Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Strip vijesti: Impozantna promocija strip albuma Sv. Roko

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Saša Paprić
Offline
Ukupno postova: 92
Lokacija: dgo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.08.2010. 16:13 
Naslov:  Strip vijesti: Impozantna promocija strip albuma Sv. Roko
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Virovitica - u odlično uređenom dvorištu franjevačkog samostana (Župa Sv. Roka), održana je u četvrtak promocija strip albuma o životu Sv. Roka. Ujedno, Virovitica je u ovo vrijeme vrlo živ grad, naime dan grada je i dan sveca zaštitnika.

Ovo je bila, zasigurno najposjećenija promocija jednog strip albuma u posljednje vrijeme. Neslužbena procjena posjećenosti iznosi oko 250 ljudi. Sam strip album su predstavli fra Robert Perišić - ne skrivajući oduševljenje zbog posjećnosti, a i kako je naglasio jednog odličnog hrvatskog proizvoda, misleći na strip album naravno, uz onu popularnu "kupujmo hrvatsko". Zatim, u ime izdavača, Mijo Pavelko je spomenuo proces nastajanja stripa. Inače, Mikešland je umjetnička organizacija koja se bavi izdavaštvom, organizacijom kulturnih događanja te produkcijom kazališnih djela. Scenarij je pisala Sonja Tomić, spisateljica rodom iz Dubrovnika, a koja živi i radi u Zagrebu. Po tekstu gospođe Tomić, Roko Idžojtić je nacrtao sto stranica ovog strip albuma o Sv. Roki. Tijekom predstavljanja smo tako mogli saznati, između ostalog, kako Sv. Roko u RH ima oko 200 crkava i kapelica, a rečeno je ponešto i o izgovoru samog imena Roko, koji se razlikuje od kraja do kraja lijepe naše. Iz Zagreba u Viroviticu je potegao i umirovljeni novinar i strip scenarist Rudi Aljinović koji je pisao predgovor. Gospodina Aljinovića će te se sjetiti ako pogledate pod kolumne vašeg najdražeg portala gdje je izašao i intervju s njim. U ime Strip kluba 85 iz Virovitice, dr. Ivica Veles je sav ponosan na ovo dostignuće, ponešto obrazložio zašto bi se prezentirano izdanje moglo zvati i knjigom i strip alubom, te najavio skoru proslavu 25 godina Strip kluba 85. Inače, dr. Veles je jedan od ključnih motora Strip kluba 85, i uopće nema sumnje kako će listopadska fešta proslave rođendana kluba biti još jedna odlična strip manifestacija. Samog crtača, Roka Idžojtića, osječkog virovitičanina ili virovitičkog osječanina, će te moći pobliže upoznati putem intervjua koji će biti objavljen sljedeći tjedan. Između ostalog, za Viroviticu je potegnulo i 15 članova Udruge StripOs - što ljudi, što crtača (he he), s tim kako je polazak i sakup bio u Osijeku, dok dio članstva dolazi i iz Vukovara, Vinkovaca i okolnih mjesta.

StripOsi su zahvaljujući neumornom "dragom vođi" Udruge, Željku Gašiću (kojeg ni činjenica što je na odmoru u Zadru nije omela u organiziranju ove ekspedicije) dali podrušku svom kolegi Roku Idžojtiću, na čemu se Roko i zahvalio tijekom tribine. Do skorog intervjua sa ovim strip autorom, pogledajte kako je to izgledalo putem ovih nekoliko fotografija...


Plakat koji upućuje na izložbu


Spomenuto mnoštvo posjetitelja


Raskošno opremljen strip album, sto kolor stranica, nadam se uskoro dostupan i u knjižnicama


Tijekom tribine


Službena pozivnica


Vizura franjevačkog samostana


Spomenik Sv. Roki u Virovitici, ako obratite pozornost, s lijeve strane mu se nalazi pas, njegov vjerni pratitelj, zbog kojeg je, prema legendi, Sv. Roko na ulazu u raj imo' frke sa Sv. Petrom, no na Gospodovu intervenciju i pas je prošao kroz rajsku kapiju, jedan od detalja koji je spomenula scenaristica Sonja Tomić


Nezaobilazan pogled na polja između Osijeka i Virovitice


StripOs support team pred polazak


Piše: Saša Paprić

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mister No
Offline
Ukupno postova: 15
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.08.2010. 20:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ljepo je vidjeti Stripos na okupu Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dacho99
Offline
Ukupno postova: 37
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.08.2010. 10:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bravo Roko .Sve pohvale.Žao mi je što nisam mogao biti dio support teama i prisustvovati promociji albuma.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nenoos
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.08.2010. 13:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Roko, želim ti uspjeh i čestitam ti na strip albumu prvijencu! Drago mi je da sam ti uz dio StripOs-a pružio podršku, jer si je i zaslužio, jer si napravio veliki posao! Dečki, tekst je fenomenalan, jebote, na kakvim ste vi drogama pa tako dobro pišete?!? Na Osječkom, Žuji ili starom dobrom ledenom gemištu?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
andjusticeforall
Offline
Avatar

Ukupno postova: 214
Lokacija: D.G.O.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.08.2010. 13:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na palenti sa pršutom, baš kuvo' juče' dok sam piso' tekst, a ono kasnije osječko je bilo dobrodošlo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pajo Pakšu
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.08.2010. 13:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sve čestitke roku i striposima koji su se pojavili u inopantnom broju.

živijoooooooo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pajo Pakšu
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.08.2010. 13:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pajo Pakšu je napisao/la: ›
sve čestitke roku i striposima koji su se pojavili u inpozantnom broju.

živijoooooooo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.08.2010. 18:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da je manifestacija ko manifestacija bila totalni fail jer se nije održala u rokovcima. Smile
zezam se, naravno, lijepo je vidjeti da se strip "budi" zahvaljujući vama. kamo sreće da je bilo striposa dok sam bio malo mlađi i luđi za stripovima.

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nenoos
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.08.2010. 22:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako ćemo iskreno, mislim da bi se mogli organizirati i zaletiti u Madrid, makar s 3 auta.-)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
andjusticeforall
Offline
Avatar

Ukupno postova: 214
Lokacija: D.G.O.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.08.2010. 11:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nenoos je napisao/la: ›
Ako ćemo iskreno, mislim da bi se mogli organizirati i zaletiti u Madrid, makar s 3 auta.-)


Pošto sam očito neinformiran, što ima u Madridu?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nenoos
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.08.2010. 12:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hahhahahaha, ma vidiš da kod Mladje piše lokacija prebivališta - Madrid!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
andjusticeforall
Offline
Avatar

Ukupno postova: 214
Lokacija: D.G.O.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.08.2010. 12:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nenoos je napisao/la: ›
Hahhahahaha, ma vidiš da kod Mladje piše lokacija prebivališta - Madrid!!!


Aaaaaaa, to pak, ma on je stari obmanjivač, piše tekstove za jedan portal, al' nećemo otkriti koji...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nenoos
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.08.2010. 16:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hajmo i u Rokovce, danas je tamo kirvaj!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
andjusticeforall
Offline
Avatar

Ukupno postova: 214
Lokacija: D.G.O.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.08.2010. 16:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nemamo tzv. "cover up" - što reći ženi, curi isl...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nenoos
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.08.2010. 19:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

andjusticeforall je napisao/la: ›
Nemamo tzv. "cover up" - što reći ženi, curi isl...



Ja svoj uvijek kažem da idem lokati i kurvati se, pa pošto zna da je nikada ne lažem, pusti me bez problema.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: