrpa ljudi
koji izgleda u životu nemaju što raditi mjenjaju trenere a neulažu ni kune u njegovu plaću,super


Ha ha ha, ti stvarno mislis da su oni otisli zbog Kohorte? Daj ne budi naivan... To me podsjeca kad je Susak isto bio provalio da odalzi jer ga navijaci tjeraju, a samo je cekao razlog da zbrise...

_________________
ignorantia nocet
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tempus031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 234
Lokacija: In Da House
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.08.2010. 20:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jab' predložio onog o(na)brijanog s naočalama za novog precjednika, a ove pajdaše mu sve pometo u Izvršni pa da vidiš igranke! osijek031.com smile

_________________
Slavonijo 'ko te nije volio, ne zna što je izgubio!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 16.08.2010. 20:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma ja isto mislim da oni nisu ošli zbog kohorte... ruku na srce boli njih k...c za kohortu... bubalo se očito nema namjeru zajebavat još i sa nogometom..u zadnje vrijeme iovako imaju većih briga... to su priće za malu djecu...al ajd..sad ćemo vidit ove ''nove''

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.08.2010. 20:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prejednostavno.
Kao da je sve planirano.
mislim da je mungos pogodio u nit, uz još neke razloge sigurno.

_________________
"Ne budi kao onaj koji skuplja znanje učenih i mudrost mudrih, a prema
Istini se odnosi kao jedan od glupih."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bavaria
Offline
Ukupno postova: 262
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.08.2010. 22:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

snaga grada ...

a hsp im ruši klub ... pa hsp ne može sam sebe srušiti ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: